"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Daiwa Sweepfire 2.10m 2-7g

Daiwa Sweepfire 2.10m 2-7g 19 Velj 2018 21:33 #18885

• Paragon
  • Paragon's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 3
Dali se tko susreo s ovim stapom za ul spin?
za ul nisam nasao stap dulji od 210cm ima ih samo manjih 190 i 180 cm
dali postoje veci ili ja neznam nac hahaha
iskustva? koje varalice koristiti?mislio sam lakse silikonce
ili voblere u toj gramazi?
na nordfishing77 je sada na akciji za 30e
ako je netko vec kupovao preko norfishinga molim da mi se javi u pp
da vidim kako ide placanje koliko se ceka dostava postarina i slicne stvari
zahvaljujem!
edit :
sada mi je izletio ovaj
www.nordfishing77.at/iron-trout-chakka-s...campaign=lowerfunnel
duzina mi cak i odgovara ali gramaza ne posto su mi varalice 7-8 gr....cijena ista kao daiwa sweepfire...
Zadnja izmjena: : 20 Velj 2018 15:44 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 00:22 #18887

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Legenda foruma
  • Nikad nije kasno početi
  • Zahvala primljena: 695
Lovi i dopusti drugima da love!
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Paragon

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 00:29 #18888

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 249
Uzmi nesto sta valja i sta je provjereno. Uzmi si Ovo i na miru si sta se tice štapa za light.
Čakule barakule.

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 08:52 #18892

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Legenda foruma
  • Nikad nije kasno početi
  • Zahvala primljena: 695
Anal, možda se varam, ali čovjek je lijepo stavio link za štap koji košta nepunih 30 eura, a ti mu nudiš "samo" 5 puta skuplji...
Naravno da je taj štap odličan...i po cijeni...
Lovi i dopusti drugima da love!

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 12:11 #18893

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 249
Trazio je stap za UL i pretpostavljam UL na moru. Stap kojeg je on stavio je namijenjen pastrvama. Moj savjet je: Bolje ulozi malo vise novca i imaj kvalitetnu i izdrzljivu opremu nego kupovat stap od 30€ i da mu nakon 3mj otpadnu sve vodilice zbog korozije.. U startu potrosi tih 150€ ali ako shvati da mu ne odgovara tehnika ili se odluci na nesto skuplje uvijek ga moze prodati za 100-120€(ovisno o stanju).

Ps ima i OVAJ sa manjom gramazom
Čakule barakule.

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 13:48 #18895

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 315
Ljudi ponekad kupuju jeftinije stvari jer za skuplje nemaju novca.

A ponekad ih kupuju jer skuplje nema smisla. Imam štap (Hexana 240 5-20) koji sam platio 40€. Evo mu četvrta godina i štap je kao iz dućana. Nikakvog otpadanja vodilica i sličnih stvari ni blizu, a moje održavanje se svodi na to da ga ponekad opere kiša dok lovim. Izvadio je ribu od 4,5 kg.
Poznanik s kojim se srećem u ribolovu ima St. Croixa sličnih specifikacija koji je točno 10 puta skuplji od moje Hexane. Taj štap je bolji u svakom pogledu. Laganiji par grama, baca po metra dalje, osjećaj pri vođenju je nešto finiji... štap je toliko dobar da bi ja za njega dao čak 50% više nego za moju Hexanu. A nije da nemam novca (nemam ga za bacanje).

Što se preprodaje tiče, ni tu nisi u pravu. Za UL štap od 150€ nitko neće dati 120€. Ako mi baš treba kupiti ću novog. Premalo smo mi tržište da bi se taj štap tako prodao. Eventualno će otići za 100€ a i tada si popušio skoro pa duplo u odnosu da štap od 30€ baciš u smeće. A ne trebaš ga baciti. Stavi ga u oglasnik za 20€ i otići će isti dan.
smoto
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Manta, bzing, Paragon

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 14:01 #18896

• B_
  • B_'s Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 168
Ahab napisao:
Ljudi ponekad kupuju jeftinije stvari jer za skuplje nemaju novca.

