"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Štap dilema

Više...
hl_demi's Avatar 09 Lis 2020 15:38 #1 od hl_demi
Štap dilema was created by hl_demi
Pozdrav

Zelim si uzeti neki mid class, light spinning štap.

Sad sam upao u dileme oko gramaža.

Mislim se oko:

www.ribolovnipribor.hr/english/product_7...2l-271m-7-23g_16567/

te

www.ribolovnipribor.hr/english/product_7...n-2-70m-5-35g_21452/

Cijena nije faktor. Amo reci da je ista.

Dakle duzina ista, slicna tezina. Mislim da je Major craft kvalitetniji, od vodilica do same izvedbe ali mi je Daiwa Freams privlacniji gramažom.

Sad ja vjerujem da oba štapa imaju slican sweet spot gramaže varalica tako da ovi krajni rasponi freamsa mozda i major craft moze izvesti jednako ucinkovito ali ih ne navode u gramaži.

Sto vi mislite, koji bi stap bio bolji izbor ?
Hvala

P.s. Linkovi su samo radi opisa, nisam mislio reklamirat site niti mislim kupovat preko njih nego imao link pri ruci.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 09 Lis 2020 21:26 #2 od bzing
Replied by bzing on topic Štap dilema
Meni prekjučer pukla gornja sekcija Daiwa štapa.
Pa sam ljut.S druge strane, najjeftiniji MajorCraft (FirstCast) me služi samo tako.
Ako češ Daiwu, provjeri je li gornja sekcija tubular (šuplja).Nekako mi se čini da su ti elemnti dosta krti, barem kad pogledam presjek loma na svom štapu.
Hvala: hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Lis 2020 22:38 #3 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Štap dilema
Hvala bzing. Jel barem pukla na dobroj ribi ?

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 10 Lis 2020 06:30 #4 od bzing

hl_demi napisao: Hvala bzing. Jel barem pukla na dobroj ribi ?

Pukla kad sam uhvatio štap za vrh i savio ga nimalo jako.Da je bila riba, teško da bi težila više od 200 grama.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 10 Lis 2020 20:22 - 11 Lis 2020 14:32 #5 od hl_demi
Nebi vjerovo al ova daiwa koju hocu zamjenit mi je upravo pukla dok sam je vadio iz gepeka. Nekih 10cm od vrha. Kad sam pogledo presjek, šupalj je.

Sad sam odrezo puknuti dio do iduce vodilice, zakosio i izbrusio. Probo zabacit, i sto je najsmijesnije zabacaj opce nije patio, mozda 5% a laske je bilo vodit varalicu jer je stap kraci. Probaj napravit ovo, mozda ti stap i nije za smece. Barem kao zamjenski da ostane.
Zadnja izmjena: 11 Lis 2020 14:32 od hl_demi.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 11 Lis 2020 15:16 #6 od bzing
Poslao sam upit bbs-u koji je uvoznik Daiwe za nabavu nove gornje sekcije.Ako ne budu u mogućnosti isporučiti, onda se ubaci metalni trn i obje polovine sekcije zaliju dvokomponentnim epoxijem i bude kao novo.Ovo je štap lagane gramaže i šupljina je negdje oko debljine žice od spajalice.Imam negdje zavrtnjeva tako malog promjera pa popravim ako bude trebalo.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 11 Lis 2020 15:48 #7 od hl_demi
Odlicno ako ga uspijes spasit.
Meni je stap od 260 kuna pa nema smisla popravljat.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 11 Lis 2020 20:11 #8 od bzing
Moj je 27€ :lol:
Ali sam se navikao na njega pa ću ga popraviti.Radije bih kupio novi takav ali se više ne može naći.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 12 Lis 2020 17:37 #9 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Štap dilema

bzing napisao: Poslao sam upit bbs-u koji je uvoznik Daiwe za nabavu nove gornje sekcije.Ako ne budu u mogućnosti isporučiti, onda se ubaci metalni trn i obje polovine sekcije zaliju dvokomponentnim epoxijem i bude kao novo.Ovo je štap lagane gramaže i šupljina je negdje oko debljine žice od spajalice.Imam negdje zavrtnjeva tako malog promjera pa popravim ako bude trebalo.

Ako vam stap pukne nize od vrha gdje je supljina deblja od zice probajte ovo. Naci cete po ducanima ribolovne opreme vrhove od punog profila koji nisu skupi. (obicno vrhovi za feeder stapove) Taj se dio ubaci u donji dio puknute sekcije da strsi van najmanje 10cm. Onda se to namaze epoxijem i navuce se gornji dio puknute sekcije na dio vrha koji strsi iz donjeg djela. Kad se epoxy osusi spoj se malo zagladi brusnim papirom visoke finoce i kistom tanko premaze nekim lakom ili epoxijem.
Treba znati da ce svako krpanje slomljene sekcije rezultirat promjenom akcije stapa ali ce stap i dalje biti funkcionalan.
Makar, ja ako ne mogu dobiti zamjenski dio ne krpam slomljene stapove nego si kupim novi.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 12 Lis 2020 18:16 #10 od hl_demi
Novi je vec na putu. Hvala

Molimo prijavite se