"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Spinning ostale ribe

Više...
zeusfaber's Avatar 04 Ruj 2018 18:16 #101 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Re:Spinning ostale ribe
PREDIVNO!

Praetorian i Anton, cibnite mi slike na mail u punoj rezoluciji pa da napravim neku objavu na FB i naslovnici? :like:

Divno!
Hvala: praetorian, anton

Molimo prijavite se

Više...
praetorian's Avatar 14 Lis 2018 16:38 #102 od praetorian
Replied by praetorian on topic Re:Spinning ostale ribe

Palamida sa stijena :)
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 14 Lis 2018 17:48 #103 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Re:Spinning ostale ribe

praetorian napisao:

Palamida sa stijena :)

Luc prijatelju luc,a ne palamida😉😉😉🙂🙂🙂

Molimo prijavite se

Više...
praetorian's Avatar 15 Lis 2018 11:25 #104 od praetorian
Replied by praetorian on topic Re:Spinning ostale ribe
Upravu si druže, ja sam mislio da je palamida :)

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 15 Lis 2018 13:23 #105 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Re:Spinning ostale ribe
Ma sve pet,bitno da se razumijemo,inače bravo za ulov😉😉😉

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Stu 2018 17:38 #106 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Spinning ostale ribe
ibb.co/nQ59SA

evo i od mene malo isprike zbog krvi na slici bilo je ludilo pa je na brzinu slikano
štapovi su bili okuma hexana 10-35 2.70 sa okuma cemyar c40 masinicom upredenica shimano kairiki te siglon sunline fc
shimano catana 20-50 3.00 sa masinicom shimano sienna 4000 upredenicu ne znam koja je te naravno opet siglon na kraju
komadi 2.5-3 kg

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 26 Stu 2018 09:15 #107 od B_
Replied by B_ on topic Re:Spinning ostale ribe
Brutalno! Ta oprema srednje klase odradila sve po propisu? Jel to na spin s obale ili iz barke?

P.S. pripremi se za prigovore o prelovu :P
Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Stu 2018 15:34 #108 od Paragon
hvala B_ :)
nikakvi prigovori o prelovu jer smo u troje lovili(2x hexana i 2x ceymar + catana i sienna) moja je bila jedna palamida strijelka i sarun a ostatak od ove dvojice prijatelja
na kraju smo sve stavili skupa i slikali.
odradila i vise nego odlicno nikakvih problema nije bilo cak ni palamida nije pravila problem
dril sa palamidama bi u prosjeku trajao 3-4 minute a sa strijelkom mi je trajao ispod 2 minute tako da sam misljenja da mi je cak i ovo prejako za ovu velicinu ribe
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 26 Stu 2018 16:01 #109 od B_
Super. A je li s barke ili sa kraja nisi rekao?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Stu 2018 17:50 #110 od Paragon
a da izvinite :unsure:
sa kraja je sve lovljeno :like:

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 03 Sij 2019 16:16 #111 od B_
26.12. škaram 0,7kg i da li je ovo luc ili trupač ne znam 0,5 kg
okuma cx 10-35g 270cm
okuma azores 40
spiderwire 0.17 i seaguar 0.375 fxr

Hvala: praetorian

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 10 Sij 2019 15:27 - 10 Sij 2019 15:28 #112 od rogi
Replied by rogi on topic Re:Spinning ostale ribe
S obzirom da sam dosta frišak u spinningu s obale imam pitanjce. :oops:

Naime zadnjih par dana lovim šarune na maleni jig od 10g s trokukom i assist udicom i dosta je uspješno/zabavno, većinom su to komadi od cca 25cm i puštam ih nazad u more, danas sam prvog uzeo doma.

Dogodila mi se situacija da se riba zakačila (80% sam siguran da je šarun), dovukao sam ga nekih 6m do obale i onda kao da mi se struna jednostavno zakačila negdje.

Moje pitanje je što se moglo dogoditi? Se riba zavukla negdje? Ili se predvez zapteljao oko nekog kamena ili nešto?

Pustio sam štap jedno minutu da stoji u nadi da će se nešto dogoditi ali se ništa nije micalo, nakon toga sam pokušao mrdati štap, vući na lijevo, na desno, cimati štap ali bez uspjeha.
Na kraju sam omotao upredenicu oko drške od podmetača i povukao - i naravno predvez je pukao.

Inače lovim s dosta opuštenom kočnicom koju po potrebi malo dotegnem jer sam primjetio da šaruni imaju mekana usta i ako imam jače dotegnutu kočnicu strah me da im jednostavno udica ne prođe kroz i podere usta pri izvlačenju, a s obzirom da ih puštam uglavnom nazad u more ne želim ih smrtno ozlijediti.

