"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Komplet za spinning

Više...
Vinsent_P's Avatar 24 Ožu 2017 01:45 #21 od Vinsent_P
Replied by Vinsent_P on topic Komplet za spinning
Tako ce biti😃

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 28 Ožu 2017 19:30 #22 od Vinsent_P
Na kraju kupljena Hexana 270 10-35g i Daiwa Ninja 3000A.
Odrađena dva izlaska na more i mogu reći da sam super zadovoljan. Kako će se pokazati sa većom ribom vidjeti ćemo, za sada je pala jedna strijlka od cca 90 dag.
LP
Hvala: orada277, Ahab

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 29 Ožu 2017 11:01 #23 od Igor
Replied by Igor on topic Komplet za spinning
Ljudi vrijedi li šta ova Sakura Ryokan?? Interesantan mi je ovaj 270cm, 15-60g.

topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/2973/sakura-ryokan

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 29 Ožu 2017 12:01 #24 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Komplet za spinning
Odlican izbor!
Taman sam govorio Leu iz HUTa da ce ta Ninja brzo otic. Rolica je za te novce odlicna!! :like: :like:

Vinsent_P napisao: Na kraju kupljena Hexana 270 10-35g i Daiwa Ninja 3000A.
Odrađena dva izlaska na more i mogu reći da sam super zadovoljan. Kako će se pokazati sa većom ribom vidjeti ćemo, za sada je pala jedna strijlka od cca 90 dag.
LP

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 29 Ožu 2017 15:45 #25 od Vinsent_P
Da, definitvno topla preporuka za svakoga ko se počinje baviti spinningom. Varalice rade super, može se dugo spinati jer je lagana i ima dobro uvlačenje po okretaju (79 cm), daje dojam kvalitete i robusnosti za rolu te veličine. 😃😃😃😃😃
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
elCarismo's Avatar 29 Ožu 2017 18:44 #26 od elCarismo
Replied by elCarismo on topic Komplet za spinning
pozz..i ja zazmišljam o Okuma raw mašinici... i da li bi mi bila prevelika OKUMA RAWII-55 za spinanje?

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 29 Ožu 2017 19:00 #27 od Vinsent_P
Najbolje ti je da rolu probaš prije nego šta ju kupiš, odi u trgovinu i uzmi ju u ruku i vidi kako ti odgovara. Ja sam namjeravao kupiti Ceymar 40 ili Pulzar 40 i na kraju sam uzeo Daiwu Ninja 3000. B) B) B) B)

Možda da počneš sa nešto lakšom opremom, jer ćeš vjerojatno osjetiti to na rukama i zapešću ruke ako nisi u dobroj kondiciji, to ti govorim iz osobnog iskustva.
Hvala: elCarismo

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 29 Ožu 2017 20:03 #28 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Komplet za spinning

Igor napisao: Ljudi vrijedi li šta ova Sakura Ryokan?? Interesantan mi je ovaj 270cm, 15-60g.

Necu ti bas dati konkretan odgovor ali tek toliko da prokomentiram brand Sakura. Imam nekoliko njihovih varalica i svaka ima odlicaj rad u vodi, kvalitetno odradjene i lovne a to je i najvaznije zapravo. Sada gledam neke jiggov od njih da si uzmem. Osim varki imam i stap. Doduse nije ryokan ali razmisljam i njega da uzmem ali ovaj jaci model od 20-80g akcije. Trenutno koristim od sakure stap Golden Bay 270MH 15-60g. Stap ne da je odlican nego nemam rijeci hvale. Lagan, jaka kicma a opet osjetljiv i dobro balansiran. Ipak je i 2,5x skuplji od Ryokana. Ali na temelju GoldenBaya imam zelju i za Ryokanom. Cak ako i ne uzmem ovaj jaci od 20-80 ryokana onda si za jesen svakako uzimam ovaj od 244 15-50g za stuku kod mene po barama i rijeci da mi je sto lakse baratati s njom kroz granje.
Eto toliko od mene.
Hvala: Boki, Igor

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 29 Ožu 2017 22:12 #29 od Igor

dxdandy napisao:

Igor napisao: Ljudi vrijedi li šta ova Sakura Ryokan?? Interesantan mi je ovaj 270cm, 15-60g.

Necu ti bas dati konkretan odgovor ali tek toliko da prokomentiram brand Sakura. Imam nekoliko njihovih varalica i svaka ima odlicaj rad u vodi, kvalitetno odradjene i lovne a to je i najvaznije zapravo. Sada gledam neke jiggov od njih da si uzmem. Osim varki imam i stap. Doduse nije ryokan ali razmisljam i njega da uzmem ali ovaj jaci model od 20-80g akcije. Trenutno koristim od sakure stap Golden Bay 270MH 15-60g. Stap ne da je odlican nego nemam rijeci hvale. Lagan, jaka kicma a opet osjetljiv i dobro balansiran. Ipak je i 2,5x skuplji od Ryokana. Ali na temelju GoldenBaya imam zelju i za Ryokanom. Cak ako i ne uzmem ovaj jaci od 20-80 ryokana onda si za jesen svakako uzimam ovaj od 244 15-50g za stuku kod mene po barama i rijeci da mi je sto lakse baratati s njom kroz granje.
Eto toliko od mene.

