"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Major Craft Skyroad

• porfo
  • porfo's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 16 Stu 2016 11:03 - 17 Stu 2016 00:05 #1 od porfo
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
ima li ko i kakva su iskustva hvale ga dosta vani :)
mene zanima iskustvo iz prve ruke
Zadnja izmjena: 17 Stu 2016 00:05 od zeusfaber.
Više...
zeusfaber's Avatar 17 Stu 2016 00:06 #2 od zeusfaber
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Mislim da mi je pepsi spominjao da ga imaju u Udice, ako je to taj novi Major Craft :)

Cijena oko 500-600kn?
Hvala: Zdenko
Više...
pepsi's Avatar 17 Stu 2016 07:31 #3 od pepsi

zeusfaber napisao: Mislim da mi je pepsi spominjao da ga imaju u Udice, ako je to taj novi Major Craft :)

Cijena oko 500-600kn?

Nije to taj, ja sam spominjao "First Cast" model, "Skyroad" je bolji, kvalitetniji i skuplji model.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: Zdenko
Više...
Zdenko's Avatar 17 Stu 2016 08:02 #4 od Zdenko
Ima ih u Maguro trgovini i cijena im je oko 1300 do 1400 kuna.Kazu da su jako dobri i kvalitetni.

Rogi ribaru !
Više...
oki270's Avatar 17 Stu 2016 09:02 #5 od oki270

porfo napisao: ima li ko i kakva su iskustva hvale ga dosta vani :)
mene zanima iskustvo iz prve ruke

Porfo,

vidi blog od Henry Gibley-a, Covjek isprobava puno raznih stapova i njegova pisanja su vrlo kvalitetna.
http://www.henry-gilbey.com/fishing-tackle/#/lure-rods-major-craft-list/

Ja sam osobno isprobavao Skyroad vs. Blackhole koji koristim i ovo ti je ukratko iskustvo (u tom trenu samo isprobano u ducanu) - uzmi u obzir da sam htio stap iskljucivo prilagodjen za povrsince jer je to jedino sto me interesira od tvrdih varalica. Osobno sam suzio potragu na 2 stapa:

1) Major Craft Skyroad 862 l 7-23gr
2) Black Hole Seabass final s-862S 7-20gr

Oba sam imao u ruci u Maguru, mahao s njima, isprobavao i na kraju sam se odlucio za Black Hole jer je tvrdji i pri trzanju stapom radi manju amplitudu sto u krajnjoj liniji znaci da u slucaju vodjenja povrsinaca koji rade malo veci otpor, potrebna je manja kolicina pokreta stapom da bi se animirala varka sto osjetis nakon 1-2 sata spin-a. Opcenito za spin brancina ti ne trebaju varke vece od 10 cm a one po tezini taman upadaju u range 10-20 gr tako da je range oba stapa dovoljan za takvu situaciju.

Uglavnom, MC Skyroad imaju 2 frenda, oba ga hvale. Dobar stapic normalne cijene. Ne obaziri se previse na to sto se proizvodi u Kini jer MC sve do vise srednje klase je prebacio na proizvodnju u Kinu - zato su i cijene nesto nize nego za ekvivalentni stap proizveden u Japanu. Kao all-around spin stap ce vrlo dobro posluziti i za te novce koje kosta je vrlo blizu best buy-a.
Hvala: IveRijeka
  • porfo
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 18 Stu 2016 12:59 #6 od porfo
imam malo tvrđu xzogu egiano s kojim sam zadovoljan kroz i koji je ful x fast jedino je ručka malo pre duga za wtd.
sa malom meksim stapom mi je nekakoko lakse voditi wtd . (osim pencil popere)
prvenstveno me zanima ako ima malo kraću ručku i moje osnovne varalice i jesu wtd i tide minow do 14 cm
imao sam solparu i fuul sam zadovoljan izvedbom stapa i najveće i ribe i lignje sam izvukao s njim tako da je nekako logicno pao izbor na MC a 8,6 sam nekako navikao jer mi je većina stapova tih dimenzija 2.30, 240, 2.50
sa 2.7 m nisam do sada nikad radio
jesi li uspoređivao duzinu ručke u oba stapa ?
cijena gore dole parsto kuna mi ne igra ulogu
Više...
oki270's Avatar 18 Stu 2016 15:25 - 18 Stu 2016 15:26 #7 od oki270

porfo napisao: jesi li uspoređivao duzinu ručke u oba stapa ?
cijena gore dole parsto kuna mi ne igra ulogu

