"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Sta izabrati - Black Hole S-962 Monster ili Xzoga Mastery 150g

Sta izabrati - Black Hole S-962 Monster ili Xzoga Mastery 150g 28 Velj 2017 08:55 #13454

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 177
Pozdrav svima....

Ajde da cujem i vase misljenje. Uzeo bih si jedan jaci stap...za vece popere ( 40-60g) ili jiggove te iste gramaze ili do maximalno 70g.
Mislio sam si uzeti Xzogu Mastery 150g ali sada vidim u maguri ovaj Black Hole Seabass q-guides S-962 Monster. Razlicite su duzine ali razlika mi nije bitna toliko.
Ovaj Black Hole je deklariran za varalice 30-90g. Predpostavljam da je on mozda i brzi od Xzoge.
Namjena je spinanje sa obale i ponekad ali samo ponekad malo bacanje jiggova. U planu je s njime loviti lice, strelke i palamide ili vec nesto slicno ako se prevari pa skoci na varku.
Mislite li da bi Black Hole izdrzao bacanje popera od 60g ? Ako bi, mozda bih prije isao na njega jer je za nekik 40g jos laksi od Xzoge a i jeftinije ne za nesto.
Evo i linkova dolje i Hvala unaprijed . :like:

www.maguro-pro-shop.com/hr/black-hole-hu...BLACK%20HOLE%20S-962

ili

www.ludomore.com/ribolov/clanak/xzoga-mastery-ma-s100h2
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Sta izabrati - Black Hole S-962 Monster ili Xzoga Mastery 150g 28 Velj 2017 11:34 #13455

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 312
Ha gle,sa Xzogom možeš bacat teže jiggove,jiggove od 70-80g su joj taman,a po potrebi možeš i teže jiggove koristit(kad kažem po potrebi mislim na veće dubine,jak kurent jer to najviše diktira težinu jigga).BH je nedvojbeno odličan štap,ali mislim da su njemu varke do 50g najoptimalnije.Eto,to ti je moje mišljenje

Sta izabrati - Black Hole S-962 Monster ili Xzoga Mastery 150g 28 Velj 2017 12:49 #13457

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
zoki hvala ti na odgovoru. Ma tako sam i ja mislio. Najmanje cu jiggati. i to cisto da vidim ima li sta dolje. Tamo gdje cu to i prakticirati, kurent je slabiji a cak ga nekda i nema. Dobro uvijek se voda giba ali nije jaka. Bitnija mi je tezina. bacanja popera i povrsinaca rad sa njima nego jigganje. Zato sam i pitao za BH. znam da je slabiji ali ako bi on to podnio onda bih mozda cak i na njega isao. Znaci poperi do cca 60g max. 65g. Mislim da oni ne prave veliki otpor krz vodu dok ih vodis, smo je bitno da ga mozes bezbrizno baciti...a jiggov jos ni nema to je tek priprema i to si uzmem par za pocetak i to laksih...nesto tipa do 40g.

Dali ovo sada mijenja sta u koris BH ili ne ?

Sta izabrati - Black Hole S-962 Monster ili Xzoga Mastery 150g 28 Velj 2017 13:00 #13458

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Ako češ jiggat tu i tamo,onda bi BH bio bliži tvojim željama i potrebama.Iako,nezahvalno je bez probanja na vodi uspoređivati štapove,možda se Xzoga bolje nosi sa varalicama iste težine,to bez da imaš oba u ruci nemožeš znati. ;)

Sta izabrati - Black Hole S-962 Monster ili Xzoga Mastery 150g 28 Velj 2017 13:05 #13459

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Zadnja izmjena: : 28 Velj 2017 13:06 od zoki1.

Sta izabrati - Black Hole S-962 Monster ili Xzoga Mastery 150g 28 Velj 2017 20:42 #13465

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
zoki1 napisao:
Ako češ jiggat tu i tamo,onda bi BH bio bliži tvojim željama i potrebama.Iako,nezahvalno je bez probanja na vodi uspoređivati štapove,možda se Xzoga bolje nosi sa varalicama iste težine,to bez da imaš oba u ruci nemožeš znati. ;)

Ma ja ni blizu nekoj trgovini u kojoj bih mogao probati bilo koji pa da kazem da mi neki vise pase...Nadam se da idem sa ekipom na Novosadski sajam ribolova. Cuo sam da je to poprilicno veliki sajam za ove nase sajmice pa se nadam tamo nesto boljega vidjeti i mozda pazariti. Blize mi otici na tamo na sajam nego do Zagreba a da ne pricam o troskovima odlaska i dobroj hrani koje cu se tamo najesti.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zoki1