"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Okuma G-force spin i Alaris 40

• dasy27
  • dasy27's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
dasy27's Avatar 29 Sij 2020 01:20 #1 od dasy27
Potpuni sam početnik i nemam nikakvog znanja. Također nisam u mogućnosti izdvojiti mnogo novca za opremu, a uz to vjerujem da postoje jeftini a solidni proizvodi.
Zanima me ima li itko iskustva sa štapom Okuma g force spin 10-35 (cijena oko 120kn) i mašinicom okuma alaris 40 (cijena oko 200kn). Trebaju mi za spining i za lignju.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 29 Sij 2020 09:49 #2 od Dizajn
Štap nisam probao ali Okuma radi odlične i jeftine štapove i role tako da će sigurno odraditi posao kako treba. 10-35 je univerzalan, može i za lignje i za spin.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 29 Sij 2020 19:55 #3 od Paragon
Znam tipa koji sa Alarisom 40 vadi strijelke i palamide i kaže da mu ne treba bolje.štap nisam gledao koji mu je.
Manje više Okuma Hexana je kao najbolji početnički štap (ja imam 2.7m i 10-35gr sa mašinicom Okuma Ceymar C-40)

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 30 Sij 2020 00:57 #4 od Baćo68
Imam Alaris 40... odlicna masinica za te novce.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• dasy27
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
dasy27's Avatar 30 Sij 2020 01:50 #5 od dasy27
Hvala. Svima, znači Alaris naručujem, a najvjerojatnije i Hexanu. Samo me zanima jel itko ima ikakvog iskustva sa g force jer je strašno jeftin.

Molimo prijavite se

• dasy27
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
dasy27's Avatar 21 Velj 2020 22:40 #6 od dasy27
Samo da podijelim saznanja vezana za G-force štap. Čuo sam da je štap (blank) odličan, ali da su vodilice katastrofa. Do te mjere da oštećuju najlon/upredenicu i da je zato niska cijena.

Btw kupio sam Hexanu 270cm 10-35. Hvala na savjetima. Prezadovoljan sam iako sam imao dva puta nezgodnu situaciju na prvom ribolovu s njim. Jednom pri zabačaju, a drugi put prilikom povlačenja ispao mi je gornji segment štapa u more. Još mi je falilo da mi varalica zapne u tom trenutku za kamen pa da moram ulaziti u more po njega 🙈

Postoji li neka opcija da učvrstim spoj a da ne utječe na rastavljanje kasnije? Ili je pak problem u meni 🤔

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 22 Velj 2020 17:43 #7 od Paragon
I meni je prvi put izletila gornja sekcija u more. prvo sam mislio da je puknuo po pola pro izbačaju.
samo malo jače uglavi gornju sekciju i nemas brige s tim.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 26 Velj 2020 21:36 #8 od Barba87
Martine, problem je u tebi 🤣🤣🤣😂😂😂
Slobodno jače spoji, najbolje na zakretanje, tako isto kada rastavljaš odvrneš lagano i ide. I ne mlataraj bez veze sa štapom

Molimo prijavite se