A ponekad ih kupuju jer skuplje nema smisla. Imam štap (Hexana 240 5-20) koji sam platio 40€. Evo mu četvrta godina i štap je kao iz dućana. Nikakvog otpadanja vodilica i sličnih stvari ni blizu, a moje održavanje se svodi na to da ga ponekad opere kiša dok lovim. Izvadio je ribu od 4,5 kg.
Poznanik s kojim se srećem u ribolovu ima St. Croixa sličnih specifikacija koji je točno 10 puta skuplji od moje Hexane. Taj štap je bolji u svakom pogledu. Laganiji par grama, baca po metra dalje, osjećaj pri vođenju je nešto finiji... štap je toliko dobar da bi ja za njega dao čak 50% više nego za moju Hexanu. A nije da nemam novca (nemam ga za bacanje).

Što se preprodaje tiče, ni tu nisi u pravu. Za UL štap od 150€ nitko neće dati 120€. Ako mi baš treba kupiti ću novog. Premalo smo mi tržište da bi se taj štap tako prodao. Eventualno će otići za 100€ a i tada si popušio skoro pa duplo u odnosu da štap od 30€ baciš u smeće. A ne trebaš ga baciti. Stavi ga u oglasnik za 20€ i otići će isti dan.

Slažem se, a pogotovo jer ne treba preskakati faze u razvoju ribolovca. Prvo počni sa nečim pristupačnijim pa onda ako vidiš da si nadišao tu fazu kupiš nešto što ti više paše i tako...

P.S. ne sjećam se da si pričao o tom ulovu hexanom, sjećam se par brancina na fiish silikonce, a što je bila ta beštija od 4,5 kg? :cheer:

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 15:33 #18897

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 128
Ako te zainteresira neka tehnika, kreni s opremom niže cijene.Ja se toga držim.Jer me zanima svašta i kupovati visoku klasu opreme za svaku ribolovnu tehniku bi bilo suludo.
Ta priča da štap "razlikuje" pastrvu od plavice ili pirke je ono....ako na štapu piše Bass (grgeč) ne dolazi u obzir da s njim uloviš lignju :lol:
Slobodno uzmi ovaja Iron Trout pa probaj!
Ispada da je cijeli forum spao na dva-tri modela hexane i nema se šta drugo nabaviti :P

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 16:03 #18898

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 311
Sakura i Garbolino imaju prekrasne štapeke za UL,prekrasnog izgleda,dobrih karakteristika,solidna oprema i prihvatljive cijene.Malo pogledaj na topfishing.hr/

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 16:57 #18899

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
Nema me u zadnje vrijeme nigdje pa tako ni na forumu. Previše posla. Još se i žena zaposlila tako da me sad hvataju i neke obaveze koje su me do sad zaobilazile.
Bilo je u međuvremenu nekoliko malih brancinića ali Hexana se iskazala na Lampugama. Početkom 10. mjeseca sam napravio mali pomor tih divljakuša. Srdela a volo, dvi udice i zabacuješ u sumrak. Kad potoni par metara izvadiš i opet zabaciš. Bilo je nekoliko dobrih komada od kojih najveća 4.30kg. Iako ih ljudi na Makarskom primorju ne vole, meni je super sa gradela.

Što se kupovine ribolovne opreme tiče, kao i kupovine svega ostalog, koliko ljudi toliko čudi. Svak ima svoja mjerila i gušte za koje će dati novac i za koje neće. Tako npr. ja imam zvučnike od 1000kn par, a brat mi ima zvučnike od 1000€ komad. Ni jedan od nas dvojice nije ni u pravu ni u krivu.
Bolji (najčešće skuplji) proizvod je bolji proizvod i amen. Da je čovjek pitao za neki štap od 150€ dao bi mu savjet iz iskustva (ne velikog) sa spin štapovima tog cjenovnog razreda. Sigurno mu ne bi napisao "kupi Hexanu za 40€" zato jer taj štap ja imam i zadovoljan sam s njim. Mislim da je neozbiljno čovjeku preporučiti nešto puno skuplje, ali isto tako i puno jeftinije, od onoga što traži.
smoto

