"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 22 Pro 2018 23:22 #721 od rogi
Replied by rogi on topic Brancin na spinning
Evo da se pohvalim, večeras prvi Brancin a ujedno i prva riba u životu. 560g, nije komadina kao što vi iskusniji lovite ali biti će dovoljno curi i meni sutra za ručak s malo krumpira i povrća u pećnici :)

U biti sam išao na lignje, ali budući da na dvije pozicije nije bilo ništa (možda zbog kiše koja je padala cijeli dan a u Rijeci) odlučio sam probati novu opremu za ribolov koju sam jučer kompletirao, i nije moglo bolje za početak. :lol:

Oprema:
Savage Gear MPP2 Spin 3-14g
Daiwa Legalis LT 2000 D
Daiwa J-braid 4x 0,13mm
Daiwa Prorex FC Leader 0,23mm
Savage Gear Needle Eggsnap, veličina XS
SPRO 5g jig glava
Berkley Gulp 2” Sandworm

Sva sam radio kako sam na forumu naučio, bacio silikon, pustio da potone na dno, nakon toga namotavao i malo cimnuo štap svakih 5-6 okreta ručicom, s povremenim stankama (ne dulje od 10sek). S obzirom da je zima sam sve izvodio laganije i sporije.

Rezultat:
Hvala: Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, Igor, susnjar, Duje195o, Denis, Ceco ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 23 Pro 2018 13:55 #722 od B_
Replied by B_ on topic Brancin na spinning
Bravo legendo. Vrlo brzo svladavas lekcije za koje nekima trebaju godine. :)

Molimo prijavite se

Više...
Buzeta's Avatar 10 Velj 2019 18:55 #723 od Buzeta
Replied by Buzeta on topic Brancin na spinning
Evo i mog prvog brancina... zora i vrh plime, na fiiish black minnow, lagano povlacenje uz pokoji trzaj vrhom stapa.. 😊

1kg.. hvala ekipi sa foruma na svim nesebicnim savjetima za 😉

Poslano sa mog SM-G930U koristeći Tapatalk
Hvala: zeusfaber, dzingo, Zdenko, Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, Šmit, Vinsent_P, Anealagon ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 17 Velj 2019 19:37 - 24 Velj 2019 21:40 #724 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Brancin na spinning
Opa! Bravo! Čestitam :cheer:
Zadnja izmjena: 24 Velj 2019 21:40 od zeusfaber.
Hvala: Buzeta

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 24 Velj 2019 23:56 #725 od roko.gracin
Replied by roko.gracin on topic Brancin na spinning
Imam problem, ne mogu ulovit brancina 😁 U biti pitanje je, kako pretražujete teren ako imate generalno područje za koje pretpostavljate da ih ima ali niste tu nikada ulovili još ni jednog. Dosad sam bacao svugdje i mijenjao razne varalice i u svako doba dana i noći ali to sve u zadnja dva tri dana koja su bila vrijeme katastrofa. Jel bolje pretraživati po noći/danu, samo sa silikonom/mijenjati/samo sa voblerima? Nekako si mislim sa silikonom po noći ako mu ne trefim drito na njega kako će ga skužit, a ne znam di je točno. Zahvaljujem se unaprijed na odgovorima, nemam što za ponuditi osim izvještaj kad ulovim nešto 😁
Hvala: Šmit

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 25 Velj 2019 07:48 #726 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
Prvo trebaš naći teren di ima lubina... Ima ga manje više po cjelom terenu ali neka mjesta vole više i znaju se pojaviti i plovama od više komada a ne da su samci. To su ušća, molovi di se zadržava sitna riba tipa gavuni koji su mu omiljena hrana. Ako ne ide na varalicu probaj na laganu živu ješku tipa gavun, kozica, manji ciplići. Ukoliko i to ne urodi mjenjaj poziciju jer postoji mogućnost da ga tu nema. Isto tako on voli zamućeno more kod promjene plime/oseke kad dolazi još bliže obali. Ukoliko loviš noću ni slučajno bacati svjetlo po vodi. Tada on zna biti na metar od obale ali na najmanje neprirodno ponašanje bježi.
Hvala: roko.gracin

