"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Komplet za spinning

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Kol 2019 01:16 #101 od Luki
Replied by Luki on topic Komplet za spinning
Hvala,a koju debljinu?

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 22 Kol 2019 08:53 - 22 Kol 2019 08:54 #102 od sasac
Replied by sasac on topic Komplet za spinning
Ceymar i J braid ne idu zajedno, meni se užasno petljala, na špagi nemoj štediti radije dodaj razliku i uzmi kvalitetniju špagu.
Ja za brancine i eging koristim Varivas X8 high grade 0.08 debljinu , tanka, varalica leti i leti , čvrsta , ma samo riječi hvale imam za nju. S obzirom da planiraš na palamide i lampuge treba ti deblja, al opet moja preporuka je uvijek kvalitetnija a tanja špaga nego jeftinija a deblja.
Za strijelke imam momoi ryujin 0,16 , što se tiče radnih svojstva zadovoljan, iako nisam imao veću ribu na štapu s njom tako da ne mogu tvrditi koliko je čvrsta ali mogu konstatirati da je neočekivano debela (za upredenicu debljine 0,16) na moje iznenađenje.
Zadnja izmjena: 22 Kol 2019 08:54 od sasac.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Kol 2019 09:08 #103 od Ceco
Replied by Ceco on topic Komplet za spinning
A ne znam kavu ribu ciljaš... Mislim da ti je Spiderwire 0.14mm sasvim dovoljan pogotovo ako si početnik. Ili kako je gore Sasac napisao

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Kol 2019 12:10 #104 od Luki
Ciljam lampuge,luceve,palamide,lubine i lignje i mozda neka strijelka ako budem imao priliku otić di ih ima.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Kol 2019 12:14 #105 od Ceco
Trebala bi biti 0.14 mm sasvim dovoljna od Spiderwire Stealth smooth 8... Ili idi na ovu skuplju verziju što je Sasac gore napisao. Sve se svodi na to kao i kod štapa da nemaš previše manevra.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Kol 2019 12:48 #106 od Luki
Jel ima neko iskustva sa Okuma Epixor 15-40 258cm.Pitao sam prodavača u di-Nautike(Split) za hexana i rekao je da je premekan za to.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Kol 2019 13:01 #107 od Ceco
Sa krutim štapom zaboravi jako uspješno EGI spinanje... Gubiti ćeš gomilu lignji...

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 22 Kol 2019 13:58 - 22 Kol 2019 14:13 #108 od sasac
Replied by sasac on topic Komplet za spinning
Na žalost morati ćeš se odlučiti šta ti je prioritet brancin i lignje, ili strijelke palamide i ostala bagra.
Poanta je da brancine loviš sa malim jig glavama na silikoncima, laganim woblerima do 15 gr tipo max rap 11, lignje također- skose variraju oko 15ak grama. Poželjna je fast akcija radi boljeg čitanja dna i vođenja ovakvog tipa varalica.
Strijelke i ostale predatore loviš sa poperima, iglicama woblerima, od cca 30ak grama na gore koji su jednostavno preteški za lagane spin štapove, s obzirom da si početnik nikako ne preporučam da bacaš na laganom štapu tako teške varalice ma koliko god se one uklapale u tu 10 - 36 gramažu.

S epixorom zaboravi na silikonske varalice tipo slug & go,sandeel itd jednostavno nećeš ih osjetiti niti moći čitati dno, isto tako šta je kolega ceco rekao zaboravi na lignje, ja sam eto u nedostatku štapa lovio sa frendovom catanom 15 - 40, ne ponovilo se. Da sam izvukao lignju od kilu i po jesam ali sam ih i pogubio nekoliko što mi se nije u toj mjeri dešavalo sa štapom 5 -20, odnosno 9 - 32.

Budžet ti se ne uklapa u želje i potrebe, moj savjet ti je uzmi si lagani spin set za lignje i brancine , nauči se voditi lagane varalice kad to savladaš onda za godinu dana uzmi drugi set tipo daiwu bg / ultegra i štap težine bacanja 15 - 40, 20 - 60 i onda navali na strijelke, palamide itd.
Zadnja izmjena: 22 Kol 2019 14:13 od sasac.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Kol 2019 15:37 #109 od Luki
Mogu li tvrdoću štapa kompenzirati slabije stegnutom kočnicom?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Kol 2019 16:10 - 22 Kol 2019 16:13 #110 od Ceco
Problem je što se lignja ponaša potpuno drugačije kad se ulovi od ribe. Ona stalno pumpa kontra i ako si prekrut da kompenziraš obično ti ostanu krakovi na skosavici ili se potpuno otkači. Ali ima tu ekipe koja je daleko iskusnija od mene što se tiče lignji pa možda imaju bolji savjet. Iskreno da se mislim kao ti išao bi na Savage Gear Tataki po viđenom. Ali Sasac ima više iskustva od mene sa Savage Gear opremom pa mu daj prednost u preporuci.

