"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMA: Best buy štapovi do 500kn

Best buy štapovi do 500kn 14 Ožu 2016 17:20 #6727

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1351
Best buy štapovi do 500kn

Spinning štap: Okuma Hexana 5-20g i 10-36g
Spinning štap: Okuma Octana 5-20g i 10-40g
Zadnja izmjena: : 21 Ožu 2016 21:47 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Best buy štapovi do 500kn 14 Ožu 2016 23:48 #6744

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
U ovoj kategoriji imam 2 modela.

1. Okuma Safina X Tele Carp 3,60m 3,5 150g
- šaranski štap kojeg koristim u kombinaciji s freespool rolama za ribolov s kraja na orade i "šta naleti". Po raznim forumima ističe se kao best buy u tom cjenovnom razredu pa sam ga zbog toga i ja kupio (2 komada).
Moje osobno iskustvo je onako-onako. Nemam mu šta zamjeriti niti sam probao bolji teleskopski štap no svima koji ga mogu transportirati za ovakve potrebe preporučam dvodijelni ili eventualno trodijelni štap a ne teleskop. I ja sam u startu razmišljao o praktičnosti, pogotovo jer ponekad na ribolov idem sa skuterom ali sad mi je žao. Imao sam priliku koristiti dvodijelni štap slične cijene i to je neusporedivo.

2. Okuma Hexana Spinn 240cm 5-20g

Dvodijelni spin štap. 240cm dužine, težine zabačaja 5-20g, brze akcije.
Izuzetno sam zadovoljan ovim štapom. Koristim ga za sve živo. Voblere, površince, silikonce, skosavice, živa ješka a volo, ušate i bukve na paštelu...
Štap košta 350kn pa vjerujem da se do ovih 500kn iz naslova može naći nešto bolje no ja sam zadovoljan. Možda je kriv za poneki wind knot na upredenici no bilo koji štap s Fuji K vodilicama s kojima bi znao da sam ja kriv a ne štap, ipak košta dosta više.
smoto
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Boki

Best buy štapovi do 500kn 15 Ožu 2016 21:16 #6758

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
Za Surf cating, klizni sistem s bait runner-ima na dno, lov palamide srdelom u propadanju;

Prologic 3,60m 3lb teleskopski -470kn

A za spin;

Hexana 5-20g 240cm x-fast, definitivno do sada najbolji omjer ulozeno-dobiveno, ma fantastican stap! -350kn
( meni se do sad nikad nije dogodio neki cvor na upr. sa Hexanom )
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 15 Ožu 2016 21:20 od Fanatik.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Boki

Best buy štapovi do 500kn 20 Ožu 2016 13:08 #6830

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Legenda foruma
  • Samo moru virujem
  • Zahvala primljena: 1177
Slszem se s Ahab i Fanatik /om

Imam i ja Hexanu 2.40 / 5-20 g. Uzeo sam je kao svoj prvi stap. Kao pocetniku bilo se tesko odlucit izmedu gomile stapova.
Svakako preporuka svakom za stap izvrstan je bez imalo dvojbe. Ja sam ga upario s Catanom koja je isto super. :like:
Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Best buy štapovi do 500kn 20 Ožu 2016 20:33 #6838

• degliorsi
  • degliorsi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • :)
  • Zahvala primljena: 11
RON THOMPSON SEABOSS TELE BOAT 300-400kn i dobijes i 3 izmjeniva vrha mozes na bulentin sa najtanjim i na pendulu sa najjacim
Non bene pro toto libertas venditur auro

Best buy štapovi do 500kn 21 Ožu 2016 14:49 #6845

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Potpuno se slažem za Okumu Hexanu! Odličan štap. Imam ga već 6 godina - Okuma Hexana 10-36g. Uz minimalno održavanje (nakon svakog ribolova otuširam ga hladnom vodom i obrišem vodilice), štap je "vječan". Definitivno jedan od BEST BUY štapova do 500kn!
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: tanjo007

Best buy štapovi do 500kn 21 Ožu 2016 17:24 #6849

• tanjo007
  • tanjo007's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 318
Pozdrav,
prošli tjedan sam nabavio novi štap za lignje OCUMA OCTANA 2,4m, odličan štap samo se još nisam privikao na njega ali doći će on na svoje mjesto. Mjesto " Zločina " - " Kupnje " , preporuka kolege PEPSIJA , a znamo da šampion zna svoj posao.
:like: :like:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, pepsi

Best buy štapovi do 500kn 21 Ožu 2016 21:46 #6855

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
tanjo007 napisao:
Pozdrav,
prošli tjedan sam nabavio novi štap za lignje OCUMA OCTANA 2,4m, odličan štap samo se još nisam privikao na njega ali doći će on na svoje mjesto. Mjesto " Zločina " - " Kupnje " , preporuka kolege PEPSIJA , a znamo da šampion zna svoj posao.

Pretpostavljam da si uzeo 5-20g?

