"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Štap za lov liganja iz barke

• Pikabu
  • Pikabu's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Pikabu's Avatar 30 Lip 2015 11:04 - 30 Lip 2015 11:05 #1 od Pikabu
Kupio sam si novi štap za lov liganja iz barke. Prije sam kuburio sa starim jeftinim spin štapom sa strganim vrhom i zahrđalim vodilicama, pa sam s promjenom prilično sretan.

Štap je Mitchell Squid Jig, 1.80m, akcije 50-100g. Idealno za to što mi treba. Lagan je, ima lijepi osjetljivi vrh, ali opet ne premekan da visi pod teretom peškafonda. Najbolji adut mu je cijena od 140kn zbog čega sam ga i kupio :) Bio je još jedan bolji za 340kn, pa onda najbolji za 1000+, ali meni će i ovaj biti sasvim ok.

Evo i par fotki:

Zadnja izmjena: 30 Lip 2015 11:05 od Pikabu.
Hvala: sparidae, AlenP

Molimo prijavite se

Više...
sparidae's Avatar 30 Lip 2015 11:44 #2 od sparidae
Sviđa mi se, lijepo izgleda. Zbilja ne vidim drastičnu razliku između štapova od 150 i 1000kn za lov liganja, osim drastične cijene. Da se spominjem štapove od 3000kn od Yamashite. Lovim lignje uspješno s kraja štapom za spinning od 2.4m i 300kn i iz barke sličnim kao tvojim. Naravno, tako skupi štapovi moraju postojati jer će se uvijek naći neki luđak koji će ih kupiti, ali mislim da je to suludu. Da idem na neku kvalitetnu varijantu vjerojatno bi ciljao inchiku štap koji je odličan za lignje i tataki jer su mu gramaže u super rasponima i odlično se savija. U svakom slučaju, vrlo zanimljiv i dobar izbor Pikabu. Jesi ga već testirao?

Molimo prijavite se

• losos
  • losos's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
  • da bi uvatio ribu moras imati mokre gaće!
Više...
losos's Avatar 30 Lip 2015 11:57 #3 od losos
Replied by losos on topic Štap za lov liganja iz barke
Kud ne rece da kupujes takav stap, imam ja jedan vrhunski, je da mu je bio puknuo vrh ali ne utjece na perfomanse, da bi ti ga ispod pola cijene ;)

Molimo prijavite se

• losos
  • losos's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
  • da bi uvatio ribu moras imati mokre gaće!
Više...
losos's Avatar 30 Lip 2015 12:00 #4 od losos
Replied by losos on topic Štap za lov liganja iz barke

sparidae napisao: Sviđa mi se, lijepo izgleda. Zbilja ne vidim drastičnu razliku između štapova od 150 i 1000kn za lov liganja, osim drastične cijene. Da se spominjem štapove od 3000kn od Yamashite. Lovim lignje uspješno s kraja štapom za spinning od 2.4m i 300kn i iz barke sličnim kao tvojim. Naravno, tako skupi štapovi moraju postojati jer će se uvijek naći neki luđak koji će ih kupiti, ali mislim da je to suludu. Da idem na neku kvalitetnu varijantu vjerojatno bi ciljao inchiku štap koji je odličan za lignje i tataki jer su mu gramaže u super rasponima i odlično se savija. U svakom slučaju, vrlo zanimljiv i dobar izbor Pikabu. Jesi ga već testirao?

muci ne spominji ludake :silly: , dao sam ja za ovaj svoj gore iljadarku... manija ribolova ne pita... ;)
Hvala: AlenP

Molimo prijavite se

• Pikabu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Pikabu's Avatar 30 Lip 2015 12:21 - 30 Lip 2015 12:22 #5 od Pikabu

sparidae napisao: Jesi ga već testirao?

Još nisam stigao, ako se zvijezde poslože kako treba, za vikend ide test. A što se cijene tiče - koliko sam skuzio, što skuplji, to lakši.. A vjerovatno je i materijal bolji, vodilice i tako. Na mojem starom jeftilenu su sve pri vrhu zahrđale.
Zadnja izmjena: 30 Lip 2015 12:22 od Pikabu.
Hvala: AlenP

Molimo prijavite se

Više...
AlenP's Avatar 30 Lip 2015 12:57 #6 od AlenP
Replied by AlenP on topic Štap za lov liganja iz barke

Pikabu napisao:

sparidae napisao: Jesi ga već testirao?

Još nisam stigao, ako se zvijezde poslože kako treba, za vikend ide test. A što se cijene tiče - koliko sam skuzio, što skuplji, to lakši.. A vjerovatno je i materijal bolji, vodilice i tako. Na mojem starom jeftilenu su sve pri vrhu zahrđale.

Tako i na mojem Ron Thompsonu ali nisam ga pazio. Trebalo bi svaki put oprati vodilice i osušiti ih ali za štap od 200kn to mi se baš i nije dalo. Što se tiče štapa za lignje meni se to čini skroz ok, mislim da će te poslužiti u onom što si naumio a to je pretpostavljam peškafondo ribolov lignje na dnu?

Molimo prijavite se

• Pikabu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Pikabu's Avatar 30 Lip 2015 15:31 #7 od Pikabu

AlenP napisao: A to je pretpostavljam peškafondo ribolov lignje na dnu?

Da, da, naravno. Mislim ga koristiti i za kančanicu, a vučem i varalice s njim.

