"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Spining i kampiranje

Spining i kampiranje 09 Sij 2018 15:19 #18114

• Vrvilo
  • Vrvilo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 2
Pozdrav!
Posto promjenim puno mjesta,otoka jer putujem ruksakom i kampiram najidealniji za uzet mi je bio Ugly stick 198cm 5-25g četverodijelni jer je pogodan za transport.E sad ,lakše varalice (5-12g) čini se nisam uspio dxovoljno daleko zabacivanje kao o metalne od 20g pa me zanim jeli to do dužina štapa?ili do granaze?jer sto je duži štap veća je akcija.Sad sam uzeo Okuma Fina pro 270 7-35g dvodjelni(sto ce malo zakomplicirati)Sta bi me vi savjetovali u ovom slučaju?Masinica je isto Okuma Safina SFR40 ,uprednica 0.14 i koristim varalice 12-21g.Hvala!
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Spining i kampiranje 09 Sij 2018 17:41 #18116

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1336
Vrvilo napisao:
Pozdrav!
Posto promjenim puno mjesta,otoka jer putujem ruksakom i kampiram najidealniji za uzet mi je bio Ugly stick 198cm 5-25g četverodijelni jer je pogodan za transport.E sad ,lakše varalice (5-12g) čini se nisam uspio dxovoljno daleko zabacivanje kao o metalne od 20g pa me zanim jeli to do dužina štapa?ili do granaze?jer sto je duži štap veća je akcija.Sad sam uzeo Okuma Fina pro 270 7-35g dvodjelni(sto ce malo zakomplicirati)Sta bi me vi savjetovali u ovom slučaju?Masinica je isto Okuma Safina SFR40 ,uprednica 0.14 i koristim varalice 12-21g.Hvala!

Sve ovisi o vrsti i samoj izradi varalice. Uzmimo za primjer jedan DUO Bay Ruf Manic od 9cm koji ima 11g i leti bolje od nekih voblera koji imaju 30g, što zbog fiksnog otežanja, što zbog aerodinamike, kvalitete izrade i drugog. Dapače, dužina štapa igra ulogu ali u ovom slučaju ne presudnu. Mislim da je problem odabir varalica koje si koristio. Ako imaš štap koji je deklarirane vrijednosti 7-35g imaš ogroman raspon varalica na raspolaganju. Sad je pitanje kuda kampiraš i što bi htio loviti? Ako uzmemo u obzir da bacaš s upredenicom 0,14 mm, štapom od 7-35g ili 5-25g, mogućnosti su ti vrlo široke...
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Vrvilo

Spining i kampiranje 09 Sij 2018 20:22 #18121

• Vrvilo
  • Vrvilo's Avatar
  • Novi korisnik
Pa krećem se po jugu(Komiza,Vis,Vela Luka i otočići okolo,Jelsa,Hvar) i sjever Krk-Stara Baška najčešće.Ima tu dubokih i plitkih terena i dosta vrsta se ulovilo ali bi se bacio na brancina vise.E sad čitao sam tu jako puno al mi se nekako taj izbačaj čini poprilično važnim.Koliko je uopće moguće izbacit varalicu 12-16g tom opremom?
I zaboravih pitat gdje bi mogao pronaći tubu za tramsport štapa?
Zadnja izmjena: : 09 Sij 2018 20:29 od Vrvilo. Razlog: Zaboravih napisat jos nešto..

Spining i kampiranje 09 Sij 2018 20:40 #18124

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Vrvilo napisao:
Pa krećem se po jugu(Komiza,Vis,Vela Luka i otočići okolo,Jelsa,Hvar) i sjever Krk-Stara Baška najčešće.Ima tu dubokih i plitkih terena i dosta vrsta se ulovilo ali bi se bacio na brancina vise.E sad čitao sam tu jako puno al mi se nekako taj izbačaj čini poprilično važnim.Koliko je uopće moguće izbacit varalicu 12-16g tom opremom?
I zaboravih pitat gdje bi mogao pronaći tubu za tramsport štapa?

To su sjajne pozicije! Šteta je ne iskoristiti prednosti koje pružaju vanjske strane Visa, Korčule, Hvara i slično. Idealne pozicije za pučinske predatore: palamide, luceve, lampuge, gofove i slično, a uvijek se možeš okrenuti brancinima kad okrene na jugo ili u uvalama. Rekoh, sve ovisi o varalici. Može se baciti 40-50m bez problema što je sasvim dovoljno za ozbiljan ribolov. Siguran sam da bi Ray Ruf Manica ili Naju bacio na tu udaljenost dok sam s druge strane siguran da jednan Yo Zuri Pins Minnow od 12-13g ne možeš baciti ni 20m. Koje varalice koristiš?

