"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

Više...
zeusfaber's Avatar 18 Svi 2017 01:08 #181 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic UL Rock Fishing

Damir83 napisao: štap GARBOLINO GAME EXCELLENCE 220CM 1/7GR UL dal ima tubular ili solid tip?

Što je ono tubular a što solid tip? :dry: :lol:

Citiram opis za Garbolino Game Excellence

Tanki vrh fino čita dno, a grizevi riba, čak i onih najmanjih koje samo čupkaju gumu manifestira se kao da je netko opalio čvrgu po blanku, ili ga spojio na izmjeničnu struju.

Meni bi ovo bilo dovoljno :lol: :lol: :lol:

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 18 Svi 2017 07:02 #182 od zoki1
Replied by zoki1 on topic UL Rock Fishing
Šuplji ili puni vrh😉

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 27 Svi 2017 12:09 #183 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic UL Rock Fishing
Pripremamo jednu zajedničku UL avanturu u Konavlima pa svi zainteresirani nek se slobodno jave.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 11 Lip 2019 09:16 #184 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic UL Rock Fishing
Koje kopce upotrebljavate za UL? Mislim na male silikonce I jig glave.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 11 Lip 2019 17:32 #185 od Ceco
Replied by Ceco on topic UL Rock Fishing
svijetvaralica.eu/sitni-pribor/decoy-spiral-snap
meni su se pokazale super
iako volim najviše ovaj sistem www.maguro-pro-shop.com/hr/oprema-za-rib...ings?product_id=3841
samo je teško kod nas nabaviti pogotovo ove light
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 12 Lip 2019 10:30 #186 od Zdenko

Ceco napisao: svijetvaralica.eu/sitni-pribor/decoy-spiral-snap
meni su se pokazale super
iako volim najviše ovaj sistem www.maguro-pro-shop.com/hr/oprema-za-rib...ings?product_id=3841
samo je teško kod nas nabaviti pogotovo ove light

Hvala prijatelju. Nasao sam nesto slicno ovome iz Magura, na Aliexpressu:

https://shoppingcart.aliexpress.com/shopcart/shopcartDetail.htm?spm=a2g0o.home.1000002.2.63422c25Jpg4DP

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 12 Lip 2019 10:32 #187 od Zdenko

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 12 Lip 2019 11:30 #188 od Ceco
Super :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 19 Lip 2019 08:48 #189 od Zdenko
Ima li tko URF Major Craft triple cross tcx-s732aji I kakva su mu iskustva sa njim? Hvala

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 23 Lip 2019 08:49 #190 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic UL Rock Fishing
Sinoć sam imao priliku usporediti Yamagu Blue Current 81 TZ Nano i Zenaq Damper K verziju panako ikog zanima...

Yamaga je baš kruta, čisti fast action kao pravi aji štap, a Zenaq je paraboličan.
Iako je Zenaq teži preko 20g, tako je mekan i fin da djeluje laganiji u ruci.
Završna obrada yamage nije niti u istom svemiru s zenaqom. Daleko je lošija kad gledaš štap uz štap.
Meni je osobno rad Zenaqa čista perverzija u ruci, nisam se mogao prestati smijuljiti cijelo vrijeme. Nakon njega mi je Yamaga djelovala kao metla.

Nisam bio siguran da je Damper dobar štap za mene, ali sad nakon što sam ga probao.... Jel treba netko bubreg ili nešto? Javite mi 😆

Molimo prijavite se

Više...
d0nsherpa's Avatar 02 Srp 2019 23:06 #191 od d0nsherpa
Replied by d0nsherpa on topic UL Rock Fishing
@BlackMarlin a gdje se moze nabaviti Damper?

