"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Stu 2019 14:04 #781 od Ceco
Replied by Ceco on topic Brancin na spinning
Sasac ti je sve rekao. Još ako ćeš voditi silikonce imati ćeš super osjetljiv vrh na dodir. Ja nikako ne bi išao na špagu preko 0.14mm. Isto tako nađi si lagan štap sa gramažom do 20g. Osim ako baš loviš u struji rijeke di trebaš malo jači.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 06 Stu 2019 15:08 #782 od Luki
Replied by Luki on topic Brancin na spinning
Za sad cu stavit 0.20.Stap mi je 15-40, ali uskoro cu uzest neki laksi.

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Stu 2019 15:58 #783 od Ceco
To ti je isto ok gramaža. Možeš pokriti veći raspon riba. Npr ja bi volio imati možda lakšu još mašinicu od moje full metal. Ali mi nekad zatreba snaga jer i jigam do do 20g laganim štapom. Stara mašinica mi je proklizavala nakon jiganja. Plus znam imati često uljeze na udici poput strijelke i lice pa volim imati neke izglede. Tako da uzimam vjerojatno istu mašinicu samo još broj manju za ovaj ribolov.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 06 Stu 2019 19:58 #784 od Luki
Evo vratio sem se s mora,a rezultat je 0 bodova.Ali, lubine sam naša uz mul ispod svitla između dva broda i tu ih ćesto nađen pa ako neko ima ideju kako ih ulovit neka rece.Po mogucnosti varalicom ako ne onda može i prirodna ješka.Komadi su oko 70 dkg.Sa varalicom je jedino problem radi zabacaja koje je dosta kratak zbog konopa.

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Luki's Avatar 06 Stu 2019 20:00 - 06 Stu 2019 20:19 #785 od Luki

Ceco napisao: To ti je isto ok gramaža. Možeš pokriti veći raspon riba. Npr ja bi volio imati možda lakšu još mašinicu od moje full metal. Ali mi nekad zatreba snaga jer i jigam do do 20g laganim štapom. Stara mašinica mi je proklizavala nakon jiganja. Plus znam imati često uljeze na udici poput strijelke i lice pa volim imati neke izglede. Tako da uzimam vjerojatno istu mašinicu samo još broj manju za ovaj ribolov.

Ceco svaka cast na ulovu.Koliko ima,oko kila?Koja je to varalica?
Zadnja izmjena: 06 Stu 2019 20:19 od Luki.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Stu 2019 21:42 - 06 Stu 2019 22:25 #786 od Ceco
Iskreno nisam ga vagao ali mislim da nije preko 60dg čak prije nekih 50dkg. Ako ti je problem varalica za vući od konapa probaj mu baciti živu kozicu ili gavuna. Njih uhvatiš podmetačem oko mola. A predložio bi ti silikon oko 7cm i 3 do 8g glavu ovisno kolika ti je tu struja. Pošto ih vidiš ne bi ti trebao biti problem povući kontru kad je udari. Ako nemaš ništa od toga onda srdlea ala volo bez otežanja. Obavezno uzmi s koče ili ribarnice napu frišku srdelu.
Ovo je Savage Gear 3D Needle puls tail 12g

Zadnja izmjena: 06 Stu 2019 22:25 od Ceco.
Hvala: Ando

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 07 Stu 2019 11:48 #787 od sasac
Replied by sasac on topic Brancin na spinning
Sa tim stapom pokrivas i brancine i strijelke, ne finesse ribolov sa jig glavama 5 gr i malim silikonima vec voblerima i poperima. Da se razumijemo možeš ti bacati I silikonce sa tim štapom bez problema samo ćeš teže čitati dno, znam iz iskustva kad sam bio bez štapa pa lovio s frendovom catanom iste gramaze. Upredenica ti je dovoljno debela i za strijelke, nabavi samo tanji fc za branka i sajle za strijeke.
Što se tiče lova među barkama/marinama nisam ima previše uspjeha sa varalicama. Kompić koji radi na ribarskom brodu tvrdi da na vezu dok se čisti riba spuštaju pod brod cijelu srdelu I redovno ih vade van. A kao i Ceco svi preporučaju živog gavuna ili kozicu kao nekakav standard za lov na branka.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 09 Stu 2019 08:59 #788 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Brancin na spinning
Sasac, kako stoji situacija u porecu, ja sam podosta nov u spinningu brancina pa ako bis bio voljan malo otkriti koju dobru lokaciju ili dat koji savjet bio bih uvelike zahvalan. Za sad na spin jedino kacim nekakve manje sparide na micro jigove. Na popere, voblere i silikonce bas nista. Kupio sam voblere gavuna i srdelu od dtd-a, silikonce od savage geara, herakles popera, par rapalinih voblera, i puno spusenih herakles micro jigova od 5, 7 i 10g. Prosao sam jedan dan po jakome jugu cijelu obalu od naftaplina do marine u plavoj laguni rano ujutro, i ni jedan griz nisam dobio. Par veceri sam bio kod ski lifta, gdje je brancin redovno lovio ribu po povrsini, i u 2 sata nista.

