"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
zeusfaber's Avatar 02 Velj 2016 18:40 - 02 Velj 2016 18:40 #301 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Brancin na spinning

maxbeb napisao: Admine opet šteka...

Pisem Fanu poruku 4. put. Hvala Fan. Nnapisano ko za amerikanca.

Može se dogoditi da za šteka koji put jer radimo nešto u pozadini. Ostali? Meni je zasad sve ok?

Maxbeb, kad radiš quote posta "citat" uvijek ide poviše, a ne ispod teksta koji pišeš, dakle ovako...

Ovo je tamo neki citat

Ovdje ide tvoj tekst.

Dakle, osvrćeš se na nečiji tekst. Prvo se čita citat pa tvoj odgovor, a ne obrnuto. Zbunjujuće je :) Hvala i sorry što peglam :P
Zadnja izmjena: 02 Velj 2016 18:40 od zeusfaber.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 02 Velj 2016 20:08 - 02 Velj 2016 20:11 #302 od oki270
Replied by oki270 on topic Brancin na spinning

maxbeb napisao: O prvon ducanu nema...vidit cu u drugom al nije ni ovaj los..po tvom naputku :)

[/URL]

Definitivno odlicna varka za spin. Imam 115 i 95 (mislim da je 95 zapravo 3d prey). Vrlo lovne, samo pazi da je ne vuces po kamenju jer se voli izguliti...
Zadnja izmjena: 02 Velj 2016 20:11 od oki270.
Hvala: Fanatik, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 02 Velj 2016 20:21 - 03 Velj 2016 21:01 #303 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brancin na spinning
Maxbeb, kad budes vec imo dosta izlazaka i ako Bog da nekih lijepih ulova ;) , opet se vrati i procitaj ovu a i druge teme odi u kategoriji spinning.Tako ces uocit neke sitne il krupne greske koje eventuvalno radis a koje nekad puno znace pogotovo u lovu vecih, starijih, iskusnijih grabezljivaca

Ova tema je stvarno, ko sto sam vec i prije reko, pravi izvor znanja :) .Meni su puno pomogli postovi iskusnijih spinera, pogotovo DaliborDu koji je svoje bogato iskustvo nesebicno podijelio s nama u ovoj a i u ostalim spinerskim temema.

Iako imam nekog iskustva od prije, imam i lijepih ulova, al nisam dizo bas prave kapitalne primjerke iako bi ih vidio i cesto bi mi i dopratili varalicu.Citajuci ove teme uspio sam uociti neke sitne al bitne greske koje sam radio, tako se nadam da cu od sada, ako Bog da srece i zdravlja, uspjet nadmudrit kojeg pravog kapitalca ;)

Eto, naj bitnije je pocet, izlazit na teren, pratit kako se riba ponasa, ulovit koju ribicu (toga ce sigurno bit ako se izlazi na teren), onda ove savjete iskusnijih mozes razumit, uocit svoje eventuvalne greske, te primijenit u praksi ;)

Eto bas mi je drago ako sam i je nekome barem malo pomogo u ovim temema od spinninga i lignjanja s obale,ako ne kakvim pametnim savjetom :lol: onda barem podizanjem morala!Tu smo da podijelimo iskustva, pomognemo jedni drugima i zajedno podignemo spomenute tehnike na jednu visu razinu, na nasoj obali :)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 03 Velj 2016 21:01 od Fanatik.
Hvala: oki270, Alaskan, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 02 Velj 2016 21:29 #304 od oki270
Replied by oki270 on topic Brancin na spinning
Evo imam i ja jedno pitanje za ovu temu - redovito pri spinu povrsincima, posebno ako je u pitanju lucica, redovito mi varalice napadaju galebovi (naravno rijec je o ranom jutru - danju ni ne pokusavam). Kako se branite od tih gladnih bestija? Ja sam do sad imao nesrecu skidanja jednog s voblera i nije bas iskustvo koje bih previse cesto volio ponavljati..

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 02 Velj 2016 21:39 - 11 Velj 2016 19:38 #305 od Jura
Replied by Jura on topic Brancin na spinning
Stavi varalicu koja dublje roni, te beštije je nemoguće otjerati koliko god se dereš i divljaš ;)
Zadnja izmjena: 11 Velj 2016 19:38 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 02 Velj 2016 21:43 - 02 Velj 2016 21:46 #306 od Fanatik
Ja sam se dosta puta susre s tim problemom, na srecu ja ga bar nikad ga nisam moro skidat s varalice ;) .Mislim da tu nema nekog rjesenja, nego jednostavno nadati se da je nece pokupit u letu.

Vecinom nakon sto se zalete nekoliko puta, skontaju da je varka, onda prestanu il samo iz daljine poprate, a dva-tri puta mi se desilo da su se toliko zalijetali i pokusavali je capat u letu i povlacenju da sam moro odustat i promijenit postu.Al eto to je dva-tri puta u 3-4 godine i bas odavna mi se to nije dogodilo, vjerovatno se pomalo navikli. :)

Zadnja izmjena: 02 Velj 2016 21:46 od Fanatik.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 02 Velj 2016 22:09 - 11 Velj 2016 19:39 #307 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Brancin na spinning

zeusfaber napisao:

maxbeb napisao: Admine opet šteka...

Pisem Fanu poruku 4. put. Hvala Fan. Nnapisano ko za amerikanca.

Može se dogoditi da za šteka koji put jer radimo nešto u pozadini. Ostali? Meni je zasad sve ok?

Maxbeb, kad radiš quote posta "citat" uvijek ide poviše, a ne ispod teksta koji pišeš, dakle ovako...

Ovo je tamo neki citat

Ovdje ide tvoj tekst.

Dakle, osvrćeš se na nečiji tekst. Prvo se čita citat pa tvoj odgovor, a ne obrnuto. Zbunjujuće je :) Hvala i sorry što peglam :P

Evo admine da se popravim\ispravim nije problem

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 11 Velj 2016 19:39 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 02 Velj 2016 22:14 #308 od maxbeb
FAN hvala na svemu. Pisem cim proradi (bar kod mene). Sve sto napisem prikaze par recenica

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 03 Velj 2016 08:53 - 11 Velj 2016 19:39 #309 od maxbeb
Fan evo ga na Cipru ima

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 11 Velj 2016 19:39 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 03 Velj 2016 11:27 #310 od dundo
Replied by dundo on topic Brancin na spinning
Ovo je dubokoronac i nijebaš nešto za spin sa obale. Upotreba mu je prvenstveno za lov iz barke (pendula).
Hvala: Fanatik, maxbeb

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 03 Velj 2016 11:53 #311 od maxbeb

Fanatik napisao: Maxbeb, kad budes vec imo dosta izlazaka i ako Bog da nekih lijepih ulova ;) , opet se vrati i procitaj ovu a i druge teme odi u kategoriji spinning.Tako ces uocit neke sitne il krupne greske koje eventuvalno radis a koje nekad puno zbace pogotovo u lovu vecih, starijih, iskusnijih grabezljivaca

Ova tema je stvarno, ko sto sam vec i prije reko, pravi izvor znanja :) .Meni su puno pomogli postovi iskusnijih spinera, pogotovo DaliborDu koji je svoje bogato iskustvo nesebicno podijelio s nama u ovoj a i u ostalim spinerskim temema.

Iako imam nekog iskustva od prije, imam i lijepih ulova, al nisam dizo bas prave kapitalne primjerke iako bi ih vidio i cesto bi mi i dopratili varalicu.Citajuci ove teme uspio sam uociti neke sitne al bitne greske koje sam radio, tako se nadam da cu od sada, ako Bog da srece i zdravlja, uspjet nadmudrit kojeg pravog kapitalca ;)

Eto, naj bitnije je pocet, izlazit na teren, pratit kako se riba ponasa, ulovit koju ribicu (toga ce sigurno bit ako se izlazi na teren), onda ove savjete iskusnijih mozes razumit, uocit svoje eventuvalne greske, te primijenit u praksi ;)

