"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Daiwa Ballistic-X Seatrout 270cm 10-40g

• SasaS
  • SasaS's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
SasaS's Avatar 15 Sij 2019 22:51 #1 od SasaS
S obzirom da nemam ništa od opreme, a ako zaista želim probat taj ribolov, valjalo bi nešto i kupiti.
Tako mi to nekako izgleda na prvu.
Švrljajući malo po ovim virtualnim trgovinama naletio sam na ovaj štap za spin pa me zanima:
- zašto bi taj štap bio dobar prvi štap za mene?
- zašto ne bi bio?
- zašto nisam nigdje niš pametno našao napisano o ovom štapu?
- da li je neko vidio/probao, kupio/odustao od tog štapa? i zašto?
Po onome što sam do sad skužio,
- fuji vodilice su nešto jako dobro, ovaj ih ima.
- fuji sjedište za rolu se isto naglašuje kao dobra stvar, ovaj ga ima.
- lagani štapovi za spin su dobri, ovaj ima 146 grama što mi izgleda dosta lagano (toliko mortadele stavim u sendvič).
- za spin su (valjda) dosta dobri brzi štapovi, ovaj je brz.

Ajde kakva informacija/razmišljanja na tu temu. Sigurno će neko od vas vidjet nešto šta ja ne vidim.
Vrag je kupovat nešto kad o tome ne znaš ništa :)

hvala

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 16 Sij 2019 15:46 #2 od zeusfaber
- Za Ballistic znam iako nikad nisam imao štap od Daiwe. Skloniji sam Daiwa rolama. Gramaža štapa 10-40 je neki standard s kojim bi se trebao upoznati sa spinningom. Međutim, kad vidim ovaj "Seatrout" ja to zaobilazim. Ne mogu govoriti ništa o štapu jer ga nikad nisam koristio. Vidim da ima FUJI vodilice i nosač role što je super. To je najvjerojatnije OK spinning štap ali ne mogu potvrditi. Nisi nigdje našao ništa pametno napisano o ovom štapu jer ga nitko nema.

lagani štapovi za spin su dobri, ovaj ima 146 grama što mi izgleda dosta lagano (toliko mortadele stavim u sendvič).

:lol: :lol: :lol: Tako je. Sve karakteristike mu idu u korist međutim kad vidim ovo u opisu...

"Nakon velikog uspjeha Ballistic-X spin štapova, DAIWA za sezonu 2017 proširuje ovu seriju sa 4 modela za ribolov morske pastrve"

Morska pastrva? :lol: :woohoo:
Hvala: Ceco, SasaS

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 17 Sij 2019 02:28 - 17 Sij 2019 02:46 #3 od Ceco

zeusfaber napisao: - Za Ballistic znam iako nikad nisam imao štap od Daiwe. Skloniji sam Daiwa rolama. Gramaža štapa 10-40 je neki standard s kojim bi se trebao upoznati sa spinningom. Međutim, kad vidim ovaj "Seatrout" ja to zaobilazim. Ne mogu govoriti ništa o štapu jer ga nikad nisam koristio. Vidim da ima FUJI vodilice i nosač role što je super. To je najvjerojatnije OK spinning štap ali ne mogu potvrditi. Nisi nigdje našao ništa pametno napisano o ovom štapu jer ga nitko nema.

lagani štapovi za spin su dobri, ovaj ima 146 grama što mi izgleda dosta lagano (toliko mortadele stavim u sendvič).

:lol: :lol: :lol: Tako je. Sve karakteristike mu idu u korist međutim kad vidim ovo u opisu...

"Nakon velikog uspjeha Ballistic-X spin štapova, DAIWA za sezonu 2017 proširuje ovu seriju sa 4 modela za ribolov morske pastrve"

Morska pastrva? :lol: :woohoo:

Ja sam dobio jednu ribarsku... Susjed je donio pastrvu od nekih 4 - 5 kg za koju se kune da je uhvatio kod nas u Velebitskom kanalu na panulu... Sa gradela je bila odlična ali pastrva kod nas u moru
🤣...
Nekad je i zubatac bio u Dunavu 😂😂😂
BTW vani je seatrout jako popularna morska riba za spin jer je vrhunski borac dobre kvalitete mesa. Iako koliko znam ide bliže porodici drum riba... Obično takvi štapovi imaju "malo jaču kičmu" za borbu protiv ribe i dosta solidnu akciju štapa

