"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Spinning na moru za pocetnike.

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 12:56 #17175

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 5
Pozdrav.
Evo uskoro krečem u kupnju štapa, varalica i ostalog pribora pa me zanimaju vaša iskustva i kritike oko navedenog.
Do sada sam lovio sam surf štapom i štapom iz barke, a imam i nešto iskustva oko spinninga.
Naime mislim kupit okuma cx carbon core 2.7 10-35g sa rolom okuma ceymar.
Sad pošto nisam iskusan dali moram imati predvet od FC pošto koristim špagu i dali znate neke varalice koje rade odlično za branka, skušu, strelku itd.
Vidio sam da dosta ljudi love na ovu varalicu topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/4...oratorio-aguglia-evo skupa je, ali ako radi ništa skupo ako radi ?!
Ove godine sam ulovio par branka na Duo spirhead pa mislim da cu u njih uložit nekih 300-400 kuna.

Evo to su neka pitanjca koja me unaprijed zanimaju. Znači dali je dobar štap, koja varalice kupiti, dali treba FC predvez i još pokoji savjet od vas dobrih ljudi.
Unaprije Hvala na svakom dobrom komentaru.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 13:41 #17178

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 59
svaboold napisao:
Pozdrav.
Evo uskoro krečem u kupnju štapa, varalica i ostalog pribora pa me zanimaju vaša iskustva i kritike oko navedenog.
Do sada sam lovio sam surf štapom i štapom iz barke, a imam i nešto iskustva oko spinninga.
Naime mislim kupit okuma cx carbon core 2.7 10-35g sa rolom okuma ceymar.
Sad pošto nisam iskusan dali moram imati predvet od FC pošto koristim špagu i dali znate neke varalice koje rade odlično za branka, skušu, strelku itd.
Vidio sam da dosta ljudi love na ovu varalicu topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/4...oratorio-aguglia-evo skupa je, ali ako radi ništa skupo ako radi ?!
Ove godine sam ulovio par branka na Duo spirhead pa mislim da cu u njih uložit nekih 300-400 kuna.

Evo to su neka pitanjca koja me unaprijed zanimaju. Znači dali je dobar štap, koja varalice kupiti, dali treba FC predvez i još pokoji savjet od vas dobrih ljudi.
Unaprije Hvala na svakom dobrom komentaru.
Štap neznam kakav je ali po iskustvu drugih spinera je dobar,ima ga naš kolega B_ -Niko.FC predvez obaveza npr SEAGUAR.Varalice rapala max rap 17cm,Duo tide slim 170 i duo bay ruf
CATCH I RELEASE..CiR

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 13:46 #17179

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
Iz kolekcije Duo tide slim 170 ima preko 7-8 boja. E sad po 110 kuna kupiti svih 8 treba raditi u vladi :P Dali neka specifična boja ili su sve dobre i sve je ovisno o sreći ?
Ove duo bay ruf ima samo 2 boje pa bih mogao zgrabiti oba dvije.
To govoriš samo za brancina i dal strelke idu dobro na to ?

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 14:21 #17181

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
svaboold napisao:
Iz kolekcije Duo tide slim 170 ima preko 7-8 boja. E sad po 110 kuna kupiti svih 8 treba raditi u vladi :P Dali neka specifična boja ili su sve dobre i sve je ovisno o sreći ?
Ove duo bay ruf ima samo 2 boje pa bih mogao zgrabiti oba dvije.
To govoriš samo za brancina i dal strelke idu dobro na to ?
To ti je dobra za strelku,manje luce,palamide,skarmove a za lubina mzd fiiish black minnow,orka ili monarch doch nemam velika iskustva sa brancinima :like:
CATCH I RELEASE..CiR
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: markulin

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 14:23 #17182

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
A DUO TSM 170 uzmi dekor DST0804 - Mullet ND
CATCH I RELEASE..CiR

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 16:56 #17191

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
Znaci od te kolekciie Tsm samo tu jednu a od ove druge duo oba dve? A kaj s ovom varalicom kaj sam postavio link? I jel tesko vodit te varalice?

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 18:59 #17196

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 223
Bay ruf i TMS imaju preko 20 dekora svaki... TMS uzmi 145 velicinu i to Prism Ivory dekor.
Čakule barakule.

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 19:06 #17197

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
Znaci da idem kupit 5 varalica nebitno o cijeni. Kojih 5 varalica bi vi kupili da su dobre za brancina, strelku itd . Ako mozete rec marku + dekor. Da napomenen kupit cu stap od 10-35 grama 2.7 duzine

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 20:12 #17200

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 402
Ako misliš na varalice za smuduta, moj ti je savjet ne preko 13 cm. DUO, Rapala, Megabass. Po mogućnosti tanje i izdužene. Dekori su manje bitni, ali ako već tražiš, za bistro more što prirodnije i prozirnije, a za mutno kričavije boje. Za licu i strijelku varalice što veće, to bolje. Ja za smuduta upotrebljavam samo suspending voblere, površince i naravno silikonce.

