"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

Više...
Everyday normal guy's Avatar 06 Sij 2016 20:05 - 06 Sij 2016 20:06 #1 od Everyday normal guy
Znaci tema je ULRF pa me zanima kakva su vam iskustva u tom vidu ribolova i dali uopce ima neko ovdje tko to prakticira. Lovit cu stapom od 2m tezine bacanja od 0.2-5g sa spagicama 0.4pe i predvezima cca 3 do 5lb. Vobleri do 5cm i naravno gumice razno razne. Period je od pocetka 5. Do kraja 9. mjeseca pa me interesira sve u vezi toga. Koje varke su vam se pokazale najbolje.....tehnike vodjenja za odredjene vrste i cemu se uopce mogu nadati?? Pozicije su od Dubrovnika pa do Cavtata. Udrite ;)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 06 Sij 2016 20:06 od Everyday normal guy.
Hvala: Fanatik
Više...
zeusfaber's Avatar 07 Sij 2016 14:20 #2 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic UL Rock Fishing
Ja imam iskustva s malim silikoncima, međutim to se ne može nazvali UL, možda Light rock fishing pošto su štapovi do 20g, jače akcije. Uglavnom, prezabavno!

Od malih kirnjica, škrpinica do feluna i ostalih proždrljivaca. Sve C&R. Žao mi je što nisam imao vremena ozbiljnije se posvetiti, ali svakako hoću :)
Više...
Fanatik's Avatar 07 Sij 2016 14:56 - 07 Sij 2016 15:03 #3 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic UL Rock Fishing
Ja sam imo desetak izlazaka na takim terenima al isto sa malo jacim stapom ko i Zeus,isto male kirnjice na silikon i na mali vobler,skrpinice,i pirke na silikon,ukjate na malu zlicu i mali vobler,a jedan prika je digo i lijepog siruna od dobrih 40dkg.Naj bolje ti je kad sa naoblaci pred juzinu i kad zamuti poslije juzine,onda je ludnica ziva! :)
E a moze i koji smudut naletit,pogotovo manji komadi cesto sam ih vidjo u paru kako krstare uz same stijene,jednom mi se jedan tri puta baco na mali silikon al nije zakacio,al svakako je bio mali za smuduta ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 07 Sij 2016 15:03 od Fanatik.
Više...
Everyday normal guy's Avatar 07 Sij 2016 16:33 #4 od Everyday normal guy
Replied by Everyday normal guy on topic UL Rock Fishing
E ukjate me posebno zanimaju. Dobio sam dvije navecer po mraku i to su strahoviti borci. Naletio sam puno puta na ogromno jato u kojem je bilo puno velikih al nikakve reakcije na nista. Citam dosta da je za njih naj pjena i valovi a ja sam bas u mirnjaku lovio pa valjda zato :P

Više...
DaliborDu's Avatar 07 Sij 2016 16:57 - 07 Sij 2016 16:59 #5 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic UL Rock Fishing
Ivane jebo te Ul :-p.hoce ukjata na silikon mali po noci a jos nadipan

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 07 Sij 2016 16:59 od DaliborDu.
Hvala: Sumrak
Više...
Everyday normal guy's Avatar 07 Sij 2016 17:41 #6 od Everyday normal guy
Jebo tebe Dal'bore :P pa po noci sam ih i lovio na silikon. Zanima me cime da ih po danu nagovorim da zgutaju. Zapravo ti šuti i odi bacat one komade plasticne od pola kile koje nazivas varalicama :P ;)

Hvala: Sumrak
Više...
zeusfaber's Avatar 07 Sij 2016 18:26 #7 od zeusfaber
Hahaha, padaju niski udarci :lol:

Ukjatu ćeš teško uloviti po mirnom, a pogotovo po danu. To je teško i najprovjerenijim metodama. Čak i tad se treba skrivati ko taliban. Najbolje je u pjenu, za maestrala, sitnim minnowima (5cm) npr. Pins Minnow od Yo-Zurija i sl. Naravno, i po noći silikoncima. Ono što sam primjetio je velika razlika između "pitome" ukjate iz luke koja se navikla hraniti otpadom s koče ili jahte i "divlje" ukjate sa stijena koja mora loviti da bi preživila. E baš tu divlju treba potražiti UL tehnikama ;)
Više...
Fanatik's Avatar 07 Sij 2016 20:26 - 07 Sij 2016 20:27 #8 od Fanatik
Hahaha :P UL vs Teska artiljerija :lol: :lol: :lol:
Sve sto su kolege rekle za ukjatu poznato i provjereno.jako tesko je ulovit,skoro pa nemoguce,preko dana.
Ja sam je jeda jedini put spinanjem digo preko dana i to na malu zlicu,ispod Dubrovackog mosta na onu bandu od Lozice,po losem vremenu od juzine i zamucenom moru,rijeka je zamutila ono bas pravo tako da je i ondi ispo mosta bilo jako mutno.
Ko mulci smo ih lovili na stijenama ispod Bononova i ispo Gorice preko dana ali na ometac iz ruke avolo u pjenu,al bas mora bit valovito da ima dobro pjene,mi bi abrumali zamucenog starog kruha i sadjele,sijecam se udarale bi ko lude cim jeska zaroni u pjenu. :)
Tako vjerujem da bi mogo tako i malim varalicama al bi svakako preporucio abrumat da ih privuces i da im zamirise,kad se najeskaju na miris onda udaraju na sve sto padne u more,vadili smo ih i na obicnu pastelu od samog kruha.

Zadnja izmjena: 07 Sij 2016 20:27 od Fanatik.
Više...
DaliborDu's Avatar 07 Sij 2016 20:55 - 07 Sij 2016 20:56 #9 od DaliborDu
Hoce i na male povrsince a i na velike da se zaleti al kao sto kaze Ante to vrijedi za ove divlje.za suncanog proljetnog dana negdje na divljaka na nekim stijanama lovio sam ih fino na dog x jr
, a udarala bi mi i na velike zare al samo u sumrak
Zadnja izmjena: 07 Sij 2016 20:56 od DaliborDu.
Više...
frkachu's Avatar 07 Sij 2016 21:38 #10 od frkachu
Replied by frkachu on topic UL Rock Fishing
po meni silikonci nisu najbolji izbor za ušatu zbog njenih zubića
bio sam sretan ko malo dijete kad sam ih našao po noći no nakon 5 udaraca za redom i 5 puta ostanem bez pola silikonca (od 5 cm) sam odustao :)

valovi, pjena, lošije vrijeme će dati više riba, i naravno veće varalice :)
tide minnow slim 140 lovi ušate oko 20cm :)

većina vas je vidjela ove filmiće, no za one kojima je nova tema

Hvala: Fanatik, mirakulin
Više...
DaliborDu's Avatar 07 Sij 2016 23:15 - 07 Sij 2016 23:21 #11 od DaliborDu
Zato treba manji silikon od 5cm :)

Zadnja izmjena: 07 Sij 2016 23:21 od DaliborDu.
Više...
Alaskan's Avatar 07 Sij 2016 23:40 #12 od Alaskan
Replied by Alaskan on topic UL Rock Fishing
Silikonci su odlična stvar ako si koliko toliko siguran da u blizini nema ušata ili još gore beba strijelki. Capnu mu repić a rijetko koji silikonac je lovan bez repića. Postoje zaista mali wobleri koji jako lijepo konkuriraju silikoncima kao i mini jigovi 5-10g s kojima možeš čuda raditi u rock fishingu. Model koji je Frkachu pokazao u youtube videu je toliko dobar da bi samo o njemu mogao sastaviti ep :)

Što se tiče onoga što Zeusfaber kaže, to također stoji. Ja u Puli oko luke imam na kilotone odličnih ribljih vrsta a džabe mi kad je to lijena riba koja je navikla hraniti se odpadcima i vječno je sita. Iste vrste kada se pronađu na divljim stijenama su pak potpuno druga priča :)

Tight lines!
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 08 Sij 2016 00:47 #13 od Ahab
Replied by Ahab on topic UL Rock Fishing
Sad i nije neko vrime od ušate. Bar po onome što sam zapamtia loveći ih ko dite na paštelu. A na spinn ih nikad nisam prova uvatit ali oću. Ako do prolića rješin problem sa gubljenjem varalica svako malo.
Ušata je meni jedna od najdražih riba za lovit, a bogami i za poist.

