"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: UL Rock Fishing

UL Rock Fishing 06 Sij 2016 20:05 #4801

Znaci tema je ULRF pa me zanima kakva su vam iskustva u tom vidu ribolova i dali uopce ima neko ovdje tko to prakticira. Lovit cu stapom od 2m tezine bacanja od 0.2-5g sa spagicama 0.4pe i predvezima cca 3 do 5lb. Vobleri do 5cm i naravno gumice razno razne. Period je od pocetka 5. Do kraja 9. mjeseca pa me interesira sve u vezi toga. Koje varke su vam se pokazale najbolje.....tehnike vodjenja za odredjene vrste i cemu se uopce mogu nadati?? Pozicije su od Dubrovnika pa do Cavtata. Udrite ;)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: : 06 Sij 2016 20:06 od Everyday normal guy.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

UL Rock Fishing 07 Sij 2016 14:20 #4805

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1345
Ja imam iskustva s malim silikoncima, međutim to se ne može nazvali UL, možda Light rock fishing pošto su štapovi do 20g, jače akcije. Uglavnom, prezabavno!

Od malih kirnjica, škrpinica do feluna i ostalih proždrljivaca. Sve C&R. Žao mi je što nisam imao vremena ozbiljnije se posvetiti, ali svakako hoću :)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Everyday normal guy

UL Rock Fishing 07 Sij 2016 14:56 #4807

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
Ja sam imo desetak izlazaka na takim terenima al isto sa malo jacim stapom ko i Zeus,isto male kirnjice na silikon i na mali vobler,skrpinice,i pirke na silikon,ukjate na malu zlicu i mali vobler,a jedan prika je digo i lijepog siruna od dobrih 40dkg.Naj bolje ti je kad sa naoblaci pred juzinu i kad zamuti poslije juzine,onda je ludnica ziva! :)
E a moze i koji smudut naletit,pogotovo manji komadi cesto sam ih vidjo u paru kako krstare uz same stijene,jednom mi se jedan tri puta baco na mali silikon al nije zakacio,al svakako je bio mali za smuduta ;)
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 07 Sij 2016 15:03 od Fanatik.

Re:UL Rock Fishing 07 Sij 2016 16:33 #4809

E ukjate me posebno zanimaju. Dobio sam dvije navecer po mraku i to su strahoviti borci. Naletio sam puno puta na ogromno jato u kojem je bilo puno velikih al nikakve reakcije na nista. Citam dosta da je za njih naj pjena i valovi a ja sam bas u mirnjaku lovio pa valjda zato :P

Re:UL Rock Fishing 07 Sij 2016 16:57 #4810

• DaliborDu
  • DaliborDu's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 156
Ivane jebo te Ul :-p.hoce ukjata na silikon mali po noci a jos nadipan

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: : 07 Sij 2016 16:59 od DaliborDu.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Sumrak

Re:UL Rock Fishing 07 Sij 2016 17:41 #4813

Jebo tebe Dal'bore :P pa po noci sam ih i lovio na silikon. Zanima me cime da ih po danu nagovorim da zgutaju. Zapravo ti šuti i odi bacat one komade plasticne od pola kile koje nazivas varalicama :P ;)

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Sumrak

UL Rock Fishing 07 Sij 2016 18:26 #4816

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1345
Hahaha, padaju niski udarci :lol:

Ukjatu ćeš teško uloviti po mirnom, a pogotovo po danu. To je teško i najprovjerenijim metodama. Čak i tad se treba skrivati ko taliban. Najbolje je u pjenu, za maestrala, sitnim minnowima (5cm) npr. Pins Minnow od Yo-Zurija i sl. Naravno, i po noći silikoncima. Ono što sam primjetio je velika razlika između "pitome" ukjate iz luke koja se navikla hraniti otpadom s koče ili jahte i "divlje" ukjate sa stijena koja mora loviti da bi preživila. E baš tu divlju treba potražiti UL tehnikama ;)

UL Rock Fishing 07 Sij 2016 20:26 #4829

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
Hahaha :P UL vs Teska artiljerija :lol: :lol: :lol:
Sve sto su kolege rekle za ukjatu poznato i provjereno.jako tesko je ulovit,skoro pa nemoguce,preko dana.
Ja sam je jeda jedini put spinanjem digo preko dana i to na malu zlicu,ispod Dubrovackog mosta na onu bandu od Lozice,po losem vremenu od juzine i zamucenom moru,rijeka je zamutila ono bas pravo tako da je i ondi ispo mosta bilo jako mutno.
Ko mulci smo ih lovili na stijenama ispod Bononova i ispo Gorice preko dana ali na ometac iz ruke avolo u pjenu,al bas mora bit valovito da ima dobro pjene,mi bi abrumali zamucenog starog kruha i sadjele,sijecam se udarale bi ko lude cim jeska zaroni u pjenu. :)
Tako vjerujem da bi mogo tako i malim varalicama al bi svakako preporucio abrumat da ih privuces i da im zamirise,kad se najeskaju na miris onda udaraju na sve sto padne u more,vadili smo ih i na obicnu pastelu od samog kruha.
Zadnja izmjena: : 07 Sij 2016 20:27 od Fanatik.

