"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
roko.gracin's Avatar 26 Stu 2018 11:00 #701 od roko.gracin
Replied by roko.gracin on topic Brancin na spinning
Početnik sam u spinningu, nisam početnik u ribolovu. Ronim sa puškom od svoje 12. godine a na udicu od kad sam ju mogao držati. Znam loviti i mrežama i parangalima i pod sviću i sa kraja i sa obale ali na kraju sam ipak ostao na puški. Zašto? Upravo zato što je puška (u rukama etičnog ribolovca) najselektivniji alat, ako hoćete, selektivniji i od štapa, jer ja ribu ne moram puštati, jednostavno ju ne gađam. Do sada sam namjerno propustio puno više ribe nego sam ulovio i nikad nisam lovio za punjenje frižidera nego za gušt i za večeru. Frižider niti ne nosim sa sobom, a kad ulovim kapitalca idem zadovoljan doma, ne idem ih vaditi još 5. Ne zaključujte na brzinu, samo sam dao jedan sportski savjet, kako brže i lakše ubiti ribu, a svi se slažemo da je sportskije ubiti ju nego ju pustiti da krepa. Lijepi pozdrav :)
Hvala: DaliborDu, sasac

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 26 Stu 2018 11:02 #702 od roko.gracin
Ok, sad vidim da možda ni nije išlo mene (sad sam ja prebrzo zaključio) :lol: Ali u svakom slučaju, ne treba na brzinu zaključivati o moralu ljudi. Mislim da nas je ipak većina došla na forum iz ljubavi prema moru i sa željom da ga ne samo sačuvaju nego i obnove za buduće generacije.

roko.gracin napisao: Početnik sam u spinningu, nisam početnik u ribolovu. Ronim sa puškom od svoje 12. godine a na udicu od kad sam ju mogao držati. Znam loviti i mrežama i parangalima i pod sviću i sa kraja i sa obale ali na kraju sam ipak ostao na puški. Zašto? Upravo zato što je puška (u rukama etičnog ribolovca) najselektivniji alat, ako hoćete, selektivniji i od štapa, jer ja ribu ne moram puštati, jednostavno ju ne gađam. Do sada sam namjerno propustio puno više ribe nego sam ulovio i nikad nisam lovio za punjenje frižidera nego za gušt i za večeru. Frižider niti ne nosim sa sobom, a kad ulovim kapitalca idem zadovoljan doma, ne idem ih vaditi još 5. Ne zaključujte na brzinu, samo sam dao jedan sportski savjet, kako brže i lakše ubiti ribu, a svi se slažemo da je sportskije ubiti ju nego ju pustiti da krepa. Lijepi pozdrav :)

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 26 Stu 2018 11:59 - 26 Stu 2018 13:34 #703 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Brancin na spinning
moj odgovor nije bilo pitanja morala i etike nego pitanja preskaknja lekcija, to bi trebala da je prva lekcija ! a zadnja lekcija je kako ubiti ribu
Zadnja izmjena: 26 Stu 2018 13:34 od DaliborDu.
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 27 Stu 2018 17:31 #704 od markom
Replied by markom on topic Brancin na spinning

Danasnji ulov brancin 45 dkg.
Stap seika jackpot
Masina shimano catana 4000
Upredenica hyper 0.17

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala: Baćo68, rogi

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 28 Stu 2018 08:31 #705 od markom
Decki molim Vas pomoc..buduci da je tu stvarno jako puno misljenja oko odabira varalica molm vas ako ko zna koju je najbolje imat..pozicija je uvala nekih 300 metara od mjesta gdje se mjesa slatka sa slanom vodom..dno je travnato i obicno bude mutno more..molim vas uz misljenje varalice ako mozete reci i nacin kako je voditi..hvala vam puno unaprijed😊

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 28 Stu 2018 09:28 #706 od rogi
Replied by rogi on topic Brancin na spinning

DaliborDu napisao: moj odgovor nije bilo pitanja morala i etike nego pitanja preskaknja lekcija, to bi trebala da je prva lekcija ! a zadnja lekcija je kako ubiti ribu

Sve pet, apsolutno se slažem! :)

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 28 Stu 2018 10:40 - 28 Stu 2018 10:41 #707 od rogi

markom napisao: Decki molim Vas pomoc..buduci da je tu stvarno jako puno misljenja oko odabira varalica molm vas ako ko zna koju je najbolje imat..pozicija je uvala nekih 300 metara od mjesta gdje se mjesa slatka sa slanom vodom..dno je travnato i obicno bude mutno more..molim vas uz misljenje varalice ako mozete reci i nacin kako je voditi..hvala vam puno unaprijed😊

Ne znam odgovor za specifično tvoju poziciju ali da ti uštedim vrijeme i listanje kroz 48 stranica ove teme, nedavno sam baš sve prošao i popisao koje se varalice najčešće koriste i preporučuju, pa možda pomogne.
Tvrde varalice:
  • Patchinko 100 (boja Lieu/500G), navodno najbolja ali i daleko najskuplja.
  • Budući da je Patchinko dosta skupa varalica, jeftinija alternativa bi bila Savage Gear Panic Prey V2, ali dosta korisnika kaže da bi trebalo zamijeniti trokuke jer nisu baš kvalitetne.
  • DUO Bay Ruf Manic 115/135 prozirni
  • DUO Tide Minnow Slim Flyer 175
  • Rapala Max Rap 130 ili 150, boje FS i FAYU
Silikonci:
  • Daleko broj 1. Fiiish Black Minnow, boje khaki i plava. Imaš u ovoj temi jeftinije replike koje navodno jednako dobro love.
  • Raglot Raglou 120
Zadnja izmjena: 28 Stu 2018 10:41 od rogi.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 28 Stu 2018 16:58 #708 od B_
Replied by B_ on topic Brancin na spinning

markom napisao: Decki molim Vas pomoc..buduci da je tu stvarno jako puno misljenja oko odabira varalica molm vas ako ko zna koju je najbolje imat..pozicija je uvala nekih 300 metara od mjesta gdje se mjesa slatka sa slanom vodom..dno je travnato i obicno bude mutno more..molim vas uz misljenje varalice ako mozete reci i nacin kako je voditi..hvala vam puno unaprijed😊