Zadnja izmjena: 22 Kol 2019 16:13 od Ceco.
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Kol 2019 16:50 #111 od Luki
Bi li mogao sa tatakijem i jedni i drugo

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Kol 2019 17:12 #112 od Ceco
Da, ekipa ga koristiti za sve.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Kol 2019 19:23 #113 od Luki
Ja već imam okuma revenger 15-40 210 stap je teleskopski pa neznam jel mi on može poslužiti za nešto.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Kol 2019 19:38 - 22 Kol 2019 19:38 #114 od Luki
Kakav je okuma luremanija?

Zadnja izmjena: 22 Kol 2019 19:38 od Luki.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 24 Kol 2019 09:39 #115 od Luki
Jel mogu bit teleskopi ili moraju bit jednodjelni.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 24 Kol 2019 23:43 #116 od susnjar
Replied by susnjar on topic Komplet za spinning
Teško ćeš naći jednodijelni štap te dužine.
Teleakop može poslužiti, ali bolje rješenje je dvodijelni štap.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 25 Kol 2019 08:03 #117 od Luki
Ma i mislio sam na jednodjelne i dvodjelene samo sam eto napisao samo jednodjelni.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 27 Kol 2019 14:01 - 27 Kol 2019 14:06 #118 od Paragon
Replied by Paragon on topic Komplet za spinning
provjereno znam da je epixor okej za lampuge luceve strijelke i ostale grabezljivce.
ima ga prika a za eging ipak malo meksi stap. za brancina neznam kakav je ali uovaj govori da je uhvatio par komada na njega.
ja ti mogu preporuciti shimano kairiki x8 upredenicu. imam je i koristim je za strijelke lampuge palamide najveca dosada palamida 4kg na nju i na drugom stapu za ul spin i ne puca mi niti se petlja. doduse na ul stap mi je najveca riba dosada 0.6kg skaram 0.5kg širun male strele i par ukjata.(sanjam o strijelki na ul opremi hahaha)
ne petlja se meni uopce doduse namoto sam je malo previse pa mi se zapetljala par puta ali onda sam skinuo tih 10ak metara viska i otada niti jedno jedino petljanje po svakakvom vremenu.
ako ces na ceymara c40 obavezno ces morati podmotati pandivjerne ispod upredenice jer ce ti biti premalo 150 metara na spuli ali isto pazi da ne namotas previse...
evo ti jos jedan stap ---> shimano catana 3mt 20-60gr pa pogledaj i njega.
doduse meni je lakse bilo iskontrolirati ribu na 3 mt catani nego na mojoj hexani. ali to je samo moje skromno iskustvo.
cini mi se da sam vidio u pangee hexanu 3 metra isto 20-60 da je kao catana.
i ovo su ti low budget stapovi tako da koliko ih pazis toliko ce trajati.
u mene prijatelju je palamida od 5 kg slomila hexanu popola ali je njegova greska bila(pretegnuta kocnica i kut stapa + tezak teren su odigrali svoje ) a prije toga loma je s njome namlatio ribe i ribe o kojoj kolicini ja jos necu koju godinu prici da idem svaki dan na ribanje....
i naravno pogledaj dobar fluorocarbon meni se dobrim pokazao sunline siglon i okuma sea max.
kopce slobodno stavi vece jer ove male su meni strijelke trgale kao od sale a deklarirani su na cca 30-40 lb pa sad koristim kopcu 65lb....
ako ces neki combo koji moze i lignje i ove predatore mozes ici na hexanu 5-20 i ceymar c30. stavis upredenicu 0.12-0.14... kocnica 3kg je sasvim dovoljna da pruzi gusta u izvlacenju palamide 2kg+

u biti ti tek pocinjes kao sto sam i ja prije koju godinu i mislim da neces faliti uzeo hexanu epixora catanu ili nesto cetvrto u odgovarajucim dimenzijama po pravilima struke za tehniku ribolova koji planiras prakticirati.

ovo su neka moja skromna zapazanja i iskustva koja sam stekao sam, ali ne moraju biti točna i nemoj me shvatiti isključivo.
Zadnja izmjena: 27 Kol 2019 14:06 od Paragon.
Hvala: susnjar, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
jerkov's Avatar 11 Ruj 2019 12:54 #119 od jerkov
Replied by jerkov on topic Komplet za spinning
zanima me jeli rola shimano 6000 fb i štap shakespeare multi tip 270 s oznaka koje neznam sto znace :) ( 1429-270 lenght 2.70m sec.5 C.wt 50-125) pogodan komplet za spinning?

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 11 Ruj 2019 13:47 #120 od rogi
Replied by rogi on topic Komplet za spinning
Bok, bilo bi lijepo da se prvo predstaviš i kažeš nešto o sebi ovdje:
ludomore.com/forum/predstavite-se

Što se tiče navedene opreme, ako misliš s njom spinati s obale je prejaka.

270 - označava duljinu štapa, 270cm
50-125 - označava da je štap namijenjen bacanju varalica težine 50-125g

Obično kod nas ekipa koristi role veličine u prosjeku 3500 i dvodjelne štapove duljine 240-270cm i težine bacanja 15-45g ili 10-40g i slično.
Hvala: jerkov

Molimo prijavite se