Nisam usporedjivao, ali ako se dobro sjecam - nije bilo vidljive razlike. Mogu ti izmjeriti cijeli donji dio stapa veceras (fino stap pored metra i opalim fotku) pa mozes vidjet kako je to na BH. Ako ga hoces vidjeti u zivo - mahnuti koji put s njim, bit cu u Zadru od srijede do ponedjeljka s tim da u subotu/nedjelju ne mogu nikud jer sam na svadbi :).
Zadnja izmjena: 18 Stu 2016 15:26 od oki270.
  • porfo
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 19 Stu 2016 08:01 #8 od porfo
moze ako ti nije tesko .
za uzivo dog se nije problem.
Više...
oki270's Avatar 19 Stu 2016 10:41 #9 od oki270

porfo napisao: moze ako ti nije tesko .

Evo slike (i cm i inchi :)):

Za uzivo se dogovorimo cim dobijem od punice radni raspored u srijedu :unsure:
Hvala: porfo
Više...
Mladen Miletić's Avatar 23 Stu 2016 21:44 #10 od Mladen Miletić
Imam taj isti black hole kupljen u Maguru još prije preseljenja dućana. Mogu samo reći da je to radni štap. Dobar za površince i silikonce. Nije osjetljiv poput fensi štapića. Mene koštao 1.500 kuna. Ručka mu je podugačka pa se trže vrti štapom oko stomaka ali mu ona ujedno kao takva pridonosi boljem izbačaju varalice. Što bi rekao, svako zlo za neko dobro.

Topla preporuka.

Ovaj štap što pitaš u naslovu teme nisam nikad probao.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Više...
Mladen Miletić's Avatar 23 Stu 2016 21:57 #11 od Mladen Miletić
Da nadopuni slikom

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Hvala: Zdenko, maxbeb
Više...
oki270's Avatar 24 Stu 2016 16:00 - 24 Stu 2016 16:00 #12 od oki270

porfo napisao: moze ako ti nije tesko .

Sutra sam u Zadru (vecinom Sokin brig :-)) od 10 u jutro pa dok nejdem spavati. Ako hoces pogledati stap, imam ga sa sobom. Tlf ti posaljem na FB.
Zadnja izmjena: 24 Stu 2016 16:00 od oki270.
Više...
Everyday normal guy's Avatar 25 Stu 2016 18:30 #13 od Everyday normal guy
Posjedujem ja Sky Road 782ll i imam samo rijeci hvale. Ako se ne varam uzeo sam prvoga kod nas prije nekih 3g i odmah sam narucio 4 komada za ekipu. Vrhunski stap koji na svojih 234cm ima samo 105g. Univerzalac kojo dobro vodi voblere do 10cm. Mozda mu malo fali snage za tvičnut veći vobler al izvedivo je. Za silikon je fenomenalan jer je blank izrazito osjetljiv i osjeca se svaki trkac. Fora je to sto je sposoban baciti, voditi i osjetiti i najlakse voblere kao sto je minnow 80 od Dua koji ima nesto sitno preko 4g i npr 3g jig glavu sa 3" gumom. Toplo ga preporucujem svima kojima treba stap za pretrazivanje lučica i plaža :)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Hvala: Manta
  • porfo
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 20 Pro 2016 09:35 #14 od porfo
nakon usporedbe na terenu (hvala oki) odlucio sam se za ML skyroad 10-30g stap je mrvicu tvrđi od 5-23 g sto mi vise pase jer vise vodim površince. malo kraći izbačaj manjih varalica oko 10 g ali sve u svemu vrhunski srednji štap
Više...
masklin's Avatar 05 Tra 2017 18:10 #15 od masklin
Interesira me ovaj štap dužine 3.05 (10"0),ima gramaža 10-30 i 15-42,koristio bih većinom za silikonce do 25gr,e sad ponekad bi bacio kojeg površinca,da li ima velike razlike u tom slučaju?Za ove dvije gramaže ima još dužina 2.90m(9"6).Namjenjeno bi bilo uglavnom za brancine na moru,ponekad na koje ušće rijeke.