"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Štap za spinning i varalica

Štap za spinning i varalica 12 Svi 2015 19:17 #1736

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 77
Kakav mi štap preporučujete za spinning lubina, lokarde, palamide i sve druge ribe i koje su najbolje varalice :huh:
CATCH I RELEASE..CiR
Zadnja izmjena: : 18 Svi 2015 08:57 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Štap za spinning i varalica 12 Svi 2015 21:11 #1737

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 436
Orada, štap bi ti trebao bit od 2,70-3,00 m. Ako si niži rastom, mogao bi biti i 2,40. Koju ćeš gramažu kupiti, zavisi koje varalice misliš koristiti (npr. štap gramaže 15-50 gr se najbolje ponaša kad se koriste varalice težine od 15-50 gr, a za taj štap bi idealne varalice bile one od 30-tak gr). Sa tim štapom bi vrlo slabo kontrolirao male varalice i male silikonce i ne bi ih uspio izbaciti dovoljno daleko. Moj ti je prijedlog da kao početnik za ove vrste riba, kupiš štap 2,70 m, gramaže 5-25 gr, ili 10-30 gr i koristiš varalice u tom rasponu.
Zadnja izmjena: : 18 Svi 2015 08:56 od zeusfaber.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, orada277

Štap za spinning i varalica 13 Svi 2015 19:49 #1740

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
Hvala Dundo na savjetu :lol: :lol:
CATCH I RELEASE..CiR
Zadnja izmjena: : 18 Svi 2015 08:57 od zeusfaber.

Štap za spinning i varalica 13 Svi 2015 20:18 #1741

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
Zaboravio sam ti napisat da na rolu namotaš upredenicu (10-15 lb) i obavezno 1 m fluorocarbona i na kraju malu kopčicu za brzu izmjenu varalica (j.b.ga, ponavljam što je već napisano u drugoj temi).
Zadnja izmjena: : 18 Svi 2015 08:56 od zeusfaber.

Štap za spinning i varalica 14 Svi 2015 14:21 #1744

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
Hvala Dundo :lol:
CATCH I RELEASE..CiR
Zadnja izmjena: : 18 Svi 2015 08:58 od zeusfaber.

Štap za spinning i varalica 26 Svi 2015 13:58 #1842

• dalmatino
  • dalmatino's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 50
Rekao bi DaliborDu,

"Nema najbolje varalice. Sve je do lokacije i prezentacije varalice"

Tako nešto ako se ne varam :cheer: Naravno, postoje malo bolje i malo lošije varalice, ti ćeš naravno uzeti ove malo bolje.

Uglavnom, ja ti preporučam neki štap od 2.5 - 3m, gramaže od 10-40g, upredenicu i predvez kao što ti je rekao Dundo i za početak neke osnovne silikonce i varalice, a spektar tih je ogroman. Možeš početi s raglou, savage sandeel, sakura slitshad, keitech i ostalim malenim silikoncima od 5-7cm i malenim jig glavama od 5-7g i varalicama kao što su rapale max rap, savage prey serije, yozuri poperići, duo varalice, dtd gavuni, zare i sl. Trebat će ti i rola pretpostavljam. Gledaj veličine od 3000-4000, male spin role. Entry modeli koštaju oko 300-400kn i to ti je sasvim dobro za početak.

Uglavnom za ovakav set moraš potrošiti cca. 1000kn ;)
Zadnja izmjena: : 26 Svi 2015 13:58 od dalmatino.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: DaliborDu, Mirozg

Štap za spinning i varalica 26 Svi 2015 15:17 #1848

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
Dalmatino, slažem se sa tobom za preporuku izbora varalica, ali nijednom početniku u spinningu nebi preporučio da se odmah na početku bazira na silikonce. Ispočetka naka vuče voblere, a kasnije kad " uhvati ruku" polako se prelazi na silikonce. To govorim iz osobnog iskustva, jer sam ja pravio takve greške.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: dalmatino

Štap za spinning i varalica 29 Svi 2015 09:43 #1895

• sparidae
  • sparidae's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 9
dundo napisao:
Dalmatino, slažem se sa tobom za preporuku izbora varalica, ali nijednom početniku u spinningu nebi preporučio da se odmah na početku bazira na silikonce. Ispočetka naka vuče voblere, a kasnije kad " uhvati ruku" polako se prelazi na silikonce. To govorim iz osobnog iskustva, jer sam ja pravio takve greške.

Da u pravu si, ali spomenuo je i silikonce i varalice, a trebao je samo zamijeniti raspored :lol: Ja sam isto fan voblera. Silikonci za zabavu, varalice za ribu.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: dalmatino

Štap za spinning i varalica 29 Svi 2015 09:46 #1896

• dalmatino
  • dalmatino's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 50
sparidae napisao:
dundo napisao:

Da u pravu si, ali spomenuo je i silikonce i varalice, a trebao je samo zamijeniti raspored :lol: Ja sam isto fan voblera. Silikonci za zabavu, varalice za ribu.

