"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Oprema za Spinning

Više...
Nikola7's Avatar 09 Lip 2018 20:42 - 09 Lip 2018 20:45 #1 od Nikola7
Oprema za Spinning was created by Nikola7
Dobar Dan, ime mi je Nikola imam 16 god.
U posljednje vrijeme me zanima tehnika Spinning.
Zanima me neki set štapa i role do otprilike 800 kn
Uglavnom želim lovit lice i luca
gramaže otprilike do 60 g
Hvala i pozdrav iz Makarske.
Zadnja izmjena: 09 Lip 2018 20:45 od Nikola7.

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 19 Srp 2018 09:30 #2 od ADM
Replied by ADM on topic Oprema za Spinning
Pogledaj malo po forumu, ima vrlo konkretnih i kvalitetnih savjeta.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 19 Srp 2018 19:50 #3 od Ceco
Replied by Ceco on topic Oprema za Spinning
Ja sam sebi uzeo ne planski KastKing sharky III u 5000 verziji i više sam nego zadovoljan. Mašinica ti dođe nekih 300kn, a ja sam ostao zatečen jačinom te male igračke. I napiši ekipi tu kakva ti dužina paše jer to je isto dosta važno. Npr. Meni paše moj spin štap od 270cm drugima je to previše dugo.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Spinninjo's Avatar 21 Srp 2018 13:12 #4 od Spinninjo
Replied by Spinninjo on topic Oprema za Spinning
Pozdrav, kupio sam Sunline upredenicu 10lb, #0.6, 0.132mm. Zanimaju me iskustva onih koji su je koristili te za koju tezinu/duzinu varalica su predvidjene. Da li je pretanka za (ultra)light jigging - max. do 20gr?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 21 Srp 2018 18:26 #5 od Ceco
Replied by Ceco on topic Oprema za Spinning

Spinninjo napisao: Pozdrav, kupio sam Sunline upredenicu 10lb, #0.6, 0.132mm. Zanimaju me iskustva onih koji su je koristili te za koju tezinu/duzinu varalica su predvidjene. Da li je pretanka za (ultra)light jigging - max. do 20gr?

Iz vlastitog iskustva ne bi trebala biti pretanka... Sad ovisi opet kakav teren bude za kidanje i koliko veliku ribu budes zakačio. Ja uvijek koristim predvez mimo upredenice

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
DomagojSBK's Avatar 29 Ožu 2019 12:41 - 29 Ožu 2019 17:07 #6 od DomagojSBK
Replied by DomagojSBK on topic Oprema za Spinning
Lip pozdrav ljubitelji mora i ribe, ime mi je Domagoj i dolazin iz Šibenika. Tek san krenija sa spinningom i zasad iman nov kupljen stap(garbolino 10_30 g 2.70) i rolu okuma polarstar(neznan puno ime, otac je kupija prije 3 godine)koju cu zamijeniti ubrzo. Sad me zanima kakav je taj stap posto ne vidin da itko pise o njemu i koju bi masinicu preporucili, zasad mislin da catana 2500 bas lipo pase i da je nelosa kombinacija, volija bi cuti misljenje od iskusnijih ribolovaca da znan na cemu san. Fala unaprid i puno srice sa ulovima 😁👍💪
Zadnja izmjena: 29 Ožu 2019 17:07 od DomagojSBK. Razlog: Ime i mjesto

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 29 Ožu 2019 17:02 #7 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Oprema za Spinning
Može prvo predstavljanje ekipi pa tek onda da kreneš s pitanjima, ako nije bed?😊

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: DomagojSBK

Molimo prijavite se

Više...
DomagojSBK's Avatar 29 Ožu 2019 17:08 #8 od DomagojSBK
Evo ispravija san gore u objavi, izvinjavan se.
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 29 Ožu 2019 21:16 #9 od B_
Replied by B_ on topic Oprema za Spinning

