"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Kakvu upredenicu odabrati?

Više...
Južni's Avatar 08 Sij 2020 14:49 #21 od Južni
Replied by Južni on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Nanofil puko pri zabačaju. Ode jig od 20 gr s njim. Neš više

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 08 Sij 2020 20:09 #22 od sasac
Replied by sasac on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Sa Karikijem nemam iskustva tako da neću komentirati, j braida sam premotao nekoliko puta na tom ceymaru i nikad se nisam usrećio sa tom kombinacijom.
Iskreno mislim da je do ceymara prije nego do jbraida. Da se razumijemo ovo je moje iskustvo koje se ne mora poklapati s tuđim i ne mogu tvrditi da će netko drugi imati iste probleme koje sam ja imao u toj kombi ;)

Molimo prijavite se

Više...
Lukas_M02's Avatar 08 Sij 2020 20:14 #23 od Lukas_M02

Južni napisao:

B_ napisao:

Južni napisao: Može mi netko reć dokle se namotava upredenica? Ovaj put sam stavio nanofil koji se ponaša odlično po vjetru.
Po savjetu sam namotao možda dva milimetra do one crte gdje počinje kosina. Išao sam isprovati sa štapom od 20-60 gr i od 20 gr vobler mi leti oko 20 m, a jig od 40 gr oko 40 m. Jeli to ok?

Po meni je to jako slab zabacaj, ja sa upredenicom takve voblere zabacivam preko 30m, a jig od 40g ide oko 70 metara.

Onda sam premalo namoto.
Daj mi pojasni ovo. Jeli se upredenica namota par milimetara do krajnjeg ruba role. Onaj kaže kosine, ovaj role...
Da više to stavim u red.

Ovako ti ja imam na svojim i nemam problema

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala: Južni

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Sij 2020 14:01 #24 od Paragon
Replied by Paragon on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Sasac naravno da ne ti si samo iznio svoje osobno iskustvo sa tim kombinacijama koje imaš. I to je u redu.Tu smo da iznosimo svoja iskustva koja smo mi doživjeli, a ne rekao mi je ovaj to je smeće i tako te rekla-kazala priče... Općenito ne postam ništa kada se priča o komadu opreme koji ja nisam nikada koristio, ali se isto tako vodim savjetima ljudi koji su nešto probali iz prve ruke.
Isto tako meni ta Ceymar upredenica nikako nije legla....
Pozz :) :)

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 07 Lip 2020 18:18 #25 od ADM
Replied by ADM on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Moja logika je sljedeća:
Imam dvije vrste upredenice. Obično KK kupljen na Aliju u nekoj od akcija i neku od skupljih brendiranih. Ovu bolju koristim kad je bitan svaki metar dometa, vjetar i kad su potrebne neke finese. Ovu KK za svakodnevna šickanja uz obalu, teže nepoznate terene itd... Nju stavim na rezervnu špulu ili na neku stariju rolu. Cijena za 500m četveronitne je cca 8$ a osamnitne 12$ za 275m. Ovu od 500m podjelim na tri a ovu od 275m na dva dijela. Ispod podmotam neki novi jeftiniji najlon, ili nekakav restl ako je ok. Spojim to sa FG ili Alberto čvorom pa ako mi riba izvuče cijelu strunu opet imam solidnog najlona ispod koji svojom elastičnošću često spasi situaciju. Ako kupite sa KK stranice, struna je sasvim ok.
Debljina tj nosivost ovisi o cilju ribolova. Takva logika mi se pokazala najekonomičnija. Setovi traju po nekoliko godina.

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 07 Lip 2020 18:59 #26 od Lima
Replied by Lima on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Jel ima netko iskustva sa sakura sensibraid 4x charteus,trebam 150m 0.08 i 150m 0.12,svaka košta 90 kn.

Molimo prijavite se