"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Popravak štapova

Više...
Paragon's Avatar 19 Tra 2019 19:31 #1 od Paragon
Popravak štapova was created by Paragon
Pozdrav
Ima li tko kakav kontakt broj ili poznaje nekoga gdje bih mogao popraviti štap tj. zamijeniti vodilice na njemu (7kom).
Ako je moguće u Dubrovniku, da se to odradi dobro.Ako ne samo da se kvalitetno učini posao.
I naravno otprilike cijenu ako zna netko.
Štap nije velike vrijednosti ali šteta mi ga je baciti radi vodilica, a dobro služi.
Hvala i LP!

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 20 Tra 2019 08:23 #2 od B_
Replied by B_ on topic Popravak štapova
Jucer izgubio DUO TMS 175, pukla upredrnica. Danas gledam izderan cijeli novi flourcarbon sto sam jucer novi stavio, a nisam preko stijena prelazio koliko se sjecam. I kupim stvari i idem pregledat vodilice kad vidim da mi je ostecena prva i zadnja na stapu. Ostecenja su u vidu zareza s unutarnje strane vodilica. Zanima me kako se to moze sanirati, mize li se samo stavit nekakvo ljepilo i ispunit taj zarez i premazat nekakvim lakom, ili treba mijenjati vodilice? Paragon ako ti saznas da to radi netko u DBK i okolici javi ovdje jer ja ne vjerujem da cu saznat osim na forumu...

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 20 Tra 2019 10:22 #3 od bzing
Replied by bzing on topic Popravak štapova

B_ napisao: Jucer izgubio DUO TMS 175, pukla upredrnica. Danas gledam izderan cijeli novi flourcarbon sto sam jucer novi stavio, a nisam preko stijena prelazio koliko se sjecam. I kupim stvari i idem pregledat vodilice kad vidim da mi je ostecena prva i zadnja na stapu. Ostecenja su u vidu zareza s unutarnje strane vodilica. Zanima me kako se to moze sanirati, mize li se samo stavit nekakvo ljepilo i ispunit taj zarez i premazat nekakvim lakom, ili treba mijenjati vodilice? Paragon ako ti saznas da to radi netko u DBK i okolici javi ovdje jer ja ne vjerujem da cu saznat osim na forumu...

Ako su unutarnji prsteni vodilica keramički onda ti popunjavanje ljepkom neće dugoročno pomoći.
Ukoliko imaš imalo vještine u prstima (ja sam totalno nespretan) onda vodilice možeš sam promjeniti u kvaliteti koju želiš(raspon cijena je baš znatan).
Za takav slučaj, evo dva linka sa vodilicama ali i svim ostalim dijelovima i alatima za popravke i samogradnje štapova.
www.mudhole.com/Mud-Hole-Specials-Page/T...lding-Component-Kits
www.cmw-angeln.de/rutenbau/ringe/
Ubuduće odmah kod sumnjivih situacija provuci vatu kroz ringove (bolje štapić za uši sa vatiranim završetkom) i provjeri ima li pukotina.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 20 Tra 2019 16:51 #4 od B_

Jel vidite ovaj utor unutar vodilice? Mislim da je to nastalo od upredenice... Spirderwire je izgleda prekruta za dugotrajnu uporabu... Na tom se mjestu nakupila nekakva necistoca od dugotrajnog koristenja upredenice i ta je prljavstina u biti stitila upredenicu od tog ostecenja vodilice. Kako sam ja jucer prilikom stavljanja nove upredenice prvi puta malo ocistio vodilice stapicem za usi, skinuo sam i taj sloj necistoce koja je stitila upredenicu i onda je nastalo sranje. U svakom slucaju moram mjenjati vodilice, a ne znam tko to radi i koliko kosta....

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 20 Tra 2019 17:07 #5 od bzing
Replied by bzing on topic Popravak štapova
Svaki bolji štap ima oznaku koju PE veličinu podnosi.
Pazi na to.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 20 Tra 2019 19:17 #6 od Paragon
Replied by Paragon on topic Popravak štapova
B_
Ugrij malo vrh upaljačem i vodilica ide vanka te s tom vodilicom u dućan ribolovne opreme uzmeš istu ili naručiš preko interneta.
Kap superljepila na vodilicu i na vrh štapa i staviš nazad i nema greške.(mijenjao sam par puta na svojim štapovima)
Naravno ako je samo zadnja vodilica.
Ako bi mijenjao sve onda ipak preporka nekome stručnijem da daš.
Znam ja promijenit vodilice , ali mi se neda zezat s time i neće to bit onako lijepo kad netko profesionalno učini posao.

Znam ti zasad jednoga koji popravlja štapove , ali nije u DBK.
Ako hoćeš mogu ti dati broj.
Po svemu sudeći dosada nitko nije dao nikakav podatak pa ću njemu slati , iako bih volio negdje bliže ako ima.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 20 Tra 2019 22:59 #7 od B_
Sto mislis bih li uspio naci refuzo vrsnu vodilicu u Dubrovniku i u kojoj trgovini?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 21 Tra 2019 08:44 #8 od Paragon
Replied by Paragon on topic Popravak štapova
Kolega B_
Ja sam uspio naci vršnu vodilicu u Monda u Mokošici.
Drže ih još u Svetca u robnoj kući Minčeta i u Gružu kraj crkve ispod zvonika.
Jedino nisam bio u Wasi u Komolcu ni kod Kate u starom gradu.
Za Wasi nisam siguran drže li ih , ali mislim da bi ti ih Kate u gradu trebala imati.
Pa gdje ti je najbliže pođi.
Ako je štap spinerski bez problema ćeš naći i košta par kuna.
Ja sam za svaki našao osim za trolling štap jer je vrh deblji nego spinerskom štapu(srećom jer vidim da su počele i druge vodilice odlazit). Pa ću sad sve vodilice mjenjati samo da netko da kakav kontakt :evil:

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 22 Tra 2019 19:25 #9 od B_
Hvala Paragon, probat cu sam skinuti vrsnu vodilicu i zamijeniti je novom, ne para prezahtjevno za uraditi... Da je neki skuplji stap u pitanju dao bi strucnjaku, ali ovako cu pokusati sam.

Molimo prijavite se