"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
markom's Avatar 11 Sij 2018 09:58 #646 od markom
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

Ahab napisao: Prvo što bi ja promijenio je pozicija.

Prodjem po 1,2 km pjeske po obali..i nikako da se ulovi nesto 🤔..pokusat cu onda na dr.poziciju 😊

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Više...
anton's Avatar 11 Sij 2018 10:46 #647 od anton
Ni ja još uvijek nisam ulovio brancina na black minnow...uvijek ga uzmem od 9 cm, ali kod mene su veći problem ušate koje ga rasture odmah u 1. zabacaju tako da brancini još nisu dobili priliku ni upoznat varalicu... :S
Više...
markom's Avatar 11 Sij 2018 10:48 #648 od markom
Dali postoji koja provjerena varalica za njih?? Znam da je tesko odrediti..ali neka mora biti koja se pokazala naj..😣

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Više...
anton's Avatar 11 Sij 2018 11:00 #649 od anton
Ovako.Svaki teren je različit i navike riba su različite pa se tako i varalica treba prilagoditi... sada za spinn na brancina koristim isključivo silikonce i top water varalice. Silikonci su mi se najboljima pokazali u mirnim uvalama i to oni sa repom bez akcije oko 10 cm koje složim sa jigg glavom od 5 grama, a na divljim stijenama koje kod mene večinom prevladavaju su površinci vrh... trenutno mi je patachinko 100 favorit. Ako je more mutno ( ove manje do 1 kg ) možeš bez problema loviti bilo kojim voblerom srednje kvalitete... njih sam koristio na početku još kad sam išao u osnovnu školu kad me je spinn zaintresirao i naravno uvijek biraj prirodne boje bilo more bistro ili mutno. :like:
Više...
anton's Avatar 12 Sij 2018 18:27 #650 od anton
Evo jedan svjez... 60 dkg na neki savage gear-ov silikon, kojeg je kasnije po obicaju pojela usata

Više...
zeusfaber's Avatar 12 Sij 2018 21:13 #651 od zeusfaber
Bravo. Super slike 👍
Hvala: anton
Više...
scorpio1982hr's Avatar 16 Sij 2018 17:30 - 16 Sij 2018 17:50 #652 od scorpio1982hr

josipban napisao: prvi put sam danas radio sa upredenicom i spinning štapom.
Uglavnom imao sam problema sa izbačajom, a kad sam uspio ući u štos počela mi se petljati upredenica.
U 4 sata sam morao 4 puta kidati upredenicu jer je nisam mogao odmrsiti. Čvor bi se uvijek napravio u prvih 5 metara iza fluocarbona.
Neznam da li je problem zbog izbačaja jer na početku nisam imao petljanja, neg tek kad sam malo uhvatio tehniku pa počeo izbacivati dalje.
Na roli ima 10-tak namotaja više nego što bi trebalo biti, pa je možda i to problem.
Da li je dobar izbačaj 25m sa varalicom od 11 odnosno 13g?

Što se tiče tehnike Walk the dog da li cimate sa štapom samo u jednu stranu, ili cimate izmjenično lijevo pa desno.

Po meni razlog petljanja nije višak strune!
Jer da je to razlog onda bi odmah u prvim zabačajima petljalo/mrsilo, nego razloga može biti više, a prvi po meni pošto vidim da te zanima wtd-walk the dog mislim da tu leži problem, jer kod te tehnike vrhom štapa cimneš varalicu i namataš višak "ajmo reč labave upredenice" odnosno kupiš višak upredenice pa ponovno cimaš i tak u krug... puno sam radio površincima i imao sam slične probleme. Kako sam riješio- puno prakse i vjeruj mi treba ti barem rola srednje klase koja lijepo i precizno namata a to ti je kod walk the dog varalica bitno, a posebno vidim da spominješ laganije varalice. Nikad mi se nije desilo da mi rola zapetlja prilikom bacanja težih varalica, jer stvaraju otpor u vodi i rola lijepo slaže upredenicu na špulu, već nakon promjene s 30g na varalicu od 10g i onda u 2-3 zabačaju. Puno sam upredenice potrošio i došao do zaključka.. Sad zadnjih 2 godine ne sjećam se dal sam imao jedno petljanje a imam po minimalno 80 izlazaka u ribolov, a u ribolovu sam po 3-4 sata i samo spinam.
A što se daljine izbačaja tiče dolazi kao i sve sa praksom. Bitno da prebaciš jato ribe (ako loviš predatora) nekad je i 30m dovoljno a nekad je i 80m premalo, sve ovisi gdje je jato sitne ribe. Ja npr.sa Shimano Aspire 3.3m 15-40g bacim metalnu varalicu od 30g sigurno 85-90, a to znam jer sam namotao 100m nanofila a na špuli mi ostane možda par krugova. Vobleri ovisi, nisu svi isti i aerodinamički građeni, neki lete u pm, ha ha a neki jako slabo... A i štap ovisi puno itd i akcija i težina bacanja tak da o svemu treba voditi računa.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Franjo
Zadnja izmjena: 16 Sij 2018 17:50 od scorpio1982hr.
Više...
zoki1's Avatar 16 Sij 2018 17:41 #653 od zoki1