Molimo prijavite se

Više...
Lucide's Avatar 25 Velj 2019 08:00 #727 od Lucide
Replied by Lucide on topic Brancin na spinning
Ja ga lovim isključivo po uvalama u sumrak i prvih pola sata mraka na voblere ali dobro vrijeme je i zora. Kažu da se največi love po mraku ali ja ne lovim često noču pa nemogu to potvrdit. Silikon isto radi odlično. Zimi je bitna spora prezentacija i često se desi da Brancin napadne voblera koji samo stoji u mjestu jer se radi o oportunistu. Šta se pretraživanja tiće, probaš na jednom mjestu pa ako nema ništa ideš dalje bez velikog zadržavanja jer ce brancin napast ako je tu i ako je prezentacija i vrijeme lova dobro. Preporučam da pročitaš kompletnu temu jer ima stvarno super savjeta.

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 25 Velj 2019 09:01 #728 od roko.gracin
Hvala na odgovorima. Pročitao sam cijelu temu i već dulje pratim što ljudi pišu i gdje ga tražiti. Konkretno sam u Primoštenu i imam na prostoru od kilometra luku gdje uvijek ima gavuna, lukobran sa kamenjem, veliku plitku uvalu sa miješanom posidonijom/pijeskom/travom koju tvori : Na jednoj strani riva sa kamenjem (poluotok primostena), u sredini ogromno plitko zalo, a s druge strane opet poluotok Raduca cija je obala sljunak/stijene i oko kojeg ZNAM da ima jata i jata gavuna UVIJEK a dok sam ronio u 10 mjesecu sam vidio po mutezi u samom kraju lijepe brancine. Imam malo dalje i jednu lucicu di ima nesto izvora ali ni tamo srece. Po svemu, moralo bi ih biti ali ako se ogranicim na zoru/sumrak, i pomicem se po 10 m dok bacam, ne stignem proci puno terena pa ne znam jel bolje stati tamo di sam ih vidio i bacat tri sata u nadi da ce naletit ili se pomicat tako po malo i bacit 2 puta svaki put. Također, ako radim sa DUO tms, on kod polakog povlacenja ne radi nista skoro, to nema veze onda? Ili ds uzmem vobler koji radi kod polakog (imam jedan daiwa zlatno/crveni)? I silikon mi isto kod skroz polakog tuce po dnu.

Molimo prijavite se

Više...
Lucide's Avatar 25 Velj 2019 09:12 #729 od Lucide
Replied by Lucide on topic Brancin na spinning
Ja san prošle godine dignuo komad od 2kg na Duo tms dok je varalica stajala u mjestu. Nakon zabačaja sam ostavio varalicu da pluta 10ak sekundi dok spremim stvari u ruksak i osjetim jak trzaj. Tako da mislim da nema veze šta ona nema neki rad prilikom sporog povlačenja.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 25 Velj 2019 09:38 #730 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Brancin na spinning

Buzeta napisao: Evo i mog prvog brancina... zora i vrh plime, na fiiish black minnow, lagano povlacenje uz pokoji trzaj vrhom stapa.. 😊

Koja boja minowa, velicina I tezina glave? Hvala na odgovoru.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 25 Velj 2019 12:09 #731 od B_
Roko kolika ti je debljina predveza? Moraš ići na što tanje jer tako povećavaš vjerovatnost griza, ali isto tako nažalost i pucanja. Po meni bi za brancina po danu trebalo ići ispod 0.25 mm. Po danu najbolje površincima, ali tu moraš imat dobar štap i dobre varalice za kvalitetnu prezentaciju. Vobler pa danu za mirnih i bistrih uvjeta nije najbolje rješenje. U zoru je druga priča, neki dan sam sa DUO TMS 175 ulovio jednog polakilaša. znači nije bio puno veći od varalice. Na silikonce ja nisam nikad ništa, a drugi gotovo isključivo na njih love, ali meni je to presporo i predosadno. Zabacim 4-5 puta i brzo odustanem pošto ne bude ništa.