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 09 Stu 2019 13:31 #789 od sasac
Na dobrim si mjestima međutim mislim da se još nisu vratili u plitko, kompić gnjurac ih lovi ispred zelene lagune a uz obalu ih skoro ni ne viđa. Ja sam napokon našao jučer i danas sat dva slobodnog vremena i ništa a vrijeme dušu dalo. Od varalica imaš šta ti treba samo treba biti uporan i pogoditi tih pola h dok se hrane.
Hvala: Bonzai42

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 15 Stu 2019 23:17 #790 od rogi
Replied by rogi on topic Brancin na spinning
Sažetak:
Došao doma s posla, cura za vikend otišla u Zagreb, vani udara južina ali ne pada kiša, idealno vrijeme za ić probati uloviti brancina na jig. Lijepo sam se montirao na šetnicu pored rasvjetne lampe, nekih 4m iznad površine mora, ali svejedno su me valovi dva puta zalili od glave do pete. More valja i pjeni, puno je kisika i siguran sam da su brancini tu negdje, pogotovo i jer je u blizini lučica i sve je puno izvora.
Bacam jigove dobrih 45 minuta, po površini, po dnu, po sredini, polako, brzo, sve pokušavam ali nula bodova. Prelazim na silikon, jeftini minnow s aliexpressa. Bacam neko vrijeme bijelo tijelo s crvenom glavom ali također bezuspješno. Nakon toga pokušavam kombinaciju crvene glave i dvobojnog tijela (trbuh bijeli, prozirno-šljokičasta leđa) i pri drugom zabačaju griz. Zatežem kočnicu do kraja jer su oko uvalice iznad koje stojim sve stijene i ako mu dam previše lufta će navuć upredenicu na stijenu i ode. Nakon kratke borbe gdje je štap odradio vrhunski posao ga uspijevam dovući ispod nogu i onda sam s njim polako prošetao 10-ak metara dalje gdje su stepenice za spustit se do mora. Nekako ga uspijevam štapom i uz pomoć valova nasukati na prvih par stepenica cijelo vrijeme pazeći da me ne ulovi veći val. Iznenađujuće je miran i ne mlatara s repom, tako da ga uspijevam uhvatiti i odnijeti na sigurno prije nego završimo i on i ja u moru. Srećica najveća. Nakon toga pokušavam još 10-ak minuta ali počinje lagano kiša, par puta je sijevnulo a meni je ovaj jedan i više nego dovoljan za dočekati curu s finom večerom :kiss:

Oprema
Štap: Savage Gear Salt CCS, 279cm, 15 – 45g
Rola: Penn SSVI3500 Spinfisher VI 3500
Struna: Spiderwire Stealth Smooth 8 Red 0.17mm
Predvez: Gosen Bass Type FC 0.285mm

2,5kg, prvi ove godine i najveći u životu :) Nadam se da kolege forumaši neće zamjeriti što je slikano tek doma ali sam bio kompet mokar, nosilo je more na sve strane a mobitel u džepu majice ispod jakne.

Krivac za sve. S druge strane je silikon kompletno sažvakan.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Stu 2019 00:09 #791 od Ceco
Svaka čast Rogi :)
Ja sam sprašio vjerojatno zadnji put ove godine na jug u nadi da puknem kojeg u toj klasi.