Molimo prijavite se

Više...
orada277's Avatar 30 Lip 2015 21:36 #8 od orada277
ja imam takav štap meni se pokazao dobro za lignjolom ili za kancanicu :cheer: :cheer:

CATCH I RELEASE..CiR

Molimo prijavite se

Više...
dalmatino's Avatar 28 Srp 2015 11:28 #9 od dalmatino
Inchiku štap je idealan za peškafodno. Planiram tu napraviti presjek i uzeti nešto za inchiku i lignje iz barke. Ako imate prijedlog, nije na odmet :P

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 28 Srp 2015 23:24 - 29 Srp 2015 08:03 #10 od pepsi
Replied by pepsi on topic Štap za lov liganja iz barke
Okuma fast inchiku 2,212 cm, 60-150g, imam ga u dućanu, 396 kn.

Pravi mali multipraktik,za lignje za inchiku pa i za jigging ga ljudi uzimaju.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 29 Srp 2015 08:03 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
dalmatino's Avatar 29 Srp 2015 08:02 #11 od dalmatino
Čuo sam za Fast Inchiku, super izgleda, siguran sam da je za tu lovu sasvim dobar štap. Kako misliš "Imam ga u dućanu?" :cheer:

Ovako nešto planiram uzeti i pokriti 2-3 vrste ribolova. Inchiku i kaburu odnosno light jigging, lignje na peškafondo ili nekakav tataki i srednju kančanicu. Ubit 3 muhe jednim udarcem za 400kn :lol: Baš me zanima...

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 29 Srp 2015 08:11 - 29 Srp 2015 08:42 #12 od pepsi
Nećeš fulati sa ovim štapom a Okuma što se tiče opreme ima najbolji omjer cijene i kvalitete, a imam ga u dućanu di radim, Sonik-Udica ribomaterijal u Zadru :)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 29 Srp 2015 08:42 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Srp 2015 08:46 #13 od zeusfaber
Ja imam Black Hole Rubber Jigging 40-160g, navodno izvrstan za lignje. Skuplja prašinu u stanu :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 04 Kol 2015 13:37 #14 od Manta
Replied by Manta on topic Štap za lov liganja iz barke

pepsi napisao: Okuma fast inchiku 2,212 cm, 60-150g, imam ga u dućanu, 396 kn.

Pravi mali multipraktik,za lignje za inchiku pa i za jigging ga ljudi uzimaju.

Čista istina, imao sam taj štap i nedavno ga nažalost prodao kolegi po štapu.Krv mi je pio godinu dana da mu ga prodam i popustio sam teška srca.

Za taj novac vrijedi svake lipe, za lignje iz barke dušu dao.Osjetljiv, brz ko munja i lagan.Koristio sam ga za arbune iz barke,i za potezanje na ovčice i orade,za panulu i jednostavno štap je predobar.
Nakon godinu dana korištenja nisam primjetio ni najmanje oksidacije na vodilicama ni na blanku.

Jedina mana mu je transport, ručka je jedan dio a blank je drugi dio dugačak oko 160-170 cm tako da se mora puno pazit pri spremanju u auto ili u kabinu od barke.
Za usporedbu imam i okumu big squid 40-100 gr, dužina 180 cm i prema inchiku big squid je toljaga prema njemu.

Čim se dočepam nekih kunovaca uzimam dva komada.
Moja preporuka za štap.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 04 Kol 2015 14:53 - 04 Kol 2015 16:36 #15 od pepsi
Za bilo što od opreme javite se,svim članovima LM popust 10%,ko nezna radim u sonik-udica ribomaterijal u Zadru,šaljemo poštom. ;)

Zadnja izmjena: 04 Kol 2015 16:36 od pepsi.
Hvala: Manta

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 04 Kol 2015 22:12 #16 od dundo
Replied by dundo on topic Štap za lov liganja iz barke
Imate li svoju web stranicu, da vidimo ponudu.

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 05 Kol 2015 10:33 #17 od pepsi
Nažalost nemamo :(

Molimo prijavite se

Više...
marioadria's Avatar 01 Ruj 2015 11:27 #18 od marioadria
Lovi li itko s 2 štapa? Ima li smisla? :)

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 01 Ruj 2015 12:55 #19 od Manta
Replied by Manta on topic Štap za lov liganja iz barke

marioadria napisao: Lovi li itko s 2 štapa? Ima li smisla? :)

Lovim, :P Najviše po danu kad lignja ne radi toliko, navečer pod feral ipak volim na ruku.

Jedan sistem mi je lakši peškafondo (oko 30 gr)i i mrkva oko 60-70 cm iznad peškafonda, a drugi sistem je malo teži peškafondo 50-70 gr i obično silikonac dtd metar i više izmad peškafonda.
Uvijek lovim sa peškafondima različitih težina da se sistemi ne petljaju dok me nosi kurenat.

Jedan sistem obično teži mi je metar od dna a lakši podižem po 3-5 metara iznad.
Od štapova su mi najdraži kinezi,dužine 2.40 ili 2.70 do 60 gr. mekani su pa se lignja puno puta sama zakvači i smota štap pa ima vremena da se uzme štap u ruke i krene namotavat.

Ako je malo valovito još bolje, štapovi se lagano savijaju pa lignja ili smota štap ili se štap prestane savijat znači da je lignja podigla pešku ili mrkvu i tad je zakvačena.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

• Pikabu
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Pikabu's Avatar 02 Ruj 2015 10:48 #20 od Pikabu
Ja sam probao nekoliko puta, i odustao..

Molimo prijavite se