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 25 Velj 2019 12:28 #732 od roko.gracin
Fc mi je 0.33, znam malo debelo ali za noć i sumrak trebalo bi biti ok. Sad je okrenulo napokon na maestral i cijelu valu je zamutilo, valjda ce bit nesto. Povrsince imam savage gear sandeel 180 i patchinka, lijepo rade ali samo po bonaci a to je tu rijetko po danu.

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 25 Velj 2019 14:29 #733 od Alien
Replied by Alien on topic Brancin na spinning

roko.gracin napisao: Fc mi je 0.33, znam malo debelo ali za noć i sumrak trebalo bi biti ok.

Drži se ti 0,33, nije predebelo, a skroz si smanjio mogućnost pucanja na grotama, ili čak u zabačaju teških varalica. Tanke FC sam koristio samo za živoga gavuna, kad ga brancin može lijepo na miru pogledati. Ili za baš male vobleriće i silikonce, da ih ne opterećuje težina FC. Nisam primjetio nikakav nedostatak kod 0,28 ili 0,33 FC-a.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 26 Velj 2019 12:45 #734 od B_

Alien napisao:

roko.gracin napisao: Fc mi je 0.33, znam malo debelo ali za noć i sumrak trebalo bi biti ok.

Drži se ti 0,33, nije predebelo, a skroz si smanjio mogućnost pucanja na grotama, ili čak u zabačaju teških varalica. Tanke FC sam koristio samo za živoga gavuna, kad ga brancin može lijepo na miru pogledati. Ili za baš male vobleriće i silikonce, da ih ne opterećuje težina FC. Nisam primjetio nikakav nedostatak kod 0,28 ili 0,33 FC-a.

I ja osobno koristim fxr od 0.375 mm jer mi se ne da mjenjat kad idem na palamide, skarme itd. Ali definitivno ces imati puno vecu sanse za griz ako stavis fc 0.2 nego na 0.33. Naravno tada vise riskiras da izgubis varalicu, ali i veca je vjerovatnost griza. Ako ides bas na brancine po danu gdje je mala vjerovatnost vece ribe, onda definitivno bih stavio tanji predvez.

Molimo prijavite se

Više...
Buzeta's Avatar 27 Velj 2019 12:29 #735 od Buzeta
Replied by Buzeta on topic Brancin na spinning

Zdenko napisao:

Buzeta napisao: Evo i mog prvog brancina... zora i vrh plime, na fiiish black minnow, lagano povlacenje uz pokoji trzaj vrhom stapa.. 😊

Fiiish.. kaki boja.. 10g glava 😊

Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 01 Ožu 2019 10:07 #736 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Brancin na spinning

Buzeta napisao:

Zdenko napisao:

Fiiish.. kaki boja.. 10g glava 😊

Izvini prijatelju, koja je velicina black minnowa?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Ožu 2019 17:24 #737 od Ceco
Meni je se pokazala super lovna od 5g jig glava i od 9g 70mm.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 08 Ožu 2019 18:20 #738 od roko.gracin
Nije mi jasno, svi govore da treba jakopolako vuci silikonce po noci ali ja kad vucem 5g ne mogu ic sporo a da mi se ne vuce po dnu. Dubine su oko oko 2-3m. Ili to spor ipak nije toliko sporo bas skroz :cheer:

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 09 Ožu 2019 10:14 #739 od Ceco

roko.gracin napisao: Nije mi jasno, svi govore da treba jakopolako vuci silikonce po noci ali ja kad vucem 5g ne mogu ic sporo a da mi se ne vuce po dnu. Dubine su oko oko 2-3m. Ili to spor ipak nije toliko sporo bas skroz :cheer:

Varalice tipa black minow ili sandeel su dobre i dok padaju na pod i dok i dižeš sa poda laganim trzajem. Zbog vibracija silikona daju dojam ranjene ribice koja izaziva ugriz predatora. Ja sam znao dobiti ugriz na spin štapu kad bi ga ostavio po strani da vidim drugi štap. Sve u svemu se svodi da sam dobiješ osjećaj za teren. Poslije je sve ribička sreća jel riba radi ;)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
wardetrava's Avatar 09 Ožu 2019 10:16 #740 od wardetrava
Replied by wardetrava on topic Brancin na spinning
Probajte setace rucni rad kolege sa fejsa to lovi sve sto pliva

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se