"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Lis 2019 17:58 - 16 Lis 2019 17:59 #201 od Ceco
Replied by Ceco on topic UL Rock Fishing
Ja sam sa ovom hvato i black minow kopija 5g
www.aliexpress.com/item/33000556717.html...ac-9a76-52e4584a51cb
Boja 07, 12 i 13 veličina 7g
Zadnja izmjena: 16 Lis 2019 17:59 od Ceco.
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Lis 2019 19:50 #202 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
Takozvana mlič. Na nju sve tuče.cca 50ak kuna 9 komada a traje mi cijelo ljeto naspram Isomea koji mi je nakon 3-4 ribolova riba satrala.
Mada sam probao i na Isome Marukyu ali ovo mi je trajnije i ne moram naručivati nego ima kod mene u butizi.
Evo slika.
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 17 Lis 2019 08:26 #203 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic UL Rock Fishing
Paragon, moze li se to kod tebe kupit? Vjeuijem da koristis jig glave. Kako radis predvez?
Dali vasa prodavaonica ima web stranicu za kupovinu?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Lis 2019 10:05 - 17 Lis 2019 10:07 #204 od Paragon
Predvez spojim sa upredenicom fg cvorom cca 1.5-2m fluorocarbona.
Na kraju fluorocarbona stavim kopcicu od dtd-a deklariranu na 10 kg ali cu je morati mijenjati jer mi ju je ova orada skoro otvorila...

A jig glave su mustad micro jig head 2 ili 2.5 grama ne sjecam se znam da sam pokupovao sve koje su bile tada. I od tada bezuspjesno pokusavam doci do tih jig glavica.

Pitao sam kolegu frkachua koji drzi svijet varalica dali ce nabavljati jos tih glavica i rekao je da hoce za tjedan dana da ce doci medutim jos te jig glavice nisu dosle u njega u ponudu (ima samo 1.5grama)

A butiga ti je mondo trade u mokošici.zadnji put kada sam bio imali su ih jos pa ne znam dali jos imaju jer je to bilo pred 2 mjeseca.(silikonci)

Jig glavice sam nabavljao u ducanu top marine u dubrovniku i isao sam cak naruciti te jig glavice u njega i to sam mu rekao 20 paketa tih jig glavica da mi uzme i cim dodu ja dolazim po njih. Nakon mjesec dana jos nista od njih i posao sam tamo medutim dobio sam odgovor da te jig glave koje ja trazim ne postoje a u njega sam kupovao i sad mi je zao sto nisam ambalazu ostavio doma.

Mislim da nemaju web stranice.
Mondo trade u mokošici onako usput drzi pribor za ribolov.
Mondo tradeu je primarna djelatnost izrada aluminijskih otvora.

Druga opcija slicne udice koju sam vidio je u vidu savage gearovih dart jig glava 3grama mada mislim da ce mi biti preteske.a ovako preko interneta ne mogu naruciti jer ne znam tocno kolike su jig glave a duzina udicel bitno igra ulogu u radu silikonca...
Ili uzeti ove od 1.5 grama ali patit ce mi izbacaj i kad ima kurenta malo...s obzirom da lovim najcesce na dubljim terenima.(strmina u dubinu cca 20ak metara kamenito dno)
Rijetko kada idem u plice terene gdje su ove od 1.5 grama odlicne.
Probati cu ovih dana jos ove savageove glave posto ih vec imam u priboru pa javim povratno dojmove od njih i dali se mogu koristiti za ovog silikonca.

Mozes slobodno i eliminirati kopcu sto ja nekad i ucinim ako vidim da ima vece ribe jer nije prvi put da su mi otvorile ili umalo otvorile kopcu.(sirun veci od 60 dkg mi je i otvorio kopcu i pokidao udicu)
Tamo gdje ja lovim zna biti strijelki palamidi i luceva(roba od 1 do oko 4kg) vecinom ujutro ali mi se zna zaletiti i popodne.jos nisam imao kacenje tih bestija a i da jesam ovu udicu bi vrlo lako slomile kao i kopcu.

