"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

Više...
kovsi's Avatar 30 Pro 2020 18:19 #361 od kovsi
Replied by kovsi on topic UL Rock Fishing
Prvi stap sa kojin san pocea je Daiwa Silver Creek(tako nesto 200kn na nordu) 3-15g sa Shimano Saharon c3000. Sa njin san iskreno cuda vadija od validnih Kirnji do Feluna od kila ipo, sve na jiggove i voblere. Onda san ga prigazia auton :pinch: :pinch:

Sad vec 4 miseca iman MC Triple Cross (aji732) 0.6-10g solid tip uparen sa stradic ci4+ 1000 na njoj mc dangan x8 #0.6(TOP upredenica za okej pare).
A ubrzo stize i jedan custom stapic u kolekciju :P

Pre zadovoljan san stapon i masinicon, pogotovo mi je drago sta san uzea solid vrh(slucajno) pa san sa jiggova prisa uglavnom na silikonce. Vecinon san na Isomeu, ali koristia san i sve ostalo sta postoji. Sad san narucia ove tvoje maria pa da vidimo.
Zadnjih misec dana se lipo lovilo. Nista kapitalno, ali uvik nesto. Ako svatin kako se uploadaju slike mozda i uploadan nesto(za jednog programera poprilicno san glup za upload slike :silly: )

A nedavno san proda svu opremu ima san jedan dugacki post na dalmacija spinning fb grupi. Proda san skoro 5000 kuna opreme. Dio san ulozia u novi stap, a dio stoji sa strane i ceka da prijatelj kupi neki ozbiljniji brod pa ce se ulozit u vertical. Dotad me moj eclipz vjerno sluzi za vj.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 30 Pro 2020 20:08 #362 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
Ceco ovako na prvu i na suhome je štap dobar i dosta je lagan pa ga ni ne osjetim.Sa njime imam osjećaj mogao raditi cijeli dan,a da se ne umorim. Odmah sam ga upario sa rolicom veličine 3000 koja mu odgovara sasvim iako je nešto bolja po pitanju balansa sa mašinicom veličine 4000 mada je to zanemarivo.Ostaviti ću ga sa mašinicom 3000 pa ću ga testirati nadam se ovih dana.
Budem ga testirao sa jig glavicama 2.5 do 5.5 grama i sa jigovima do 10 grama. Probati ću i koji vobler sa njime pa povratno informacija ide ovdje.

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 31 Pro 2020 08:23 #363 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic UL Rock Fishing

kovsi napisao: Prvi stap sa kojin san pocea je Daiwa Silver Creek(tako nesto 200kn na nordu) 3-15g sa Shimano Saharon c3000. Sa njin san iskreno cuda vadija od validnih Kirnji do Feluna od kila ipo, sve na jiggove i voblere. Onda san ga prigazia auton :pinch: :pinch:

Sad vec 4 miseca iman MC Triple Cross (aji732) 0.6-10g solid tip uparen sa stradic ci4+ 1000 na njoj mc dangan x8 #0.6(TOP upredenica za okej pare).
A ubrzo stize i jedan custom stapic u kolekciju :P

Pre zadovoljan san stapon i masinicon, pogotovo mi je drago sta san uzea solid vrh(slucajno) pa san sa jiggova prisa uglavnom na silikonce. Vecinon san na Isomeu, ali koristia san i sve ostalo sta postoji. Sad san narucia ove tvoje maria pa da vidimo.
Zadnjih misec dana se lipo lovilo. Nista kapitalno, ali uvik nesto. Ako svatin kako se uploadaju slike mozda i uploadan nesto(za jednog programera poprilicno san glup za upload slike :silly: )

A nedavno san proda svu opremu ima san jedan dugacki post na dalmacija spinning fb grupi. Proda san skoro 5000 kuna opreme. Dio san ulozia u novi stap, a dio stoji sa strane i ceka da prijatelj kupi neki ozbiljniji brod pa ce se ulozit u vertical. Dotad me moj eclipz vjerno sluzi za vj.