Best buy štapovi do 500kn 23 Ožu 2016 20:11 #6892

• tanjo007
  • tanjo007's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 318
zeusfaber napisao:
tanjo007 napisao:
Pozdrav,

Pretpostavljam da si uzeo 5-20g?

da da
:like:
Zadnja izmjena: : 23 Ožu 2016 21:54 od zeusfaber.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber

Best buy štapovi do 500kn 14 Tra 2016 18:24 #7161

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 178
Ljudi pomagajte. Ne mogu se odluciti koji stap uzeti za spinanje na moru sa obale. Nekako sam suzio izbor na dva stapa.

1. OKUMA OCTANA SPIN 270CM 10-35G
2. OKUMA HEXANA SPIIN 300CM 15-50G

Sto se tice ribe koju planiram loviti na njega je branko i strelka. Imam povremene izlete na neke lokacije gdje se moze zaletiti i palamida od par kila ali ne stavljam naglasak na nju. Mene nekako vise vuce ka octani jer po citanju sam uspio nekako zakljuciti da je bolji tj. kvalitetniji stap. Ako sam u krivu onda me ispravite.
Ukoliko imate preporuku za nesto bolje u ovom cjenovnom rangu rado cu vas poslusati.

Hvala i lp !

Best buy štapovi do 500kn 18 Tra 2016 12:07 #7199

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Shimano Yasei Red Sea Bass 270MH 10-50g

Sta mislite o ovom stapu. Za spinanje na moru ( branko, strelka, saruni i usate ) ili ici na Ocuma Hexanu 3,00m 15-50g ?
Danas ili sutra narucujem pa Vas molim za pomoc sto prije za koji da se opredjelim i po vasem misljenju zasto.

Hvala Vam !
Zadnja izmjena: : 18 Tra 2016 12:24 od dxdandy.

Best buy štapovi do 500kn 18 Tra 2016 14:47 #7200

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Ja bi na tvom mjestu uzeo Okumu Octanu 10-40g. Više nego dobra za brancina i strijelku, a ne bi trebao imati problema s palamidama. Hexana je isto dobar izbor. Nažalost ovaj Shimano Yasei ne poznajem.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

Best buy štapovi do 500kn 18 Tra 2016 15:13 #7201

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Ma znam da je to vjerojatno bolji stap (octana) ali me muci njegova duzina. Bojim se da ne budem kratak sa izbacajem laganih varki. Zato sam i gledao ove jer su duzinom ili 2,70 ili 3,00.
Ipak ce sluziti iskljucivo za spinanje sa obale a ima dana kada je riba relativno daleko od obale pa je vjerojatno svaki centimetar bitan. Inace sam mislio stapom koji kupim bacati varalice tezine do max 35g.
Nadam se da to nije problem za navedene stapove. U pravilu ce biti lakse ali imam i par tih tezih pa da sam ipak siguran.

Best buy štapovi do 500kn 18 Tra 2016 16:17 #7202

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Također gledam taj Yasei. Gledam i Major Craft kojeg je Pepsi spomenuo u temi "štapovi do 1000kn". S popustom košta tu negdje. Okumu neću samo da se ne vezivam uz jedan brand iako sam s Hexanom zadovoljan.
smoto

Best buy štapovi do 500kn 18 Tra 2016 18:26 #7204

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Ahab napisao:
Također gledam taj Yasei. Gledam i Major Craft kojeg je Pepsi spomenuo u temi "štapovi do 1000kn". S popustom košta tu negdje. Okumu neću samo da se ne vezivam uz jedan brand iako sam s Hexanom zadovoljan.

Evo ovako. Odluka je pala na Shimano Yasei Red Sea Bass 270MH 10-50g. Zasto ? Zato sto ga nitko koliko vidim ovdje na forumu nema. A cijelo vrijeme od kad sam ga vidio vuce me da ga kupim. Ne znam zasto je tako ali eto je. Naravno da sam mozda jako pogrijesio ali to cete i vi onda uskoru saznati i necete ponoviti istu gresku. :) Ako nevalja onda ce da bude drugi bolji, gori sigurno nece. :cheer:
Kad stigne postam ovdje slike i prve suhe dojmove ili da otvorim bas pod temu o njemu. Izjasnite se unaprijed. Sutra ujutro ide narudzba.
Sto se tice mokrog krstenja, ono je odgodjeno dok jos ne uzmem i novu rolu za koju se jos nisam odlucio.

Edit: razmisljam o Okuma Ceymar C-40
Ako imate nesto bolje u tom cjenovnom rangu slobodno recite, savjeti dobro dosli.

Usput molim preporuku za upredenicu i gdje ju vi kupujete. Predpostavljam da mi ne treba nista posebno jako za branka ili za strelku mozda nesto malo jacu? Ali koliko vidim komadi koji se hvataju gdje planiram spinati nisu vece od 2kg a mozda su i dosta manji pa nema neke brige. Cisto sumnjam da cu imate vece komade na njemu ali vi preporucite u svakom slucaju.

Hvala !
Zadnja izmjena: : 18 Tra 2016 18:37 od dxdandy.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Ahab
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3