"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spinning/Lignjolov kombinacija za početnika (i ostala pitanja)

• Klek
  • Klek's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Klek's Avatar 12 Pro 2018 09:06 #21 od Klek
Kupovao sam štap za lignje, naručio i platio sa nordfishinga, zatim dobio po povoljnoj cijeni egi pro k1 (450,00 kn) . Ovo ti je odličan štapić za spin, mogu ti ga prodati ako želiš za 300 kn, naravno da ga najprije isprobaš. Bio sa njime jednom na lignjama.
Često sam u RI pa se nađemo
drugi put. Javi se na mail za dogovor kada ti odgovara: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 12 Pro 2018 09:11 #22 od rogi

zeusfaber napisao: Ej Rogi,

Koji ti je maksimalni budžet koji si spreman potrošiti na štap?

Shimano Aernos izgleda skroz zanimljivo s obzirom na cijenu dok je Daiwa klasični UL štap (osim ako te ne zanima isključivo UL). Pretpostavljam da ne i da bi htio malo veći spektar. Ovaj 5-20g / 5-25g rang je idealan za tvoje potrebe. S dostavom Aernos te izađe oko 400kn plus minus što je sasvim ok cijena. Izbjegao bi korištenje eging štapa u ove svrhe iako bi najvjerojatnije poslužio. Pretpostavljam da je budžet oko 500kn.

U pravu si za silikonske glave. U tvom slučaju 5-7g, a udica je tu više manje univerzalne veličine. Zbilja ne znam koji su to brojevi :lol: Vizualno bi ti odmah pokazao. Solidan izbor na nordfishingu , ako tamo budeš uzimao i štap.

Kad je ovaj tip štapa u pitanju mislim da je najbolji izbor Svijet Varalica i Saša (ovdje > frkachu) koji će sigurno znati što ti točno treba, a ima i širok izbor štapova u svojoj trgovini.

Što se budžeta tiče ne znam, mislim da se u tom rangu do 500kn da zbilja naći kvalitetan i odličan štap koji će služiti početnika poput mene dugi niz godina :)

Malo gledam ovaj Savage Gear MPP2 što je Baćo68 linkao na Svijetu Varalica i model 251 cm / 3-14 gr mi se čini super za ono što sam si zamislio. A i konkretno MPP2 je jeftiniji na Svijetu Varalica nego na Nordfishingu, svakako ću se javiti još gdinu Saši za savjet :)

Hvala!

Molimo prijavite se

Više...
Jurej's Avatar 17 Pro 2018 15:04 #23 od Jurej

Molimo prijavite se

• rogi
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 17 Pro 2018 15:18 #24 od rogi
I ja sam se troumio između navedenih štapova, Daiwa Ninja X spin sam eliminirao jer mi je s 210cm prekratak.

Silver Creek mislim da je prvenstveno namijenjen slatkovodnom ribolovu.

Shimano Aernos bi bio moj izbor između tih štapova, ako gledaš isključivo nešto na nordfishing77.at

Ja sam na kraju uzeo Savage Gear Multi Purpose Predator 2, 251cm, 3-14g na www.svijetvaralica.eu , trebao bi kroz idućih par dana stići pa mogu javiti dojmove ako želiš.

Molimo prijavite se

Više...
Jurej's Avatar 17 Pro 2018 16:03 #25 od Jurej
Vidio sam kad ste pricali o tom savage gear-u al na internetni stranici nisam nasao ovog 3-14g pa sam mislio da je neka greska :)
Sto te je prepricalo da uzmes saveg gear i ne Aernos?

Molimo prijavite se

• rogi
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 17 Pro 2018 17:57 #26 od rogi
1. ne volim baš crvenu boju :lol:
2. malo znatiželje - nemam ništa od Savage Gear-a pa sam htio probati štap, dok od Shimana imam već i rolu i štap
3. naručivao sam usput i neku torbu i sitne opreme sa www.svijetvaralica.eu i gdin Saša je zbilja super uslužan i za svaku preporuku, tako da sam radije pustio novce njemu nego nordfishingu :)

Osim toga mislim i da nema neke prevelike razlike.
Shimano je nešto lakši, SG nešto duži štap.
Hvala: B_, Dizajn

Molimo prijavite se

Više...
Jurej's Avatar 17 Pro 2018 19:40 #27 od Jurej
:like: :lol: a kod mene je crvena boja plus... i da se spoji sa neko daiwa ninjo ili fuegom...

U svakom primeru trebam narucit internetom... mozda cu ostavit otvorene linkove na compjuteru pa se nadati da ce kucni deda mraz nesto nastavit ispod bora :whistle:

Imas vec u planu koja rola ide na savage gear?
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

• rogi
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 17 Pro 2018 19:49 #28 od rogi

Jurej napisao: :like: :lol: a kod mene je crvena boja plus... i da se spoji sa neko daiwa ninjo ili fuegom...

U svakom primeru trebam narucit internetom... mozda cu ostavit otvorene linkove na compjuteru pa se nadati da ce kucni deda mraz nesto nastavit ispod bora :whistle:

Imas vec u planu koja rola ide na savage gear?

Haha, nije loša ideja s otvorenim linkovima :like: :lol:

Na SG ide Daiwa Legalis LT 2000 D s Daiwa J-Braid x4 0,13mm upredenicom i predvez Daiwa ProRex Super Soft 0,23mm fluorocarbon.