Za njih cu ipak malo jace udice i vece silikonce nabaviti pa cemo vidjeti kako se ovaj komplet nosi sa vecom ribom.

Ah ala sam se raspisao.
Javi ako ti jos sto nije jasno pa cemo i to rijesiti.

Jedna napomena: do ovih nekih zakljucaka sam dosao sam i oni mogu ali i ne moraju biti tocni.
Vjerujem da ima puno iskusnijih kolega u LRF tehnici kao i u vezi silikonaca. Pa bi njih trebalo pitati kako postici bolje rezultate.
Ipak sam ja jos uvijek amater sto se ove tehnike tice :cheer: :cheer:
Zadnja izmjena: 17 Lis 2019 10:07 od Paragon.
Hvala: Zdenko, rogi

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 17 Lis 2019 10:30 #205 od Zdenko
Hvala ti puno.Koja velicina udice je na toj jig glavi? Hvala

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Lis 2019 18:31 #206 od Paragon
svijetvaralica.eu/udice-i-jig-glave/jig-...ustad-jig-head-micro

to su te udice duljina je cca 3cm a sirina luka 0,9cm
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

• Had
  • Had's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Had's Avatar 17 Lis 2019 19:05 #207 od Had
Replied by Had on topic UL Rock Fishing
Paragon, hvala na puno korisnik informacija. Ako mozes to opisati, kako se vodi taj silikonac kada hvatas orade?

A bad day of fishing is better than a good day of work.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 17 Lis 2019 19:44 - 17 Lis 2019 19:49 #208 od Paragon
Manje više žuljam polako po dnu ili lagano poskakujem sa njime.
Ako je izrazito plitak teren i nema zadjeva u 90% slučajeva žuljam po dnu lagano.
Za širune ga vodim po cijelom vodenom stupcu.
Često nije ni potrebno animirati silikonac jer ga napada doslovno sve što pliva.
Riba ga kupi u propadanju najčešće i zato gledam što laganije jig glave da ne padne prebrzo na dno.
Moj prvi zabac sa njime nije ni potonuo 3metra već je riba bila gori.

Napomena još jedna :
Nemojte ga stavljati sa ostalim varalicama niti ostavljati na toplom mjestu jer će se rastopiti vrlo brzo i postati neupotrebljiv.Tako sam ja bez većine svojih ostao jer LRF komplet uvijek držim u autu...

Ma ništa tu smo ipak da učimo jedni druge i podijelimo koji savjet između sebe.
Zadnja izmjena: 17 Lis 2019 19:49 od Paragon.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 17 Lis 2019 20:44 #209 od Ceco
rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A...2Fitm%2F121076087547

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Zdenko, Paragon

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 18 Lis 2019 00:16 #210 od Paragon
iIuuu budale nije mi ni na kraj pameti bilo potražiti na Ebay-u.
Ceco hvala ti puno!

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 18 Lis 2019 08:08 #211 od Zdenko
Hvala Ceco. Narucio odmah 15 paketica.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 18 Lis 2019 08:09 - 18 Lis 2019 08:10 #212 od Ceco
Nema na čemu
Mislim samo da cijena nije poštena (Shipping) . Bolje sačekati našeg Frkachua. Imao sam te jig glave i mogu reći da su odlične. Mislim da imaju zelenkasto pakiranje.

Zadnja izmjena: 18 Lis 2019 08:10 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 18 Lis 2019 09:48 #213 od Zdenko
Pa ako je postaina od Zagreba do Rijeke 25-30 kuna, onda ovo ni nije skupa postarina. A jig head je I jeftiniji. 1.20 funti I radi se okvalitetnoj glavi.