Hvala: rogi

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 16 Stu 2019 15:04 #792 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Brancin na spinning
Svaka cast!
Evo ja cu ukratko sa svojin sazetkom.
Dva dana ubo par sati ljepog vremena, puse juzina, na osvijetljenom molu u uvali 2 sata i nista. Isao dan poslje, opet par sati nakon kise, more ravno ko staklo, brancini lete ispod mola, ali nazalost nista. Probavao povrsince, voblere, male, velike popere, silikonce i nista. Ujutro opet mrcina od brancina uvijek istom turom uz obalu prode, isao probat bijelim silikoncem od savage geara i naravno nista, samo sam izgubio jig udicu. Sada sam nabrijan, vezem predvez od fluorocarbona 0.22 i sibam na more. Ako ne bude branka, bit ce barem koja sipa i lignja.
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

• Ando
  • Ando's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Ando's Avatar 16 Stu 2019 15:41 #793 od Ando
Replied by Ando on topic Brancin na spinning
Bravo Ceco za ulov reci mi molim te kako si zadovoljan sa needle fishom kako ga vodiš i dali i tebi ovaj od 12cm ima jako diskretnu akciju samo na rubu repa ja sam ga probao u plavom dekoru vući na panulu i ništa .

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 17 Stu 2019 12:19 #794 od Ceco
12 cm ima samo akciju u repu. I to jako sitno kao i stvarna iglica. Na verzijama od 26, 55 i onoj line true taj rad repa se baš primjeti jer su vizualno veće. Ja je koristim uz malo brže povlačenje Twitch pa stop par sec i opet povlačenje. Obično tu dobijem praćenje. Nažalost ovo vrijeme nije bilo dobro za ribu iako je sve zamućeno. Jučer sam bio na Ušću i okolici bez realizacije.

Hvala: Ando

Molimo prijavite se

Više...
VedranRI's Avatar 17 Stu 2019 18:08 #795 od VedranRI
Replied by VedranRI on topic Brancin na spinning
BRAVO
Čini mi se da smo se sreli na parkingu kada si slagao štap.
Pozz

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 18 Stu 2019 09:52 #796 od rogi

VedranRI napisao: BRAVO
Čini mi se da smo se sreli na parkingu kada si slagao štap.
Pozz

Jesmo! :)
I kao što si rekao, crvena glava na silikonu je bila dobitna! :)

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 18 Stu 2019 13:15 #797 od sasac
Bravo Rogi :like: moj najveći brane je bio malo manji od ovoga i to je bio gušt samo takav na Black savage 9-32.
Da stvar bude bolja dan prije mi je jedan iz istog jata isto cca 2+ kg pobjegao pod nogama pošto se udica na jig glavi iskrivila a drugoga sam izvadio na kamen, otkačio se nekako s udice i pao u more... neću napominjati osjećaj u tom trenutku dok mi je sol na ranu trljao lokalac s terase kafića 20m dalje galameći "voooligaa" :dry: :lol:
Hvala: Ceco, rogi

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 18 Stu 2019 16:11 #798 od Ceco
Sasac ti si isto negdje prema Istri/Rijeci?

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 18 Stu 2019 17:02 #799 od rogi

sasac napisao: Bravo Rogi :like: moj najveći brane je bio malo manji od ovoga i to je bio gušt samo takav na Black savage 9-32.
Da stvar bude bolja dan prije mi je jedan iz istog jata isto cca 2+ kg pobjegao pod nogama pošto se udica na jig glavi iskrivila a drugoga sam izvadio na kamen, otkačio se nekako s udice i pao u more... neću napominjati osjećaj u tom trenutku dok mi je sol na ranu trljao lokalac s terase kafića 20m dalje galameći "voooligaa" :dry: :lol:

Hvala hvala :)
Vjerujem da je bio gušt na taj štap. Ja sam ovoga dosta na mišiće isčupao, ali je sva oprema na sreću izdržala.
A lani sam prvoga izvadio na Savage Gear MPP2 Spin 3-14, imao je malo više od 0,5kg ali je bio duplo veći gušt na laganiji štap.

A prekjučer sam bio opet, nažalost bezuspješno i još izgubio 2 minnowa jer sam zapeo za kamen i pri maalo jačem potezanju da ih problam osloboditi se kopča otvorila 2x.
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

• Ando
  • Ando's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Ando's Avatar 18 Stu 2019 23:09 #800 od Ando
Replied by Ando on topic Brancin na spinning
Bok Sasac kakva je situacija na Antenalu dali se može sada tamo spinati i dali se isplati ići.?

Molimo prijavite se