"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Light spin stapovi

Light spin stapovi 05 Lip 2018 11:19 #19595

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 179
Pozdrav svima.
Ajde savjetujete me za neki light spin stap. Znaci nesto s cime bih bacao male kasikice na slatkim vodama ( do 10g ) a dok sam na moru male jiggove i silikonece.
Ciljana tezina je bacanje od 5-15g recimo a jiggovi od 10g pa sam tako i gledao neki stap si uzeti akcije 5-20g a duzina recimo 220-230cm. Volio bih da je brze akcije ili cak extra fast jos bolje. Jiggovi bi bilo tipa MajorCraft slim 10g i sl., kastmastri do 12g i dr.
Tako malo trazeci naletio sam Daiwa Solver Creek 220cm i 5-21g a tu ga ima u duzini 220 i 235cm a ima i puni vrh ako to sta znaci.

www.nordfishing77.at/daiwa-silver-creek-...-5-21g-neu-2018-7638

Pa me sada zanima dali je taj stap cemu ili ne ? Dali traziti nesto drugo ili je ovo sasvim ok ? Negdje sam vidio tu na forumu u UL temi da se spominju jos i Garbolino Game Hunter Micro Lure ali on je 1-7g ali navodno ima snage i za duplo jace varke bacati bez problema. A bilo je i spomena jos i Jaxon Symbian HX Supra Spin 5-15g i samo 98g tezine....Sta je tu od svega OK i sta uzeti po vama ? Recimo da ne bih isao na okuma stapove.

Hvala puno !
Zadnja izmjena: : 05 Lip 2018 11:23 od dxdandy.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber

Light spin stapovi 05 Lip 2018 15:53 #19600

• Tom
  • Tom's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 19
Ja imam garbolino game hunter 1-7 gr i ima snage za baciti i nešto težu varalicu ali po meni mu najbolje leži za bacanje tih 7 gr.
Što se izvlačenja ribe tiče ide riba od par kg bez nekih problema jer ima jaku kičmu. Planiram uzeti još jednog da imam u rezervi.
Već neko vrijeme su na akciji 30% u topfishingu u Zg.

Light spin stapovi 05 Lip 2018 17:32 #19607

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 314
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Zdenko

Light spin stapovi 05 Lip 2018 19:26 #19619

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
@zoki1

vec sam ga gledao...daj reci ako si ga probao...koja mu je max. tezina varki koje moze bacati ?

Thx !

Light spin stapovi 05 Lip 2018 20:24 #19620

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Štapek sam si kupio za brancina,koristim ga za top water varalice.E sad koja mu je najveća težina varalice neznam.Prilično sam siguran da bi mogao baciti i nešto teže varalicu od 20g,ali mislim da mu je ovih 20g sasvim dovoljno.Ti si tak i tak rekao da ćeš bacati varalice do 15g,za to sam ti i preporučio ovaj štap.Bacao sam i jigove do 15g.Za veče varalice imam adekvatan štap,ne bacam ih sa ovime
Zadnja izmjena: : 05 Lip 2018 20:25 od zoki1.

Light spin stapovi 05 Lip 2018 20:33 #19621

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
A na njega ide ovo
www.nordfishing77.at/shimano-sustain-c-3000-hg-fi-neu-2018-7480
Za sad je gore Stradic 2500FK HG,ali ona mi bude za lignje ;) ;) ;) ;)

Light spin stapovi 05 Lip 2018 22:14 #19622

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
@zoki1

kombinacija je odlicna. Osobno od Sakure koristim model Golde Bey 270MH 15-60g. I sta je ne odlican nego nesto posebno. Lagan i tako mi dobro balansiran sa daiwa bg 3500 da je to nesto posebno. Stvarno mozes bacati bez stajanja satima a da se ne umoris ili da ledja zabole a ne da te bole. E sad sam njega zamjenio za malo jaci stap, Sportexom Hydra Speed 22-73g. I on je odlican ali kada bih gledao koji je bolji, Sakura je tu barem meni bolja. E sada kako sam ju zamjenio ovim malo jacim stapom ona mi je mozda postala visak. Jos nisam ni blizu tako odlucio jer mi je vec i srcu prirasla ali ako bih se odlucio ovaj trini kupiti sto ti predlazes onda bih ovg GoldenBeya prodao.
E sad tu nastaje problem. Ja mu slomio vrh na samo kraju vrsne vodilice i onda samo iz vodilice izvadio vrh stapa i ponovo vodilicu vratio nazad. Znaci stap je kraci za cca 2cm i neko ce reci da to vise nije to. I bio bi u pravu i sada koliko traziti para za takav stap. Zato bih ga mozda ipak ostavio, jer blank nije izgubio gotovo nista, barem koliko sam ja to osjetio tako da bih dobio vjerojatno malo para za vrjunski stap a dobro bi mi dosla beka lova za trinisa jer nije bas za djaba kao garbolino game hunter... Sta ti kazes...ali taj trinis je zlo i palim se na sakuru inace...