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 02 Srp 2019 23:21 #192 od BlackMarlin
Normalna verzija više na žalost nije dostupna. Sad možeš kupiti samo Bamboo Works Damper. Na Zenaqovim stranicama možeš pogledati zastupnike po zemljama. Ja sam svoj štap (ne damper) kupio na lurehouse.gr kod Mikea.
Moja preporuka za Damper je svakako da ideš na RG sistem vodilica.
Bamboo works je ustvari damper kao i do sada (karbon), samo je izvana presvučen da izgleda kao da je štap od bambusa. Sjedište role izgleda kao umjetničko djelo, ali ne znam kako mi se sviđa tako klasičan look s ovim novim modernim rolama.
Karakteristike oba Dampera su iste, cijena bome nije. Bamboo Works košta kao 2 yamage i još ti ostane za štrik da se objesiš od tuge kad probaš damper nakon što si kupio 2 yamage 😅

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 02 Srp 2019 23:32 - 02 Srp 2019 23:34 #193 od BlackMarlin
Što se tiče kupnje Zenaqa, samo bih spomenuo da ja ne bih kunu jednu dao plus fishingu koji je kao službeni zastupnik za HR. Naručio sam jedan štap kod njih i evo do danas prošlo više od godinu dana da nema odgovora na par mejlova kad će stići. U međuvremenu sam ga kupio drugdje..
Ako nisu u stanju odgovoriti kad im želiš dati skoro 1000 eura, zamisli što čeka nekog tko, ne daj Bože, ima potrebu za garancijom :o

A što se tiče LRF, tko je zbilja veliki zaljubljenik u tu tehniku, mislim da je Damper RG jedini štap koji će ikad trebati i za mene osobno najbolje što se može kupiti za bilo kakve novce. Da košta, košta. Ali kupuješ ga jednom u životu.
Polovnih ima već od 200-300 eura ako zbilja imaš sreće. Uvijek je lutrija polovan štap, ali tko želi nek izvoli.
Zadnja izmjena: 02 Srp 2019 23:34 od BlackMarlin. Razlog: Tipfeleri

Molimo prijavite se

Više...
d0nsherpa's Avatar 03 Srp 2019 16:30 #194 od d0nsherpa
Replied by d0nsherpa on topic UL Rock Fishing
Hvala, na opsirnom odgovoru, nekak jos trazim palicu i posto mi je za oko zapela model Yamage BlueCurrent 93/TZ NANO All-Range a po specsima su tu negdje mislio sam da se mozda moze jos negdje dobiti (isprobati/vidjeti) ovaj Damper, pa da mozda storniram rezervaciju koju imam za Yamagu (isporuka tek pocetkom 11 mjeseca), neznam zasto mi ovaj bamboo nekak ne izgleda, nista jos cu malo trazit mozda naletim na nesto, ionak imam vremena do 11 mjeseca

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Ruj 2019 13:43 - 26 Ruj 2019 13:59 #195 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
Evo mog malog doprinosa ovoj temi tj moje drage.
ibb.co/SmZ10y3

Ravnih 60 dkg :)

Drugi veći nam je ispao 2 puta jednom njoj jednom meni.
Kočnica je radila ludilo na njemu još i puno više nego na ovemu prvome.
Dovukla ga je do jamke i taman sam ga trebao zajankat i ispao je niti pola metra od janke.
Drugi put kada se zakačio doveo sam ga na pola puta i opet je ispao ali ovaj puta je udica ostala cijela tako da se jako loše zakačio.
Poslije smo bacali tu stalno na mjesto gdje smo ga zakačili i gdje nam je ispao.I on je tu ali puno puno opreznije grize i nema pravog griza nego kao da njuška samo. Mijenjali varalice sve živo , grickao je i dalje ali smo ostali bez kapitalizacije drugoga širuna.
Šteta ali zato je dril bio pravi! :woohoo:
Prvi put je iskrivio udicu, a drugi put je na pola drila ispao...
Toliko se navukla da ja sada ne mogu doći do štapa uopće....
Tako da ću morati kompletirati još jedan set za LRF.... (jao meni i mome novčaniku) hahah

San mi je strijelku zahvatiti na LRF opremu. Nije da nisam pokušavao ali sam ostao bez griza jer sam kasno počeo ići na pozicije za strijelku...

