"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Štap za kančanicu i za lignje iz barke

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Zdenko's Avatar 19 Lip 2017 11:07 - 19 Lip 2017 11:26 #1 od Zdenko
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Molim vas za pomoc.Posto sam kupio pasaru i posto ce se odsada lovit i sa barke,molim vas,treba mi stap koji ce biti univerzalan i za kancanicu ( do 40-50m dubine) i za lignje iz barke. Koliko sam gledao trebao bi to biti stap 50-150 g gramature, sad koji bi to bio zbilja neznam.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 19 Lip 2017 11:26 od zeusfaber.
Više...
zeusfaber's Avatar 19 Lip 2017 11:30 #2 od zeusfaber
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Da. Neki light jigging štap bi trebao pokriti i jedno i drugo. Nešto kao Okuma Fast Inchiku 2

Ne znam koliko si novaca spreman odvojiti ali svakako nešto u ovom stilu.
Hvala: Zdenko
  • Zdenko
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Zdenko's Avatar 19 Lip 2017 11:40 #3 od Zdenko
Gledao sam taj stap I stvarno mi se cini dobar. Nisam ga imao u ruci,jer sam momentalno van Hrvatske.Mozda ima netko na ovom forumu da mi kaze, kako se ponasa prilikom oba tipa ribolova, kako se cuje diranje i ugriz ribe/lignje. Imam mozda samo malu averziju prema drsci i ostatku stapa,jer mislim da je takvo nesto dosta podlozno ostecenju kod transporta, mada ne mora znacit.

Rogi ribaru !
Više...
zeusfaber's Avatar 19 Lip 2017 11:53 #4 od zeusfaber

Zdenko napisao: Gledao sam taj stap I stvarno mi se cini dobar. Nisam ga imao u ruci,jer sam momentalno van Hrvatske.Mozda ima netko na ovom forumu da mi kaze, kako se ponasa prilikom oba tipa ribolova, kako se cuje diranje i ugriz ribe/lignje. Imam mozda samo malu averziju prema drsci i ostatku stapa,jer mislim da je takvo nesto dosta podlozno ostecenju kod transporta, mada ne mora znacit.

Za ove novce je teško, gotovo nemoguće pronaći bolji štap. Svaki light jigging štap je osjetljiv i treba paziti s njim pri transportu. Ovaj je još ok kakav je bio moj Black Hole. Ovo nije nikakva top kvaliteta ali je sigurno ok štap koji će ti poslužiti. U jačem rangu imaš Absolute Inchiku od Hart-a, Sakuru, zatim cijelu serije NS od Black Hole-a kao Rubber Jigging pa u nedogled do Jigging Mastera. To je kod nas. Web da ne spominjem.
  • Zdenko
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Zdenko's Avatar 19 Lip 2017 12:13 - 19 Lip 2017 12:23 #5 od Zdenko
Hvala ti puno.Gledam upravo u Maguro prodavaonici HART LIGHT JIGGING ROD ABSOLUTE LIGHT INCHIKU 185cm/40-130g. Gramaza je nesto manja, ali stap je od dva dijela sa duzom ruckom, lagan I nije skup.Mozda bi to bio dobar stap?Postoji ista verzija stapa sa gramazom 80-200,ali neznam kako bi taj stap reagirao za kancanicu ili lov liganja sa olovom I bukvama.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 19 Lip 2017 12:23 od Zdenko. Razlog: dodatak
Više...
oki270's Avatar 19 Lip 2017 12:36 #6 od oki270
Spomenuta okuma se prilicno jako savija i na mali napor. Zaboravi da ces za dublju kancanicu zakaciti na njega 150gr olova + jeska. Vodilice su mu upravo onakve kakva je i cijena stapa - znaci lose. Na koliko dubokim terenima mislis loviti? Koliko je jak kurenat u neko normalno vrijeme? To sve diktira tezinu olova i poslhedicno snagu stapa..
  • Zdenko
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Zdenko's Avatar 19 Lip 2017 12:54 #7 od Zdenko
Maximalno do 40 m

