"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

Više...
Everyday normal guy's Avatar 08 Sij 2016 15:07 #21 od Everyday normal guy
Replied by Everyday normal guy on topic UL Rock Fishing
Ovo je sad offtopic al ahabe daj mi link na ta svoja pitanja o gubljenju varki pa cu ti ja pokusat pomoci :) ja ih bas i ne gubim cesto a bacam svasta i svugdje.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 08 Sij 2016 16:55 - 08 Sij 2016 16:56 #22 od Ahab
Replied by Ahab on topic UL Rock Fishing
ludomore.com/forum/spinning/45-brancin-na-spinning?start=210
od te stranice pa jos naprijed.

Kad bi problem bio u nekvalitetnoj upredenici sve bi bilo jasno no bojim se da nije. Na kraju ce ispasti da je do mene i mojih divljackih zabacaja jer sto vise gledam spinning na youtubeu sve sam uvjereniji kako to ljudi rade puno njeznije od mene i opet dalje zabace.

smoto
Zadnja izmjena: 08 Sij 2016 16:56 od Ahab.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Sij 2016 05:41 #23 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic UL Rock Fishing

Ahab napisao: Je, ali ja sam vec sve pita i ljudi su mi sve objasnili pa opet gubim varalice svako drugi-treci zabacaj. Ocito ne postavljam prava pitanja. U biti bi triba otic na spin s nekim ko se razumi da mi uzivo sve pokaze i objasni ali u ovim spinn temama jos nisam naletija na nekoga iz blize okolice Makarske.
Ali, stara kineska, na vlastitim se greskama najbolje uci pa cu i ja valjda jednog dana nucit jer greske su mi konstanta.

Ja sam isto dosta ucio na vlastitim greskama,al ipak naj vise moram zahvalit nekim iskusnijim kolegama koji su mi na terenu u praksi pokazali i rijesili neke moje do tada "teske misterije i probleme",koji nekad budu jednostavno neka Sitnica,sitni previd,koji zbog nedostatka iskustva previdis,vecina nas je to prosla i dalje prolazi kako usvaje nove tehnike ;)
Nadam se da ces uskoro naic na nekog iskusnog kolegu bas na terenu,da ti pomogne i objasni!

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Sij 2016 06:02 #24 od Fanatik
Nego reci mi jel ti se jos dogadja da ti puca na cvoru upredene i FC-a il ti pukne nedje drugo???
Vidis meni se s novom Gosen 8niti 0,15,a koju sam inace bas hvalio ko ni jednu do sad,dva puta dogodilo da mi pukne i to odma 10cm od spule?!?...inace stvarno,sto se tice rada,vrhunska upredenica al eto to mi se nikad prije nije dogodilo a koristio sam do sad 4-5 razno-raznih upredenica...jedan prika mi kaze da mi je to zbog pusenja,ja dosta pusim i dok spinam i lignjam,moguce da komadic zara otpane i osteti je :S al opet,eto nikad ni sa jednom drugom upredenicom nisam imo i nemam problema,na dugom jacem stapu mi je Mustad i nikad mi se to nije desilo,istina malo je i jaca mislim 0,18 al koristim i teze varke pa opet nema problema!?!
Neznam....moze bit i da se kod nas pojavila neka losija serija Gosena il stara pa je uvalili na ovo trziste........

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 09 Sij 2016 11:12 - 09 Sij 2016 11:29 #25 od Ahab
Nekad pukne na čvoru ali puno češće 10-20 cm ispred čvora. Gosen Casting 0.15. Nema gdje je nisu nahvalili. Evo upravo spinam (tj. vježbam) i 10tak zabačaja sve ok.

Update : sad sam zapeo sa silikoncem. Držalo je poprilično čvrsto a kad je puklo, nije puklo na čvoru nego negdje prije. Ode još jedan Savagear Sandeel.

smoto
Zadnja izmjena: 09 Sij 2016 11:29 od Ahab.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Sij 2016 15:34 #26 od Fanatik
Evo je,Gosen Casting 8 niti 0.153mm 7,3kg.Cudna bi to slucajnost bila,obojica nam sa slicni problemi dogodili,uvjeren sam da je upredenica u k....,vjerovatno godinama na skladistu il nesto slicno.Ja cu je promijeniti definitivno.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 09 Sij 2016 16:20 #27 od Everyday normal guy
Ja sam kupio gnjusen jednom i nikad vise.....varivas i ygk su spage kojima vjerujem i samo fg knot.....nije me niti albright iznevjerio ali lupa po vodilicama i samim time se unistava.

Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Sij 2016 17:24 #28 od Fanatik
Hvala na savjetu,jedan dobar prika inace jako iskusan spiner takodjerm me savjetovo za Varivas il cak on kaze jos bolje Sunline,kad sam mu reko kako sam se nacito hvale za Gosen samo se nasmijo i odmahno rukom,a nekad podjemo skupa na lignje i bas sam neki dan gledo Sunline koji mu je na stapu za lignje i nije ni boju promijenila u tri godine od kad je stavio,nevjerovatno.FG naravno naj bolji,stvarno se isplati naucit ga vezat!

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 09 Sij 2016 19:50 #29 od Ahab
Identična takva kod mene. Vjerojatno je lažnjak. S obzirom koliko se lažne odjeće i obuće kod nas prodaje u "originalnim" dućanima, nimalo me ne bi začudilo.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 09 Sij 2016 19:57 #30 od Everyday normal guy
Ja vam preporucujem da si svu malo skuplju robu narucujete iz japana direkt.....plati se nesto postarine i carine al na kraju zapravo prolazite jeftinije i znate sto imate u rukama ;)

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 09 Sij 2016 20:35 #31 od Everyday normal guy
Evo dobro je...imamo samo tri stranice off-a od tri stranice koje smo ispisali :P

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Sij 2016 22:25 - 09 Sij 2016 22:27 #32 od Fanatik
Hahaa :lol: ....ma pazi kod nas na moru bas taku UL opremu(sto ja znam)niko ne ne koristi,jednostavno nije potreba jer uvijek moze naletit naka manja a snazna bestija koju s taki stapicem neces odvojit od dna i(pogotovo u rock fishingu) ode ona pod prvu stijenu a ti osta bez varke i predveza :Phehe...ma kod nas ti je UL vec i neki stap od recimo 5 do 25g,upredenice od 0,15 i predvezi od 0,20 FC...jedino za cipole koristimo tanje nailone i FC 0,15 al to nije spin,skroz druga tena :whistle:
Pa tako da mislim,ipak se nekih korisnih savjeta podijelilo,od mogucih ulova do opreme....samo je pitanje poimanja UL spinanja ;)
Svakako zanimljiva tema,a bit ce sigurno jos zanimljivih postova B)

Zadnja izmjena: 09 Sij 2016 22:27 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 09 Sij 2016 22:44 #33 od Everyday normal guy
Zacudio bi se ti sto sve ide van sa takvom opremom ;) a o gustu vadjenja takve ribe na takav pribor da ne govorim. Ma tipkajte vi szo zelite....slazem se da nije lose i svasta se nauci al meni je UL ribolov velika strast i bas ju preferiram.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Sij 2016 22:47 - 09 Sij 2016 22:47 #34 od Fanatik

Ahab napisao: Identična takva kod mene. Vjerojatno je lažnjak. S obzirom koliko se lažne odjeće i obuće kod nas prodaje u "originalnim" dućanima, nimalo me ne bi začudilo.

Slazem se,mislim da smo rijesili misteriju,definitivno je problem u upredenici,pazi ja nisam neki ekstra strucnjak u spini,osim ka su lignje u pitanju ;),al znam po nesto imam i lijepih ulova...smatram da je tesko moguce da je slucajnost da nam oba dvojici potpuno isti model upredenice,kupljen u otprilike isto vrijeme tako olako puca i to ne na cvoru :S
Izgleda da su taka vremena da stvarno treba dobro,dobro provjerit i raspitat se sto se kupuje ili sto je reko @Everyday narucivat iz Japana pa si siguran.
Evo bas su neki kolege iz "ekipe od liganja" narucivali iz japana nesto opreme i stigne za 5-6dana,nevjerovatno al to je oridjidji Japanac,robom i trgovinom!!!

Zadnja izmjena: 09 Sij 2016 22:47 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Sij 2016 23:14 - 09 Sij 2016 23:18 #35 od Fanatik

Everyday normal guy napisao: Zacudio bi se ti sto sve ide van sa takvom opremom ;) a o gustu vadjenja takve ribe na takav pribor da ne govorim. Ma tipkajte vi szo zelite....slazem se da nije lose i svasta se nauci al meni je UL ribolov velika strast i bas ju preferiram.

Slazem se svak ima svoje guste :) meni je isto neopisiv nalet andrenalina kad,posto cesto lovim i na surfcasting stapima 150 i 200g,izvadim pravu ovratu od kilo i 40 sa stapom od 30g ili npr jedan put gruja od skoro 2kg sa istim tim laganim parabolikom :woohoo: andrenalin ko da se s tunom borim.
Ali moram priznat da me jako frustrira kad mi se dobar ulov zavuce pod stijenu,jos izgubim dio vrijedne opreme :S
A ma mi s mora smo ti svi isparanoizirani i izfrustrirani zbog takih situacija :Pi opsjednuti jakom opremom,probaj zamislit koliko mi se to puta dogodilo a lovim 20-tak godina po mrjenti i stijncugama dje treba i alpinistickog umijeca za doc na postu,pogotovo jos dok sam prakticiro lovit ometcom iz ruke,auu hehee
Ma i ti ces s vremenom da zadobijes ove nase frustracije i opsesiju teskom artiljerijom :P :P :P hehe samo naprijed,ma meni je gust i vidit sliku ka neko izvuce onako lijepu ovratu s onom iglom od stapa ko na onoj tvojoj slici ;)