Rogi ribaru !
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 18 Lis 2019 10:40 - 18 Lis 2019 10:44 #214 od Paragon
Pa ni nije.
Ali ja sam se isto zabrinuo kad sam u svom lokalnom dućanu dobio informaciju da te udice ne postoje...
Vidim da i mogu birati veličinu udice čak ,a ova od 4 i ova od 5,5 grama bi bile idealne za veliki kurenat i vjetar. A i sami izbačaj bi bio daleko dalji nego meni sada.Ja npr. jig glavu od 6 grama bacam 50ak metara otprilike(nisam mjerio ali svakako hoću)
U nas je općenito teško naći bilo što za LRF ,a i ako nađem opet me strah da ne bacim pare bezveze jer udice stvarno moraju biti micro veličine za ove silikonce sa slike i jedino ovaj Mustad mi odgovara veličinom.
Ali opet ako će frkachu stvarno nabavljati ja ću sebi uzeti odmah 10 paketića(u frkachua se dobije 5 ili 6 kom za 24kn,a dostava iznad 200kn je besplatna).
Gubi se taj pribor pogotovo ako se po dnu žulja sa njime.
Npr ja sam ostao na jednoj jig glavi od 2.5 gr i 5 ili 6 komada 1.5gr ,a kupio sam po 5 paketića od svake.
Naravno prvo ide ispitivanje novih terena sa jeftinim varalicama pa tek onda bacam ove male beštijice.
Tako sam na samome početku izgubio jednu varalicu koju sam dobio na poklon iz Amerike ,a čudo je lovila na panulu.Bacao sat vremena raznorazne varalice.Reko idem nju probati. Prvi zabac bum škaram.Drugi zabac bum širun. Treći zabac ostala na dnu.
Radi se o bijelom silikoncu koji liči na ribicu i duži je malo pa sam mu ubo asist udicu u rep.
A jig glava je 7grama i ima onaj kljun kao vobleri.
Inače sa njom u Americi spinaju bassa sa njome.
Mada sam ja potrošio puno novca na varalice ,ali sada samo bacam te neke favorite i uvijek bude minimalno jedna poštena riba na LRF.

EDIT:
Bio mi je prijatelj nakon jigginga samnom svratio do mene doma i ja sam mu pokazao moj komplet za LRF i oduševio se kako je lagan cijeli set.Pitao me da ga povedem sa sobom jednom na LRF i vrlo vjerojatno je da će kupiti i on LRF set pa ću dobiti društvo na toj tehnici :cheer: :cheer: :cheer:
Pao je dogovor da ćemo i strijelke palamide i luce poći potražiti ovom tehnikom.
Vidio sam lika na youtubeu kako pegla puno veće ribe na ovaj moj štap ali sa rolom u veličini 10 i upredenicom čini mi se 0.08 hahaha
Zadnja izmjena: 18 Lis 2019 10:44 od Paragon.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 19 Lis 2019 01:10 #215 od Ceco
Imao si od Savage gear lip kapicu nekad za silikonce. Ne znam je li to više aktualno. Znam da su proizvodile jaku vibraciju i vukle silikon na dubinu cca 1 m pri povlačenju.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 22 Lis 2019 14:33 #216 od Zdenko
Molio bih savjet glede kupovine spin stapa. Koristio bih jigove od 10 gr do maksimalno 30 gr.
Jedan kvalitetan stap realne cijene.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Lis 2019 20:50 #217 od Paragon
Nakon svih informacija koje ste dobili jel lovi tko što na LRF?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Lis 2019 13:53 - 27 Lis 2019 00:35 #218 od Ceco
Uhvatila mene riba za još jedan štap za ovu tehniku
😂
Sad samo treba otići na
🌊

Zadnja izmjena: 27 Lis 2019 00:35 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 27 Lis 2019 10:18 #219 od Paragon
ceco jel to lrf ccs?
ako je javi kako se ponaša pod kojom gramažo,m i kako pod ribom please?
ja san nabavija bg-icu i upredenicu za jedan štap koji mi je bio viška za inchiku.
a set ću još jedan s nove godine gledat ubosti.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Lis 2019 11:30 #220 od Ceco
Ovo je Savage Gear Salt 1dfr ultra light 8-18
Štap mi djeluje ok i ovo je daleko najlakši set što sam imao do sada. Balans je super pogođen kad stavim prst malo iznad role. Za sada sam samo mahao ispred zgrade s njim 😂.
Naručio sam akcijsku kameru pa ću ću probati i snimiti koji ulov pod štapom.

Molimo prijavite se