Zadnja izmjena: 17 Sij 2019 02:46 od Ceco.
Hvala: SasaS

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Sij 2019 08:39 #4 od bzing
Morska pastrva (Salmo trutta) svakako postoji a bilježeni su ulovi i na jadranu (od 1856 pa nadalje).
Osobno sam lovio oradu i pastrvu na istoj poziciji ali je to bila solinka koja silazi u more(Jadro).
Za štap je nevažno ime.To je spin štap i sigurno dobar za lubina, iglicu, šarune i to.
Hvala: Ceco, SasaS

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 17 Sij 2019 11:14 #5 od Alien
Seatrout štapovi se rade za lov morske pastrve od Nizozemske do Norveške. Bitne karakteristike bi im trebale biti daleko bacanje, i mekoća za amortiziranje živčanih trzaja pastrve. Namijenjeni su za bacanje raznih žlica, i varalica koje se vode pravocrtno, bez tvičanja, jiganja, i sl. Za površince isto muka ježeva. Po meni, ima puno boljih štapova univerzalaca za početnika, dužina 8,0-8,6 stopa, bacanja 5-25, 5-28, 10-30gr. Major craft Solpara 8,6 10-30gr ti za stotinjak kuna više pokriva sve tehnike, od jigova, silikonaca, voblera, do površinaca. Dao bi se naći još pokoji univerzalac, prije 20-ak dana bi dobio još 20-ak % manju cijenu.
Hvala: B_, rogi, SasaS

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 17 Sij 2019 15:00 #6 od Anealagon
Ako se dobro sjecam s faksa, u Velebitskom kanalu postoje uzgajalista pastrve, i to iz razloga sto se neke vrste mogu postepeno navikavati na vodu drugacijeg saliniteta (tipa cipol kao i brancin mogu ici u slatku vodu).

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Sij 2019 17:18 #7 od bzing
Za ove novce koliko košta ova Daiwa, možeš uzeti dva štapa različitih gramaža ako nemaš ništa od opreme kako si napisao.Slobodno uzmi jedan 10-40 i jedan 5-25 ili čak lakši pa se druži s njima.
Na tvom mjestu se nebih opterečivao Fuji vodilicama i rolhalterima jer kod svakog štapa cijene od 50€ pa naviše trajat će to minimum 3 sezone bez ikakvog održavanja.Ako postaneš frik koji dobiva nervni slom jer mu se na vodilicama pričinjava nešto zelenkasto...e onda bolje da ne ideš u ribolov jer štapovi trpe svakakve moguće i nemoguće stresove.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 17 Sij 2019 18:55 #8 od Ceco

bzing napisao: Morska pastrva (Salmo trutta) svakako postoji a bilježeni su ulovi i na jadranu (od 1856 pa nadalje).
Osobno sam lovio oradu i pastrvu na istoj poziciji ali je to bila solinka koja silazi u more(Jadro).
Za štap je nevažno ime.To je spin štap i sigurno dobar za lubina, iglicu, šarune i to.

Hvala za info onda je moguće da nije jos jedna ribarska... Riba je bila super ukusna za svoju veličinu a izgledom je bila potpuno ista matici kalifornijskoj...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 17 Sij 2019 19:03 #9 od rogi
Evo i moje mišljenje i par savjeta sa stajališta nekoga tko je kao i ti uletio prije 3 mjeseca u ribolov s nula znanja i iskustva.

