"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pomoc kod odabira Major Craft stapa

Više...
Spinninjo's Avatar 27 Stu 2019 10:14 #1 od Spinninjo
Pozdrav ekipa,

treba mi pomoc u odabiru stapa. U lokalnoj radnji ima black Friday popust od 20% na MC stapove.

U dilemi sam izmedju:

1. Major Craft FIRST CAST 962M, Duzina: 290cm, Tezina bacanja: 15-42g, Akcija: Regular Fast - ispod 80EUR
2. Major Craft Crostage CRX-902M, Duzina : 274cm, Tezina bacanja : 15-42g, Akcija : Regular - 100EUR
3. Stap Major Craft Solpara SPX-962M, Duzina : 293cm, Tezina bacanja : 15-42g, Akcija : Regular 80EUR

Koristio bih za light jigging do 30gr i spinn do 30gr varalice.

Kakva su vam iskustva sa ovim stapovima i sta bi preporucili u smislu odnosa cijene i kvalitete i za preferirani ribolov.

Pozurite sa savjetima, petak se blizi a trebam i naruciti da mi ostave stap :)

Pozdrav!

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 27 Stu 2019 21:46 #2 od B_
Crostage ti je za jiging odlican, ali i za druge varalice. Solpara je nesto losija od crostagea, a za ovaj treci prvi put cujem...

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 27 Stu 2019 23:45 #3 od Igor
Ja imam Crostage 7-23 i 30-50. Prezadovoljan sam. Štapovi su rađeni po mom guštu. Sigurno ih neću tako skoro mijenjat. Ali opet najbolje je da ih primiš u ruku i probaš.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 28 Stu 2019 21:51 #4 od bzing
Imam Firstcast 862ml uzet više iz znatiželje nego potrebe.Ide na lignje, spin i avolo.Otprilike je najjeftinija klasa MC štapova a ušteda je postignuta na broju vodilica(1manje) i sjedištu role (nije Fuji).
Samo tijelo štapa je kao kod drugih modela skuplje klase kao i kvalitet obrade.Lijep i kvalitetan štap kao i ostali MC štapovi koje sam imao priliku probati.
Štogod uzmeš nečeš pogriješiti.Ja nisam fanatik najskupljih vodilica niti sam ikad imao probleme sa sjedištem role na bilo kom štapu tako da mi i ovaj najjeftiniji model sasvim ok.

Molimo prijavite se