Tubu za transport možeš ili naručiti ili DIY prilagoditi/kupiti (PVC cijev). Zgodna stvar je i Rod Sox.

Iz priče mogu zaslužiti da si često u "điru" pa ne bi bilo loše razmisliti o malo ozbiljnijoj torbi za štap, nešto u ovom stilu...

Rod Sox

Torba za štapove

Zadnja izmjena: : 09 Sij 2018 20:42 od zeusfaber.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Igor

Spining i kampiranje 12 Sij 2018 15:21 #18207

• Vrvilo
  • Vrvilo's Avatar
  • Novi korisnik
E sad do sada sam koristio razno razne Kineze dok nisam uhvatio ruku i Rapale Magnum i neki duel hard core a sada sam se opremio Little Jackom 20g,2 bay rufa od 16g i jedan Major Craft 30g .Po mome sa time pokrivam većinu predatora koje mislim lovit

Spining i kampiranje 12 Sij 2018 15:22 #18208

• Vrvilo
  • Vrvilo's Avatar
  • Novi korisnik
Kako da fotku stavim??

Spining i kampiranje 12 Sij 2018 15:23 #18209

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Vrvilo napisao:
E sad do sada sam koristio razno razne Kineze dok nisam uhvatio ruku i Rapale Magnum i neki duel hard core a sada sam se opremio Little Jackom 20g,2 bay rufa od 16g i jedan Major Craft 30g .Po mome sa time pokrivam većinu predatora koje mislim lovit

Nabavi još Max Rap od Rapale, eventualno još koji DUO, Tide Minnow Slim i Flyer od 14-17cm :like:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Vrvilo

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 08:49 #19124

• Vrvilo
  • Vrvilo's Avatar
  • Novi korisnik
Ovak imam jos jedno pitanje...Mislim da ce mi ipak trebat tro/cetverodjelni stap posto mi je ovo (vidjeh sad)malo problem za nosit sa sobom i putovat sa time.Molio bih znalce ili one sa iskustvom da mi predlože neke štapove dužine 2.5-2.7m ML,M akcije ,cetverodjelne sa sličnom akcijom pa da odlučim sta napravit.Dali se i dalje mučiti sa transportom ili si olakšat sve i potrošiti vise novaca??Hvala

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 10:38 #19130

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 249
Daiwa ima Saltiga Air Portable Rods u ponudi i odradit ce posao sigurno ili pogledaj od Zenaq, Ripple Fishera ili Apia pod travel rods oni su siguran izbor. Osobno drzao bi se dvodijelnih stapova i nabavio Bazuku od Flambeaua za transport
Čakule barakule.

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 11:47 #19131

• Vrvilo
  • Vrvilo's Avatar
  • Novi korisnik
Cjenovni rang ovih stapova me malo muci...Ono sto je meni prihvatljivo je npr. ovo MajorCraft Crostage Mobile CRS-904L, 7-23gr, travel rod ili u tom cjenovnom razredu.I misljenje ako moze.

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 17:11 #19132

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 122
Gdje si našao tog Major Crafta??? Ja tražim običnog Crostagea 7-23, ali ga nema kod nas za kupit. Barem ga ja nisam našao nigdje.

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 17:19 #19133

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 128
Imaš u Magura
www.maguro-pro-shop.com/index.php?route=...arch&search=crostage
Možda i u
www.ante-commerc1.hr/index.php?route=common/home
ja sam u Ante uzeo Firstcast - stigao sljedeći dan nakon uplate

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 17:24 #19134

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 128

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 18:06 #19135

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
bzing napisao:
Imaš u Magura
www.maguro-pro-shop.com/index.php?route=...arch&search=crostage
Možda i u
www.ante-commerc1.hr/index.php?route=common/home
ja sam u Ante uzeo Firstcast - stigao sljedeći dan nakon uplate
Nema niti u jednom niti u drugom. U Maguri nije dostupno, a u ante commercu nema Crostagea

Spining i kampiranje 21 Ožu 2018 18:07 #19136

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
bzing napisao: Tu sam vidio da ih ima, jesi naručivao od tamo???
Strah me štap naručit poštom.
  • Stranica:
  • 1
  • 2