"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Koji stap kupiti za lov sa barke?

Koji stap kupiti za lov sa barke? 14 Stu 2017 12:05 #17146

• Dado_pu
  • Dado_pu's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 53
Trazim stap za lov sa barke, najcesce koristim olovo 80grama zbog jacine struje, dubina je 20-50 metara - riboni, orade, baraji, sargi se love najcesce. Najbitnija mi je detekcija ribe na toj struju i dubini a također kad dam kontru da je efikasan. Imam masinicu catana 4000 ali bi mozda i nju mijenjao ako treba a imam i stap catana cx boat 50-100 2,4m ali mi se cini da slabo detektira manju ribu. Buđet mi je do nekih 1000-1200 kuna. Ne znam da li da kupim stap i masinicu novu ili samo malo bolji stap.
Ako ima netko neki savjet, dobro bi dosao.
Zadnja izmjena: : 14 Stu 2017 12:41 od Dado_pu.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Koji stap kupiti za lov sa barke? 14 Stu 2017 16:15 #17148

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 592
Dado_pu napisao:
Trazim stap za lov sa barke, najcesce koristim olovo 80grama zbog jacine struje, dubina je 20-50 metara - riboni, orade, baraji, sargi se love najcesce. Najbitnija mi je detekcija ribe na toj struju i dubini a također kad dam kontru da je efikasan. Imam masinicu catana 4000 ali bi mozda i nju mijenjao ako treba a imam i stap catana cx boat 50-100 2,4m ali mi se cini da slabo detektira manju ribu. Buđet mi je do nekih 1000-1200 kuna. Ne znam da li da kupim stap i masinicu novu ili samo malo bolji stap.
Ako ima netko neki savjet, dobro bi dosao.

Ja sam sebi kupio za kancanicu do te tvoje metraze od 20-50 m u Maguru HART LIGHT JIGGING ROD ABSOLUTE INCHIKU 185cm/80-200g (650 kuna) i upario ga sa Pen Sargus II 4000 rolom ( oko 650kuna), stavio spagu 0,20 mm i odusevljen.
Rogi ribaru !

Re:RE: Koji stap kupiti za lov sa barke? 15 Stu 2017 08:40 #17172

• Dado_pu
  • Dado_pu's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 53
Koliko gledam taj stap kosta oko 100$, to je stap za light jigging pa me zanima kakva je detekcija male ribe na kancanici?

Re:RE: Koji stap kupiti za lov sa barke? 15 Stu 2017 10:42 #17173

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 592
Dado_pu napisao:
Koliko gledam taj stap kosta oko 100$, to je stap za light jigging pa me zanima kakva je detekcija male ribe na kancanici?

Izvrsna. Ko da lovis na prst.
Rogi ribaru !