"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pocetnik

Više...
oki270's Avatar 22 Sij 2017 11:33 - 22 Sij 2017 11:43 #61 od oki270
Replied by oki270 on topic Pocetnik

Ahab napisao: Ovakav post mora dobit reakciju. Ne znam po čemu si donio taj zaključak o Dalmatincima, Istrijanima i kontinentalcima. Niti odakle statistika da ovdje prevladavaju Istrijani i Dalmatinci. Ovaj forum je pun Dalmatinaca (i ostalih) koji su voljni podijeliti svoje znanje.

@Ahab - evo ti moja osobna iskustva:

1) Moja supruga je Zadranka, da ne mislis mozda da ja imam nesto osobno protiv dalmatinaca (i posebno dalmatinki) :-). Moj nabolji prijatelj je Zadranin. U Zadru i okolici sam kad god imam priliku i to jos od kad sam bio klinac. Na poslu radim barem s 50% dalmatinaca i imamo odlicne odnose - tako da ideje da imam neke osobne animozitete padaju u vodu.

2) Razumijem da ljudi nece otkrivati poste, ali da je problem reci tehniku i varalicu koja je u pitanju - to ne razumijem. Malo baci oko na ribolovni dio foruma "ribolovnamoru" pa vidi kako prolaze ljudi koji se "drznu" pitati koja varalica treba za koje uvjete. Pa to ko da si pitao da ti poklone kucu ili auto. Najcesca opaska je "a ja sam potrosio i vremena i novaca na to a ti bi sad sve saznao samo tako". Sorry ali ne vidim cemu onda takvi ljudi uopce dolaze na forum - ne doprinesu nista ali ce rado crpiti informacije od drugih.

3) Osobno sam protiv pisanja posti na javnim forumima osim naravno onih za koje ionako svi znaju. Hebeno sansa je da ce sutra tamo osvanuti mreza. A ako nisi tamo da mozes na more svaki dan - i ako svaki put trazis novu postu - na kraju nemas vremena za loviti - jer opet, imam ograniceno vrijeme kolimo mogu provesti na moru.

Nema tu neke regionalne podjele ovi ljudi su ovakvi a ovi ovakvi. Ono što ima, je podjela na one kojima je ribolov razonoda i sport, i one kojima je to egzistencija. Na ovom forumu od reda smo svi iz prve skupine pa nije nikakvo čudo da smo voljni pričati o svemu, odavati svoje tehnike, pošte, ulove.... jer nama je to više-manje zajebancja.

Ja se potpuno slazem s tobom po ovom pitanju. Kontinentalci ne ovise o ulovu - nama je to sport i rekreacija. U Istri se takodjer dosta razvija sportski i rekreacijski ribolov u vidu cartera i slicnog. Na Neretvi sam bio jednom - tamo sam naucio brdo (obzirom da su tamo ribolovni uvjeti jako razliciti od recimo..Zadra). Dok sam u situaciji da kad u Petrcanama prolazim pored ljudi na barkama dok se spremaju na ribolov - uredno bace krpu na panulu da ne bih vidio koja je varalica gore (nes ti koliko mozes od smotane panule vidjet) - a i nije da mi je od koristi obzirom da ionako nemam s cime vuci panulu. I njima to nije egzistencija, nitko nije ni gospodarski ni mali ribolovac. Sto je najtuznije - i dosta slabo love. S druge strane ce ti vrlo rado zakaciti panulom tvoju upredenicu jer ce proci na 2 metra od obale…

Hebiga, SIGURAN SAM da i tamo ima ok ekipe, no ova s kojima sam ja vecinom u kontaktu jednostavno sakriva sve a kad pitas, samo se nasmiju ili kazu "ma nema ti tu ribe, sto ces ic lovit"....
Zadnja izmjena: 22 Sij 2017 11:43 od oki270.
Hvala: Ahab, AnalPheasant