scorpio1982hr napisao:

josipban napisao: prvi put sam danas radio sa upredenicom i spinning štapom.
Uglavnom imao sam problema sa izbačajom, a kad sam uspio ući u štos počela mi se petljati upredenica.
U 4 sata sam morao 4 puta kidati upredenicu jer je nisam mogao odmrsiti. Čvor bi se uvijek napravio u prvih 5 metara iza fluocarbona.
Neznam da li je problem zbog izbačaja jer na početku nisam imao petljanja, neg tek kad sam malo uhvatio tehniku pa počeo izbacivati dalje.
Na roli ima 10-tak namotaja više nego što bi trebalo biti, pa je možda i to problem.
Da li je dobar izbačaj 25m sa varalicom od 11 odnosno 13g?

Što se tiče tehnike Walk the dog da li cimate sa štapom samo u jednu stranu, ili cimate izmjenično lijevo pa desno.

Po meni razlog petljanja nije višak strune!
Jer da je to razlog onda bi odmah u prvim zabačajima petljalo/mrsilo, nego razloga može biti više, a prvi po meni pošto vidim da te zanima wtd-walk the dog mislim da tu leži problem, jer kod te tehnike vrhom štapa cimneš varalicu i namataš višak "ajmo reč labave upredenice" odnosno kupiš višak upredenice pa ponovno cimaš i tak u krug... puno sam radio površincima i imao sam slične probleme. Kako sam riješio- puno prakse i vjeruj mi treba ti barem rola srednje klase koja lijepo i precizno namata a to ti je kod walk the dog varalica bitno, a posebno vidim da spominješ laganije varalice. Nikad mi se nije desilo da mi rola zapetlja prilikom bacanja težih varalica, jer stvaraju otpor u vodi i rola lijepo slaže upredenicu na špulu, već nakon promjene s 30g na varalicu od 10g i onda u 2-3 zabačaju. Puno sam upredenice potrošio i došao do zaključka.. Sad zadnjih 2 godine ne sjećam se dal sam imao jedno petljanje a imam po minimalno 80 izlazaka u ribolov, a u ribolovu sam po 3-4 sata i samo spinam.

Sve ovo što si nabrojao utječe na petljanje upredenice prilikom zabačaja,ali vjeruj mi i previše upredenice na špuli isto utječe na petljanje.A najgora situacija je lošija rola,lošija upredenica,previše namotana na špulu,to samo po sebi zaziva pizdariju,pa kad tome dodaš čestu izmjenu lakših i težih varalica,petljanje je zagarantirano
Hvala: scorpio1982hr
Više...
scorpio1982hr's Avatar 16 Sij 2018 18:13 - 16 Sij 2018 18:54 #654 od scorpio1982hr
Jedan ljetni, po danu, nakon što se smirila bura i zamutila more, vidio sam akciju na površini mora, trčao do auta po štap, dobio ga u drugom zabačaju. Mali, ali prvi se pamte.. bilo ih je još 4 po mrkom mraku na granici svjetla i tame u lučici sa vanjske strane lukobrana di je more dublje, čekali su na ulazu u lučicu gavune .. fali mi more, jedva čekam ljeto..