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 17:06 #18900

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
zoki1 napisao:
Sakura i Garbolino imaju prekrasne štapeke za UL,prekrasnog izgleda,dobrih karakteristika,solidna oprema i prihvatljive cijene.Malo pogledaj na topfishing.hr/
Ako sam dobro shvatio, njemu ne treba UL štap nego neki s optimumom na 7-8g jer takve varalice koristi. Znači nešto tipa 5-15 ili 2-10.

Ili možda baš ovakvo nešto:

https://www.nordfishing77.at/daiwa-megaforce-jiggerspin-240cm-2-14g-6016
smoto

daiwa sweepfire 2.10 2-7gr 20 Velj 2018 19:02 #18901

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 311
A jbg,pitao je za UL štap,ova daiva je od 2-7 g, a ima Garbolino Game Excellence 1-7g u dužinama 220 i 250cm.je skupljiji je od njegovog buđeta,ali to je štapek boli glava.Teško je nači štap sa takvom opremom i performansama za tu lovu.Garbolino Game Hunter 250cm 1/7GR Microlure,evo,štap u njegovom buđetu,odličan,433kn.
Garbolino Avenger Micro Lure 2.50m 1-7G,520kn.Malo jači blank,Jaxon Symbian HX Supra Spin 3-15g,2,25m,štap težak 98g,545kn,ima,nađe se.Ti svi štapovi bacaju i rade savaralicama do 10g.

Daiwa Sweepfire 2.10m 2-7g 20 Velj 2018 20:51 #18902

• Mladen Miletić
  • Mladen Miletić's Avatar
  • Doktor foruma
  • Spremač/ica u vrtiću
  • Zahvala primljena: 178
Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Daiwa Sweepfire 2.10m 2-7g 26 Velj 2018 16:59 #18944

• Paragon
  • Paragon's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 3
hvala svima pogledati cu ove jeftinije varijante.
hexanu imam u duljini 270 i 10-35 gr meni za pocetak odlican stap u kombinaciji sa ceymarom i ne umara me nakon par sati mahanja s njime.
kao sto ekipa rece kad pocinjes sa necim zasto ne krenuti od jeftinijih varijacija pa ako ima puknut nek pukne.mislim mogu ja bez problema dati 1000kn na stap ali nije mi potreba uopce.
zato ja krecem od jeftinijih varijacija.jer jednostavno da dam 1000kn za stap za neku tehniku nema smisla a nakon nekog vremena odustanem.
ove laganije sam mislio koristiti za bacanje silikonaca i manjih voblera i takvih varalica...doduse uspio sam prijatelja zarazit spinningom pa je kupio i on opremu tako da cemo skupa ici...
a ovaj stap ul ili light bih koristio za plice terene kad podem iz dbk za sibenik pa i nebi koristio previse taj setup tako da mi se opet ne dava 1000 kn na stap.
takodjer curu mi isto tako interesira ribolov pa eto da imam 2 stapa za spin pa nek se nadje i za nju a ne da sjedi pored mene ko p***a.a ako ga slomije slucajno ili bilo sto drugo da nemoram plakat za 1000kn stapom radije 200-300kn pa neka se dogodi sto se ima dogodit.
a ako se bas zarazi kupujemo joj nesto bolje i kvalitetnije od ovih jeftinih.takodjer cu i ja onda zamijeniti hexanu kvalitetnijim i boljim
nadam se da sad ekipa razumije zasto jeftin stap ;)
kad se nabavi bit cete obavijesteni o modelu i mojim prvim dojmovima

Lijepi pozdrav i zahvale svima na sugestijama. B)
ROGI RIBARI i da nam ovo ludo vrijeme sto prije prodje!
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Baćo68, B_