Light spin stapovi 05 Lip 2018 22:47 #19623

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma

Light spin stapovi 05 Lip 2018 22:53 #19624

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Sve sam ja to pogledao vec 5x puta i jos cu...pratim ja Robertov kanal i taj trinis mi je ono..bas za oko zapeo i ovaj model 233cm 5-20g i ovaj najjaci samo koji ce mi klinac toliko stapova kad na kraju uvijek svedem sve na jedn kad idem negdje ili dva i to je to...da poludis...bolest

EDIT :

S druge strane sam si kontao uzeti za tu istu lovu ( trinisa ) taj garbolino game hunter 220cm 1.7g i jos mi ostane za Rapture SeaPatrol 5-30g za koji sam takodjer dobio tip da je odlican stap. Jednodjelni + drska i sa njima sam cak pokrio jos veci raspon spina ali kad si lud i ne mozes odluciti sta uzeti onda pitas da cujes jos koje misljenje...razum govori jedno a srce oce sve...ahahaha
Zadnja izmjena: : 05 Lip 2018 23:03 od dxdandy.

Light spin stapovi 06 Lip 2018 10:43 #19629

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 592
zoki1 napisao:
Molim te koji je to stap o kome govoris, jer ne mogu otvorit ovu adresu koju si stavio ? Dali bi on bio dobar I za UL ribolov, za male silikonce?
Rogi ribaru !

Light spin stapovi 06 Lip 2018 11:14 #19630

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Zdenko napisao:
zoki1 napisao: Molim te koji je to stap o kome govoris, jer ne mogu otvorit ovu adresu koju si stavio ? Dali bi on bio dobar I za UL ribolov, za male silikonce?

Evo ovaj....

topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/4...is-long-range-series
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Zdenko

Light spin stapovi 06 Lip 2018 14:53 #19633

Evo da ne otvaram novu rubriku kada već pričamo o light spin štapovima za više manje univerzalnu namjenu što mislite o Black Savage Dropshootu 233 5-18g?!
Ča me tako gljedaš?!

Light spin stapovi 06 Lip 2018 19:24 #19638

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
Zdenko napisao:
zoki1 napisao: Molim te koji je to stap o kome govoris, jer ne mogu otvorit ovu adresu koju si stavio ? Dali bi on bio dobar I za UL ribolov, za male silikonce?

Zdenko,za UL bi ti ovaj bio bolji
topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/4...micro-lure-drop-shot

ili ovaj
topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/6...lino-game-excellence
Garbolino svi hvale da je odličan štap za UL
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Zdenko, mirakulin

Light spin stapovi 06 Lip 2018 19:32 #19639

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 592
zoki1 napisao:
Zdenko napisao:
Zdenko,za UL bi ti ovaj bio bolji
topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/4...micro-lure-drop-shot
ili ovaj
topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/6...lino-game-excellence
Garbolino svi hvale da je odličan štap za UL

Hvala ti Zoran. Mislim da cu ic na ovaj Garbolino i to duza verzija 2,5 m.
Rogi ribaru !
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zoki1

Light spin stapovi 10 Lip 2018 10:34 #19647

• sasac
  • sasac's Avatar
  • Novi korisnik
Pozdrav ekipa, hexana 5-20 mi je spremna za penziju, u potrazi sam za novim štapom za spin (primarno branko, eventualno strijelke) u dvoumici sam između :

MAJOR CRAFT SEABASS SOLPARA 274 cm 10 - 30
www.maguro-pro-shop.com/hr/?route=produc...d=57&product_id=1241

SAVAGE GEAR MPP2 274cm 10-30
kapitalac.com/savage-gear-mpp2-spin.html

Iako čitam hvalospjeve od MC štapovima osobno naginjem više na SG ne vezano za razliku u cijeni.