"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMA: Pomoć oko odabira role.

Pomoć oko odabira role. 10 Ožu 2016 00:15 #6614

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Počelo se štediti. Za sada od supruge je skriveno 50€ i 200kn.

Uglavnom, tražim spin rolu jer trenutna loše slaže upredenicu što rezultira slabim zabačajem i čestim čvorovima.
Početna ideja je bila otići u najbliži dućan i kupiti Shimano Exage FD 2500 ili 3000. Prijatelj me savjetovao da rolu potražim vani jer kod nas su Shimano i Daiwa treća ruka i previše koštaju. I tu počinju moji problemi.
Za 600kn koliko kod nas košta Exage vani mogu nabaviti Daiwu Freams koja je kod nas 950kn, za 2180kn koliko kod nas košta Shimano Stradic ci4 3000 u austrijskom web shopu mogu kupiti dva ista takva (naravno kupio bi jednog).
Odluka je pala da idem do 150€ i kupim vani. Ako do početka sljedećeg mjeseca naručim u Njemačkoj može mi je prijatelj donijeti pa tako izbjegavam i poštarinu a ako ne poštarina je nekakvih 10€ iz austrije ili Njemačke.

Rola će biti uparena ponekad s Okuma Hexana 240cm 5-20g a ponekad s Lemax 270cm 10-50g.
Ciljana riba je sve što se uloviti da. Lubini, šaruni, ušate, lice, strijelke...

moja osnovna dilema je da li se strpiti još malo pa uzeti nešto od cca 150€ ili odmah naručiti neku od 50-60€

Kandidati su:

Shimano Rarenium CI4+ 3000 - 140€
Shimano Stradic CI4- 2500FA - 140€
Shimano Stradic 2500 HG FK - 160€
Daiwa Ballistic EX 2500H - 150€
Daiwa Freams 3000A (ili 2500) - 120€

i još ostaje prva opcija: Shimano Exage 2500 FD - 60€ kojeg mogu naručiti odmah.

S obzirom da imam kakvu takvu rolu i nije mi hitno, ima li smisla štediti još malo i kupiti neki od ovih skupljih modela ili da idem na Exage (možda nešto drugo u tom rangu?) za kojeg mi dosta ljudi kaže kako je bang for buck i za mene više nego dovoljan.

Exage i Daiwe imaju rezervnu špulu dok ovi skuplji shimano nemaju a to mi se čini bitna stavka.

Zanima me vaše mišljenje o predloženim rolama, a neko iskustvo bilo bi super.
smoto
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Pomoć oko odabira role. 10 Ožu 2016 06:34 #6616

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 741
Pozdrav kolega.
Ja se bas nebi slozio sa svim sto si apisao.To sta govoris da je vani jeftinije mozda i to nenatno.Sad kads je dolar visok vjeruj mi da to vise nije tako.Samo cu ti rec da 80% svoje opreme je s ebaya i direktnih vanjskih dobavljaca.
Moj ti je savjet skupi lovu i kupi ptavu rolu.
Ja navijam i predlazem svakako Daiwu, ima sam svakakvih rola ali kad sam nabavio Daiwu to mi je top bar za sad ali mislim da ih Shimano nece vise nikad stici.
Evo ti primjer za cijene rola u Maguru ti je daiwa za nekih 450-500 kn a na ebayu ti ke isto toliko ali moras cekati rolu mjesec dana jer nasa carin radi tako sporo da je to strasno.
Evo ja cu za koji dan naruciti jedan opaki stap i znam da cu ga cekati svega 5 dana je da kosta ali je stap ebacki.Taj stap narucujem vani jer je tek izasao pa ga nema jos nitko u Europi a kamo li kod nas.
Da se vratim na tvoj sluaj, dakle prijedlog moj zi je Daiwa 3000 ja jeimam i odlicna je rola.Nema nikakvih mana.Ja koristim upredenicu Gosen 12 i 15 lb. i radi bez greske.Ja bi prije imao problema s pojedinim rolama da rade odlicno ali kad je malo vjera sve se ucvora.Sad nikakvih problema nisam imao niti jedno mrsenje spage.
Mislim da sto se tice Daiwe ako se odlucis da neces bolje proci nikamo ako u Maguru kupis rolu jer tu je imas za dan.Dok sve ostalo moras puno dulje cekati a jos i carina kosta.
Nista toliko od mene.
Rogi
Vali
Zadnja izmjena: : 10 Ožu 2016 06:35 od Kvarner.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Ahab

Pomoć oko odabira role. 10 Ožu 2016 10:45 #6620

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 221
ja ću samo sitnicu i pol spomenut:

shimano role - 2500 i 3000 su ista veličina role, različita veličina špule, 3000 je plića špula za spin i imaju uvijek i oznaku S prije modela/serije role

zbog ovog austrijskog web shopa su svi domaći uvoznici shimana nezadovoljni jer su neke cijene u tom shopu čak i manje od onih po kojima naši uvoznici kupuju na veliko (tu se sumnja da oni robu direktno dobivaju od shimana iz japana, a svi ostali moraju kupovati kod glavnog shimano posrednika u mađarskoj)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Sumrak, Ahab, tanjo007

Pomoć oko odabira role. 10 Ožu 2016 11:00 #6622

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
Hvala Rogi.