Inaće, stalno sam tu na forumu ali ništa ne pišem jer me stid i sram koliki sam antitalent (rasipnik) za spinning.

smoto
Više...
Fanatik's Avatar 08 Sij 2016 12:37 - 08 Sij 2016 12:40 #14 od Fanatik
Evo bas od jutros u Lozici,dvije kirnjice obje na Raglu 12 na jig glavi od 8g,a nije bas UL al blizu ;) stap LureMania 12-45g.Prvo manja 30tak dkg C&R,al ova veca ce ipak u pjatu zavrsit :lol: inace mozda i najborbenija odnosno najsnaznija riba koju mozes trefit na tim terenima ovim nacinom spinanja.Luca od 95dkg je kolega digo shore jigingom na jig od 70g.

prvo malena C&R

Raglu,po meni silikonci za najrasireniju upotrebu ;)

A evo i konkretni ulovi

Zadnja izmjena: 08 Sij 2016 12:40 od Fanatik.
Više...
Everyday normal guy's Avatar 08 Sij 2016 12:58 - 08 Sij 2016 12:59 #15 od Everyday normal guy
Ja nazalost ne vidim link koji je postavio frkachu :/ kirnju od nekih 60dkg(nagađam) sam ulovio na 20gramac i moram priznat da je respektabilan borac. Ima jos jedna vrlo zanimljiva vrsta koja se da fino naloviti a to je guster.....ne podnosi tvič.
Evo kornje samo nema nista za usporebu pa sam tako mogao reci i da ima preko kile :P

Zadnja izmjena: 08 Sij 2016 12:59 od Everyday normal guy.
Više...
Fanatik's Avatar 08 Sij 2016 13:04 #16 od Fanatik
Je gustera se nakotilo prilicno zadnih godina,nazalost nije neka delikatesa :S ...al zato su kirnje i sa sportskog i sa gurmanskog stajalista sami vrh! ;)

Više...
zeusfaber's Avatar 08 Sij 2016 14:18 #17 od zeusfaber

Ahab napisao: Sad i nije neko vrime od ušate. Bar po onome što sam zapamtia loveći ih ko dite na paštelu. A na spinn ih nikad nisam prova uvatit ali oću. Ako do prolića rješin problem sa gubljenjem varalica svako malo.
Ušata je meni jedna od najdražih riba za lovit, a bogami i za poist.

Inaće, stalno sam tu na forumu ali ništa ne pišem jer me stid i sram koliki sam antitalent (rasipnik) za spinning.

Nema te što biti stid, i ja sam totalni početnik. Tu smo da naučimo, od odnosno da nas nauče. Cijeli koncept LM-a se temelji na tome, da iskusnija ekipa pomaže i da svi zajedno učimo, bez fige u džepu. Nikad me nije bila sramota pitat ;)
Hvala: Fanatik, Ahab
Više...
Everyday normal guy's Avatar 08 Sij 2016 14:31 #18 od Everyday normal guy
Joj kolko sam ja puta "ispao glup" jer sam pitao. Kad pitas nesto postoje dvije opcije.....normalni ce ti pomoci i objasniti a debili ce te sprdati samo sto njih stavis na ignore i bok ;)

Hvala: Ahab
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 08 Sij 2016 14:55 #19 od Ahab
Replied by Ahab on topic UL Rock Fishing
Je, ali ja sam vec sve pita i ljudi su mi sve objasnili pa opet gubim varalice svako drugi-treci zabacaj. Ocito ne postavljam prava pitanja. U biti bi triba otic na spin s nekim ko se razumi da mi uzivo sve pokaze i objasni ali u ovim spinn temama jos nisam naletija na nekoga iz blize okolice Makarske.
Ali, stara kineska, na vlastitim se greskama najbolje uci pa cu i ja valjda jednog dana nucit jer greske su mi konstanta.

smoto
Više...
zeusfaber's Avatar 08 Sij 2016 14:58 #20 od zeusfaber

Everyday normal guy napisao: Joj kolko sam ja puta "ispao glup" jer sam pitao. Kad pitas nesto postoje dvije opcije.....normalni ce ti pomoci i objasniti a debili ce te sprdati samo sto njih stavis na ignore i bok ;)

Na LM ima mjesta samo za normalne, a debile ćemo grupno na ignore :cheer:
Hvala: Ahab