Rogi ribaru !
Više...
zeusfaber's Avatar 19 Lip 2017 12:56 - 19 Lip 2017 12:58 #8 od zeusfaber
Absolute Inchiku bi po svemu sudeći trebao biti bolji od Fast Inchiku-a. Vodilice na Fast Inchiku su ok onoliko koliko paziš na njih. Što očekivati za 400kn? Definitivno nije za olovo od 150g i spavanje s kančanicom na dnu. Ja bi tu umjesto olova stavio jedan lijepi inchiku od 100-120g s lignjom i poviše njega napravio dvije primule s udicama i srdelom. Nemjerljivo bolje.
Zadnja izmjena: 19 Lip 2017 12:58 od zeusfaber.
  • Zdenko
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Zdenko's Avatar 19 Lip 2017 13:12 #9 od Zdenko

zeusfaber napisao: Absolute Inchiku bi po svemu sudeći trebao biti bolji od Fast Inchiku-a. Vodilice na Fast Inchiku su ok onoliko koliko paziš na njih. Što očekivati za 400kn? Definitivno nije za olovo od 150g i spavanje s kančanicom na dnu. Ja bi tu umjesto olova stavio jedan lijepi inchiku od 100-120g s lignjom i poviše njega napravio dvije primule s udicama i srdelom. Nemjerljivo bolje.

Sad ,koja bi verzija bila najbolja sto se tice gramaze u mom slucaju. I za kancanicu I za lignje koristim olova od 60-80 grama.Dali ce za obje tehnike biti bolje gramaza 40-130 g ili 80-200 g.Napominjem to zbog toga jer bi u isto vrijeme htio imat dobru detekciju za lignje sa peskafondom I bukvama. I da mi isti stap dobro reagira za kancanicu. Misljenja sam da bi ovaj stap sa gramazom 80-200 bio pre tezak za lignje.

Rogi ribaru !
Više...
zeusfaber's Avatar 19 Lip 2017 13:27 #10 od zeusfaber

Zdenko napisao:

zeusfaber napisao: Absolute Inchiku bi po svemu sudeći trebao biti bolji od Fast Inchiku-a. Vodilice na Fast Inchiku su ok onoliko koliko paziš na njih. Što očekivati za 400kn? Definitivno nije za olovo od 150g i spavanje s kančanicom na dnu. Ja bi tu umjesto olova stavio jedan lijepi inchiku od 100-120g s lignjom i poviše njega napravio dvije primule s udicama i srdelom. Nemjerljivo bolje.

Sad ,koja bi verzija bila najbolja sto se tice gramaze u mom slucaju. I za kancanicu I za lignje koristim olova od 60-80 grama.Dali ce za obje tehnike biti bolje gramaza 40-130 g ili 80-200 g.Napominjem to zbog toga jer bi u isto vrijeme htio imat dobru detekciju za lignje sa peskafondom I bukvama. I da mi isti stap dobro reagira za kancanicu. Misljenja sam da bi ovaj stap sa gramazom 80-200 bio pre tezak za lignje.

Ovisi od štapa do štapa. Nažalost nisam ga nikad imao u ruci pa ne mogu točno reći ali sam prilično siguran da će se i na tom štapu osjetiti i najmanji dodir lignje. Posebno zato što si non-stop u vertikali sa zategnutom upredenicom i nije izrazito duboko. Gle, na takvom štapu osjetiš kanjca od 10g na dubini od 70m, tako da ono... :whistle:
  • Zdenko
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Zdenko's Avatar 19 Lip 2017 14:02 #11 od Zdenko

zeusfaber napisao:

Zdenko napisao:

Ovisi od štapa do štapa. Nažalost nisam ga nikad imao u ruci pa ne mogu točno reći ali sam prilično siguran da će se i na tom štapu osjetiti i najmanji dodir lignje. Posebno zato što si non-stop u vertikali sa zategnutom upredenicom i nije izrazito duboko. Gle, na takvom štapu osjetiš kanjca od 10g na dubini od 70m, tako da ono... :whistle:

Mislim da cu uzeti HART LIGHT JIGGING ROD ABSOLUTE LIGHT INCHIKU 185cm/80-200g.

Rogi ribaru !