Sve što mi je zanimljivo, osim Freams 3000A, kod Magura je "out of stock". Taj Freams je 900kn i ako se odlučim za nju kupit ću je kod Magura iako je 150kn skuplja nego u Njemačkoj (nema carnine ni PDV-a a i dostava mi je besplatna ako naručim kroz mjesec dana), čisto zbog reklamacije ako rola out of the box bude imala kakvu grešku. Što se ide prema skupljim modelima razlika je izraženija, pogotovo kod Shimana gdje Stradic CI4 4000 kod nas dođe smiješnih 2.300 kn, dok je u austrijskom webshopu isti takav 148€ a na Božić je bio na akciji za 120€. + 10€ poštarine.

No da ne ulazimo u pogrešnu raspravu jer sam cijene stavio kao nekakav orijentir da netko ne kaže "kupi Stelu i miran si".

Ono što me privlači kod Daiwe je rezervna špula i mag seal konstrukcija koja opet ima i minus jer je nitko osim ovlaštenih Daiwa servisera ne može servisirati ako želiš zadržati vodonepropusnost. Pakovanje ulja sa tim magnetnim česticama košta 200€ a i teško ga je nabaviti.
Po stranim forumima uglavnom Shimano Stradic nazivaju najjeftinijom "pravom" rolom i da je sve ispod toga besmisleno. No rezervna špula za tu rolu košta dodatnih 50€ a meni ne bi služila kao rezervna već kao druga špula na kojoj bi bio najlon i često bi ih mijenjao.
Također, većina govori kako je Shimanov Aero Wrap II bolji sistem namatanja upredenice od Daiwinog Cross wrapa. O kojim je nijansama tu riječ, ne bih znao. Stradic također ima vodonepropusan drag.

Stradic, u veličini 2500 koji je ekvivalent Daiwi 3000 teži 190g dok je Freams 3000 280g....

Uglavnom, Stradic je po svim specifikacijama bolji osim rezervne špule. Pitanje je vrijedi li to trećinu novca više.
Koji si Shimano ranije imao?

A ako se odlučim za Daiwu opet ostaje dilema Freams od 100€ ili Balistic od 150€ :)
smoto

Pomoć oko odabira role. 10 Ožu 2016 12:06 #6624

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
Frkachu, primjetio sam da Daiwa ima zastupnika u BiH, Srbiji pa cak i u Crnoj Gori dok je za Hrvatsku zaduzeno predstavnistvo u Madjarskoj.
Zasto se netko nas, ko je vec u tom poslu, ne bi pokusao dokopati tog zastupnistva? Po tvom postu zakljucujem da je sa Shimanom slicna ili ista situacija.
smoto

Pomoć oko odabira role. 10 Ožu 2016 12:29 #6625

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 221
Ahab napisao:
Frkachu, primjetio sam da Daiwa ima zastupnika u BiH, Srbiji pa cak i u Crnoj Gori dok je za Hrvatsku zaduzeno predstavnistvo u Madjarskoj.
Zasto se netko nas, ko je vec u tom poslu, ne bi pokusao dokopati tog zastupnistva? Po tvom postu zakljucujem da je sa Shimanom slicna ili ista situacija.

poslovno gledano svi u EU smo sada jedna država i japancu je milije raditi u EU s jednog mjesta (iz njihove tvrtke sestre) nego svakom zasebno davati predstavništva... daiwu u hrv je imao bbs-sport do pred 2 godine, ali su radili premalo veleprodaje pa su im uzeli zastupstvo i sad za daiwu radi jedan trgovački putnik koji redovito obilazi sve dućane....
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Ahab

Pomoć oko odabira role. 10 Ožu 2016 13:59 #6628

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 435
Ahab, moja ti je preporuka Shimano (Rarenium ili Stradic). Vrhunske role, samo imaju jednu manu, a to je da ne dolaze sa rezervnom špulom. I ja namjeravam kupiti još jednu rolu i važem između te dvije.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Ahab

Re:Pomoć oko odabira role. 12 Ožu 2016 10:27 #6669

Uh braćo mila svasta ste napisali ovdje hahahaha. Kvarner kaze da je carina ful spora i da se dugo ceka a u drugoj recenici velis da narucujes stap kojeg nema nigdje jos i doci ce ti za 5 dana ??? Nije spora carina nego oni koji salju. Rola narucena iz japana stize za cca 5-6 dana a sa ebaya to se moze protegnut i na mjesec dana. Ovisi o seleru. Slijedeca stvar....stradic 2500 nije ekvivalent daiwi 3000 jer je daiwa 3000 puno veca od shimana 2500. Ahabe ja ti preporucujem da rolu narucis iz Japana ako odaber3s Daiwu ili iz Austrije ako se odlucis za Shimano. Posto ti je budzet do 150€ preporucujem ti stradica kojega si i sam naveo a od Daiwe bi ti preporucio Caldiu.....puno muzike za malo para. Kupovati skuplju rolu u Hr je promasaj samo takav ;)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Sumrak, Ahab

Re:Pomoć oko odabira role. 12 Ožu 2016 16:25 #6680

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 435
Potpuno se slažem da je kupovanje malo bolje role u HR suludo. Svaka je skuplja najmanje 500 kn. a neke i preko 100 eura.