Mislim da bi to trebalo biti ok.

S njim mislim koristiti jig udice s glavama težine 3,5g/5g/7g i silikonce 5-9cm.
Nekada kasnije možda i neke manje voblere kupim za taj štap ali za početak se mislim koncentrirati isključivo na silikonce.

Mislim da bi to trebala biti ok kombinacija :)

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 25 Pro 2018 09:34 #29 od mandrilo00
tija bi iskombinirat lignjolov i lagani spining sa voblerima s kraja. uzeja štap okm hexana 2410 10-30 i sad mi triba mašina kojom bi moga i jedno i drugo radit.
prijedlozi,,,,okm ceymar 40 ili šta drugo?

HŽV

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 26 Pro 2018 20:23 #30 od susnjar
Rola Ceymar 40 bi dobro pasala.

Ja imam Hexanu 240 cm 5-20g + Ceymar 40.
Hvala: mandrilo00

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 26 Pro 2018 22:03 #31 od mandrilo00

susnjar napisao: Rola Ceymar 40 bi dobro pasala.

koju upredenicu koristiš za spinning, #0.6, #0,8 ili #1 ?

HŽV

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 27 Pro 2018 16:37 #32 od Dizajn
Ja sam uzeo rolu Okuma Epixor 40 i prezadovoljan. Glatko radi, kočnica 10 kg.
( I inače ceymar ima varijantu sa zadnjom kočnicom i brzom izmjenom rezervne špule samo na pritisak)

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 27 Pro 2018 19:12 #33 od mandrilo00

Dizajn napisao: Ja sam uzeo rolu Okuma Epixor 40 i prezadovoljan. Glatko radi, kočnica 10 kg.
( I inače ceymar ima varijantu sa zadnjom kočnicom i brzom izmjenom rezervne špule samo na pritisak)

baš jutros u Barke uzeja Cormoran RayCor-X 240mm, 5-20 gr i OKM Ceymar CXT-40, za lagano spinanje voblerima, još da nađen dobru upredenicu 0,6 ili1,0....

HŽV

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 28 Pro 2018 02:07 #34 od susnjar

mandrilo00 napisao:

susnjar napisao: Rola Ceymar 40 bi dobro pasala.

koju upredenicu koristiš za spinning, #0.6, #0,8 ili #1 ?

Koristim najčešće 1.0, odnosno 0.16 mm.

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 29 Pro 2018 17:39 #35 od Anealagon
Pozdrav, ispricavam se na kasnom ukljucivanju u temu.
Osobno koristim okuma hexana 240cm 5-20g a masinicu oluma ceymar cx-40 (jedan od razloga je taj sto ova masinica je dolazila sa rezevnom spulom pa je na jednoj upredenica za spin a na drugoj pandivjerna za lignje)
Upredenicu koristim yo-zuri 0.19 i razlog zasto tako deblju lezi u tome da mi je lakse barata po vjetru s njome. Upredenicu sam uzeo preko e-baya originalna za nekih 100 tinjak kuna 300 m

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 29 Pro 2018 18:26 #36 od mandrilo00
Ta upredenica je za lignje?
Šta si stavija za spining?

Poslano sa mog Fly4 koristeći Tapatalk

HŽV

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 29 Pro 2018 20:06 - 29 Pro 2018 20:10 #37 od Anealagon
Upredenica je za spin, a najlon za lignje. Najlon za lignje koristim jer se cesto dogada na postama na gdje lovimo da nam skosavice zapne za posidoniju. Laganim natezanjem najlona koji je pak rastezljiv, uglavnom spasimo skosavice.
Zadnja izmjena: 29 Pro 2018 20:10 od Anealagon.

Molimo prijavite se

Više...
Jurej's Avatar 10 Sij 2019 13:43 #38 od Jurej
Pozdrav,

Zanima me jel ima neko od vas iskustva s tim štapom...

www.nordfishing77.at/shimano-aernos-ax-90h-274cm-14-56g-9814

Illi ovim...

www.nordfishing77.at/shimano-technium-sp...-h-274cm-14-56g-6155

Recite sto si mislite o tome...
hvala 🙂
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 10 Sij 2019 19:33 - 10 Sij 2019 19:34 #39 od zeusfaber

Jurej napisao: Pozdrav,

Zanima me jel ima neko od vas iskustva s tim štapom...

www.nordfishing77.at/shimano-aernos-ax-90h-274cm-14-56g-9814

Illi ovim...

www.nordfishing77.at/shimano-technium-sp...-h-274cm-14-56g-6155

Recite sto si mislite o tome...
hvala 🙂

Frend mi je imao Techniuma i to je OK štap za te novce. Za kakav tip spinninga bi ga uzimao?
Zadnja izmjena: 10 Sij 2019 19:34 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Jurej's Avatar 10 Sij 2019 19:43 - 10 Sij 2019 20:02 #40 od Jurej
Pa najvise koristim jigove tamo do do max 40g... pa isto se bacaju voblerj i poperi.

Za silikonce imam u planu laganiji stap...

Koju rolu bi priporucili? Malo sam gledao shimano nasci, ultegra ili stradic
Zadnja izmjena: 10 Sij 2019 20:02 od zeusfaber.

Molimo prijavite se