"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging/spinnin/casting štap

Više...
HotTuna's Avatar 11 Lip 2020 21:27 #1 od HotTuna
Sad sam stvarno svast natrkeljo u tom naslovu, ali pocetnik sam i malo se jos gubim u toj terminologiji :D

Uglavnom, tražim štap za ribolov s obale sa stickaitovima /popperima eventualno metalnim jiggovima...

Prioritet je što dalji izbačaj (visok sam oko 190) , koristio bi braid Pe 4 - 6 + stellu /saltigu 8000+
Bacao bi varalice 50 - 100 grama , velicine do nekih 15 cm....
ne znam kako se ponaša velika riba na našem području tj. kakve su joj hranidbene navike , te da li bi se uopče bacila na veče varalice tipa 20 cm poper/stickbait, ili treba znatno manje , recimo do nekih 12cm ?
lovim na području Fažane/Pule /Verude i u par navrata sam vidio primjerke oko 1 m duzine... tuna/lica ??? ponekad uz obalu ponekad iz kajaka....

Izbor sam suzio na Zenqa TOBIZO TC86-110G , ili neki iz Muthos serije (acura/duro), Ripple fishera ( runnerexceed /final standup) , i eventualno NS black hole 1002s....

eh sad tu nastaje muka jer se ne mogu odluciti... sta bi bilo preslabo...sta bi pak bio overkill...Koji je najbolji sto se tice castinga...

ako netko ima iskustva sa nekim od navedenih štapova (prosjecna daljina izbacaja, koja rola, koji PE, etc.), bio bi mu beskrajno zahvalan na savijetu

Hvala !

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 14 Lip 2020 11:55 #2 od BlackMarlin
Tobizo ti nije štap za što dulji izbačaj.
Meni sad dolazi Accura 100H RG, živim u Rijeci i posjećujem Istru. Po meni, to je top štap za naše terene. RG baca i 20ak metara dalje od K varijante, bolji je za površinske varalice, posebno kad vjetar puše. Saltiga 8000 i pe3 vade sve na kvarneru van. Ako ganjaš tunu, pe4. Ne trebaš jače kod nas. Samo stavi 400m i udri. Nova saltiga je super jer možeš kupiti saltigu 8000 i staviti 400m pe3 na nju, pa dodatno kupiti samo špulu 10000h i namotati pe4 400m za tunu. I imaš u jednom kompletu 2 kompleta za lice, zubace, gofove, pa i tune kad zamijenis spulu. Pe4 je za jigove koji se koriste kod nas predebela.
Još nešto, Zenaq se ne kupuje kod Plus Fishinga ni po punoj cijeni, tako da nemoj da te operu talijanski lopovi. Uz to, saltigu 8000h sad možeš dobiti za cca 800 eur, ne 900 kako svugdje piše.
Hvala: HotTuna

Molimo prijavite se

Više...
HotTuna's Avatar 14 Lip 2020 14:39 #3 od HotTuna
Hvala puno na odgovoru ! :D ,ali imam jos koje pitanjce :p tri,cetiri....
Kako to da si se odlucio za Acuru100h a ne duro 100h ?

Da li acura moze dobro odradjivati i jigove ? uz povrsince bacao bi i metalne jigove od nekih 60-80 grama (pretpostavka da se hrane manjom ribicom pa bi se metalci tu mozda uklopili), pe 4 je prejak za to ? , btw dubina je oko 30- 35 metara max gdje lovim ( negdje sam nasao da je 1 g po metru neka racunica, a pak dalje da to nema pravila)

dobro da si mi rekao ja sam skoro isao na 14000xg/hg saltigu ili stelu swc 14k sa PE 5-6 , btw da li na role te velicine (14000) ima smisla stavljat PE 3 /4 ?( kao puno metara, dugo se drila zabava etc. :D) mislio sam ici sa Varivas avani casting ali vidim da njega ima max 300 m za kupit , da li imas nekakvu preporuku ?

Isprobao sam saltigu 2020 u ducanu i super glatko radi, kocnica je vrlo "mekana", dok od stele (SWC) je nekako "ljepljiva"... Vjerujem da je daiwa bolji izbor , ali vjerojatno cu ici sa stelom jer imam iskustva glede odrzavanja/razmontiranja pa to mogu sam, ovo sa mag sealom imam osjecaj da je bolje ne cackat :)

btw ovo sam nasao za tobizo pa mi je djelovalo da bi se dalo bacit daleko makar je kratak stap sto je mozda na stjenama prakticnije....

Molimo prijavite se

Više...
HotTuna's Avatar 14 Lip 2020 14:42 #4 od HotTuna
btw , od koga si narucio ? ja sam nasao neke francuze gugomarine ili tako nekako... moram skicnit u history

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 14 Lip 2020 16:38 #5 od BlackMarlin
Mozes me nazvati na 0993731090

Molimo prijavite se