"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Pitanje spinning pocetnika!

Pitanje spinning pocetnika! 17 Kol 2016 15:50 #8360

• Draganini
  • Draganini's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 2
Lijep pozdrav svima,bavim se ribolovom od malih nogu,vecinom s kraja i vecinom na kruh,pastelu i slicno,na lignje i hobotnice.Proucavam spin vec neko vrijeme u teoriji,mada sam se okusao par puta u spinningu ali nista intezivno i dosljedno.Gledam po youtubeu i citam ali uvijek vise uvazujem savjete i misljenja nekog s iskustvom s ovih prostora pa evo mojih pitanja:

1.Neki solidan cijenovno dostupan stap za spinning?
2.Koje doba dana/vrijeme su najbolji?
3.Jeli se netko susretao sa varalicama sa slika i ako jest misljenje o istima.Bile su jako jeftine pa sam ih narucio vec sa ebaya.

Edit:Probo sam sve sto kaze za sliku ali iz nekog razloga i dalje ostaje samo link pa evo ako vam nije tesko copy/paste link:)
Zadnja izmjena: : 17 Kol 2016 17:27 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber

Pitanje spinning pocetnika! 17 Kol 2016 16:31 #8363

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 313
Pozz Draganini,

Prvo,bilo bi ok od tebe da napišeš koju o sebi u temi"Predstavite se",ko i mi svi,čisto da znamo s kim se dopisujemo.
Kaj se tiče ovih tvojih pitanja,
1.Štap kupi neki jetiniji,ja bi ti preporučio nešto od Okume,po meni imaju najbolji omjer uloženo-dobiveno
2.Vrijeme ribolova diktira puno faktora,mjene,plima,oseka,vjetar,dal je oblačno ili vedro,ukratko,to moraš malo proučiti pa češ sam zaključit kaj je najbolje
3.Kaj se tiče varalia,dok ih ne zabaciš,nebudeš znao kolko vrijede,meni osobno su interesantni ovi poperi
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Draganini

Pitanje spinning pocetnika! 17 Kol 2016 19:27 #8367

• Pikabu
  • Pikabu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 161
Dobrodoašo Dragane.

1) ja povremeno spinam, pa sam uzeo Okuma Luremania - spada u jeftine a solidne štapove - gramažu primarno biraš ovisno o težini varalica koje misliš korsititi
2) dok ne otkriješ više, najbolje je ići prije svitanja, ili u zalazak sunca ( to je generalno ok )
3) konkretno s ovima se nisam susretao, ali moj je savjet da kupiš radije jednu dvije provjerene i kvalitetne za početak, jer je ribu na varalicu tako i tako teže uloviti (opet generalno)
Zadnja izmjena: : 17 Kol 2016 19:27 od Pikabu.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: maxbeb, Draganini

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 10:32 #8382

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 172
Ja sam počeo sa spinanjem tek ovo proljeće, a već imam lijepih rezultata iza sebe. Brancini, ukljate, širuni, manje kijerne i u zadnje vrijeme škarmi. Najbolje ti je uzeti neki provjereni štap manje gramaže npr. okuma hexana 5-20 koju svi hvale (cca 350-400kn). Uzmi neku osrednju mašinicu za početak, prolistaj teme ovdje u spinning podtemi pa ćeš vidjeti tko što hvali i odaberi nešto... Naravno trebaš kupiti nekakvu upredenicu i flourkarbon za predvez ako ga već nemaš. Sve to možeš proučiti ovdje na ludo more forumu, kao što sam i ja. Najviše ćeš naučit na svojim greškama, jbga ;)

Pikabu ti je dao najbolji savjet, za početak svitanje, sumrak ili u pjeni za vrijeme južine. To su uvjeti lošije vidljivosti kad je ribu lakše zavarati da napadne varalicu. Uzmi provjerenu varalicu, najbolje ti je nešto prirodnih boja za razliku od ovih što si postavio na slici, meni se niti jedna od ovih varalica sa slike ne sviđa. Znači ciljaj na nekakvu varalicu boje sardine ili tako nešto slično, pogledaj na forumu koje se varalice hvale...

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 12:35 #8383

• Draganini
  • Draganini's Avatar
  • Novi korisnik
B_ napisao:
Ja sam počeo sa spinanjem tek ovo proljeće, a već imam lijepih rezultata iza sebe. Brancini, ukljate, širuni, manje kijerne i u zadnje vrijeme škarmi. Najbolje ti je uzeti neki provjereni štap manje gramaže npr. okuma hexana 5-20 koju svi hvale (cca 350-400kn). Uzmi neku osrednju mašinicu za početak, prolistaj teme ovdje u spinning podtemi pa ćeš vidjeti tko što hvali i odaberi nešto... Naravno trebaš kupiti nekakvu upredenicu i flourkarbon za predvez ako ga već nemaš. Sve to možeš proučiti ovdje na ludo more forumu, kao što sam i ja. Najviše ćeš naučit na svojim greškama, jbga ;)

Pikabu ti je dao najbolji savjet, za početak svitanje, sumrak ili u pjeni za vrijeme južine. To su uvjeti lošije vidljivosti kad je ribu lakše zavarati da napadne varalicu. Uzmi provjerenu varalicu, najbolje ti je nešto prirodnih boja za razliku od ovih što si postavio na slici, meni se niti jedna od ovih varalica sa slike ne sviđa. Znači ciljaj na nekakvu varalicu boje sardine ili tako nešto slično, pogledaj na forumu koje se varalice hvale...

vec sam nasao ovu okumu hexanu za narucit,pogledo sam malo okolo o njoj,cini se kao stvarno dobar stap!...ne znam ima li je u nas u gradu,nije mi bas s ruke trenutno obilazit shopove,iako bi je radije kupio i odnio doma nego se mislio oce li mi je ko slomit dok stigne hah.
Koja duzina posto ima 2,10 i 2,40 s tom gramazom?

