"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spinning štap za lakši inchiku

Više...
Darkwavesurfer's Avatar 28 Kol 2019 12:30 - 28 Kol 2019 12:30 #1 od Darkwavesurfer
Pozdrav svima na forumu,
Imam početničko pitanje.

Trebam savjet za štap koji bi koristio za inchiku sa barke s varalicama manjim od 100g i na dubinama do 40m.
S obzirom da preko zime ne koristim barku volio bi da mogu sa istim štapom spinati s obale ako postoji naravno takav štap.

Gledao sam ovaj štap:
Okuma Altera Spin 270cm, 30-100g (težina 181g)
ili
Okuma Fast Inchiku 2 gramaže 60-150 grama

No, brine me da bi mi Fast inchiku bio premali za spinning?
Zadnja izmjena: 28 Kol 2019 12:30 od Darkwavesurfer.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 28 Kol 2019 13:47 - 28 Kol 2019 13:55 #2 od BlackMarlin
Dvije JAKO različite tehnike. Možeš ti i sjekirom razbijati kamen, ali nije to to.
Ja bih kupio 2 štapa koja dobro rade posao za koji su namijenjeni. Razumijem ako su pare problem, ali kupiš si onda jeftiniji spin štap i mako bolji inchiku, ili obrnuto. Ovisi kojom tehnikom se više baviš.

Uz to, oba štapa su velikih gramaža i sumnjam da ćeš s njima bacati voblere od 10g ili silikonce za brancina po zimi.

Akcija spin i jigging štapa nije niti slična, vodilice isto. S razlogom imaju namjene ako se mene pita.
Čak i ako se nešto "može" fizički izvesti, ne znaci da bi to zrebalo tako raditi i da će to dobro funkcionirati.

Moje mišljenje je da u hobiju najbolje možemo uživati kad imamo opremu koja odgovara tome što radimo. Puno manje frustracije, više gušta, lakše ćeš naučiti pravilno voditi jig/varalicu i vjerujem da ćeš imati više uspjeha u konačnici.
Zadnja izmjena: 28 Kol 2019 13:55 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

Više...
Darkwavesurfer's Avatar 28 Kol 2019 14:11 #3 od Darkwavesurfer
Hvala na odgovoru.

Da, kao što si pretpostavio trenutno mi je skupo kupovati dva štapa i role.
Morati ću se onda posvetiti jednoj tehnici za sada.

Ljeto se ionako bliži kraju i moji ribolovni izleti na barki pa ću uložiti u spinning opremu.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 28 Kol 2019 14:37 #4 od BlackMarlin
Tako mi je i samom. Kupio sam početkom godine shore jigging komplet jer nisam imao para za 2 kompleta. Sad skupljam da kupim novi univerzalni spin komplet. Znam točno što želim i sad samo da skupim kune 🤩

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 28 Kol 2019 14:57 #5 od frkachu

Darkwavesurfer napisao: Pozdrav svima na forumu,
Imam početničko pitanje.

Trebam savjet za štap koji bi koristio za inchiku sa barke s varalicama manjim od 100g i na dubinama do 40m.
S obzirom da preko zime ne koristim barku volio bi da mogu sa istim štapom spinati s obale ako postoji naravno takav štap.

Gledao sam ovaj štap:
ili

fast inchiku 150 grama nije spin varijanta, tj ima preuske vodilice za zabacivanje, znam za neke koji love inchiku i spin s barke s modelom 180 grama sa spin vodilicama

Molimo prijavite se

Više...
Darkwavesurfer's Avatar 28 Kol 2019 15:55 #6 od Darkwavesurfer
@frkachu Thanks na info.

Onda ću definitivno uložiti u spinning komplet.

Molimo prijavite se

Više...
Darkwavesurfer's Avatar 29 Kol 2019 09:48 #7 od Darkwavesurfer
Dvoumim se oko sljedećih štapova za spin strijelke, brancina i sl.

Daiwa Ninja X Jiggerspin 2.40m 8-35g
OKUMA HExANA SPIN 8'-240CM 10-36G
Jaxon Grey Stream Medium 240cm 10/40g

Rolu bi uzeo:
ROLA OKUMA CEYMAR CXT-30 ili CXT-40

Preporuke dobrodošle.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 29 Kol 2019 16:16 #8 od Paragon
koristim role u obje izvedbe i mogu reci da su jako dobre(barem meni)
cini mi se da je cak u best buy rolama do 500 kn tu na forumu
c40 mi je na stapu 10-35 2.70m
a c30 3-12 2.16m

Molimo prijavite se

Više...
Darkwavesurfer's Avatar 29 Kol 2019 20:56 #9 od Darkwavesurfer
Super,

Odluka je pala na Okuma hexana spin 240cm 10-36g i rolu c40.

Vidio sam da imaju tu rolu ovdje u Rijeci u trgovini pa mo je odabir još jednostanijii

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 30 Kol 2019 10:09 #10 od frkachu

Darkwavesurfer napisao: Dvoumim se oko sljedećih štapova za spin strijelke, brancina i sl.

Daiwa Ninja X Jiggerspin 2.40m 8-35g
OKUMA HExANA SPIN 8'-240CM 10-36G
Jaxon Grey Stream Medium 240cm 10/40g

Rolu bi uzeo:
ROLA OKUMA CEYMAR CXT-30 ili CXT-40

Preporuke dobrodošle.

veličina role 40 svakako

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 31 Kol 2019 08:50 #11 od Dizajn

Darkwavesurfer napisao: Pozdrav svima na forumu,
Imam početničko pitanje.

Gledao sam ovaj štap:
ili

Ja u se vratiti malo na prvi post.
Prvo kod Inchiku ribolova olovo se ne baca zrakom, već je potopljeno u vodi i zbog toga su sile na štap puno manje.
Kad bi se pokušalo baciti 150 grama zrakom za štap deklariran 60-150 u par bacanja štap bi sigurno pukao jer je gramaža mjerena za potpuno drukčije uvjete.
Ja sam sa štapom Fast Inchiky 2 80-180 bacao kruh na par udica sa par grama olovne sacme ili potpuno bez olova i vrlo uspješno.
Štap je jako jako osjetljiv i užitak je loviti sa njim.. Na štapu je najčešće ili rola Daiwa fuego 40 ili epixor 40.. Bacao sam i Bay ruff manic i letio je možda 20% manje nego sa Carbon concept 10-35g 270 cm koji je puno krući nego Fast inchiku 2 deklariran 80-180g. I to Fast inchiku sa uskim vodilicama. Štap je jeftin i šteta ga je ne uzeti i probati. A i vidio sam da Huzjak lovi lignje sa obale sa istim.

Molimo prijavite se

Više...
Darkwavesurfer's Avatar 04 Ruj 2019 22:56 #12 od Darkwavesurfer
Na kraju je kupljen komplet za spining.

Štap:
Daiwa Sweepfire Spinning 2.7m 15-40g

Rola:
Okuma ceymar ctx40
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar