"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Štap za spinning

• dundo
  • dundo's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 07 Svi 2015 21:10 #1 od dundo
Štap za spinning was created by dundo
Evo da malo proširin ovu kategoriju sa novom temom. Spinningom se bavim već par godina. Dosad sam koristio štap Daiwa Seabass Exceler 3,00m, 15-45gr, i prilično sam zadovoljan s njim, s obzirom da sam koristio malo veće woblere (9 cm+) i teže silikonce. Ali, s vremenom sam prilično ovladao svim tehnikama spinninga, tako da sam već neko vrijeme razmišljao i štedio za neki bolji i finiji štap. Nakon dosta pretraživanja interneta i savjeta iskusnijih prijatelja po štapu, kupio sam Major Craft 902L ( 2,70m, 7-23gr). Zanima me ima li netko ovaj štap i ako ima da napiše par riječi. Dobio sam ga prije 10-tak dana, oduševlen sam, ali ga još uvijek nisam provao ( zdravstveni problemi).

Molimo prijavite se

Više...
Bambus's Avatar 08 Svi 2015 01:23 #2 od Bambus
Replied by Bambus on topic Štap za spinning
To je odličan štap, Major Craft je kod nas best buy u omjeru cijene i kvalitete. Solpara, Crostage, Zaltz, a KG Evolution da ne spominjem. Jedino što mogu primjetiti je gramaža 7-23g, čini mi se dosta lagan? Pretpostavljam da s njim planiraš bacati manje varalice i silikonce?
Hvala: dundo

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 08 Svi 2015 09:59 #3 od dundo
Replied by dundo on topic Štap za spinning
Upravo tako. Štap je na izgled tanak, ali po pisanju ljudi koji ga imaju, u njemu čuči prava zvijer. Sa lakoćom izvlači strijelke od 5-6 kg. Jedan spiner, koji ima istu vrstu štapa ali još manje gramaže, piše da je nedavno bez ikakvih problema izvadio štuku od 7 kg.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 08 Svi 2015 22:56 #4 od Geno
Replied by Geno on topic Štap za spinning

dundo napisao: Upravo tako. Štap je na izgled tanak, ali po pisanju ljudi koji ga imaju, u njemu čuči prava zvijer. Sa lakoćom izvlači strijelke od 5-6 kg. Jedan spiner, koji ima istu vrstu štapa ali još manje gramaže, piše da je nedavno bez ikakvih problema izvadio štuku od 7 kg.

Koji si model uzeo?Ja sve nešto gledam,ali cijene,cijene jao.Vidim da ako je štap malo bolje naoružan fuji vodilicama ide odmah dosta gori.Gledao sam od Shimana -Stradic i od daiwe Infiniti q što su cijene još donekle pristojne.Ovo tvoje je dosta lagano i za strijelku ood 5-6 kila možda i prelagano.Neki dan sam jednu prizemljio oko kila na štap 240,10-40-to je mrcina.Đe si uzeo M.C,da i ja bacim oko? B)

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 08 Svi 2015 23:08 #5 od dundo
U Magura, 945 kn.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 09 Svi 2015 19:40 #6 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Štap za spinning
To je sigurno odličan štap, volio bi ga vidit kako se nosi s ribom od 5-6kg iako smatram da mu je to možda malo prevelik zalogaj, ali zašto ne? naročito ako je s druge strane iskusna lisica :cheer:

Dundo, je li to Major Craft Crostage CRK-902L model?

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 10 Svi 2015 13:32 - 10 Svi 2015 16:02 #7 od dundo
Štap je Major Craft ZALTZ 902 L (2,76 cm, 7-23 gr). Bio je zadnji u Magura u Zagrebu. Prodavač mi je rekao da i on na njega lovi i da ću biti oduševljen performansama štapa. Kontaktirao sam prije toga i neke ribolovce koji se spinningom bave odavno i koji koriste ovaj štap. Svi su mi rekli da sigurno neću požaliti, i da štapovi od Major Crafta imaju najbolji omjer cijene i kvalitete. Ja ga još nisam provao (zdravstveni problemi), ali sam oduševljen kako leži u ruci i kako je lagan. Mislim ga upariti sa Shimano Rarenium Ci4+ 4000 FB. Inače, cijena mu je bila 134 $ (945 kn) uz besplatnu dostavu na kućnu adresu.
Zadnja izmjena: 10 Svi 2015 16:02 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 10 Svi 2015 16:04 #8 od zeusfaber

dundo napisao: Štap je Major Craft ZALTZ 902 L (2,76 cm, 7-23 gr). Bio je zadnji u Magura u Zagrebu. Prodavač mi je rekao da i on na njega lovi i da ću biti oduševljen performansama štapa. Kontaktirao sam prije toga i neke ribolovce koji se spinningom bave odavno i koji koriste ovaj štap. Svi su mi rekli da sigurno neću požaliti, i da štapovi od Major Crafta imaju najbolji omjer cijene i kvalitete. Ja ga još nisam provao (zdravstveni problemi), ali sam oduševljen kako leži u ruci i kako je lagan. Mislim ga upariti sa Shimano Rarenium Ci4+ 4000 FB. Inače, cijena mu je bila 134 $ (945 kn) uz besplatnu dostavu na kućnu adresu.

Fenomenalna kombinacija :cheer:

Pogledaj ovo - Major Craft Crostage 902L (ista gramaža ko tvoja ako se ne varam, barem po specifikacijama na Major Craft Crostage stranici)

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 10 Svi 2015 17:13 #9 od dundo
Nije Crostage nego Zat. Uprošlom postu nisam naveo puno ime štapa, (Major Craft Zaltz ZAT902L) sorry. Prije par godina Major Craft je izbacio seriju štapova za ribolov s obale (spinning i shore jigging). Najniži cjenovni razred je Solpara, zatim Crostage, onda Zaltz i na vrhu KG Evolution." Štapovi su se pokazali odličnim i po pisanju mnogih svjetskih ribolovnih časopisa koji se bave ovim temama, uz sam bok štapovima renomiranijih proizvođača koji su dvostruko pa i trostruko skuplji". Ovo je citat iz jednog časopisa koji san nedavno čitao.

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 10 Svi 2015 17:27 #10 od dundo
J.b.te ovoga glupana. Zamalo mu nije smako ribu.
Hvala: Jadran

Molimo prijavite se

Više...
Jadran's Avatar 10 Svi 2015 23:32 #11 od Jadran
Replied by Jadran on topic Štap za spinning
Da. Malo je falilo :cheer:

Inače, odličan štap, veselim se slikama s prvim ulovom! Po mogućnosti odmah kapitalnim, prvo pa muško :lol:

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 11 Svi 2015 15:18 #12 od dundo
Jadran, iz Tvojih usta u Božije uši, rekli bi mi Konavljani. Inače ja ti još koristim onaj stari mobitel Nokiu tzv. montun. Nije da ne mogu uzeti ovaj novi, "pametni", nego ne želim. Jedino kad dođem doma sa ulovom, pa da me mala ili žena slika i pokažu mi kako da sliku postavim na forum. Znam da to nije neka škola, ali iskreno, to me dosad nikako nije zanimalo.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 12 Svi 2015 11:51 #13 od zeusfaber

dundo napisao: Jadran, iz Tvojih usta u Božije uši, rekli bi mi Konavljani. Inače ja ti još koristim onaj stari mobitel Nokiu tzv. montun. Nije da ne mogu uzeti ovaj novi, "pametni", nego ne želim. Jedino kad dođem doma sa ulovom, pa da me mala ili žena slika i pokažu mi kako da sliku postavim na forum. Znam da to nije neka škola, ali iskreno, to me dosad nikako nije zanimalo.

Montun :lol:

Lako je postaviti sliku, neće biti problema. U biti nadam se da će ti postavljanje slika ući u rutinu, što znači da ćeš stalno loviti :lol:

Ovdje sam ukratko opisao kako se to radi a i tu smo uvijek za pomoć

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 23 Lip 2015 11:29 #14 od Geno
Dundo,je li isproban MC? Kako se pokazao?

Molimo prijavite se

Više...
Jadran's Avatar 23 Lip 2015 11:39 #15 od Jadran
Replied by Jadran on topic Štap za spinning
Ja se nadam da jest i da je dobar, još čekamo sliku :)

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 23 Lip 2015 21:12 #16 od dundo
Štap je prije par dana bio na moru prvi put. Ne da bi lovio, nego jednostavno da bi ga upoznao. Ponio sam cijeli arsenal varalica, popeo se na stijenu i udri. Nema koju nisam provo kako radi. More je bilo bistro i bila je bonaca, taman idealno. Sa polarizacijskim oćalama vidiš svaki mig varalice. Ukratko, oduševljen sam performansama štapa, pogotovo za rad sa silikoncima i manjim voblerima i površincima.Još kad na njega dođe nova makinja (mislim uzet Shimano Rarenium CI14+ 4000) bit će to odlično oružje, nadam se za duže vrijeme.
Hvala: AlenP, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
SanTiago's Avatar 23 Lip 2015 22:03 #17 od SanTiago
Replied by SanTiago on topic Štap za spinning
Ja sam uzeo najjeftiniji mc solpara 7-23gr. Normalno da se nemoze usporediti sa kojom skupljom verzijom ali mogu rec da je stap vrh za tu lovu, odrađuje svoje besprijekorno..

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 23 Lip 2015 22:55 #18 od Geno
Može li se ovom gramažom štapova što ste vas dva uzeli bacati i voditi na primjer ovaj Lucky Craft Sammy 115 od 18 grama.Treba li tu biti jači štap i druga(brza) akcija štapa?

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 24 Lip 2015 11:30 #19 od dundo
Ovaj moj štap i jest brze akcije, 7-23 gr. To znači da se on najbolje ponaša kad s njim bacaš varalice čija je ukupna težina od 7-23 gr. Prema tome, za rad s tim voblerom od 18 gr ovaj štap je idealan.

Molimo prijavite se

Više...
AlenP's Avatar 26 Lip 2015 12:18 #20 od AlenP
Replied by AlenP on topic Štap za spinning
Solpara je odličan štap! Perce koje vadi ribu :) dundo, koje polarizacijske naocale imas? nisam to nikad koristio a interesira me :) fora su?

Molimo prijavite se