"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Nove vodilice...

Nove vodilice... 25 Svi 2017 21:28 #14563

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 97
Ima li tko da se bavi promjenom vodilica na štapovima. Imam Okuma Salina Seaspin 10-40 dužine 240 cm i jedna vodilica mi je pukla. Kako je štap u dobrom stanju a za strijelke mi odgovora jer je tvrd ko motka volio bih ga okititi nekim Alpsovim ili kvalitetnijim Fuji vodilicama.
Ki more more da premori? Niki.
Zadnja izmjena: : 27 Svi 2017 12:01 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Nove vodilice.... 25 Svi 2017 21:52 #14564

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 312
Ne isplati se mijenjati sve vodilice,preskup sport ako se radi o Fuji ,Kigan,Alps i inim kvalitetnim vodilicama.Sumnjam da bi te taj sport koštao manje od 100€.Ako si zadovoljan štapom,zamijeni ttu puknutu vodilicu i lovi dalje.Sve više od toga je bacanje novca.Ja da sam ti bliže,badava bi tti promijenio tu vodilicu i polakirao,ali jbg,ja sam u Zaprešiću :lol: :lol: :lol:

Nove vodilice.... 25 Svi 2017 22:03 #14565

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/2...garbolino-avenger-ls
Sa Fuji opremom 480kn,posjedujem,odličan štap ;)

Nove vodilice.... 25 Svi 2017 23:17 #14566

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 97
zoki1 napisao:
Ne isplati se mijenjati sve vodilice,preskup sport ako se radi o Fuji ,Kigan,Alps i inim kvalitetnim vodilicama.Sumnjam da bi te taj sport koštao manje od 100€.Ako si zadovoljan štapom,zamijeni ttu puknutu vodilicu i lovi dalje.Sve više od toga je bacanje novca.Ja da sam ti bliže,badava bi tti promijenio tu vodilicu i polakirao,ali jbg,ja sam u Zaprešiću :lol: :lol: :lol:

Ma pretpostavio sam da bi zamjena vodilica koštala više nego vrijedi ovakav štap. Nekako mi ga je žao,ali što da se radi. :) Tebi hvala na ponuđenoj pomoći. :like:
Ki more more da premori? Niki.

Nove vodilice.... 25 Svi 2017 23:45 #14567

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
www.carpista.com/shop/index.php?id_categ...&controller=category, eto,malo pronjuškaj,ovdje imaš sve,od igle do aviona kaj se tiče rodbuildinga ;)
Zadnja izmjena: : 25 Svi 2017 23:46 od zoki1.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Geno

Nove vodilice.... 26 Svi 2017 18:43 #14576

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1337
I ja moram mijenjati na Hexani, više iz sentimentalnih razloga nego kvalitete štapa. Mislim da Barka u Stobreču to radi. Lakše mi je poslati štap / sekciju da naprave to kako spada nego se sam zezati s tim?

Nove vodilice.... 26 Svi 2017 20:52 #14578

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Di kod nas ima kupiti prstenastih jednostopskih vodilica za teleskope?

Ovako nešto: http://www.trofeja.si/artikel/rinka-za-palice-jaxon-art-ot-206-225--30---220mm

Htio bi popraviti jedan dosta dobar teleskop i pokloniti ga nekome.
smoto

Nove vodilice.... 26 Svi 2017 20:56 #14579

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Probaj pitat u Topfishingu,oni čak drže pribor od te firme Jaxon,niš te ne košta.Uostalom,pa to je webshop,izaberi,naruči,plati,i poštar ti donese doma, ;)
Zadnja izmjena: : 26 Svi 2017 21:07 od zoki1.

Nove vodilice.... 26 Svi 2017 21:01 #14580

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
zeusfaber napisao:
I ja moram mijenjati na Hexani, više iz sentimentalnih razloga nego kvalitete štapa. Mislim da Barka u Stobreču to radi. Lakše mi je poslati štap / sekciju da naprave to kako spada nego se sam zezati s tim?

Ako nemaš materijal(konac,epoxi lak tipa Flex Coat) ,nekakav stalak za namatanje konca,i ono najvažnije,"ražanj" za sušit epoxi lak,pošto se štap mora konstantno vrtit 6-8 sati dok se lak ne stvrdne jer inače samo iscuri po blanku ili na pod,nemoraš ni pokušavat se sa time igrat jer češ samo izpizdit na živce. :) ;)

E da,nemojte vodilice pokušavat lakirat sa 2k epoxi ljepilom jer nije uv otporan i nakon nekog vremena požuti i postane mutan.
Zadnja izmjena: : 26 Svi 2017 21:03 od zoki1.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber

Nove vodilice.... 27 Svi 2017 12:01 #14582

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1337
zoki1 napisao:
zeusfaber napisao:

Ako nemaš materijal(konac,epoxi lak tipa Flex Coat) ,nekakav stalak za namatanje konca,i ono najvažnije,"ražanj" za sušit epoxi lak,pošto se štap mora konstantno vrtit 6-8 sati dok se lak ne stvrdne jer inače samo iscuri po blanku ili na pod,nemoraš ni pokušavat se sa time igrat jer češ samo izpizdit na živce. :) ;)

E da,nemojte vodilice pokušavat lakirat sa 2k epoxi ljepilom jer nije uv otporan i nakon nekog vremena požuti i postane mutan.

Pretpostavljam da to govoriš iz iskustva? 😂

Hvala za savjete.

Nove vodilice.... 27 Svi 2017 13:00 #14586

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
zeusfaber napisao:
zoki1 napisao:
zeusfaber napisao:

Pretpostavljam da to govoriš iz iskustva? 😂

Hvala za savjete.

Naravno,promijenio ih preko nekoliko,ali ja imam sve od navedenog,pa se ne živciram toliko ;) ;) ;)

Nove vodilice.... 28 Svi 2017 19:56 #14593

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Ova tema me posjetila da moram na jednom štapu sreddit voilicu,pa se,eto,malo radilo na tome :) :) :)

Zadnja izmjena: : 28 Svi 2017 20:09 od zoki1.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Igor, mirakulin