"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

map-pin Best buy štapovi do 1000kn

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 14 Ožu 2016 17:20 #1 od zeusfaber
Best buy štapovi do 1000kn
Više...
pepsi's Avatar 25 Ožu 2016 17:08 #2 od pepsi
Replied by pepsi on topic Best buy štapovi do 1000kn
Preporuka i za novi MC First cast u eging i spin verziji.Oba u dužinama 2.40 i 2.55. Oko 550-600 kn.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: Boki
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Ožu 2016 19:54 #3 od zeusfaber

pepsi napisao: Preporuka i za novi MC First cast u eging i spin verziji.Oba u dužinama 2.40 i 2.55. Oko 550-600 kn.

Ovo je nešto novo? Koji model imaš? Super izgleda :like:
Više...
pepsi's Avatar 25 Ožu 2016 21:49 #4 od pepsi

zeusfaber napisao:

pepsi napisao: Preporuka i za novi MC First cast u eging i spin verziji.Oba u dužinama 2.40 i 2.55. Oko 550-600 kn.

Ovo je nešto novo? Koji model imaš? Super izgleda :like:

Najnovije :lol: trenutno imamo po dva modela u eging i u seabass seriji, Eging 2.40 i 2.55( egi 2-3.5) a seabass 2.55( 7-23) i (10-30)grama regular fast akcije. Iako su kao "osnovni" model, izgledom, završnom obradom, materijalima, da ne spominjem težinu(jedva 100 grama teški) cijenom su jako prihvatljivi tako da će s vremenom sigurno ući u kategoriju best buy. :like:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: tanjo007
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 04 Tra 2016 12:45 #5 od Ahab
Replied by Ahab on topic Best buy štapovi do 1000kn
Pepsi, daj link na model i proizvođača. Smotan sam, nikako pronaći.

smoto
Više...
pepsi's Avatar 04 Tra 2016 13:10 #6 od pepsi

Ahab napisao: Pepsi, daj link na model i proizvođača. Smotan sam, nikako pronaći.

www.majorcraft.co.jp/english/

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Tra 2016 14:57 #7 od zeusfaber

pepsi napisao:

Ahab napisao: Pepsi, daj link na model i proizvođača. Smotan sam, nikako pronaći.

www.majorcraft.co.jp/english/

Hoće mi neko objasniti zašto svi japanci imaju "čudne" web stranice? :lol:
Više...
Pikabu's Avatar 07 Tra 2016 15:24 #8 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Best buy štapovi do 1000kn

zeusfaber napisao: Hoće mi neko objasniti zašto svi japanci imaju "čudne" web stranice? :lol:

Vjerovao ili ne, otvorio sam gornji link, pomislio isto to, i zatvorio ga :)
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 25 Velj 2017 20:33 #9 od Ahab
Nabavio se novi štap. Daiwa Regal Carp 13ft 3.5lbs , tri sekcije.
Nakon podužeg istraživanja mislim da je to best buy šaranski štap ispod 100€.

Koristiti ću ga na moru za ribolov s kraja (orada i sl.). Kroz ovaj tjedan stiže i Shimano Big Baitrunner XT-A LC za upariti s ovim štapom. Ako mi kombinacija bude odgovarala, a vjerujem da hoće, nabaviti ću još jedan takav komplet a štapove i role koje sada koristim pokloniti ženinom bratu.

Kad stigne rola onda ću malo više napisati i o jednom i o drugom. Za sada štap čeka u ormaru.

smoto
Hvala: Vinsent_P
Više...
Vinsent_P's Avatar 25 Velj 2017 21:06 #10 od Vinsent_P
Koliko je bila dostava?
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 25 Velj 2017 21:29 #11 od Ahab
U trenutku pisanja posta stranica s koje sam kupio nije radila pa sam linkao drugu s istom cijenom.