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 20:33 #17202

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116
Možda DUO Realis Pencil i Duo Bay Ruf Manic, zatim Max Rap od Rapale, DUO Tide Minnow Slim i eventualno Panic Prey od Savagear-a, Patchinka ili neku iglicu kao Aguglia ili Jack Fin Stylo? ;)

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 21:35 #17205

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
Di ih kupit i kojom tehnikom spinat za najbolji rezultat?

Spinning na moru za pocetnike. 15 Stu 2017 21:43 #17206

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116
svaboold napisao:
Di ih kupit i kojom tehnikom spinat za najbolji rezultat?

Svijet Varalica ima vrlo dobar DUO asortiman kao i Panic Prey, Max Rap-a a možeš pronaći i kod Topfishing-a :like:

Što se tiče samog rada varalica, dosta toga je već napisano na forumu, možeš lako pronaći. Ja ću se ukratko osvrnuti. Dakle, navedeni površinici (Bay Ruf Manic, Panic Prey, Realis) se uglavnom vode walk the dog tehnikom, raznim twitch tehnikama i trzajima, iglice imaju neki poseban trzaj koji još nisam dovoljno dobro dokučio, a Max Rap i Tide Minnow Slim sporim ili ubraznim povlačenjem s trzajima, twitchevima s tim da Max Rap radi zbilja sjajno kod sporog povlačenja. Imaš dosta toga i na Youtube-u a pogotovo puno ovdje na forumu u kategorijama varalice, spinning i slično pa pogledaj, a za sve što ti nije jasno, naravno, pitaj ;)

Spinning na moru za pocetnike. 16 Stu 2017 11:23 #17231

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 402
Mali ispravak. Bay Ruf Manic nije predviđen za walk the dog tehniku, već za jednoliko privlačenje po površini.

Spinning na moru za pocetnike. 16 Stu 2017 12:50 #17240

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
dundo napisao:
Mali ispravak. Bay Ruf Manic nije predviđen za walk the dog tehniku, već za jednoliko privlačenje po površini.

To misliš za sve bay ruf manic ?
Odeš na stranicu svijet varalica i onak od proizvodjaca duo ima milijun varalica :(
Nije sad tolko dekor bitan nego bih ja uzeo 5-6 tih varalica koje rade na razliciti nacin.
Za sad imam u planu:
1. DUO Tide Minnow Slim 140 Flyer( 14cm, 21g., tonuća)
2. DUO Tide Minnow 150 Surf ( 14cm, 21g., plivajuća)
3. DUO Realis Pencil Popper 110 SW( 11cm, 18g, plivajuća)
4. DUO Bay Ruf Manic 115 ( 12cm, 16g., tonuća)

Pa evo ako postoje kritike molim da mi pomognete. Sve sam tražio na svijet varalica. Nisam još 100% oko dekora i sigurnog izbora pa ako ima netko sa velikim živicima jer stvarno prvi put kupujem varalice i štap za spinn da mi pomogne. Lako je rec uzmi si Duo bay ruf manic kad na stranici ima milijon težina dekora itd. :D

Spinning na moru za pocetnike. 16 Stu 2017 13:34 #17244

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 148
Kao što kolega Orada reče, ja imam okuma CX 10-35g, 270 cm. Po meni solidan štap, problem je što nisam baš probavao druge štapove previše pa ne mogu uspoređivat, ali mislim da je za početnika sasvim dovoljan. Sigurno ima na forumu ljudi što su probavali različite vrste štapova pa da daju možda neki kvalitetniji savjet. To je štap extra fast akcije pa su mu specijalnost površinci premda ja ni dan danas ne mogu reći da sam baš savladao walk the dog tehniku :oops:

Jedina stvar kojom sam zasad prezadovoljan je upredenica spiderwire koju sam također naručio sa Svijeta varalica, iznimno čvrsta i gotovo nikakva petljanja nisam imao u svakakavim vremenskim uvjetima, po meni puno bolja od daiwa J-braida koje većina (i ja također prije) koristi.

Ta rola ceymar je nekakva srednja žalost, bolje uzmi odmah nekakvog shimano stradica velicine 4000 ili Daiwa BG 3500, to su već role višeg ranga i svi ih na forumu hvale.

Flourcarbon također nisam isprobavao osim onog najjeftinijeg Take, ali pokazao mi se kao zadovoljavajući što se tiče čvrstine, a za usporedbu njegove nevidljivosti sa drugima nemam pojma što bih rekao, opet ima sigurno ljudi koji su probali svašta pa ti mogu dati bolji savjet.

Bitne su i kopče, ja sam jednom zbog slabe kopče izgubio pretpostavljam licu od 4-5 kg. Sad koristim zebco kopče, zasad su ok ali nisu još bile na nekom jačem testu.

Varalice svakakve probavaj, max rap je nekakva klasika, sve od DUO je vrh. Ima i jeftinijih solidnih ali treba pogoditi s njima.
  • Stranica:
  • 1
  • 2