"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brzina/prijenos role za spin

• Gumon
  • Gumon's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Gumon's Avatar 27 Stu 2020 11:14 - 27 Stu 2020 11:14 #1 od Gumon
Pozdrav!
Ne vidim nigdje ovu temu, a čini mi se dosta bitna za spin.
Konkretno sad kupujem rolu i naginjem brzim rolama...rolu sam izabrao ali gledam sad brzinu/retrieve
U opciji mi je veličina 3000, brzina 6,0:1 sa uvlačenjem 89cm i veličina 4000 prijenos 6,2:1 sa uvlačenjem 101cm po okretu ručke..
Svakakva iskustva i preporuke su dobrodošle!
Zadnja izmjena: 27 Stu 2020 11:14 od Gumon.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 27 Stu 2020 23:49 #2 od hl_demi
Ako nisi pogledaj

Spin je nesto drugaciji, po meni je za sporijom rolom lakse kontrolirat rad povrsinaca , walk the dog i razne twitcheve. Ali ako ides na vecu plavu ribu, recimo luceve i polande tj ribe koje traze brze povlacenje varalice onda si u velikoj prednosti sa brzom rolom. Kao sto kaze u videu, sporije role su uglavnom za vertical jigging.

Ja bi da sam na svom mjestu isao na bržu rolu.
U ovome primjeru i nije tolika razlika između prijenosa ovih rola, vaznije bi ti bilo vidit koja ti se bolje uklapa na stap ovisno o gramaži vjerujem da je 3000 poprilicno laksa.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Stu 2020 02:48 #3 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brzina/prijenos role za spin
Uvijek uzimam brzu rolu. Brzu možeš sporije raditi ali nikad od sporije ne možeš dobiti brzu. Na praznoj špuli razlika je veća u brzini.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se