Taman se na ljeto nadam pocastiti istim setupom. MC triple cross aji je napravljen bas za ajing, solid tip je odlican za silikonce, samo eto ja imam vec 2 polomljena solid vrha doma i strah me uzeti ga. Kako se ponasa stap sa olovnim udicama ispod 3g i sa jigovima od ajmo rec 7g? Posto je stap do 10g... Meni je trenutno lineaeffe forward 0-8g odlican stap sto se tice jacine, ali s vremenom sve vise imam osjecaj da nije toliko stap osjetljiv koliko sam se ja navikao na njega. A opet me strah uzeti mrvicu skuplji UL stap jer kad se sjetim kako su mi prvi stapovi pucali na zabacajima jigova od 5g krstim se 😂
Uz taj stap imam i jedan lurekiller s aliexa i stap je odlican ali je kratak i ogranicen si sa zabacajem na max 20 m kakva god varalica.

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
kovsi's Avatar 31 Pro 2020 09:54 #364 od kovsi
Bonzai ja uglavnom na njemu lovin sa isome na jig glavama od 1.2g do 3g + dodatna udica u repu. Stap je super osjetljiv, nisan sa necin osjetljivijin lovija. Prika ima yamaga blanks(sad da me jebes koja tocno, ali do 10 ili 8g) i razlike su minimalne, a cijena je yamagi skoro dupla.

Ja sa ovin svojin redovnon bacan gravity pencil koji leti u pm i da kucnen od drvo nista mu dosad nije. Iman osjecaj da je vrh pre osjetljiv za jigove, ali se moze komodno lovit samo se treba naviknit da ako ces udrit kontru triba malo silovitije(bar se meni tako pokazalo).

Ako si negdi oko Splita ili Makarska Sibenik ja ti rado posudin pa probaj :)

A ako te jos sta zanima slobodno pitaj, ja san odusevljen stapon. I ono stap + masina su mi 220g, tezi su mi nokti od toga, mozes 3 dana u komadu mavat sa ovin.

Ja san sad sebi narucija jedan custom stap samo i iskljucivo za jigove i voblere do 10g. Upravo je zavrsen rad na njemu pa bi ovih dana triba doc. Tome se veselin
Hvala: Bonzai42

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 01 Sij 2021 10:57 #365 od Bonzai42

kovsi napisao: Bonzai ja uglavnom na njemu lovin sa isome na jig glavama od 1.2g do 3g + dodatna udica u repu. Stap je super osjetljiv, nisan sa necin osjetljivijin lovija. Prika ima yamaga blanks(sad da me jebes koja tocno, ali do 10 ili 8g) i razlike su minimalne, a cijena je yamagi skoro dupla.

Ja sa ovin svojin redovnon bacan gravity pencil koji leti u pm i da kucnen od drvo nista mu dosad nije. Iman osjecaj da je vrh pre osjetljiv za jigove, ali se moze komodno lovit samo se treba naviknit da ako ces udrit kontru triba malo silovitije(bar se meni tako pokazalo).

Ako si negdi oko Splita ili Makarska Sibenik ja ti rado posudin pa probaj :)

A ako te jos sta zanima slobodno pitaj, ja san odusevljen stapon. I ono stap + masina su mi 220g, tezi su mi nokti od toga, mozes 3 dana u komadu mavat sa ovin.

Ja san sad sebi narucija jedan custom stap samo i iskljucivo za jigove i voblere do 10g. Upravo je zavrsen rad na njemu pa bi ovih dana triba doc. Tome se veselin

Odlicno, nazalost sam iz Istre. Takoder se dvoumim izmedu custom stapa, moram vidit sa ovime sto ih radi ako ce moc pogodit moj zahtjev za stap koji bi bio jako osjetljiv za lagane gume i da se takoder da bacit barem jig od 5 grama a da uz sve to bude nekakve medium akcije. Svakako bi rade custom gradnju jer znam da ce mi kad tad moc slozit rezervni vrh a i uz sve to dobijem puno bolje komponente za bolju cijenu stapa.
U pocetku ultra light ribolova sam lovio samo na male crve tipa isome i gulp do 2g sa jig udicama, pa sam kasnije poceo prelazit na lov od s malim poperima od 7g, gravity pencilom, jigovima do 7g, pa cak na kraju i sa najmanjim fiiishom i 7cm silikoncima. Tako da bi volio barem da moze pokriti stso vecinu trazenoga.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
kovsi's Avatar 01 Sij 2021 14:52 #366 od kovsi
Ne znan kome si se mislia javit za Custom stap, ja san kontaktira LMT i super san zadovoljan sa komunikacijom i svime. Ja san detaljno objasnija za sta kako i kad bi koristia stap, on je slozia neku preliminarnu ponudu pa smo je malo doradili i super san zadovoljan. Cak je i relativno brzo bija gotov stap. Jucer je zavrsen cekan da mi dode evo i link na facebook post

Stap cu probat vjerojatno sredinon miseca, pa napisen prve utiske. Ali mislin da tu nema greske :) :)
Hvala: Bonzai42

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 01 Sij 2021 16:03 #367 od Bonzai42

kovsi napisao: Ne znan kome si se mislia javit za Custom stap, ja san kontaktira LMT i super san zadovoljan sa komunikacijom i svime. Ja san detaljno objasnija za sta kako i kad bi koristia stap, on je slozia neku preliminarnu ponudu pa smo je malo doradili i super san zadovoljan. Cak je i relativno brzo bija gotov stap. Jucer je zavrsen cekan da mi dode evo i link na facebook post

Stap cu probat vjerojatno sredinon miseca, pa napisen prve utiske. Ali mislin da tu nema greske :) :)

Kod Nemeta i gledam stap 😁 odradio mi covjek vodilice na light spin stapu i prezadovoljan sam. Jos mi je blizu tako da ce vjerojatno kad se rjesi barka doci i stap 😁 nije mi hitno sada jer riba kod nas po obicaju ne radi od 1-4 Mjeseca pa taman za razdoblje kada se riba priblizi obali cu imat stap spreman...

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 12 Sij 2021 17:55 #368 od Paragon
Ceco evo jučer sam se malo družio sa štapom.
Lijepo baca vodi i kontrolira silikonce cca 5g+ jig glavica.
Moram još probati voblere i mali jig koji imam da vidim kako to ide.
Što se silikonca tiče imao sam dosta grizeva, vrlo vjerojatno sića čupkala silikonce.
2 kačenja sam imao manjeg špara i ušate. Lijepo se savija i kontrolira ribu.
Poslije sam imao povlačenje u stilu orade,ali je nisam uspio zakačiti.
Svaki pa čak i nježni dodir ribe na silikon se osjeti preko štapa.
Jedino što sam ja navikao na malo tvrđe štapove pa ću se ovomu morati malo prilagoditi.
Sve u svemu jako zadovoljan.Ekstra lagan rolica veličine 30 ko budali šamar.
Jako kratko sam se družio sa štapom cca 30 min pošto nemam baš vremena sada toliko,a i vrijeme je isto grubo pa sam uspio uloviti malo zatišje između vjetrova.
Hvala: Ceco, Kun

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jo's Avatar 13 Sij 2021 22:50 #369 od Jo
Replied by Jo on topic UL Rock Fishing
Paragon, a i ostali... ajde ako vam nije problem napiste koje silikonce koristite, koje voblere i koje jiggove.
Koji su vam se pokazali najbolji od sve 3 kategorije?
Ja sam od silikonaca do sad koristio samo black minnow fisha, nisam imao do sad ulova ali nije bas da sam ga nesto i forsirao. Moj stap je mrcu prejak za njega cini mi se po osjecaju koji nije bio neki pa mu onda nisam puno sansi ni dao.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Sij 2021 23:20 #370 od Paragon
Budem sutra pogledao u arsenal nisam odavno.
Jig bacim tu i tamo.Bude na njih širuna.
Voblere jako rijetko bacam.
Čak sam imao i poper između 3 i 5 grama ali sam ga posijao jer sam zaboravio kopču zatvoriti.
Najlovniji mi je silikon. I njega najčešće bacam.
Hvala: Jo