Eto bas mi je drago ako sam i je nekome barem malo pomogo u ovim temema od spinninga i lignjanja s obale,ako ne kakvim pametnim savjetom :lol: onda barem podizanjem morala!Tu smo da podijelimo iskustva, pomognemo jedni drugima i zajedno podignemo spomenute tehnike na jednu visu razinu, na nasoj obali :)

Hvala ti Fanatik još jednom. Dokopamo sam se kompa pa da napišem čoviku kako spada :)
Sve si lipo objasnija ko za naše drage amerikance :):):) do zadnjeg slova u ovih par zadnjh postova.
Ja sad idem uzest Savegera pa ćemo ako vrime dozvoli isprobat ga večeras. Šta se potoka tiče točno je nasrd plaže I sve puno bova pa ćemo malo odgodit tu lokaciju :( :(. Probat ćemo isprid mulića di je viđen ovo lito I di se gavuni motaju, pa kad vidimo šta se događa I kakvi su utisci stiže post :)
Prigrmit ćemo mi te izlaske samo da se ukaže čuveni Branko :silly: :silly: :silly:

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 03 Velj 2016 12:44 - 03 Velj 2016 13:00 #312 od Fanatik

dundo napisao: Ovo je dubokoronac i nijebaš nešto za spin sa obale. Upotreba mu je prvenstveno za lov iz barke (pendula).

Tako je, vidis koliki jezicak ima, ovaj roni i 2m i puno dublje ovisno od potezanja, eto pise tu i preko 4m.Imam jedan slican od DTD-a Turbo gavun, koji ludi rad ima, tetura metar lijevo-desno i svasta mi se bacalo na njega,al s kraja ga nemos bas dobro zabacit, nije aerodinamican zbog velikog jezicka i kaci o dno u kraju kako duboko roni.Mozda bi se mogo koristit s neke rive dje je odma preko 3 m dubine i ne treba njemu velik zabac, al steta bi bilo posijat ga, a iz barke je fenomenalan, pogotovo za pendulu bez otezanja :)

Zadnja izmjena: 03 Velj 2016 13:00 od Fanatik.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 03 Velj 2016 13:56 - 11 Velj 2016 19:40 #313 od maxbeb

Fanatik napisao:

dundo napisao: Ovo je dubokoronac i nijebaš nešto za spin sa obale. Upotreba mu je prvenstveno za lov iz barke (pendula).

Tako je, vidis koliki jezicak ima, ovaj roni i 2m i puno dublje ovisno od potezanja, eto pise tu i preko 4m.Imam jedan slican od DTD-a Turbo gavun, koji ludi rad ima, tetura metar lijevo-desno i svasta mi se bacalo na njega,al s kraja ga nemos bas dobro zabacit, nije aerodinamican zbog velikog jezicka i kaci o dno u kraju kako duboko roni.Mozda bi se mogo koristit s neke rive dje je odma preko 3 m dubine i ne treba njemu velik zabac, al steta bi bilo posijat ga, a iz barke je fenomenalan, pogotovo za pendulu bez otezanja :)

Evo kupljen je Sav...

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 11 Velj 2016 19:40 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 03 Velj 2016 14:19 #314 od Fanatik
Vidis i ovaj Savagegear ima prilicno velik jezicak, neznam jel pise na njemu al pretpostavljam da roni dobrih metar dubine, ovisno i od brzine, pa pripazi isto kad dodje u kraj da ne zapne, usporis motanje i pocnes ga stapom lagano izvlacit premagore.Samo naprijed, wobler je osnovna varalica, rezultat ce sigurno doci :)

Hvala: maxbeb

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 03 Velj 2016 14:50 #315 od maxbeb

Fanatik napisao: Vidis i ovaj Savagegear ima prilicno velik jezicak, neznam jel pise na njemu al pretpostavljam da roni dobrih metar dubine, ovisno i od brzine, pa pripazi isto kad dodje u kraj da ne zapne, usporis motanje i pocnes ga stapom lagano izvlacit premagore.Samo naprijed, wobler je osnovna varalica, rezultat ce sigurno doci :)