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 22 Sij 2017 14:27 #62 od Ahab
Replied by Ahab on topic Pocetnik
Petrčane su Dalmacija, Neretva je Dalmacija a i Dubrovnik, odakle je ovaj forum i najveći broj forumaša je Dalmacija. Ja sam upravo na Neretvi doživio skrivanje varalica kao da o tome ovisi budućnost planete. I ja to razumijem. Tamo je lov brancina druga vrsta sporta nego kod nas. To je non stop natjecanje. Svak želi uloviti najvećeg, najviše... nije to samo pitanje ribe, to je pitanje prestiža. Prije će ti dat da mu ženi sisu vidiš nego varalicu. A ja sam ipak došao do informacije da je Duo Tide Minow Slim 140 u boji Ocean Bait najdraža varalica jednog od najboljih brankolovaca s delte Neretve.

smoto
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 22 Sij 2017 15:04 - 22 Sij 2017 15:15 #63 od oki270

Ahab napisao: Nema tu neke regionalne podjele ovi ljudi su ovakvi a ovi ovakvi. Ono što ima, je podjela na one kojima je ribolov razonoda i sport, i one kojima je to egzistencija. Na ovom forumu od reda smo svi iz prve skupine pa nije nikakvo čudo da smo voljni pričati o svemu, odavati svoje tehnike, pošte, ulove.... jer nama je to više-manje zajebancja.

Ahab napisao: Petrčane su Dalmacija, Neretva je Dalmacija a i Dubrovnik, odakle je ovaj forum i najveći broj forumaša je Dalmacija. Ja sam upravo na Neretvi doživio skrivanje varalica kao da o tome ovisi budućnost planete. I ja to razumijem. Tamo je lov brancina druga vrsta sporta nego kod nas. To je non stop natjecanje. Svak želi uloviti najvećeg, najviše... nije to samo pitanje ribe, to je pitanje prestiža. Prije će ti dat da mu ženi sisu vidiš nego varalicu. A ja sam ipak došao do informacije da je Duo Tide Minow Slim 140 u boji Ocean Bait najdraža varalica jednog od najboljih brankolovaca s delte Neretve.

Stari, malo si nekonzistentan u postovima...prvo tvrdis da skrivaju samo oni kojima je to egzistencija pa onda u iducem postu da skrivaju i onima kojima je to sport i prestiz. I sad se vracamo opet na ono sto sam prvotno napisao - oni koji puno znaju ti nece nista reci i da su varalice i tehnike u Dalmaciji tabu tema. Oni koji znaju malo ili nista bi rekli ali realno nemaju puno korisnog materijala za reci jer ne znaju (cast iznimkama - DaliborDu i Vulgaris). Ja imam svoje misljenje, ti imas svoje - nit jedan svoje nece promijeniti - ajmo zakljuciti da se ne slazemo oko ove teme i da vise ne spammamo temu.
Zadnja izmjena: 22 Sij 2017 15:15 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 22 Sij 2017 15:34 - 22 Sij 2017 15:37 #64 od Jura
Replied by Jura on topic Pocetnik
Oki 270
Evo prvi put čujem da si u petrčanima, ja sam ti u Škrapavcu vjerojatno znaš di je. Imam slična iskustva kao i ti, kad prolazim po molu sav ribolovni pribor, svi štapovi, sve panule, sva oprema je uredno sakrivena sa broda dok ja kad dođem na brod (otvoreni fisherman) prvo sve štapove izvadim van, pa malo slažem pribor, namještavam sonder i ljudi se čude, sve se vidi, sve se zna njima je to novo (ima i par deda s kojima rado popričam kako su ulovili, kako je bilo) . S koje strane loviš ? Ja inače panulam sa desne strane hotela pinija tamo prema naselju zaton. Bijeli brod sa plavom tendom. Vidio sam par puta ljude kako špinaju, što se lovi tamo. Ja inače panulam plavice. I čitao sam tokom ljeta, baš si ti napisao koliko ljudi lovi lignje sa svijetlom još u 8, 9 puno pre rano. I ja znam loviti lignje tamo u to vrijeme među desecima brodova ali sam stvarno jedan jedini koji panula. Lovim na tom području 4 godine ni jednom nije došla policija, tražiti dozvolu, a ja sam vjerojatno jedini koji je tamo ima i to me stvarno živcira. 4 godine po 50 brodova tijekom ljeta ide na lignje (kolko ja znam) a da nijednom nitko nije tražio dozvolu za ribolov. Mogli bi jednom zajedno na ribolov, kad smo već toliko blizu. :) Sorry što spammam temu.
Zadnja izmjena: 22 Sij 2017 15:37 od Jura.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 22 Sij 2017 15:40 #65 od Ahab
Pisao sam općenito o ribolovu ne samo o varalicama. Šute i skrivaju se oni kojima je to egzistencija, oni koji su u kriminalu, oni koji su pohlepni, oni koji imaju ili nemaju bilo kakav razlog za to, ali da to nema veze s regijama.

