"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Blue Romance PG 20-60g

Više...
fishfish's Avatar 26 Lip 2018 20:56 #1 od fishfish
Kako jedan od članova lovi štapom iz naslova, zanima me, kakav je pod ribom, kakva je akcija (plus/minus strane)? Primjetio sam da svi hvale Sportex (Black Arrow seriju) i Major Craft (Triple Cross). Kako cijeli život u rukama imam Shimano, zamolio bih sve da pripomognu oko odabira štapa. Dakle želio bih kupiti štap kojim ću loviti špinanjem sa obale (more) 2.7m max cw 60g ,

Hvala i Lp,
Hvala: zeusfaber
  • AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 26 Lip 2018 21:47 #2 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Blue Romance PG 20-60g
Imam ja taj štap i koristim ga već godinu dana. Štap je odličan. Za te novce po meni najbolji odabir. Dosta je već pisano na forumu o tom štapu pa pronjuškaj malo da ne pišemo opet iste stvari. Razmišljam čak i o prodaji svoje Plave Romanse jer mislim nabaviti Yamagu Ballistic TZ Nano.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Više...
fishfish's Avatar 26 Lip 2018 22:01 #3 od fishfish
Replied by fishfish on topic Blue Romance PG 20-60g
hvala hvala, upravo sam našao sve što sam htio čuti.
Više...
fishfish's Avatar 27 Lip 2018 05:33 #4 od fishfish
Za Sportex BA g2 nema baš puno detelja odnosno indormacija, netko ima dotični?u istom je cijenovnom rangu kao BR, a sumnjam da lošiji
  • AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 27 Lip 2018 05:43 #5 od AnalPheasant
To su kompletno dva različita štapa. Nisam neki ljubitelj Sportexa pa neznam puno o Black Arrowu. Imao sam Sportex Black Pearl BR2712 2.70m, 34-52g i bržebolje ga prodao. Nije mi ostavio neki poseban dojam.

Daiwa Catalina 6500H
Više...
fishfish's Avatar 27 Lip 2018 06:04 #6 od fishfish
A ok, kako stvari stoje ćini mi se da nemam izbora osim plave romance ali još ću provjeriti u maguro pro Major craft TCX-962 u slicnoj bacačkoj gramazi kao BR.
Više...
MIRAN's Avatar 27 Lip 2018 07:30 #7 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Blue Romance PG 20-60g
Ja imam Black Arow i ja sam zadovoljan a ako imaš priliku negdje probati od Sportex-a AIR spin 270 To bi dalo možda najbolju sliku Sportexa Blue Romance je drugačiji štap nemoj to uspoređivati puno bolja usporedba je Major craft TCX-962
Više...
zeusfaber's Avatar 28 Lip 2018 00:28 #8 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Blue Romance PG 20-60g
Onaj Blue Romance na YT je moj ;)
Više...
fishfish's Avatar 12 Srp 2018 10:34 #9 od fishfish
Znači, Sportex hydraspeed 2.7 60g, imao u ruci, dečki to je kruto, oštro, brzo (na žalost nisam lovio snjim). Da li je za usporediti sa BR (po meni itekako) bezobzira što su to dva različita štapa (ako budem gledao za što je koji štap namjenjen, imao bi kolekciju samo takvu, već sad imam problema sa viškom opreme), uzevši u obzir da je sportex 600kn jefiniji i da bi odradio sve što je i BR na filmovima YT.... ne znam....vječita borba
Hvala: zeusfaber
Više...
zeusfaber's Avatar 13 Srp 2018 16:45 #10 od zeusfaber

fishfish napisao: Znači, Sportex hydraspeed 2.7 60g, imao u ruci, dečki to je kruto, oštro, brzo (na žalost nisam lovio snjim). Da li je za usporediti sa BR (po meni itekako) bezobzira što su to dva različita štapa (ako budem gledao za što je koji štap namjenjen, imao bi kolekciju samo takvu, već sad imam problema sa viškom opreme), uzevši u obzir da je sportex 600kn jefiniji i da bi odradio sve što je i BR na filmovima YT.... ne znam....vječita borba

Još čekam pravi komad na BR ;)
Hvala: Vinsent_P
Više...
dxdandy's Avatar 03 Velj 2019 10:34 #11 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Blue Romance PG 20-60g

fishfish napisao: hvala hvala, upravo sam našao sve što sam htio čuti.

Ne zna gdje si jos sta nasao o ovom stapu sem u ovom topicu. Izgleda da se igubilo kod nadpgradnje foruma. Jer i sam sa pisao i imao pitanja za ovaj stap a vidim da sada toga nema. Pa kao ima jos negdje nesto o ovom stapu molim da posta link. Hvala !!!

AnalPheasant napisao: Imam ja taj štap i koristim ga već godinu dana. Štap je odličan. Za te novce po meni najbolji odabir. Dosta je već pisano na forumu o tom štapu pa pronjuškaj malo da ne pišemo opet iste stvari. Razmišljam čak i o prodaji svoje Plave Romanse jer mislim nabaviti Yamagu Ballistic TZ Nano.

