"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Sakura spinning štapovi

Sakura spinning štapovi 26 Velj 2018 20:48 #18945

• anton
  • anton's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 166
Evo otvaram ovu temu jer su mi za oko zapeli sljedeći štapovi, a vidim da se sakurini štapovi baš ne spominju. Znači radi se o štapovima Sakura sportism neo, 2.33 m 10-35 g i drugi štap je Sakura sportism spinning 2.44m, 5-20 g. Ciljana lovina bi mi bili brancini ali strelke uvijek nalete pa sam mislio da bi mi ovaj štap veće težine bacanja više odgovarao, te da bi bio bolji za površinske varalice. Ima li neko vec jedan od ovih štapova? Svaki savjet je dobrodošao...
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Sakura spinning štapovi 27 Velj 2018 12:22 #18947

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 256
anton napisao:
Evo otvaram ovu temu jer su mi za oko zapeli sljedeći štapovi, a vidim da se sakurini štapovi baš ne spominju. Znači radi se o štapovima Sakura sportism neo, 2.33 m 10-35 g i drugi štap je Sakura sportism spinning 2.44m, 5-20 g. Ciljana lovina bi mi bili brancini ali strelke uvijek nalete pa sam mislio da bi mi ovaj štap veće težine bacanja više odgovarao, te da bi bio bolji za površinske varalice. Ima li neko vec jedan od ovih štapova? Svaki savjet je dobrodošao...
Misliš spinnat iz obale ili barke? Kakvi su tereni?
Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Zadnja izmjena: : 27 Velj 2018 12:23 od AnalPheasant.

Re:Sakura spinning štapovi 27 Velj 2018 14:58 #18954

• anton
  • anton's Avatar
  • Stalni korisnik
Spinning iskljucivo sa obale... tereni su mjesoviti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Sakura spinning štapovi 27 Velj 2018 15:39 #18958

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
Onda su ti ovi gore navedeni prekratki. Osobno bi uzeo duži štap. Idealno 9 stopa (274cm) jer je izbačaj puno bolji i olakšava borbu sa ribom.
Daiwa Catalina 6500H

Re:Sakura spinning štapovi 27 Velj 2018 19:51 #18959

• anton
  • anton's Avatar
  • Stalni korisnik
Znam da bi izbacaj bio manji, ali bi bilo preciznije vođenje varalica... Do sada sam koristio krace stapove. Jesu li izbacaji kraci 15 + metara ili ne toliko?

Re:Sakura spinning štapovi 27 Velj 2018 21:02 #18960

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
anton napisao:
Znam da bi izbacaj bio manji, ali bi bilo preciznije vođenje varalica... Do sada sam koristio krace stapove. Jesu li izbacaji kraci 15 + metara ili ne toliko?

Preciznije vođenje je sigurno lakše sa štapom od 9 stopa nego sa štapom od 8 stopa. Također ovisi o akciji štapa i kvaliteti carbona, upredenici, kopči, predvezu blabla ( drugi je to topic ). Što se zabačaja tiče ovisi od pojedinca do pojedinca ali u praksi da, ovisno o varalici imaš duži zabačaj nego sa kraćim štapom. Možda nije 15m ali nakon svakog zabačaja tih se dodatnih metara nakupi. Recimo da je zabačaj duži za 10m, na 10 zabačaja pokriješ dodatnih 100m što se tokom dana nakupi i povećava šansu za ulovom. ;)
Daiwa Catalina 6500H
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: anton

Re:Re:Sakura spinning štapovi 27 Velj 2018 21:50 #18962

• anton
  • anton's Avatar
  • Stalni korisnik
AnalPheasant napisao:
anton napisao:

Preciznije vođenje je sigurno lakše sa štapom od 9 stopa nego sa štapom od 8 stopa. Također ovisi o akciji štapa i kvaliteti carbona, upredenici, kopči, predvezu blabla ( drugi je to topic ). Što se zabačaja tiče ovisi od pojedinca do pojedinca ali u praksi da, ovisno o varalici imaš duži zabačaj nego sa kraćim štapom. Možda nije 15m ali nakon svakog zabačaja tih se dodatnih metara nakupi. Recimo da je zabačaj duži za 10m, na 10 zabačaja pokriješ dodatnih 100m što se tokom dana nakupi i povećava šansu za ulovom. ;)
Hvala na savjetima 😉.

Re:Sakura spinning štapovi 28 Velj 2018 22:15 #18965

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 316
AnalPheasant napisao:

Moje iskustvo je totalno suprotno od ovoga. Kad zabacujem volio bi da mi je štap 3,00m ali čim varalicca dodirne more volio bi da se skrati na 2,10. Još nisam naišao na varalicu koju je lakše voditi dužim štapom. WTD tehnika mi je nebo/zemlja razlika s 240cm i 270cm štapom. S 300cm mislim da ne bi ni uspio.
smoto

Re:Sakura spinning štapovi 28 Velj 2018 22:32 #18966

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
Ahab napisao:
AnalPheasant napisao:
Moje iskustvo je totalno suprotno od ovoga. Kad zabacujem volio bi da mi je štap 3,00m ali čim varalicca dodirne more volio bi da se skrati na 2,10. Još nisam naišao na varalicu koju je lakše voditi dužim štapom. WTD tehnika mi je nebo/zemlja razlika s 240cm i 270cm štapom. S 300cm mislim da ne bi ni uspio.

Treba Vam onda više praktikuma. WTD tehniku bez problema se da obavljati sa štapom od 3m. Treba pažljivo odabrati štap i koristiti varalice s obzirom na akciju štapa.
Daiwa Catalina 6500H

Re:Sakura spinning štapovi 01 Ožu 2018 08:47 #18968

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Legenda foruma
  • Nikad nije kasno početi
  • Zahvala primljena: 734
Moje mišljenje je da je za odabir dužine štapa jako bitna i visina osobe koja radi sa istim (ne govorim o zabacivanju, nego o vođenju varalica. ja sam recimo 1.78 i bolji mi je štap 8.6" (2,60m), nego 9.0"(2,75m).
Ako netko ima 2 metra visine i kut štapa na odnosu na površinu mora je drugačiji nego kod osobe koja ima, recimo, moju visinu...nebi čovjek vjerovao koliko znači 15 cm razlike u dužini... :whistle: :lol: :woohoo:
Lovi i dopusti drugima da love!
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: AnalPheasant