Što reći o nekonzistenciji nekoga ko tvrdi da Dalmatinci skrivaju varalice potkrepljujući to time da su u Petrčanima od njega skrivali varalice dok je na Neretvi "naučio brdo"?!

Vidim sad da si u ranijem postu napisao kako imaš odlične odnose s Dalmatincima i da moje ideje o osobnim animozitetima padaju u vodu. Ne znam odakle ideja da ja imam takve ideje? Nigdje nisam spomenuo osobni animozitet niti sam mislio na to, nego mislim da griješiš a i sam si to potvrdio navodeći pozitivan primjer s Neretve koja je također u Dalmaciji (odakle ja imam negativno iskustvo a to je samo potvrda da svugdje ima svega (kako u regijama tako i na forumima)).

Zaspamali smo čovjeku temu do krajnjih granica. Samo ću još napisati da na ovom forumu uglavnom ljudi pišu sa stavom "ja sam početnik i došao sam tu dijeliti iskustva s istima" ili "voljan sam podijeliti svoje znanje i iskustvo", dok na drugim forumima ljudi, opet "uglavnom", imaju dosta drukčiji nastup. Zato sam tu a ne tamo.

smoto
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 22 Sij 2017 15:40 - 22 Sij 2017 15:41 #66 od oki270

Jura napisao: Oki 270
Evo prvi put čujem da si u petrčanima, ja sam ti u Škrapavcu vjerojatno znaš di je. Imam slična iskustva kao i ti, kad prolazim po molu sav ribolovni pribor, svi štapovi, sve panule, sva oprema je uredno sakrivena sa broda dok ja kad dođem na brod (otvoreni fisherman) prvo sve štapove izvadim van, pa malo slažem pribor, namještavam sonder i ljudi se čude, sve se vidi, sve se zna njima je to novo (ima i par deda s kojima rado popričam kako su ulovili, kako je bilo) . S koje strane loviš ? Ja inače panulam sa desne strane hotela pinija tamo prema naselju zaton. Bijeli brod sa plavom tendom. Vidio sam par puta ljude kako špinaju, što se lovi tamo.

Bijelu ribu ti jako rijetko lovim u Petrcanama...dosta je slaba populacija vjerojatno zbog okrenutosti zaljeva na sjeverozapad ili se je dogodila kakva kataklizma u obliku mreza i cuda. Ako me zena natjera uhvatiti koju sipu/lignju za rizoto onda sam obicno prema Punta Skali na nekom od molova ili u hodanju po cijeloj plazi do Falkensteinera (nisam bas tip za stacionarno zabacivanje :-)).

Ja inače panulam plavice. I čitao sam tokom ljeta, baš si ti napisao koliko ljudi lovi lignje sa svijetlom još u 8, 9 puno pre rano. I ja znam loviti lignje tamo u to vrijeme među desecima brodova ali sam stvarno jedan jedini koji panula.

Da, mislim da sam stavio i sliku. To svijetljenje je pocelo s onim natjecanjem u lignjolovu sto je bio u 8mom mjesecu i nakon toga svaku vecer se svijetlilo - no na zalost to nitko ne sankcionira.

Mogli bi jednom zajedno na ribolov, kad smo već toliko blizu. :)

Dapace. Ako nista drugo mozemo sjesti na pivo kad se konacno otvore birtije i uspijem doci do mora...malo sam privatno zakocen tu zbog bolesti u obitelji i tako.. :(
Zadnja izmjena: 22 Sij 2017 15:41 od oki270.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 22 Sij 2017 15:43 - 22 Sij 2017 15:43 #67 od oki270

Ahab napisao: Zaspamali smo čovjeku temu do krajnjih granica. Samo ću još napisati da na ovom forumu uglavnom ljudi pišu sa stavom "ja sam početnik i došao sam tu dijeliti iskustva s istima" ili "voljan sam podijeliti svoje znanje i iskustvo", dok na drugim forumima ljudi, opet "uglavnom", imaju dosta drukčiji nastup. Zato sam tu a ne tamo.