Ovo je pravi link: https://www.nordfishing77.at/daiwa-regal-carp-13ft-3-5lb-3tlg-4916

Kolega s posla i ja smo naručili dva komada (on već ima jednog i jako je zadovoljan) pa nas je dostava došla po 6€. (ukupno 11,99€)

smoto
Hvala: Vinsent_P
Više...
trudilak's Avatar 26 Velj 2017 14:26 #12 od trudilak
ŠTAP JE FENOMENALAN,JA LOVIN SA ISTOM MAKINJOM I ŠTAPON ...
Hvala: Ahab
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 26 Velj 2017 21:52 #13 od Ahab
Puno sam dobroga o štapu čuo no kad mi je stigao prvo što sam se iznenadio je da štap uopće nema ručku. Navikao sam da štap ima konkretnu ručku. Malo sam mahao s njim na parkingu i stvarno reže zrak i moga bi biti vrhunski za daleki zabačaj ali fali mi nešto što ću stisnuti rukom. Štap je tanji na zadnjem kraju nego tamo gdje ide rola. Umjesto ručke ima nekakav "gumirani premaz" debel valjda 1 mikrometar. Kolega kaže da je i njemu ispočetka to bilo čudno ali da je navikao. Valjda ću i ja.

smoto
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 28 Velj 2017 21:32 #14 od Ahab
Zaboravio sam pitati, koji najlon koristiš i koje olovo?
Mislim se između Momoi Black Shadowa 0,33 sa 80g olovom ili Black Shadow 0,37 sa 100g olovom.

smoto
Više...
trudilak's Avatar 28 Velj 2017 22:03 #15 od trudilak
salsa quantum 0,45 i predvez seagur 0.37 i olovo 0,8 ili 07,5
preporučia bi šta tanji najlon
Više...
trudilak's Avatar 28 Velj 2017 22:04 #16 od trudilak
100 grama ti je po meni taman granica mada štap bez problema može i više
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 28 Velj 2017 22:20 #17 od Ahab
Znam da štap može priko 100 g ali pitanje je može li Momoi Black Shadow 0,33 izdržat više a ne volim koristiti leader.

smoto
  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 02 Ožu 2017 18:45 #18 od Igor
Replied by Igor on topic Best buy štapovi do 1000kn
Negdje na nekom forumu sam našao koje sile pri zabačaju djeluju na najlon i ako se dobro sjećam za 100g olovo je najlon minimum 0.40. Budem probao naći pa linkam ako nađem.
Više...
zoki1's Avatar 02 Ožu 2017 19:52 #19 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Best buy štapovi do 1000kn
Za shock leader možeš koristit i špagu 0.25 i predvez od fluorokarbona i nemaš brige.Inače ovih 3.5 lb je malo veča nauka nego kaj vi mislite.Ja sam sa štapom od 3lb i olovom 100g bacao od 120-140m,ali taj štap je bio progresivne akcije,tj vršne akcije.Možeš imat štap od 3,5 lb koji je parabolik i jednostavno nije namjenjen za udaljenosti nego za čisti užitakm u ribolovu.Naime ti štapovi se frču iz ručke,odnosno savijaju se cijelom dužinom i puno lakše umaraju veču ribu.Kod progresivnih štapova je puno bitnija nježna ruka na kvalitetnoj kočnici jer oni vole čupat udice iz usta riba jer su puno tvrđi od parabolika.Tema je dosta široka.Htio sam reči da štap od 3.5lb i štap od 3.5lb mogu biti različiti ko dan i noč.
Hvala: Boki
Više...
Jura's Avatar 31 Svi 2017 17:01 #20 od Jura
Replied by Jura on topic Best buy štapovi do 1000kn
Jel ima na tržištu u HR neki novi best buy spin štap do 800 kn. Ili preporuka za neki spin štap do 2.50m i 10-30g akcije, prvenstveno za strijelke. Spominjali ste dosta major craft štapova i možda ovaj MC first cast seabass 10-30 najbolje odgovara ovome što tražim. Volio bi još par opcija pa molim vaše mišljenje ;)