DomagojSBK napisao: Lip pozdrav ljubitelji mora i ribe, ime mi je Domagoj i dolazin iz Šibenika. Tek san krenija sa spinningom i zasad iman nov kupljen stap(garbolino 10_30 g 2.70) i rolu okuma polarstar(neznan puno ime, otac je kupija prije 3 godine)koju cu zamijeniti ubrzo. Sad me zanima kakav je taj stap posto ne vidin da itko pise o njemu i koju bi masinicu preporucili, zasad mislin da catana 2500 bas lipo pase i da je nelosa kombinacija, volija bi cuti misljenje od iskusnijih ribolovaca da znan na cemu san. Fala unaprid i puno srice sa ulovima 😁👍💪

Nisam upoznat sa stapom, ali po gramazi i po marki bi trebao biti bar ok. To ti je stap za srednji spining, posluzit ce svrsi. Samo najveca govna od stapova i rola mogu ne valjat bas nista. (Kad kupujes kod cigica na sajmovima) 😂
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
DomagojSBK's Avatar 29 Ožu 2019 21:23 #10 od DomagojSBK
Stap san kupija prije par dana u ribolovnom ducanu u Šibeniku, gleda san ulozit do 100e u opremu, stap 350 kn i sad gledan malo oko role, u ducanu su mi preporucili shimano catanu 2500 i neku daiwu koja je bila nekih 50 tak kuna skuplja od catane tako da jos nisan odlucija. Svaki savjet dobro dode 😁

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Ožu 2019 21:56 #11 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za Spinning
Štap je ok. Rola 2500-3000. Imaš upredenicu?

Molimo prijavite se

Više...
DomagojSBK's Avatar 29 Ožu 2019 22:01 - 30 Ožu 2019 09:34 #12 od DomagojSBK
To cu uzet kroz par dana jer san na terenu, sad neznan kako to ide, koliko niti i debljina. Sastavljan sve uglavnon za brancina, strijelke...Posto ima vec dosta tema o tim grabezljivcima nebi vas zamara, najviše me je zanimalo vase misljenje o stapu i o roli koju bi uparija sa tin stapon. Upredenicu bi uzima 0.18 ili mozda i vise, nisan bas siguran a posto spinnamo u bocatoj vodi u Skradinu(Krka) neznan da li da kupujen FC jer dva moja dobra prijatelja su izvukli strijelke i kapitalne primjerke brancina od 3-5kg bez FC-a koristeci zelenu upredenicu posto je takva i voda u tom podrucju
Zadnja izmjena: 30 Ožu 2019 09:34 od DomagojSBK.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 30 Ožu 2019 10:34 #13 od B_
Replied by B_ on topic Oprema za Spinning
Obavezno fluor bez obzira na boju mora jer ako ti strijelka samo dodirne upredenicu zubima, puca i gubis varalicu i ribu. Fluor je ipak puno izdrzljiviji, a puno manje vidljiv u vodi/moru nego upredenica. Uzmi upredenicu oko 0.15 za taj stap i fluor 0.3 - 0.35. Spoji ih FG cvorom, nadi na youtubu kako se radi, nije tesko. Na kraju fluorcarbona mala kvalitetna kopca i spreman si za lov.

Molimo prijavite se

Više...
DomagojSBK's Avatar 30 Ožu 2019 10:41 #14 od DomagojSBK
Zahvaljujen se na savjetima, jedva cekan sve poslozit i gustat malo ki covik. 😎

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 30 Ožu 2019 18:56 #15 od Paragon
Replied by Paragon on topic Oprema za Spinning
mozes i sajlicu staviti dolje(kod mene funkcionira) i nema cvikanja (strijelka,palamida)
a uspio sam i dva branka izvuci (1kg 0.5kg) sa sajlom
shimano kairiki ti je zelena upredenica ako bas hoces zelenu tj svijetlo zelena je meni je dobra a kosta cca 150 kn
pozz

Molimo prijavite se