Hvala ti, točno to mi je trebalo. Koju rolu imaš na tom Golden Bayu?

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 29 Ožu 2017 22:32 #30 od dxdandy
Uparen je sa Daiwa BG 3500. Balans mi je odlican i ne moram si nikakve utege tj. olovo stavljati nazad na kapu stapa da postignem cistu nulu na roli. Centar balansa je nesto malo ispred role sto cak i volim kad vrlo vrlo malo stap naginje prema naprijed a opet ne umara ledja pa kad se kuci vratis sa vesesatnog spina da se pokocis. :cheer:

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 29 Ožu 2017 22:39 #31 od Igor
Ja sam razmišljao o Shimano Stradicu 4000. Mislim da bi to mogla biti dobra kombinacija.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 30 Ožu 2017 07:18 #32 od dxdandy
Uf taj Stradic mije bio trn u oko. Mislim konkretno na model FK. Ali odustah od njega zbog kocnice koja je platnena iako se to za par dolara da rijesiti ali ja to nisam htio. Uvjeren sam da je to odlicna rola i da sa njim ni ja ne bih pogrijesio ali da sam ju uzeo stalno bi me kopkalo to oko kocnice i vrag mi ne bi dao mira i onda bolje da odustanem nego da se sekiram. :evil:
Taj FK je jos novi model kao i BG pa cemo na kraju vidjeti koja je bolja ispala.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 30 Ožu 2017 07:21 #33 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Komplet za spinning
Riješena kočnica u roku 5 min,razlika nebo i zemlja

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 30 Ožu 2017 07:34 #34 od dxdandy
Ma Zoki dobro ti zboris, nije to neki posao ali onako na prvu me to odbilo. Znam da je kocnica sada puno puno bolja nego original. Radi sigurno puno ugladjenije i lakse se dozira, bolje otpusta kad treba i sl. Ma siguran sam da ni te platnene diskice ne bih pokodao tako skoro ali eto....

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 30 Ožu 2017 09:32 #35 od Igor
Pa i na ultegri je isto nekakva spužvica. Ja sam stavio one najlonske washere i kočnica ludilo.
Za 5 funti dobiješ stvarno brzu kočnicu.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 30 Ožu 2017 12:21 #36 od Ahab
Replied by Ahab on topic Komplet za spinning
Ovo me malo podsjeća na prijatelja koji je kad je kupio neku Daiwa surf cast rolu odmah izvadio oprugu u kapi i umjesto originalnih stavio neke metalne šajbe. Kaže on meni kako je za 5 minuta i 2 kune dobio Quick Drag a da je rola s istim karakteristikama i Quick dragom 100€ skuplja. :whistle:

smoto

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 30 Ožu 2017 12:44 #37 od Igor
Pa ne znam što se loše može dogoditi ako ove spužvaste washere zamijeniš sa najlonskim ili karbonskim... A da je kočnica brža, stvarno je...

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 30 Ožu 2017 12:58 - 30 Ožu 2017 13:00 #38 od dxdandy
Po meni se ne moze desiti nista lose. Samo rola moze bolje raditi tj. kocnica. Moze biti puno ugladjenija, bolje se podesiti a mozda je i jaca. Za ovo zadnje nisam siguran. ;)
Zadnja izmjena: 30 Ožu 2017 13:00 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 30 Ožu 2017 15:26 - 30 Ožu 2017 19:28 #39 od zoki1
Ako je vjerovati proizvođaču,na mom stradicu je kočnica jača 10 posto,tj. sad bi trbala biti 10 kg
Zadnja izmjena: 30 Ožu 2017 19:28 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 30 Ožu 2017 19:41 #40 od zoki1

zoki1 napisao: Ako je vjerovati proizvođaču,na mom stradicu je kočnica jača 10 %,tj. sad bi trbala biti 10 kg

Pardon,20%,znai,tvorniki je 9kg,sa carbontex lamelama bi trebala biti 10,8kg

Features:
Tournament Series Carbontex Drag kits offer the perfect combination of unrivaled stopping power, silky smoothness, and outstanding consistency, with a very high heat tolerance. Delivers up to an unbelievable 20% max drag increase with a much smoother drag across the full range. Impresive zero start-up inertia regardless of how much you try to suppress the drag. Increased durability and lessened sensitivity to moisture and heat. Quick translation, no more broken lines or lost trophy fish due to a sticky drag….Guaranteed!

Molimo prijavite se