"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 28 Kol 2016 12:52 #481 od JopaZGRI
Replied by JopaZGRI on topic Brancin na spinning
Trenutno nisam ni u mogučnosti uzeti neki novu opremu iako sam vidio da u topfishingu ima jeftinijih za kupiti.. Inače lovim u kraljevici i kampu ali samo orade tako da ga jos nisam ni isprobao kako treba..ulovio sam jednog manjeg brancina tamo samo na drugi stap tako da kad cu biti u prilici ponovo otic tamo cu probat s njim..samo si moram uzet par tih varalica koje preporucate i hvalite..brancina tamo ima samo treba pogodit to vrijeme kad rade..jednom sam bio cijelu noc lovio ali orade i oko 4 ujutro je samo krenulo ludilo kad su poceli skakat i to ljepi primjerci gust ih je bilo za gledat samo nazalost nisam imao pribor za njih da probam spinat..

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Kol 2016 00:04 #482 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Brancin na spinning

zoki1 napisao: To sam i mislio,krivo sam se izrazio,nije štap prejak za ribolov,nego za prezentaciju varalica,konkretno,ja sam lovio sa Okumom Black Rock 2,75-7-30 grama i površince od 10 g je dosta teško vodit kako bi trebalo,da se,ali je to sa štapovima manje gramaže puno jednostavnije,vobleri su druga priča,vobleri se daju čisto pristojno prezentirat. ;)

Ma u biti si u pravu. Prejak je štap za brancine pošto se nalazimo u temi o brancinima :)

7-30g zvuči skroz zanimljivo. Koliko zabacuješ varalice od 10g sa štapom 7-30g? Koju upredenicu imaš na njemu?

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Kol 2016 07:50 - 29 Kol 2016 07:51 #483 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Brancin na spinning
A gle,možeš zabacit 20-25 m,opet to zavisi i o obliku varalice,ne lete sve varalice iste težine jednako daleko,dok recimo panic pray v2 105,koji je težak 14g leti 50m bez brige,ali on ima svo otežanje u guzici.Momentalno imam Barkley Fireline 16lb.
Zadnja izmjena: 29 Kol 2016 07:51 od zoki1.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 31 Kol 2016 22:58 - 31 Kol 2016 23:32 #484 od JopaZGRI
Replied by JopaZGRI on topic Brancin na spinning
Ništa mine preostaje nego da kupim lakši štap, a rola će poslužit.
Zadnja izmjena: 31 Kol 2016 23:32 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 31 Kol 2016 23:38 #485 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Brancin na spinning

zoki1 napisao: A gle,možeš zabacit 20-25 m,opet to zavisi i o obliku varalice,ne lete sve varalice iste težine jednako daleko,dok recimo panic pray v2 105,koji je težak 14g leti 50m bez brige,ali on ima svo otežanje u guzici.Momentalno imam Barkley Fireline 16lb.

Fino. Hvala. Panic Prey je iznimno popularna varalica, nevjerojatno koliko je ljudi koristi i lovi na nju. Jelda? Kao naš Dundo.

JopaZGRI napisao: Ništa mine preostaje nego da kupim lakši štap, a rola će poslužit.

Možeš i tako. Ostavi ovaj štap za malo jači spinning, a uzmi novi samo za brancine ;)

Molimo prijavite se

Više...
boban_trebinje's Avatar 15 Ruj 2016 09:47 #486 od boban_trebinje
Replied by boban_trebinje on topic Brancin na spinning
Pozdrav kolege. Iscitao sam cijelu temu i mnogo toga se moze nauciti, pogotovo za mene koji jos nikad nije zabacio na moru. Vrlo nesebicno od vas. Sad sam i stvorio neku sliku sta da narucim od varalica i sitnica pa da se okusam i ja ubrzo u lovu na brancina. Hvala vam
Hvala: frkachu, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 20 Ruj 2016 07:56 #487 od dundo
Replied by dundo on topic Brancin na spinning
Evo, u nedjelju ujutro je pao jedan lijepi smudut od 1,20 kg. Kad budem imo vremena stavit ću slike.
Hvala: Fanatik, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 25 Ruj 2016 18:41 #488 od dundo

Molimo prijavite se

Više...
Šmit's Avatar 26 Ruj 2016 07:24 #489 od Šmit
Replied by Šmit on topic Brancin na spinning
Jel zna netko u Sibeniku tocnije u Mandalini cu biti tjedan dana gdje bi mogao ganjat brancina na spin ili neku otprilike lokaciju gdje bi ga imao sanse dobit. Jedini dio koji poznam je minerska i zablace jer sam tamo lovio orade i na kupanju.