Hvala svima na informacijama
Zadnja izmjena: : 18 Kol 2016 12:36 od Draganini.

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 12:51 #8384

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
2.40,i neku manju rolu,po shimanu 2500-3000 ;)

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 12:57 #8385

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 172
Ja sam taj stap narucio preko svijeta varalica od naseg dragog forumasa frkachua, dode ti u zastitnoj tubi za par dana, ma cista petica! Narucis jos preko njega i koju varalicu jer ovdje kod nas u Gradu i nije bas neki izbor... Ispada ko da reklamiram, ali bas me briga jer imam samo pozitivna iskustva, 2-3 puta sam narucivao, uvijek sve bude tip top i relativno brzo.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Draganini

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 13:04 #8386

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
Pozdrav Draganini, Hexana je fantastican stap, ja sam ovu proslu zimu kupio Hexana X-fast 2,40m 5 - 20g u Svetca u robnoj kuci 310 kn mislim da je bila cijena.
Svakako bi ti je preporucio, meni do sada naj bolji stap te gramaze a i te cijene, dobar je i za lignjanje i za spîn. Svakako nemoj ispod 2,40 uzimat za spin sa obale, mislim da ti ima u ponudi u SvijetVaralica webshop i Hexana 2,70m 5 - 25g , mozda bi ti to bilo i bolje...meni je 2,40 odlicna.
Vadio sam do sada s njom i liganja i siruna, osrednje strijelke i smudute od po kila do kilo, fantastican stap!
...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 13:52 #8387

• Pikabu
  • Pikabu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 161
Što se kupovine tiče, ne moraš dalje od računala. Ja sma ovo ljeto jedan strgao, i naručio telefonom u Topfishing, plaćanje pouzećem. Drugi dan je stigao u Konavle :)

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 15:45 #8390

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Legenda foruma
  • Samo moru virujem
  • Zahvala primljena: 1177
Fanatik napisao:
Pozdrav Draganini, Hexana je fantastican stap, ja sam ovu proslu zimu kupio Hexana X-fast 2,40m 5 - 20g u Svetca u robnoj kuci 310 kn mislim da je bila cijena.
Svakako bi ti je preporucio, meni do sada naj bolji stap te gramaze a i te cijene, dobar je i za lignjanje i za spîn. Svakako nemoj ispod 2,40 uzimat za spin sa obale, mislim da ti ima u ponudi u SvijetVaralica webshop i Hexana 2,70m 5 - 25g , mozda bi ti to bilo i bolje...meni je 2,40 odlicna.
Vadio sam do sada s njom i liganja i siruna, osrednje strijelke i smudute od po kila do kilo, fantastican stap!

Svakako preporuka za stap. Ja imam Hexana 5 -20 za pocetak je super i za spinn i lignje :like:
Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: : 18 Kol 2016 15:47 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 18:59 #8394

• Draganini
  • Draganini's Avatar
  • Novi korisnik
Fanatik napisao:

Kao prvo hvala,kao drugo citajuci forum,ako sam dobro skuzio odabir(velicina) stapa ovisi i o visini vlasnika haha! Ja sam 195cm,pa u tom slucaju bolje mozda veci stap? 270? A sto se tice flour karbona i upredenice kad bi recimo uzeo taj 2,70 okuma hexanu i shimano 2500-3000 masinicu,sto bi bio dobar odabir?
Zadnja izmjena: : 18 Kol 2016 19:02 od Draganini.

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 19:31 #8395

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Za početak nešto jetinije za špagu,npr ovo

www.ribolovnipribor.hr/hrvatski/proizvod...se-010mm-150m_12157/

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 20:33 #8397

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Legenda foruma
  • Samo moru virujem
  • Zahvala primljena: 1177
Draganini napisao:
Fanatik napisao:

Kao prvo hvala,kao drugo citajuci forum,ako sam dobro skuzio odabir(velicina) stapa ovisi i o visini vlasnika haha! Ja sam 195cm,pa u tom slucaju bolje mozda veci stap? 270? A sto se tice flour karbona i upredenice kad bi recimo uzeo taj 2,70 okuma hexanu i shimano 2500-3000 masinicu,sto bi bio dobar odabir?

Da nastavimo B)
Ja sam s Hexanom stavio Shimano Catanu 3000 SFC i provjerno to radi vrlo vrlo dobro.
E sad kad sam malo u tome i ja bi svasta kupova cim svratim u neki ducan od izgleda i kvalitete bilo cega.
Medutim...skontaj koliko ces bit na moru i sve koristit...ovo je solidna kombinacija ...upoznaj je dobro i istestiraj pa ces dalje... Uvik mozes kupit bolje :lol: .... Da ne duljim istim putem sam i ja krenija prije skoro godinu..pozzz
Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 21:08 #8398

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
zoki1 napisao:
Za početak nešto jetinije za špagu,npr ovo

www.ribolovnipribor.hr/hrvatski/proizvod...se-010mm-150m_12157/

Ista spaga u Maguru je 15tak kuna jeftinija. Nije puno ali ako kupujes vise komada - razlika dobro dodje.

Pitanje spinning pocetnika! 18 Kol 2016 21:39 #8400

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Ma štima,uzeo sam link iz BBS-a kao primjer,a oni nisu baš oličenje jeftinoče ;)
  • Stranica:
  • 1
  • 2