Franjo
Zadnja izmjena: 16 Sij 2018 18:54 od scorpio1982hr.
Više...
anton's Avatar 16 Sij 2018 18:17 #655 od anton
Bravoo! Na koju varalicu je uhvacen?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hvala: scorpio1982hr
  • Kvačun
  • Kvačun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Život krade, more vrati
Više...
Kvačun's Avatar 16 Sij 2018 18:25 #656 od Kvačun
ja bih vas molio da mi kažete ako je ova spin konfiguracija dobra.... pričamo o spinu za brancina

štap: Okuma hexana (240)
rola: Okuma inspira
upredenica: Sakura senaibraid x8 (0.14)

oprostite ako je ovo već prethodno postano

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Više...
scorpio1982hr's Avatar 16 Sij 2018 18:39 - 19 Sij 2018 15:52 #657 od scorpio1982hr

anton napisao: Bravoo! Na koju varalicu je uhvacen?

Lipless crankbait ili glavinjara cormoran wide nose, jedino sam umjesto krila na kraj stavio trokuku. Po noći lovim isključivo na plutajuće ili suspend voblere.

Franjo
Zadnja izmjena: 19 Sij 2018 15:52 od scorpio1982hr.
Hvala: anton
Više...
zeusfaber's Avatar 18 Sij 2018 14:43 #658 od zeusfaber

Kvačun napisao: ja bih vas molio da mi kažete ako je ova spin konfiguracija dobra.... pričamo o spinu za brancina

štap: Okuma hexana (240)
rola: Okuma inspira
upredenica: Sakura senaibraid x8 (0.14)

oprostite ako je ovo već prethodno postano

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Može. Hexana je 5-20? 10-36?
  • Kvačun
  • Kvačun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kvačun's Avatar 31 Sij 2018 13:23 #659 od Kvačun

zeusfaber napisao:

Kvačun napisao: ja bih vas molio da mi kažete ako je ova spin konfiguracija dobra.... pričamo o spinu za brancina

Može. Hexana je 5-20? 10-36?

Hexanica bi bila 5-20 jer uglavnom ovo što sam do sada malo bacao varalice, sve su bili uglavnom manji silikonci i manji vobleri...

P.S. ispričavam se što još profil nije dovršen do kraja, sada radim na tome

Više...
Expres1's Avatar 20 Velj 2018 03:41 #660 od Expres1
Catana 2,40 7-21,jako dobar izbor s obzirom na cijenu.Neće te iznevjeriti.Radi znanja,diže i brancina od 5,5 kg!!!
Više...
Expres1's Avatar 20 Velj 2018 03:43 #661 od Expres1
Dobar izbor i za lignje i brancine!
  • Kvačun
  • Kvačun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kvačun's Avatar 21 Velj 2018 14:30 #662 od Kvačun
štap za lignje imam, također i za hexanicu sam čuo dosta pohvala što se tiče brancina a o shimanu da budem iskren nisam ni razmišljao
  • Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 21 Velj 2018 20:39 #663 od Baćo68
Kvačun i Expres 1, zamolio bih obojicu da se predstavite na za to predviđenom mjestu... pa onda pišite koliko vas mila i draga volja. Hvala

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: mirakulin, Kvačun
  • edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 10 Ožu 2018 04:04 #664 od edi
Frend dobio dva na black minnow .. jedan od 30 dkg pusten a ovaj na slici od 70dkg zavrsio u soli pecen ...meni je dva puta zapratio na black minnow al bez griza ...
Privitak datoteke:
Više...
anton's Avatar 30 Ožu 2018 12:42 #665 od anton
Jutros se budim u 8... vani puse jugo ali bez kise i naravno odlazim na more bez previse ocekivanja. Voda je visoka i mutna, bacam povrsince ali nista... idem na drugu stranu uvale i bacam black minnowa i uz sam kraj se baca 1. brancinnn. Prezadovoljan odlazim dalje i mislim se vise nece bit nis po obicaju. Ali dans je bilo drugacije. Sljedeci zabacaj donosi oradicu... pojela ja varalicu pa stavljam sakurin slit shad i odma kacim sljedeceg brancina. Ovaj je velik i kocnica popusta... borim se 2 min i vadim ga na suho. U povratku bacam na prvoj poziciji i lovim sljedecega opet velikogg na minnow-a. Ovo mi je najbolji ulov brancina do sada. Bolje nije moglo. Svi zajedno tocno 2 kile 😀😀😀🖒👌

Hvala: zeusfaber, dzingo, Kvarner, Ahab, Baćo68, MIRAN, Šmit, JopaZGRI, Igor, scorpio1982hr ...i još 3 korisnik-a