Za brancina ne postoji varalica koja lovi univerzalno na svim pozicijama. Rogi ti je napisao otprilike sto ljudi koriste, ali svugdje je razlicita situacija. Najbolja ti je ona varalica koja sto vise slici ribi kojom se brancin u datom podrucju hrani. Za ulovit brancina treba ili puno znanja ili puno srece. ;)

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 28 Stu 2018 17:17 #709 od markom
Dali je moguce da zbog toga sto se na black minnowu udica priblizi tijelu zato brancin otkaci? 2 slucaja sam imao danas da su mi se otkacili

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 28 Stu 2018 17:45 #710 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Brancin na spinning
A siguran si da su brancini da nisu strijelke?

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 28 Stu 2018 17:50 #711 od markom
Tesko da jesu jer ih nitko ne lovi tu...mada moguce i da jesu😒..po Vama dali je moguce da se otkace sa minnowa zbog te udice koja pada?

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 28 Stu 2018 18:08 #712 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Brancin na spinning
Tusko ce ti pasti s te odice.Strijekle su divlje pa ako im da samo malo lufta mogu padati.

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 28 Stu 2018 20:42 #713 od markom
Ok..mislio sam da zbog toga sta udica padne na tijelo, da se riba ne uhvati kako treba..

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 29 Stu 2018 13:39 #714 od markom
Uzeo danas black minnow 90 mm 10g..medjutim nista😂...koje je pravilno potezanje njega? Ja lagano motam i svakih 7-8 krugova role lagano trznem..

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 29 Stu 2018 13:43 #715 od rogi
Mislim da bi to trebalo biti ok što se tiče tehnike. Pustiš ga prvo da padne na dno ili?
I kada si bio? Je već bio dan ili još po mraku?

Ne znam igra li ulogu ali mislim da je više-manje svugdje sada bura. Navodno je za brancine bolja južina kada je uzburkano i mutno more, najbolje na promjeni iz noći u dan i obrnuto. Ja sam ih znao čuti par puta u takvim uvjetima kada sam bio loviti lignje kako pljuskaju po površini.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 29 Stu 2018 14:06 #716 od markom
Pustam da padne na dno..jutro je bilo..medjutim dogodilo se da se i love u 3 popodne po vedrom i suncanom..sve vise izgleda da nema pravila😂😂

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 03 Pro 2018 19:29 #717 od roko.gracin
Pitanje :
Kada radite sa topwater varalicama po noći, koliko brzo radite s njima? Neki dan sam bio, probavao patchinka (imam shimano catana BX 240 MH koji je ULTRA pretvrd) i u svoj muci svladavanja walk the dog nisam znao kolika treba biti frenkvencija cca. Logično mi je da po noći treba sporije voditi varalice ali patchinko kad ga se brže vodi puno više prska. Npr. jel treba raditi 2 skonsa u sekundi, ili 4 cca. Također, ruka mi je više manje umrla nakon pol ure-uru pa bi samo htio potvrditi moju pretpostavku da je to zbog štapa koji iako je 12-40g, ima izrazito krut vrh koji teško oscilira. Na kraju nisam ulovio brancina ali jesam tri lijepa šaruna na tide minnow (u tri preko kila) i dvije lignje isto na tide minnow (toliko o yamashitama :D ), u te dvije kilo. Gušt svakako, puno toga naučeno ali još više za naučiti.
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 04 Pro 2018 13:11 #718 od Alien
Replied by Alien on topic Brancin na spinning
Prijateljski savjet: po noći zanemari topwatere tipa walk the dog, jer u 99% slučajeva to je čisto gubljenje vremena. Popperi su druga priča, mali 6-8 cm skroz polako vođeni po osvijetljenim mjestima su ok kombinacija. veći tj. teži i bučniji popperi igraju po jakom jugu i valovima. Slika baš nije sportska, ali služi da vidiš na što mislim, odnos lovca i lovine. Brancin je imao 1,60kg.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 04 Pro 2018 15:12 #719 od roko.gracin
Eto i to sam naučio :) Hvala! Znači po noći silikon i vobleri.
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 11 Pro 2018 20:59 - 11 Pro 2018 21:06 #720 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Brancin na spinning
Pozdrav ekipo, nov sam u ovome inače sam ga lovio panulanjem sa raglouom pa me zanima sljedeće: Storm So Run Heavy Minnow 90mm 27g, dal je ovo ok za brancina noć/zora? Unaprijed hvala na odgovoru ekipo!😉
P.S. imao sam i Fiiish Black Minnow 120mm 12g na kojeg ga nisam uspio ulovit.
Zadnja izmjena: 11 Pro 2018 21:06 od Duje195o.

Molimo prijavite se