Oprema koju koristim je dosta lagana:
Savage Gear MPP2 Spin 3-14g
Daiwa Legalis LT 2000D
Upredenica J-Braid 0,13mm
Predvez Daiwa Prorex Super Soft 0,23mm

Jesam li mogao/trebao drugačije reagirati u navedenoj situaciji?
Zadnja izmjena: 10 Sij 2019 15:28 od rogi.
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 10 Sij 2019 19:23 #113 od zeusfaber

rogi napisao: Jesam li mogao/trebao drugačije reagirati u navedenoj situaciji?

Jesi.

Premekana kočnica je dopustila šarunu dodatni manevar koji je bio dovoljan da se negdje zapetlja. Potopljeni konop? Stijena? Nešto. Ne poznajem teren na kojem loviš ali definitivno je nešto od toga. Drugog objašnjenja nema. Mislim da će im se usta u većini slučajeva poderati pri skidanju s trokuke, manje u samom drillu. Kada je već uglavnom C&R u pitanju, na čemu ti čestitam, možda da pokušaš s barbless trokukama ?
Hvala: Vinsent_P, rogi

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 12 Sij 2019 20:57 #114 od rogi
Tnx! :)
Narucit cu barbless trokuke ili na jednom jigu pobrusiti postojece dok ne stignu. Pretpostavljam da cu imati i vise spadanja ribe?

Jucer mi se dogodila slicna situacija. Zabacio mali jig s trokukom na kraju i odjednom sam osjetio samo tezinu pri izvlacenju, namotavao sam dok je islo i onda je samo zapelo i nije bilo druge nego ponovno povući upredenicu rukom i rezultatje bio identican. Puca predvez i jig ostaje u moru :( Nije bio skup jig ali svejedno mi je zao sto sam ostao bez njega i jos vise mi je zao sto je ostao u moru.

Vjv sam zakacio neko smece ili neciju strunu s olovom koja se zaglavila.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 14 Sij 2019 07:05 #115 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Re:Spinning ostale ribe

rogi napisao: Tnx! :)
Narucit cu barbless trokuke ili na jednom jigu pobrusiti postojece dok ne stignu. Pretpostavljam da cu imati i vise spadanja ribe?

Jucer mi se dogodila slicna situacija. Zabacio mali jig s trokukom na kraju i odjednom sam osjetio samo tezinu pri izvlacenju, namotavao sam dok je islo i onda je samo zapelo i nije bilo druge nego ponovno povući upredenicu rukom i rezultatje bio identican. Puca predvez i jig ostaje u moru :( Nije bio skup jig ali svejedno mi je zao sto sam ostao bez njega i jos vise mi je zao sto je ostao u moru.

Rogi, ako se smije znati, na kojoj si to poziciji bio?

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 14 Sij 2019 14:22 #116 od rogi
Naravno :)
Kantrida, plaža lijevo od bazena (gledano prema moru), najistureniji mulić, tamo uglavnom najviše šaruna.
I Pećine, zadnja plaža prema Lencu, tamo uglavnom lignje i do sada jedan brancin.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 15 Sij 2019 07:09 - 15 Sij 2019 07:10 #117 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Re:Spinning ostale ribe
Ma ne pitam te zbog toga da saznam pozicije na kojima loviš, nego se i meni događa da na isti način izgubim varalicu...
A i štap s kojim loviš mi je interesantan, pa ako nemaš ništa protiv...da se nađemo da ga vidim iz prve ruke.. :unsure: :)

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 15 Sij 2019 07:10 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 15 Sij 2019 16:57 #118 od zeusfaber

rogi napisao: Tnx! :)

Trebati će malo prilagodbe :lol:

Na istoj poziciji? Vjerojatno je nešto u moru, neki konop ili tako nešto...

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 16 Sij 2019 15:23 #119 od rogi

Baćo68 napisao: Ma ne pitam te zbog toga da saznam pozicije na kojima loviš, nego se i meni događa da na isti način izgubim varalicu...
A i štap s kojim loviš mi je interesantan, pa ako nemaš ništa protiv...da se nađemo da ga vidim iz prve ruke.. :unsure: :)

Naravno, vrlo rado! :)
Možete mi pustiti poruku ili broj mobitela na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. pa se dogovorimo!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Sij 2019 05:56 #120 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Spinning ostale ribe

rogi napisao:

Baćo68 napisao: Ma ne pitam te zbog toga da saznam pozicije na kojima loviš, nego se i meni događa da na isti način izgubim varalicu...

Naravno, vrlo rado! :)
Možete mi pustiti poruku ili broj mobitela na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. pa se dogovorimo!

@Rogi jel ima ribe na one kopije Black Minow ? Imam punu torbu na zalihi ali nikako otici do mora :)

Molimo prijavite se