Zadnja izmjena: 09 Sij 2016 23:18 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 10 Sij 2016 01:08 #36 od Everyday normal guy
Necu ja na jace...ja vec godinama gravitiram slabijem. Riskiram i ponekad izgubim koju ribu al zato sa ostalih 99.9% gustam na najjace. To je jednostavno takva filozofija i tu se ne gleda na gubitke i dobitke ;)

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 10 Sij 2016 22:33 #37 od Fanatik
Svaka cast,pravi sportski duh!Svi mi imamo neke svoje discipline i tehnike koje naj vise volimo i najcesce prakticiramo i koje nas satimz a drze na obali sa stapom u ruci il u barci bez obzir na uvjete :)

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 10 Sij 2016 23:08 - 10 Sij 2016 23:11 #38 od Ahab
Mene je borba sa komarčom od kila na kompletu kojeg sam koristio u lovu na ušate (štap 20g, najlon 0,18, flourocarbon 0,15, udica 6) navukla na taj gušt sa što laganijom opremom uloviti što veću ribu. Zato mi i je san uloviti pravog brancina na spinn.

Uglavnom, danas dođem loviti lignje (jučer ulovio prve dvije u životu pa došao na istu poziciju) i kad sam prišao obali uz kraj vidim neke ribe se stalno motaju tamo vamo. Dosta je bilo mutno pa nisam mogao razaznati o čemu se radi. Montiram Pinns Minow, zabacim par puta - ništa. Montiram Panic Pray i opet par puta - ništa.
Montiram Savagear Sandeel silikonac (bijelo srebrni) na glavu od 6g (jer sam originalne pogubio) zabacim i bam! Šnjur (Šarun) od nekih 30-40dag. Drugi zabačaj - novi šarun.
Ulovio sam 4 komada, otpalo mi ih je još toliko. Da je bio neki iskusan lovac vjerujem da bi ih ulovio 20. Problem je i što je ovaj silikonac izuzetno mekan pa svaki put kad bi imao trzaj bez kačenja izvukao bi samo pola silikonca. Kad sam potrošio sva 3 sandeela koje sam imao montirao sam mini Raglou koji je od puno tvrđeg silikona (u biti od gume?) no ribe su se razišle tako da više nisam imao trzaja.

Sad moram otkriti neke silikonce koji neće tako lako pucati jer 3 sandeela na 4 šaruna je opet pravljenje štete, ali ja zadovoljan.

smoto
Zadnja izmjena: 10 Sij 2016 23:11 od Ahab.
Hvala: Conger, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 10 Sij 2016 23:13 #39 od Alaskan
Replied by Alaskan on topic UL Rock Fishing
Ohoho Ahab, pa lijepo lijepo. A gdje se to lovi da u ovo doba godine ima šaruna? Za silikonce, lov njima je divan ali zna biti skup sport baš iz razloga što ih je većina premekana. Koristio sam Keitechove Easy Shiner modele dok nisam otkrio ova mala čuda i oduševili su me ( ebay.to/1SI4I1o ). Tvrdi tvrdi silikon a repići im divno mašu. Plus, cijena je vrhunska :)

Tight lines!
Hvala: Manta, Ahab

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 10 Sij 2016 23:30 #40 od Ahab
Podgora, 8km južnije od Makarske. Ima ih sad a primjetio sam ih i prije 2 mjeseca na istom mjestu samo što tada nisam znao o kojoj ribi se radi.
Totalno atipično se ponašaju. To je parking uz obalu. Dubina odmah ispod kraja šetnice je nekih 10m. Kako je obala visoka nekih 1,5m a rasvjeta je 5-6 metara od obale, tako je uz samu obalu sjena - mrak a dalje prema vani je osvijetljeno i oni se naguraju uz obalu u taj mrak i onda samo izlijeću po pljen. Prvo sam zabacivao u dubinu pa vukao i udarci su bili vrlo blizu obale pa sam promijenio taktiku i zabacio blizu ukoso, skoro paralelno s obalom i onda još odšetao 20m i tako vukao na nekih 5m od obale a odrzavao dubinu od cca 2m. Sve ovo skupa nije trajalo pola sata ali vjerujem da su tu svaku večer. Valjda su promijenili ponašanje zbog strijelki i lampuga kojih je bilo krcato u devetom i desetom mjesecu.

smoto

Molimo prijavite se