Oprema :
Okuma Light Range Fishing 3-12gr 216 cm
Okuma Ceymar C-30
Shimano Kairiki 0.12
Okuma Sea Max 0.26

Još neki od prijašnjih izleta
ibb.co/SBtk7tQ
ibb.co/mJ3x9SW
ibb.co/PgVVNJc
ibb.co/chKvVS9
ibb.co/R24Q9yS
ibb.co/rZ0npbX
ibb.co/vhfVsM9

Kirnja je puštena naravno i još par puta se ulovila ali je puštana svaki puta.
Bilo je tu još škarama ,ukjata i sličnih beštija...

Bilo bi i više slika i reporta ulova , ali ja inače jako rijetko slikavam ribu.
Da nije bilo nje nebi bilo ni jedne od ovih slika hahaha

Sve je nabavljano kod kolege frkachua jos unazad godinu dana i samo skupljalo prasinu.
I kako nisam mogao ici u ozbiljniji ribolov ove sezone zbog posla u potpunosti sam se prebacio na LRF i nisam požalio!

EDIT: Zeuse probao sam staviti da se lijepo vidi slika na forumu ali mi nešto neće čak niti preko IMGUR
pa sam obrisao i ostavio samo linkove... Sorry ako možeš slučajno da se slike lijepo vide bio bih zahvalan
Zadnja izmjena: 26 Ruj 2019 13:59 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Lis 2019 20:39 - 15 Lis 2019 20:40 #196 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
Pozdrav opet ja.
Išao sam raditi u Šibenik nešto pa sam ponio i UL Spin štap u nadi da ću uspjeti uhvatiti par sati slobodnog vremena.
Na kraju se potezanje štapa isplatilo.
Predzadnji dan sam uspio uloviti slobodnog vremena par sati.
Lovilo se stvarno svega i svačega što se tiče šparida.
Ali izdvojiti ću 3 orade na UL spin štap i murinu koja mi je pobjegla.
Pred sami kraj ribolova počelo je ludilo.
Prva orada manja. Osjetim nešto veće je luduje na štapu i to dobro kočnica radi lagano drilam je i dovlačim pred rivu. Orada je, super mislim se.
Drugi zabačaj:
Tek što sam bacio nije prošlo par sekundi štap se opako svinuo, kočnica radi ludilo, još veća riba je.
Pritežem kočnicu štap se još više savija adrenalin me puca ruke se tresu srce luduje.
Stežem kočnicu ,ali ne pomaže puno.(plitak teren,škrape lijevo, škrape desno)ne smijem joj dozvoliti da ode ni lijevo ni desno...nakon koji minut drila dovlačim je pred rivu.
Orada od oko kilo mi je pred nogama.Uf tresem se jedva je izvlačim od uzbuđenja.
Još koji sekund i pobjegla bi mi bila.Kad sam je izvadio vidim napola izravnala udicu i kopča se skoro otvorila...ništa kidaj to stavljaj novu udicu ali ovaj put bez kopče.
Treći zabačaj:
Opet se povinuo štap ali kočnica ne radi kao na prošlom. Kreće ludilo orade.
Ovu sigurno i polako dovlačim i vadim je vani.
Četvrti zabačaj:
Opet orada štap se savija i kočnica radi, ali na pola puta otpada...
Bacam opet i opet. međutim ništa...
Ostalo mi je još oko sat vremena.
Odjednom ugledam ispod rive lijepu murinu.
Bacam ali sitniš napada i ne može potonuti do murine.
Nekako se ipak probija do murine. Murina prvo tjera sitnu ribu pa uzima u usta. Hop kontra međutim nije zakačilo. Tako već par puta pokušavao.
Mislim ajde pustit ću joj da uđe u rupu da pošteno zaguca pa ću se natezati s njome.Ostalo mi je još oko 40ak minuta vremena pa šta bude da bude.
Pustio joj ušla u rupu.Nakon par sekundi natežem štap.To je to zagucala je sad kreće igra živaca.
Pustim joj skroz 5 minuta ne bi li provirila glavom iz rupe pa da je silom pokušam izvući vani, ali kao da zna da joj je život ugrožen i ne izlazi...
Stežem kočnicu i pokušavam je izvući iz rupe međutim dobro se stisla u rupi.
Izvučem je 20 cm iz rupe ona uspije vratiti nazad 20 cm i tako dobrih 20ak minuta.
Štap svinut i do pola u moru.
Gore-dolje 20cm kočnica proradi kad potegne onako silovito.
Nakon 20ak minuta natezanja vidim je van rupe. Super dignut ću je na površinu i izvući vanka.
ALI... Uspjela se nekako osloboditi udice i udica je ostala zakačena u rupi...
Ja kako sam potegnuo štap ona me je pogledala i nisam mogao ništa nego je promatrati kako se ležerno provlači među stijenama.Bila mi je čast pofajtati se sa tako prekrasnom ribom i mogao sam je samo promatrati kako skladno i lagano odlazi u škrape...
Fluorocarbon 0.26 je izdržao svih tih 20ak minuta natezanja sa murinom u rupi. I na kraju sam spasio varkicu...
Ne moram ni reći da nisam jamku jer stvarno nisam očekiva ovakav dan u UL Spinu ni u najluđim snovima...
Kočnica i štap su lijepo odradili posao na oradama. Mada sam stekao dojam nakon ovoga da bi se ovaj komplet mogao pofajtati sa puno većom ribom.
Ne preostaje mi ništa nego čekati sljedeće ljeto i krenuti sa njim po strijelke i palamide da ga dobro istestiram.