Bravo care

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 03 Velj 2016 14:57 #316 od maxbeb

Fanatik napisao: Vidis i ovaj Savagegear ima prilicno velik jezicak, neznam jel pise na njemu al pretpostavljam da roni dobrih metar dubine, ovisno i od brzine, pa pripazi isto kad dodje u kraj da ne zapne, usporis motanje i pocnes ga stapom lagano izvlacit premagore.Samo naprijed, wobler je osnovna varalica, rezultat ce sigurno doci :)

Sad sam ti već dužan ovog prvog kojeg još nisam ulovija B) :cheer: :cheer:
a kad sam te već podkupija :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: ima li negdi kakva dobar video da malo vidim mot prija zabacivanja ?

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 03 Velj 2016 19:40 - 03 Velj 2016 19:48 #317 od Fanatik
Hahaha...ma duzan si nam jedino jednu lijepu fotku,makar neki mali ludonja kad se baci :cheer:

A wobler ti je naj jednostavnija varka za vodit, on sam ima svoj rad i za pocetak dovoljno je da namotavas i tu i tamo zastanes il usporis.Mozes malo twichat-cimat, al za pocetak preporucam klasicno namotavanje sa povremenim stankama.Obavezno stani nedje na rivu i zabacuj ga par metar da vidis kako radi, tako ces najbolje skontat tehniku za udglumit, ranjenu ribicu, ribicu u panici, itd....

Utipkaj na YT shore spinning, wobler, nesto ces valjda nac ;)

Kod dobrih voblera naj cesce ih dobijes jednostavnim namatanjem s povremenim ubrzavanjem stapom i povremenim stankama.Slicno ko kad vuces pendulu rukom iz barke a vidio si to sigurno masu puta ;)

Zadnja izmjena: 03 Velj 2016 19:48 od Fanatik.
Hvala: maxbeb, Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 03 Velj 2016 19:46 #318 od Fanatik
I ja sam, preko SvijetVaralica, narucio jedan Savagegear Manic prey 145 33g, za malo tezu artiljeriju :)

Svidio mi se na slici a i Oki ga je pohvalio a bas mi je trebo jedan jaci wobler za dalje zabacaje s mojom malo jacom opremo, vjerujem da bi mogo dignut koju palamidu, licu.....

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 03 Velj 2016 21:28 #319 od maxbeb

Fanatik napisao: I ja sam, preko SvijetVaralica, narucio jedan Savagegear Manic prey 145 33g, za malo tezu artiljeriju :)

Svidio mi se na slici a i Oki ga je pohvalio a bas mi je trebo jedan jaci wobler za dalje zabacaje s mojom malo jacom opremo, vjerujem da bi mogo dignut koju palamidu, licu.....

Opet si bio jasan ko dan

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 03 Velj 2016 21:32 #320 od maxbeb

Fanatik napisao: Hahaha...ma duzan si nam jedino jednu lijepu fotku,makar neki mali ludonja kad se baci :cheer:

A wobler ti je naj jednostavnija varka za vodit, on sam ima svoj rad i za pocetak dovoljno je da namotavas i tu i tamo zastanes il usporis.Mozes malo twichat-cimat, al za pocetak preporucam klasicno namotavanje sa povremenim stankama.Obavezno stani nedje na rivu i zabacuj ga par metar da vidis kako radi, tako ces najbolje skontat tehniku za udglumit, ranjenu ribicu, ribicu u panici, itd....

Utipkaj na YT shore spinning, wobler, nesto ces valjda nac ;)

Kod dobrih voblera naj cesce ih dobijes jednostavnim namatanjem s povremenim ubrzavanjem stapom i povremenim stankama.Slicno ko kad vuces pendulu rukom iz barke a vidio si to sigurno masu puta ;)

Jesam sve po naputku ;)
Mozda je bilo pravo vrime za probat kisa i jugo al sam dosa kasno i nisam se usudija na slipo :woohoo:

Molimo prijavite se