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 14 Sij 2021 07:05 #371 od Bonzai42
95% silikonaca za UL sam uzeo preko aliexpresa. Kod nas je sve to nekako ograniceno za kupovat. Koristim majorcraftove. I jaxon UL jig udice, njihove aji crve i manje silikonce, ali jig udice pretezno uzimam sa aliexa jer su odlicne i ne kostaju nista. Uz sve te silikonske crvice, male paddle tailove, nimfe i sta ja znam sta nema vise tu, berkley gulp i isome su pod must za UL kad znas negdje di ciljano ima odredene ribe tipa orade, sargovi itd. Ovi u ovoj okrugloj posudici s aliexpresa ubijaju. Smrde uzas ali love na prvom zabacaju.
Tvrde varalice su najbolje sve do 7g. Mali vobleri tipa duo spearhead ryuki 55s, njegove kopije, mali UL jigovi od 3, 5, 7g svakakvih boja. Pa cak sve do nekakvih tonucih pencilova tipa sg gravity pencil.
Sve to lovi ribu, samo ovisi normalno u kojem razdoblju i di. Eto prijatelj na crve za rijecne baseve lovi sarune trenutno kod nas 😁

Hvala: B_, Ceco, Jo

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 14 Sij 2021 17:24 - 14 Sij 2021 17:29 #372 od Paragon
Ja koristim Raglou od veličine 5.5 do 12.
Ma2 worm
Neka 2 silikonca sa ebaya.
Onda onu kozicu ja mislim da je donesena iz Amerike.
Bio je tu još jedan silikonac sa jig glavom kao klasični vobler.
Imao je strašan rad i na njega sam nalupao lijepe ribe.Nažalost posijan.
Pa Rapale original u veličini 5 i 7
Dtd gavun 7 i 4
Princess M
Swing Minnow
Savage Gear Psycho Sprat.osto mi je jedan od 3 koja sam imao posijao oba rozi i plavi ostao je ovaj zebra glow. Asistice sam isto posijao ova. Sa njim ganjam manje luce kad počnu po površini raubat.
Bilo je tu još toga dosta. Nešto posijano nešto poklonjeno nešto prodano.
Ne sjećam se svega.
Bio je tu Savage Gear LRF mini kit, isome marukyu,mini poperi...Uglavnom masa toga.
Najviše minutaže dobija Ma2 worm i na njega zasad imam najviše ribe. Od oradi do feluna.
Jig udice mustad 3 i 5 gr, Mustad micro 1.5g 2.5g,4g,5g. i još neke 3.5g ne sjećam se koja marka je bilo.

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 14 Sij 2021 17:29 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 15 Sij 2021 00:37 - 15 Sij 2021 00:38 #373 od igork
Replied by igork on topic UL Rock Fishing

Bonzai42 napisao: 95% silikonaca za UL sam uzeo preko aliexpresa. Kod nas je sve to nekako ograniceno za kupovat. Koristim majorcraftove. I jaxon UL jig udice, njihove aji crve i manje silikonce, ali jig udice pretezno uzimam sa aliexa jer su odlicne i ne kostaju nista. Uz sve te silikonske crvice, male paddle tailove, nimfe i sta ja znam sta nema vise tu, berkley gulp i isome su pod must za UL kad znas negdje di ciljano ima odredene ribe tipa orade, sargovi itd. Ovi u ovoj okrugloj posudici s aliexpresa ubijaju. Smrde uzas ali love na prvom zabacaju.
Tvrde varalice su najbolje sve do 7g. Mali vobleri tipa duo spearhead ryuki 55s, njegove kopije, mali UL jigovi od 3, 5, 7g svakakvih boja. Pa cak sve do nekakvih tonucih pencilova tipa sg gravity pencil.
Sve to lovi ribu, samo ovisi normalno u kojem razdoblju i di. Eto prijatelj na crve za rijecne baseve lovi sarune trenutno kod nas 😁

Jel su te smrdlive silikonce poredlive sa Isome, ako mozes postaviti link da vidim koja forma kupujes od njih od Aliexpress, I link od dzig udice
Zadnja izmjena: 15 Sij 2021 00:38 od igork.

Molimo prijavite se