Doživljaj fantastičan i do nekog drugog puta nadam se opet ovakvom fajtu u kojemu ću ja moći reći da sam ja pobijedio...
Povratak u selo i prepričavanje doživljaja, i pokazivanje orada koje su uhvaćene na UL spin komplet.
Rolice nije bilo manje od veličine 30, a upredenica 0.12 i fluoro 0.26 zbog toga što su mjesta gdje inače lovim puna predatora poput strijelki i palamida....pa ako se koja zakači da imam koliku toliku šansu da izađem kao pobjednik iz toga duela....
Oprema:
Okuma LRF 218cm 3-12gr
Okuma Ceymar C-30
Shimano Kairiki 0.12
Okuma SeaMax 0.26

Orade :
Privitak datoteke:

''Fajt'' sa murinom
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 15 Lis 2019 20:40 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Lis 2019 23:41 #197 od Ceco
Orada na spin je nešto najbolje što sam doživio ovu sezonu. Ja sam imao daleko jači pribor pa mi je gušt bio. Moram nabaviti novi štap za lakši ribolov za iduću sezonu obavezno.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 16 Lis 2019 07:38 #198 od marko87
Replied by marko87 on topic UL Rock Fishing
Sada ste i mene zainteresirali za spin orade. Morat ću na instrukcije kod jednog od vas da mi pokažete kako ih lovite :)

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Lis 2019 09:10 #199 od Ceco
Mislim da će nam biti prehladno normalno otići na pjesak oko 1.11. bez dobrih čizmi.
😬
Dok sam ih hvatao nisam ništa posebno izvodio jednostavno povlačenje srednjom brzinom uz koji jerk voblerom. Onaj kineski vobler su obožavale bez obzira na veličinu.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Lis 2019 10:17 #200 od Zdenko