Slazem se :). I ja podijelim sve sto znam osim posti jer imam losa iskustva sa objavljivanjem na forumu - obicno nadjem tamo mreze iduci dan. Ako ti je Zadar usput tamo kad ugrije, svrati - placam pivo :). (Hebote koliko spominjem pivo jos cu ispasti kronicni alkos :P)
Zadnja izmjena: 22 Sij 2017 15:43 od oki270.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 22 Sij 2017 16:52 #68 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Pocetnik
Ajde da malo ispravite stvari :)
Ostavite neki dobar link o tehnikama spinna. Ja sam svasta izvrtio al nisam nasao bas nesto kvalitetno.
Hvala :)

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 22 Sij 2017 17:07 #69 od Ahab
Nisam ni ja na jednom mjestu našao veću količinu kvalitetnog materijala. Najviše sam našao na youtube vezano uz svaku pojedinu varalicu. Tema Brancin na spining s ovog foruma možda je najviše korisnih savjeta na jednom mjestu.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 22 Sij 2017 17:51 #70 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Pocetnik
Takva knjiga nikad neće biti napisana.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 22 Sij 2017 20:22 #71 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Pocetnik
Spominje se da je na forumu najviše dalmatinaca, što je i točno, pa se onda spominju zagrebčani i istrijani... a di smo mi...primorci...nije da nas je malo... :P

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 22 Sij 2017 20:34 #72 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Pocetnik
Molim ispravak netocnog navoda...a sto je sa nama slavoncima...ima i nas...ako ne onda barem jedan... ;)

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 23 Sij 2017 20:29 - 23 Sij 2017 20:30 #73 od Mladen Miletić
Replied by Mladen Miletić on topic Pocetnik
@Kronos
Nisam uspio skužiti tvoju lokaciju. Mogao bi ju i ispuniti u profilu.

Nakon toliko prijedloga i rasprave do kud su došla tvoja razmišljanja

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 23 Sij 2017 20:30 od Mladen Miletić.

Molimo prijavite se

Više...
beposvalina's Avatar 23 Sij 2017 22:59 #74 od beposvalina
Replied by beposvalina on topic Pocetnik
zna li itko lovi li se sta u okolici splita na spin i sta se lovi

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 25 Sij 2017 10:51 #75 od B_
Replied by B_ on topic Pocetnik

maxbeb napisao: Ajde da malo ispravite stvari :)
Ostavite neki dobar link o tehnikama spinna. Ja sam svasta izvrtio al nisam nasao bas nesto kvalitetno.
Hvala :)

Po meni bi trebalo otvoriti novu temu sa tom tematikom. Ja recimo imam dosta problema sa walk the dog tehnikom, pa me zanima u cemu je kvaka. Da ne lazem, zanima me i puno drugih stvari, mislim da bi takva tema bit pun pogodak ;)

Molimo prijavite se

Više...
Kronos's Avatar 01 Velj 2017 23:40 #76 od Kronos
Replied by Kronos on topic Pocetnik

Mladen Miletić napisao: @Kronos
Nisam uspio skužiti tvoju lokaciju. Mogao bi ju i ispuniti u profilu.

Nakon toliko prijedloga i rasprave do kud su došla tvoja razmišljanja

Još jednom hvala svima na odgovorima i pomoći - zadnjih dana nisam bio pri kompu pa nisam stigao ranije odgovoriti, sorry :/
Moja razmišljanja - nema druge nego nabaviti par varalica i učiti, učiti i učiti... Za sada ću koristiti istu opremu koju koristim za lignje s kraja a ako vidim da mi je postojeća oprema "nedovoljna" onda ću razmišljati o nabavi novog štapa...
Od varalica ću uzeti 2-3 kom. od onih koje vas je više navelo (mislim da ću se za sada bazirati na površince) i pokušati čim više vremena na moru :)

Inače sam s Krka... :) Btw. hvala na ponudi za kontakt, svakako Vam se javim čim ulovim malo više vremena :) A nadam se da će biti organizirano neko LM druženje pa da upoznam ljude iza "avatara" i da nazdravimo B)

Molimo prijavite se