"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

SSP

Više...
roko.gracin's Avatar 29 Stu 2018 14:53 - 29 Stu 2018 14:53 #1 od roko.gracin
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Pozdrav!
Da li je netko probao SSP strunu? Ima na youtube par videa di ju jako hvale za eging ali i jig pa bi vjerojatno bila i za spin. Kazu da je "puno bolja od upredenice", sto god to znacilo. Ima je u Magura (samo 150m) pa me zanima jel netko to mozda ispitao da javi dojmove.
Zadnja izmjena: 29 Stu 2018 14:53 od roko.gracin.
Hvala: rogi
Više...
rogi's Avatar 29 Stu 2018 21:29 #2 od rogi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
I mene bi zanimalo ukoliko netko ima iskustva s ovime, zvuči zbilja zanimljivo! :)
Više...
roko.gracin's Avatar 29 Stu 2018 22:42 #3 od roko.gracin
Navodno nevjerojatno dobro izbacuje lagane varalice, dosta bolje od upredenice.
Više...
bzing's Avatar 30 Stu 2018 07:20 #4 od bzing
Slično Berkley nanofilu.S tim što je nanofil daleko šire prihvačen i duže u uporabi.Tako da, radije probaj njega.Nečeš se razočarati i ako je za spining ne moraš znati nikakve posebne čvorove osim onog za kopču.
Više...
rogi's Avatar 30 Stu 2018 08:24 #5 od rogi
Prema specifikacijama bi Black Magic SSP trebao biti jači od Berkley Nanofila.

Black Magic SSP
0.13mm/4kg
0.18mm/6kg
0.20mm/8kg

Berkley NanoFil
0.12mm/2.7kg
0.15mm/3.6kg
0.17mm/4.5kg
0.20mm/5.4kg

Jedino ne znam je li SSP 0.13mm pretanak za lignje/štap?
Konkretno meni na Okuma Egi Pro K1 štapu piše da je predviđen za špage veličina PE0.8-PE1.5.
Bi li se sa tanjom upredenicom (npr. 0.13mm što odgovara PE0.6) na neki način poremetio rad štapa ili izbačaj? Ili bi se ona više petljala?
Više...
bzing's Avatar 30 Stu 2018 13:27 #6 od bzing
Svaki štap i rola bi trebali imati oznaki za koji PE su predviđeni.
Nemoj brinuti o nosivosti ako ti je to za lignjanje.Ja uredno lignjam najlonom 0,2mm nosivosti 2,9kg i nikad nisam imao problema.
Probaj sve i sam donesi zaključke i koristi što ti odgovara jer ćeš završiti u teorijama i kupovati opremu koja ti nije ni nužna ni udobna a da bi bio "kao ostali".
Sat proveden na rivi ili bilo gdje uz more sa štapom u ruci vrijedi koliko 987 sati na forumima.
Hvala: Baćo68, Igor, rogi
Više...
roko.gracin's Avatar 03 Pro 2018 12:30 #7 od roko.gracin

bzing napisao: Svaki štap i rola bi trebali imati oznaki za koji PE su predviđeni.
Nemoj brinuti o nosivosti ako ti je to za lignjanje.Ja uredno lignjam najlonom 0,2mm nosivosti 2,9kg i nikad nisam imao problema.
Probaj sve i sam donesi zaključke i koristi što ti odgovara jer ćeš završiti u teorijama i kupovati opremu koja ti nije ni nužna ni udobna a da bi bio "kao ostali".
Sat proveden na rivi ili bilo gdje uz more sa štapom u ruci vrijedi koliko 987 sati na forumima.

Ma apsolutno se slažem :) Ovo me više zanimalo iz neke znatiželje prema tehnološkim novitetima nego zbog zainteresiranosti za kupnju.