Paragon napisao: Pozdrav opet ja.
Išao sam raditi u Šibenik nešto pa sam ponio i UL Spin štap u nadi da ću uspjeti uhvatiti par sati slobodnog vremena.
Na kraju se potezanje štapa isplatilo.
Predzadnji dan sam uspio uloviti slobodnog vremena par sati.
Lovilo se stvarno svega i svačega što se tiče šparida.
Ali izdvojiti ću 3 orade na UL spin štap i murinu koja mi je pobjegla.
Pred sami kraj ribolova počelo je ludilo.
Prva orada manja. Osjetim nešto veće je luduje na štapu i to dobro kočnica radi lagano drilam je i dovlačim pred rivu. Orada je, super mislim se.
Drugi zabačaj:
Tek što sam bacio nije prošlo par sekundi štap se opako svinuo, kočnica radi ludilo, još veća riba je.
Pritežem kočnicu štap se još više savija adrenalin me puca ruke se tresu srce luduje.
Stežem kočnicu ,ali ne pomaže puno.(plitak teren,škrape lijevo, škrape desno)ne smijem joj dozvoliti da ode ni lijevo ni desno...nakon koji minut drila dovlačim je pred rivu.
Orada od oko kilo mi je pred nogama.Uf tresem se jedva je izvlačim od uzbuđenja.
Još koji sekund i pobjegla bi mi bila.Kad sam je izvadio vidim napola izravnala udicu i kopča se skoro otvorila...ništa kidaj to stavljaj novu udicu ali ovaj put bez kopče.
Treći zabačaj:
Opet se povinuo štap ali kočnica ne radi kao na prošlom. Kreće ludilo orade.
Ovu sigurno i polako dovlačim i vadim je vani.
Četvrti zabačaj:
Opet orada štap se savija i kočnica radi, ali na pola puta otpada...
Bacam opet i opet. međutim ništa...
Ostalo mi je još oko sat vremena.
Odjednom ugledam ispod rive lijepu murinu.
Bacam ali sitniš napada i ne može potonuti do murine.
Nekako se ipak probija do murine. Murina prvo tjera sitnu ribu pa uzima u usta. Hop kontra međutim nije zakačilo. Tako već par puta pokušavao.
Mislim ajde pustit ću joj da uđe u rupu da pošteno zaguca pa ću se natezati s njome.Ostalo mi je još oko 40ak minuta vremena pa šta bude da bude.
Pustio joj ušla u rupu.Nakon par sekundi natežem štap.To je to zagucala je sad kreće igra živaca.
Pustim joj skroz 5 minuta ne bi li provirila glavom iz rupe pa da je silom pokušam izvući vani, ali kao da zna da joj je život ugrožen i ne izlazi...
Stežem kočnicu i pokušavam je izvući iz rupe međutim dobro se stisla u rupi.
Izvučem je 20 cm iz rupe ona uspije vratiti nazad 20 cm i tako dobrih 20ak minuta.
Štap svinut i do pola u moru.
Gore-dolje 20cm kočnica proradi kad potegne onako silovito.
Nakon 20ak minuta natezanja vidim je van rupe. Super dignut ću je na površinu i izvući vanka.
ALI... Uspjela se nekako osloboditi udice i udica je ostala zakačena u rupi...
Ja kako sam potegnuo štap ona me je pogledala i nisam mogao ništa nego je promatrati kako se ležerno provlači među stijenama.Bila mi je čast pofajtati se sa tako prekrasnom ribom i mogao sam je samo promatrati kako skladno i lagano odlazi u škrape...
Fluorocarbon 0.26 je izdržao svih tih 20ak minuta natezanja sa murinom u rupi. I na kraju sam spasio varkicu...
Ne moram ni reći da nisam jamku jer stvarno nisam očekiva ovakav dan u UL Spinu ni u najluđim snovima...
Kočnica i štap su lijepo odradili posao na oradama. Mada sam stekao dojam nakon ovoga da bi se ovaj komplet mogao pofajtati sa puno većom ribom.
Ne preostaje mi ništa nego čekati sljedeće ljeto i krenuti sa njim po strijelke i palamide da ga dobro istestiram.

Doživljaj fantastičan i do nekog drugog puta nadam se opet ovakvom fajtu u kojemu ću ja moći reći da sam ja pobijedio...
Povratak u selo i prepričavanje doživljaja, i pokazivanje orada koje su uhvaćene na UL spin komplet.
Rolice nije bilo manje od veličine 30, a upredenica 0.12 i fluoro 0.26 zbog toga što su mjesta gdje inače lovim puna predatora poput strijelki i palamida....pa ako se koja zakači da imam koliku toliku šansu da izađem kao pobjednik iz toga duela....
Oprema:
Okuma LRF 218cm 3-12gr
Okuma Ceymar C-30
Shimano Kairiki 0.12
Okuma SeaMax 0.26

Orade :

''Fajt'' sa murinom
Privitak datoteke:

O kojoj se varalici radi?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se