Re:UL Rock Fishing 07 Sij 2016 20:55 #4832

• DaliborDu
  • DaliborDu's Avatar
  • Majstor foruma
Hoce i na male povrsince a i na velike da se zaleti al kao sto kaze Ante to vrijedi za ove divlje.za suncanog proljetnog dana negdje na divljaka na nekim stijanama lovio sam ih fino na dog x jr
, a udarala bi mi i na velike zare al samo u sumrak
Zadnja izmjena: : 07 Sij 2016 20:56 od DaliborDu.

Re:UL Rock Fishing 07 Sij 2016 21:38 #4835

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 221
po meni silikonci nisu najbolji izbor za ušatu zbog njenih zubića
bio sam sretan ko malo dijete kad sam ih našao po noći no nakon 5 udaraca za redom i 5 puta ostanem bez pola silikonca (od 5 cm) sam odustao :)

valovi, pjena, lošije vrijeme će dati više riba, i naravno veće varalice :)
tide minnow slim 140 lovi ušate oko 20cm :)

većina vas je vidjela ove filmiće, no za one kojima je nova tema

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, mirakulin

Re:UL Rock Fishing 07 Sij 2016 23:15 #4838

• DaliborDu
  • DaliborDu's Avatar
  • Majstor foruma
Zato treba manji silikon od 5cm :)

Zadnja izmjena: : 07 Sij 2016 23:21 od DaliborDu.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Everyday normal guy

UL Rock Fishing 07 Sij 2016 23:40 #4839

• Alaskan
  • Alaskan's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 175
Silikonci su odlična stvar ako si koliko toliko siguran da u blizini nema ušata ili još gore beba strijelki. Capnu mu repić a rijetko koji silikonac je lovan bez repića. Postoje zaista mali wobleri koji jako lijepo konkuriraju silikoncima kao i mini jigovi 5-10g s kojima možeš čuda raditi u rock fishingu. Model koji je Frkachu pokazao u youtube videu je toliko dobar da bi samo o njemu mogao sastaviti ep :)

Što se tiče onoga što Zeusfaber kaže, to također stoji. Ja u Puli oko luke imam na kilotone odličnih ribljih vrsta a džabe mi kad je to lijena riba koja je navikla hraniti se odpadcima i vječno je sita. Iste vrste kada se pronađu na divljim stijenama su pak potpuno druga priča :)
Tight lines!

UL Rock Fishing 08 Sij 2016 00:47 #4842

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Sad i nije neko vrime od ušate. Bar po onome što sam zapamtia loveći ih ko dite na paštelu. A na spinn ih nikad nisam prova uvatit ali oću. Ako do prolića rješin problem sa gubljenjem varalica svako malo.
Ušata je meni jedna od najdražih riba za lovit, a bogami i za poist.

Inaće, stalno sam tu na forumu ali ništa ne pišem jer me stid i sram koliki sam antitalent (rasipnik) za spinning.
smoto

UL Rock Fishing 08 Sij 2016 12:37 #4846

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
Evo bas od jutros u Lozici,dvije kirnjice obje na Raglu 12 na jig glavi od 8g,a nije bas UL al blizu ;) stap LureMania 12-45g.Prvo manja 30tak dkg C&R,al ova veca ce ipak u pjatu zavrsit :lol: inace mozda i najborbenija odnosno najsnaznija riba koju mozes trefit na tim terenima ovim nacinom spinanja.Luca od 95dkg je kolega digo shore jigingom na jig od 70g.

prvo malena C&R

Raglu,po meni silikonci za najrasireniju upotrebu ;)

A evo i konkretni ulovi
Zadnja izmjena: : 08 Sij 2016 12:40 od Fanatik.

Re:UL Rock Fishing 08 Sij 2016 12:58 #4849

Ja nazalost ne vidim link koji je postavio frkachu :/ kirnju od nekih 60dkg(nagađam) sam ulovio na 20gramac i moram priznat da je respektabilan borac. Ima jos jedna vrlo zanimljiva vrsta koja se da fino naloviti a to je guster.....ne podnosi tvič.
Evo kornje samo nema nista za usporebu pa sam tako mogao reci i da ima preko kile :P

Zadnja izmjena: : 08 Sij 2016 12:59 od Everyday normal guy.