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 26 Ruj 2016 09:40 #490 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Brancin na spinning
dudno, cestitam na ulovu al sportski ribolov ima neka nepisana pravila a to je da se svaka riba slika kraj mora a ne u pjatu, u saketu na saketu ili slicno :)
Hvala: Fanatik, oki270

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 26 Ruj 2016 10:24 #491 od dundo
Dalibore u pravu si. Smuduta sam sliko zajedno sa ostalim ulovom (vidi "lov cipla s kraja"), a kad sam došo doma vidio sam da nemam sliku njega samoga, pa sam ga sliko u gepeku od auta da mogu stavit sliku na forum..

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 27 Ruj 2016 12:39 #492 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brancin na spinning
Lijep smudut, bravo Dundo!

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Hvala: dundo

Molimo prijavite se

Više...
kucnimestar's Avatar 28 Ruj 2016 09:50 - 28 Ruj 2016 09:55 #493 od kucnimestar
Replied by kucnimestar on topic Brancin na spinning
Dalobordu daješ li "instrukcije" na terenu?! Ja sam slavonac trajno naseljen u du i poprilično sam zagrijan za spining. Ako si za,javi se...
Zadnja izmjena: 28 Ruj 2016 09:55 od kucnimestar. Razlog: Nejasno upućeno pitanje

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 28 Ruj 2016 10:25 #494 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Brancin na spinning
u principu imas puno toga napisanog i ovdje i na drugim forumima, ako ti treba neka pomoc oko takve vrste edukacije javi se na pm
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
SanTiago's Avatar 03 Lis 2016 00:36 #495 od SanTiago
Replied by SanTiago on topic Brancin na spinning
Ima li ko savjet kojim tipom varalice potrazit lubina po lučicama?
Inace sam još po uščima sa silikonom ali lubina gotovo nikad nisam ulovio na drugacijim terenima i necim drugim osim silikonom i imao sam dosta lipih ulova.
Obicno koristim razne tipove otezanja od 3 do 7gr i skoro sve tipove silikona.

U zadnje vrime me puca trazit lubina na drukcijim terenima cisto zbog izazova I zanimaju me lučice a cini mi se da bi tu bolje prolazili vobleri. Znam da lubin obicno stoji u sjeni i otprilike znam di ga trazit ali neznam cime bi ga valjalo potrazit pa molim za koji savjet, hvala

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 03 Lis 2016 11:28 #496 od dundo
Silikon ti je dobar za sve terene, pa tako i za luke i lučice, ali ako želiš loviti voblerima, pokušaj sa nekim od ovih : yo-zuri pins minow F, rapala max-rap SP, DUO realis minow SP..
Hvala: SanTiago, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 03 Lis 2016 13:00 #497 od oki270
Replied by oki270 on topic Brancin na spinning
Ako lovis u lucicama, onda to cesto postane - izmedju konopa i ispod brodova - pa tu dolazi u normalan obzir samo silikon (preferabilno no-action) i nezakvacive montaze (weedless). Sve ostalo rezultira u cestim problemima :).
Hvala: SanTiago, Fanatik, Boki

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 11 Lis 2016 19:34 - 11 Lis 2016 19:58 #498 od oki270
Replied by oki270 on topic Brancin na spinning
Kako sam petak proveo u Zadru bakcuci se sa administracijom, iskoristio sam rano jutro u subotu nekih cca 45 min (moglo je biti i vise da sam se uspio probuditi na vrijeme) i pao je jedan malac od 70 dkg:

Naravno, pusten, jer je manji od 1kg. Premlad je jos da okonca zivot. :-). Cini se da nisu nesto zainteresirani za grizove - ipak su fele, trebalo ga je dosta nagovarati na udarac promjenama vodjenja...naravno bez ikakve pauze - more je potpuno bistro.
Zadnja izmjena: 11 Lis 2016 19:58 od oki270.
Hvala: Fanatik, Boki, Godra, Angler

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 11 Lis 2016 21:52 #499 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Brancin na spinning
Čestitam na ulovu. Ja sam za vikend bio u Novom Vinodolskom. Uz buru koja je brijala na mahove momacki do nekih trenutaka kada je nije bilo, u pjeni sam trazio branka ali u dva dana nista. Jedan dan more je bilo skroz mutno a drugi dan se sve vidjelo do 10m dubine. Nisam imao ni udarca. Ne samo branka vec nicega.
Čak se ni strelku nije moglo prevariti ili ona vise nije uz kraj, pojma nemam.
Uglavnom nula bodova. U petak sam spinao cim sam stigao, od 14h pa do negdje 23h. Prebio se od bacanja i promjena lokacija i nista. U subotu otisao ujutro od 5.30 i do 15h i opet niti udarca. Spakirao se i zavrsio ovu morsku sezonu bez ulova u zadnjem posjetu mora ove godine. Fuck !

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 12 Lis 2016 21:15 #500 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brancin na spinning
Bravo Oki ! Lijep je komad, naravno svi zdimo za kapitalcima al ovako do nekih 60dkg do kilo, meni najdrazi komadi :) Naj prakticniji svakako :)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se