Imate pravo. Trebao sam prvo napisati voblere :) Dakle, orada prvo se koncentriraj na varalice zatim na silikonce ;)

Ponekad kad apsolutno ništa ne radi silikonac može izvući situaciju i uloviti ribu kad se najmanje nadaš.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: orada277

Re:Štap za spinning i varalica 09 Lip 2015 09:18 #2092

• SanTiago
  • SanTiago's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 36
Ja sam ispocetka takodjer forsirao tvrdu plastiku ali sam ulove poceo ostvarivati tek na silikon, sad tu i tamo bacam plastiku ali bez znacajnog upisa i nakon nekoliko godina, par lica i iglica.. Mozda je stvar izbora varalica a mozda i krivi nacin vodjenja, kako god zasad sam fan silikona..
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Modrac

Re:Štap za spinning i varalica 11 Lip 2015 12:47 #2112

• Modrac
  • Modrac's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 7
SanTiago napisao:
Ja sam ispocetka takodjer forsirao tvrdu plastiku ali sam ulove poceo ostvarivati tek na silikon, sad tu i tamo bacam plastiku ali bez znacajnog upisa i nakon nekoliko godina, par lica i iglica.. Mozda je stvar izbora varalica a mozda i krivi nacin vodjenja, kako god zasad sam fan silikona..

Kod mene je suprotno, mislim, i ja sam fan silikona ali onih ženskih :lol: Uglavnom 90% vremena lovim s plastikom i metalom a 10% vremena sa silikoncima što definitivno ne umanjuje njihovu vrijednost. Sve u svoje vrijeme i na svom mjestu. Na nekim pozicijama gdje je otvoreno i duboko more nema smisla bacati silikonce osim na jigging. Na mjestima gdje je pliće fora ih je vući po dnu, zbilja se iznenadiš što se sve dolje skriva. U svakom slučaju volio bi im posvetiti malo više vremena i nešto novo naučiti...

Štap za spinning i varalica 07 Lis 2015 13:31 #3513

• Alaskan
  • Alaskan's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 176
Toplo ti preporučam moj prvi spin štap. Riječ je o Shimano Vengeance 10-50g Sea Bass spin. S njime i običnom Shimano Alivio rolom sam vadio zaista svašta iz mora. Dan danas ga imam i kada idem na ultra light, samnom je. Bitna stvar za napomenuti...kako je riječ o Shimanu, štap je dosta mekan. Tako da bi ga ja deklarirao 10-20g. Bacati nešto od 30 mučenje ovog štapa. Cijena je ako se ne varam cca 350kn kod nas. Odličan je za mini jiggove i jigg udice sa silikoncem.
Tight lines!

Štap za spinning i varalica 08 Lis 2015 00:17 #3527

• Cruzer009
  • Cruzer009's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 11
Posto si pocetnik i ne zelis puno novca potrosit, preporucam ti stap Okuma Luremania 240cm. Stap ima akciju 10-32g, sto ti je dovoljno za siri spektar plastike i silikonaca. Rolu ti preporucam Okuma Safina Noir 40. Upredenica 8-nitna 0,15 od Rob Thompson-a, te fluorocarbon od 0,35. Sve ukupno te dodje manje od 100€.

Štap za spinning i varalica 08 Lis 2015 21:43 #3550

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
ovu rolu od okume safinu 60 dobra za lignjolov,i buletin i spin
CATCH I RELEASE..CiR

Štap za spinning i varalica 09 Lis 2015 04:13 #3558

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
Orada,mislis Safina Noir 60 ?...nezna, nikog da koristi takvu rolu al siguran sam to bi ti bila prejaka,prevelika rola za spin sa obale a i iz barke za ribe koje si spomenuo ,pogotovo za lignjanje....ta rola bi mogla na neki jaci stap pa ako ciljano ides bas na velike palamide,luceve,lice....vece komade od 4-5kg na vise.
Za pocetak ti je dovoljno velicina 30 il 40,na stapo odprilike 10 do 40g,bez problema mozes savladat palamidu od 3kg,strijelku od 1-2kg,mozes i jace bestije ako nalete a s takvim priborom imat ces dobar osjecaj za rad i sa manjim varalicama za manju plavu ribu a i za skosavanje u lignjanju.
Cruzer ti je odlicno preporucio,ja imam dva Lure mania stapa,jedan 2,20 15-50g za malo jaci spin i jedan 2,58 12-45g malo meksi a dobar i u spinu i u lignjanju,stapovi su se pokazali jako dobri,a masinice 25 i 30 velicine,Safinu noir 30.Ko sto ti je Cruzer preporucio to ti je sasvim dovoljno i mozes s time sto hoces a slozis to za 700-800kn sve skupa.
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 09 Lis 2015 04:19 od Fanatik.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Cruzer009
  • Stranica:
  • 1
  • 2