Kada sam pitao za savjet u vezi opreme, odnosno isplati li se kupovati odmah skuplju rolu, zeusfaber mi je tom prilikom napisao da je bolja rola kao mercedes, a jeftinija kao fićo. E sad i jedan i drugi auto će te dovesti do cilja, samo je mercedes ugodniji, brži i pouzdaniji. I sve to stoji i u potpunom je pravu. :)

ALI ako nikada nisi vozio auto veća je šansa da ćeš se s mercedesom koji ide 250 na sat slupati u zid nego s fićom koji ide 60. A i ako se slupaš s fićom manja je šteta i gubitak.
Isto tako ako nikada prije nisi vozio auto ne možeš znati hoćeš li uopće htjeti voziti auto dok ne probaš ili ćeš možda skužiti da želiš voziti motor ili avion ili biciklu :lol:

Odnosno ono što želim reći je da ako kupiš odmah sve skuplje stvari i nešto pokvariš, razbiješ ili izgubiš u moru i gubitak je veći. Isto tako ako se nisi prije susretao s ribolovom teško možeš znati što ti je zanimljivije ili privlačnije: lignjolov, UL spinning, lov na neke veće predatore, jigging itd.

Imaš za manje novaca provjere štapove za početnike tipa Okuma Hexana Spin , novi Okuma Ceymar Spin koji bi isto trebao biti OK, Savage Gear Multi Purpose Predator 2 Spin s kojim možeš više manje raditi sve i svašta, i slično.
I to upari s nekom Daiwa ili Shimano rolom veličine 2500-3000 i dobar si za početak!

Isto vrijedi i za varalice/jigove i za upredenicu jer se meni u prvih mjesec i pol dana bar 3x zapetljala i morao sam je baciti ća na desetke metara.
Ne jer je bila loša upredenica nego jer ja često nisam znao što izvodim sa štapom i rolom :lol:
Ako želiš imam ti jednu špulu sa cca. 200-tinjak metara KastKing SuperPower upredenice za pokloniti (mislim da je 0,18mm). Stoji mi doma, a sada sam prešao već na malo bolje stvari :silly:
Nije najglađa i neće ti varalica letiti s njom 100 metara ali je za početak sasvim solidna i naučit ćeš što ne raditi sa štapom i rolom i kako ne voditi varalice. A kasnije ćeš onda i više cijeniti bolju upredenicu ;)

E i da, nisi rekao što bi lovio. Ako ciljaš neke brancine, palamide i slično mislim da ti je onda ok jači štap gramaže bacanja 10-40g, ali mislim da ćeš se potencijalno i načekati s ulovom.

Ako pak želiš loviti (i češće uloviti) neke manje ribice poput šaruna onda ti je dovoljan i nešto "lakši štap" tipa 5-15g s kojim možeš bacati male jig glave sa silikonom ili manje voblere i metalne jigove. Osobno mi se to pokazalo puno zabavnije i produktivnije :)

I da ne budem skroz off-topic, što se tiče štapa iz naslova nemam pojma kakav je :lol:
Hvala: B_, SasaS

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Sij 2019 19:15 #10 od bzing

Ceco napisao:

bzing napisao: Morska pastrva (Salmo trutta) svakako postoji a bilježeni su ulovi i na jadranu (od 1856 pa nadalje).

Hvala za info onda je moguće da nije jos jedna ribarska... Riba je bila super ukusna za svoju veličinu a izgledom je bila potpuno ista matici kalifornijskoj...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Jedan dio populacije pastrve se zadržava u moru.Razgovarao sam s nekoliko špinera oko ušća jadra koji svake godine ulove bar po jedan kapitalni primjerak.
Evo imaš link na nekog blogera-špinera koji ima ista iskustva.Meni se znala zakačiti na samom ušću jadra i odmah iskače iz vode tako da je atraktivna.Sve sam vraćao ali mi je totalni početnik(čovjek prvi put u životu išao u ribolov pa ulovio primjerak od 2+kg)rekao da joj je meso crveno.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Sij 2019 19:20 #11 od bzing
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• SasaS
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
SasaS's Avatar 17 Sij 2019 22:16 #12 od SasaS

bzing napisao: Za štap je nevažno ime.To je spin štap i sigurno dobar za lubina, iglicu, šarune i to.

Tako sam si nekako i ja razmišljao u sebi pa sam zato i postavio pitanje ovdje na forumu da vidim da li je to tako. Uglavnom ipak negdje mora biti i neka caka jer u istoj toj seriji postoji i Daiwa Ballistic-X Spin štap koji je dosta skuplji od ovog.