Re:Pomoć oko odabira role. 13 Ožu 2016 11:05 #6685

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
dundo napisao:
Potpuno se slažem da je kupovanje malo bolje role u HR suludo. Svaka je skuplja najmanje 500 kn. a neke i preko 100 eura.

Hm obzirom da sam kupovao rolu prije nesto vremena, dosta sam gledao da li je jeftinija u japanu ili kod nas:

PLAT JP: DAIWA 2015 FREAMS 3000 EUR 137 + postarina
MAGURO ZG: NEW!!!MAG SEALED DAIWA SPINNING REEL "FREAMS 3000 A" EUR 118,76 + besplatna dostava

PLAT JP: 2015 DAIWA LUVIAS 2506 EUR 252,30 + postarina
MAGURO ZG: DAIWA MAGSEALED SPINNING REEL LUVIAS 2506 H EUR 394 + besplatna dostava

PLAT JP: DAIWA 2016 CERTATE 2506H EUR 337,17 + postarina
MAGURO ZG: DAIWA MAGSEALED SPINNING REEL CERTATE 2506H EUR 374 + besplatna dostava

Ukratko moj zakljucak je bio da rolu do 150 EUR nema smisla narucivati iz Japana (barem sto se tice Daiwe). Na ovima skupljima postoji prilicna razlika ali za ove jeftinije je opcenito skuplja posebno kad se uracuna 25 EUR-a dosta + carina + pdv...

Sto se tice Shimana, imam 2 i najisplativije mi je bilo naruciti iz Njemacke (cca 150 EUR) posebno sto nema carine i pdv-a.

Re:Pomoć oko odabira role. 13 Ožu 2016 11:10 #6686

To je to

Re:RE: Re:Pomoć oko odabira role. 13 Ožu 2016 11:32 #6688

• DaliborDu
  • DaliborDu's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 156
oki270 napisao:
dundo napisao:

Hm obzirom da sam kupovao rolu prije nesto vremena, dosta sam gledao da li je jeftinija u japanu ili kod nas:

PLAT JP: DAIWA 2015 FREAMS 3000 EUR 137 + postarina
MAGURO ZG: NEW!!!MAG SEALED DAIWA SPINNING REEL "FREAMS 3000 A" EUR 118,76 + besplatna dostava

PLAT JP: 2015 DAIWA LUVIAS 2506 EUR 252,30 + postarina
MAGURO ZG: DAIWA MAGSEALED SPINNING REEL LUVIAS 2506 H EUR 394 + besplatna dostava

PLAT JP: DAIWA 2016 CERTATE 2506H EUR 337,17 + postarina
MAGURO ZG: DAIWA MAGSEALED SPINNING REEL CERTATE 2506H EUR 374 + besplatna dostava

Ukratko moj zakljucak je bio da rolu do 150 EUR nema smisla narucivati iz Japana (barem sto se tice Daiwe). Na ovima skupljima postoji prilicna razlika ali za ove jeftinije je opcenito skuplja posebno kad se uracuna 25 EUR-a dosta + carina + pdv...

Sto se tice Shimana, imam 2 i najisplativije mi je bilo naruciti iz Njemacke (cca 150 EUR) posebno sto nema carine i pdv-a.
Plat je inace najskuplji al hajde..

Re:RE: Re:Pomoć oko odabira role. 13 Ožu 2016 13:08 #6690

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Legenda foruma
  • Samo moru virujem
  • Zahvala primljena: 1177
Kad smo vec na ovoj temi...moze li se slozit neka lista provjerenih stranica za nabavku opreme ? Naravno povoljnih i dosta izbora
Znaci plat bi bio 4-5 ? Ili ?
Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Re:RE: Re:Pomoć oko odabira role. 13 Ožu 2016 15:50 #6691

• Lacni
  • Lacni's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 47
maxbeb napisao:
Kad smo vec na ovoj temi...moze li se slozit neka lista provjerenih stranica za nabavku opreme ? Naravno povoljnih i dosta izbora
Znaci plat bi bio 4-5 ? Ili ?

Ovo bi bilo super B)

Pomoć oko odabira role. 13 Ožu 2016 15:58 #6692

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
Mislim, a već ranije sam to napisao u drugoj temi, da je Japan opcija isključivo ako se u Europi nešto ne može nabaviti. U najboljem slučaju su cijene kao u Njemačkoj, poštarina viša i duže se čeka, a tu su carina i pdv.
smoto
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3