Daj molim te reci tocno koji model tj. koju duzinu bi uzeo i koju gramazu bi u uzeo od ovog yamaga blanka kao zamjenu za Romancu ? Ja sam do nedavno imao Sportexa Hydru 270cm 22-73g akcije. I stap mi je bio pre pre jak tj. pre krut za ono sto sam ga zamislio. Bio je namjenjen strelkama ali ove male do 70dkg je cupao van bez ikakovog uzutka, a kad je dozla jeda malkice vec, 2kg e onda je bio problem. Stap uopce ili vrlo tesko kompenzira njeno iskakanje i mlataranje u zraku. Na malog Sakura Trinisa Long Range 233cm 5-21 cm sam imam dan poslje jednu samo malo manju i nju sam puno lakse izvadio sa malim trinisom nego sa Hydrom samo zato sto je dio umaranja i stap odradio. Hydra jedva da se i savila pod ovom strelkicom od 2kg. To je stap, a to tek sada znam, recimo za kapitalne stuke i soma i sl. po meni. Za ribu koja ne iskace iz vode. Barem sam ja stekao takav dojam.

Vidim da ni te stare Romance vise nema u ponudi vec da je izasla nova pa kako vise nema sportexa trazim si novi stap i ne znam cime bih se pocastio. Mozda novom Romancom ili neci jos puno boljim...samo dajte prijedloge...otvoren sam za sve mogucnosti. Uglavnom da je do 275cm, ne bih duzi ako ne moram i raspon varki je cca do 40g.

Hvala i LP !
Više...
fishfish's Avatar 05 Velj 2019 12:06 #12 od fishfish
Staru romancu imas u škorpionu u Zagrebu nazovi pa pitaj. Međutim, najbolje bi bilo da odeš tamo ili frenda zamoli da ti provjeri i pregleda stap.
Sto se tice hydre tu si recimo u pravu kad velis da je pre/pre krut.
Hydra je izrazito brze akcije te zbog toga imas dojam da je puno jaci nego sto je deklarirano,a tvoja verzija od 60g je baš "kolac" (imam 40 gramca i meni odgovara).
Više...
zeusfaber's Avatar 07 Velj 2019 20:00 #13 od zeusfaber
Ja još uvijek lovim s Blue Romance 20-60g :like:
Više...
fishfish's Avatar 08 Velj 2019 21:06 #14 od fishfish

zeusfaber napisao: Ja još uvijek lovim s Blue Romance 20-60g :like:

vjerujemo mi da ti loviš sa BR, nego pitanje je, dal' uloviš ? :)
  • AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
AnalPheasant's Avatar 22 Velj 2019 16:50 #15 od AnalPheasant
Umjesto Romanse je ovaj stap YAMAGA BLANKS BALLISTICK TZ/NANO 102MH, 8-42g. E sad neznam za novu romansu al stara je odlicna i sluzila vjerno. Pravi otpor sam osjetio na lici od 7kg i to sam mislio da ce stap puknuti, ali za strijelke i lice do 3kg zabavan je i one idu van bez problema. Vece od toga je igra sa tim stapom. Neznam sta trazis od stapa tocno. Koja tehnika je u pitanju?
Osobno nakon sta sam presao na Yamagu ne mislim se vracati nikada na ''jeftine'' stapove ( to vrijedi i za role ). Samopouzdanje koje ulijeva stap koji je skoro pa savrseno napravljen ne moze se mjeriti sa nicime. Moja preporuka je usparati malo novca i kupiti vrhunski stap.
Koliko vidim u Skorpionu je novi blue romance 200€. Usparaj jos novca i uzmi ozbiljan stap.
Evo par stapova:
1.YAMAGA BLANKS BLUE SNIPER SHORECASTING 96ML, Jig 60g/Plug 40g 600€
2.YAMAGA BLANKS BALLISTICK TZ/NANO 96MMH, 8-38g 600€
3.YAMAGA BLANKS BALLISTICK TZ/NANO 102MH, 8-42g 600€
4.YAMAGA BLANKS BLUE SNIPER BOATCASTING 81/2, 15-50g 450€
5.YAMAGA BLANKS EARLY PLUS 102MH, 12-50g 330€
6.YAMAGA BLANKS EARLY PLUS 98H Iron Shooter, 18-60g 330€

Ako lovis sa obale i koristis poppere i jiggove onda broj 1. najbolji izbor.
Broj 2. i 3. su idealni za brancine i strijelke s obale. Precizni, ukratko za novce savrsen stap.
4. Ako lovis vecinom iz barke i ciljas strijelke i lice ona je to idealan izbor. Moze i posluziti i s obale sa cca 250cm duzine i tom akcijom ne mozes fulat. Sad kad razmisljam mogao bi se ja pocastiti ovim stapom :lol:
5. i 6. Idealni za daleke zabacaje i strijelke. Imaju oko 3m svaki ali ako se bavis ribolovom s obale a trazis stap koji je zabavan broj 5. je izbor.
Sve imas u Monster Bite trgovini. Po meni jedna ako ne i najbolja trgovina za ribolov pogotovo u nasoj okolici.

Daiwa Catalina 6500H