Usput, hvala svima na odgovorima

Molimo prijavite se

• SasaS
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
SasaS's Avatar 17 Sij 2019 22:23 #13 od SasaS

Alien napisao: Seatrout štapovi se rade za lov morske pastrve od Nizozemske do Norveške. Bitne karakteristike bi im trebale biti daleko bacanje, i mekoća za amortiziranje živčanih trzaja pastrve. Namijenjeni su za bacanje raznih žlica, i varalica koje se vode pravocrtno, bez tvičanja, jiganja, i sl. Za površince isto muka ježeva. Po meni, ima puno boljih štapova univerzalaca za početnika, dužina 8,0-8,6 stopa, bacanja 5-25, 5-28, 10-30gr. Major craft Solpara 8,6 10-30gr ti za stotinjak kuna više pokriva sve tehnike, od jigova, silikonaca, voblera, do površinaca. Dao bi se naći još pokoji univerzalac, prije 20-ak dana bi dobio još 20-ak % manju cijenu.

Jako dobro objašnjeno. Hvala. pretpostavljao sam da mora imati nekakva ograničenja ali sam ih nisam mogao prepoznati. To je mala mana nas koji lovimo ribe na internetu umjesto na moru :).
Hvala još jednom, definitivno ću tražiti nešto univerzalnije.

Molimo prijavite se

• SasaS
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
SasaS's Avatar 17 Sij 2019 22:36 #14 od SasaS

bzing napisao: Za ove novce koliko košta ova Daiwa, možeš uzeti dva štapa različitih gramaža ako nemaš ništa od opreme kako si napisao.Slobodno uzmi jedan 10-40 i jedan 5-25 ili čak lakši pa se druži s njima.
Na tvom mjestu se nebih opterečivao Fuji vodilicama i rolhalterima jer kod svakog štapa cijene od 50€ pa naviše trajat će to minimum 3 sezone bez ikakvog održavanja.Ako postaneš frik koji dobiva nervni slom jer mu se na vodilicama pričinjava nešto zelenkasto...e onda bolje da ne ideš u ribolov jer štapovi trpe svakakve moguće i nemoguće stresove.

Ma nije taj štap baš nešto tako jako skup. 56€ u nordfishing77. A to mi je ujedno i neki max budžet koji sam si odredio za štap (100 kuna gore dole). Nekako mi je normalno, govorim o sebi, da kad se stavim u neke okvire da pokušam napraviti neki best buy unutar istih. I sad, ribički tupavac kakav jesam, jedino što mi je mjerljivo su podatci i tablicama i naravno da li mi je taj štap lijep za oko, a ovaj mi je lijep :).
Uglavnom ideja je bila da otvorim temu i počekam da mi neko kaže "aj ne pizdi, uzmi si taj i taj štap a ne tu pizdariju koju si si zamislio i bit će ti dobar" :)

Molimo prijavite se

• SasaS
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
SasaS's Avatar 17 Sij 2019 22:43 - 17 Sij 2019 22:45 #15 od SasaS

rogi napisao:
E i da, nisi rekao što bi lovio. Ako ciljaš neke brancine, palamide i slično mislim da ti je onda ok jači štap gramaže bacanja 10-40g, ali mislim da ćeš se potencijalno i načekati s ulovom.

Prvo zahvaljujem na iscrpnom odgovoru. Svaka čast. Dobro si se raspisao.
Što se tiče ovog drugoga .... znaš ono kad eurojackpot dođe do maksimuma, pa onda tako narednih mjesec dva nitko ne pogodi brojeve .... e onda se ja sjetim ić uplatit. Za onu siću od 70 miliona kuna mi se uopće ne da ić zajebavat :D :D :D

...e da, dobro bi bilo da sa istim tim štapom mogu i na lignje :)
Zadnja izmjena: 17 Sij 2019 22:45 od SasaS.

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 18 Sij 2019 11:10 #16 od Alien
Za 300-tinjak kuna imaš Hexanu 240cm 5-20gr. koji je dobar radni štap, pokrivaš sav ribolov varalicama od 3-20 grama, a i za lignje nije loša. Za svoju dužinu ima dobru daljinu bacanja, i dosta jaki blank. Ja sam sa 210cm 5-20 gr, podizao par puta ribu od kilu i pol na preko metar visoku rivu. Ne preporučujem, ali u nuždi ide.

Molimo prijavite se