"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Gosen

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 05 Stu 2015 06:39 - 05 Stu 2015 06:41 #1 od Kvarner
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
U zadnje vrijeme kako sam primjetio sva oprema mi je iz Japana.Gosen spaga mi je trenutno u samom vrh barem meni.Imame vec neko vrijeme i sad sam je opet uzeo mogu vam rec kad sam je stavio svi ali bas svi problemi su nestali, moram naglasitibi da sam i novu rolu uzeo.Upario odlicno i to sad vrti sve skupa bez greske.Nikad niti jedan cvor mi se vise nije pojavio a kamoli neke gore stvsri.Moze se naci i na nasem trzistu samo je znatno skuplja nego na ebay-u.Jaka dugotrajna spaga i izdrzljiva.Evo slike o cemu sam pisao i nahvalio.Volio bih i vasa iskustva s navedenom spagom.

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 05 Stu 2015 06:41 od Kvarner. Razlog: Dopuna teksta
Hvala: Fanatik
Više...
Sumrak's Avatar 05 Stu 2015 07:38 - 05 Stu 2015 07:38 #2 od Sumrak
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Koristija san Gosen (8 nitna, zelena) 0,17mm i bija san prezadovoljan sa njom. Par puta mi se pojavija čvor zbog loše role, tj. rola nije za upredenicu.

ΙΧΘΥΣ
Zadnja izmjena: 05 Stu 2015 07:38 od Sumrak.
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 05 Stu 2015 07:53 #3 od Kvarner
Ja koristim 10,12 i 15 lb.A masina je Daiwa Revros 2500 i Frems 4000 sve oroginal i direktno nabavljenu u Japanu.
Ja sad samo nju koristim ostalo me nista ne zanima.
Više...
Sumrak's Avatar 05 Stu 2015 07:59 #4 od Sumrak
Ja iman u planu uzet PENN spinfisher V 4500 pa ću onda ponovo uzet upredenicu

ΙΧΘΥΣ
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 05 Stu 2015 08:09 - 05 Stu 2015 08:11 #5 od Kvarner
Razmisli jos jednom, ja sam se namijenjao ti rola koliko ces.Prvo i dugo mi je bio shimano broj jedan sve dok nisam kod kolege zavrtio Frems 4000.Kocnica je 8 kila a masina brza i fantasticna.Svakom je mogu preporucit jer je u skladu s cijenom opravdana 1000%.Ovdje je u Skorpionu cirka oko 2000-2500kn, a ja je dobio za 1100 s carinom i dostavom na kucnu adresu.Rola je bila kod mene ze 4 radna dana iz japana, ti japanci su fanatici i jako organizirani.
Zadnja izmjena: 05 Stu 2015 08:11 od Kvarner. Razlog: Dopuna teksta
Hvala: Fanatik, Sumrak
Više...
Sumrak's Avatar 05 Stu 2015 08:11 #6 od Sumrak
uzea bi Penna iz razloga šta mi triba jedna jaka radna mašina koju ne triba puno pazit ni mazit... Lovija bi strijelke, lice, lubine...

ΙΧΘΥΣ
Više...
Sumrak's Avatar 05 Stu 2015 08:40 #7 od Sumrak
evo sad san baš malo gleda tu Daiwu... nije loša :D možda san čak u laganoj nedoumici sada :lol:

ΙΧΘΥΣ
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 05 Stu 2015 09:04 #8 od Kvarner
Kolega jos jednom razmisli, ali Penn je ne usporediv.Ovo ti sugeriram jer sam dugo u tome i vec sam ti rekao da znam sta pricam.Tvoj izbor je tvoj izbor i ti kupujes sta ti hoces a mi na forumu dijelimo iskustava koja imamo.Ja sam siguran ako je uzmes da ces vidjeti sta je to.Ja s njom vadim sve igram se sa strijelkama 2-3 kile palamida 5 kila skoro da i ne osjetim.Ma ne cu te uvjeravati mislim da sam ti previse i rekao.Samo bi mi bilo zao da bacis novce i da si nezadovoljan a sam sebe lazes kako je odlicna govorim za Penn.
Hvala: Sumrak
Više...
Sumrak's Avatar 05 Stu 2015 09:14 #9 od Sumrak
Fala na savjetu ;) baš sad gledan cjene u nas može se nać za 130 dolara u Magura

ΙΧΘΥΣ
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 05 Stu 2015 09:18 #10 od Kvarner
To su sad onda pale cijen, :cheer: sto je super.

Privitak datoteke:

Pricamo o ovoj roli.

Ajde bas me zanim tvoj izbor pa javi sta si odabro ;)
Više...
Sumrak's Avatar 05 Stu 2015 09:20 #11 od Sumrak
da da to je ta... uglavnom se kreću sada od cca 850-1200 kn zavisi od trgovine... čin skupin lovu javin ti :woohoo:

ΙΧΘΥΣ
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 05 Stu 2015 09:27 #12 od Kvarner
Ja sam se nadavo para i para jer mi nitko nije svjrtovao nista i ako je vise manje sam se opekao, ali ja nisam takav ja iskreno uzivam u razjenama iskustava.A ono sta predlazem predlazem iz svoga iskustva. ;) ;) :cheer:
Hvala: Sumrak
  • Niko
  • Niko's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Niko's Avatar 09 Stu 2015 18:38 #13 od Niko
Na moru za srednje teski spin imam SPRO RedArc 10300 i stvarno je odlicna rola. Ima u skorpionu cca 600kn. BestBuy z mene. Na Dravi samsa Daiwa Tierra 3000 izvukao soma od 14kg zakacenog za rep bez problma. Bila je isto oko 600kn al se na zalost vise ne proizvodi:( Da je negdje nadem odma bi uzeo. Hocu reci da ne volim prevelike role jer su teze a to puno znaci nakon 2 sata bacanja. Isto tako po meni stap do 60-80 gornje gramaze netreba jacu roku od 3000, a to je vise nego dovoljno za spin sa obale.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 09 Stu 2015 19:55 - 17 Sij 2016 14:37 #14 od Kvarner
Mislim da se puno pisalo o rolama na krivim mjestu pa samo upozoravam na temu da je za upredenicu Gosen. Bez ljutnje
Zadnja izmjena: 17 Sij 2016 14:37 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber, Niko, pepsi
Više...
labrax's Avatar 15 Sij 2016 21:51 - 15 Sij 2016 21:52 #15 od labrax
GOSEN upredenice - o njima mislim sve najbolje. prešao sam sa svih drugih na gosen. pogotovo ova 8-nitna, čudo!
Zadnja izmjena: 15 Sij 2016 21:52 od labrax.
Hvala: pepsi, Sumrak, Kvarner
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 15 Sij 2016 22:42 - 17 Sij 2016 14:37 #16 od Kvarner
Da kolega u potpunosti se slazem s tobom. Ja je isto koristim vec dvije godine i vjerujte mi da nisam na bolju naletio. Iskreno me ne zanima niti jedna druga. ;)
Zadnja izmjena: 17 Sij 2016 14:37 od zeusfaber.
Hvala: pepsi
Više...
zeusfaber's Avatar 17 Sij 2016 14:41 #17 od zeusfaber
Gosen je mrak. Imam je na svim rolama. Od klasične multicolor i Gosen Casting na spin rolama do Gosen Jigging za jigging, inchiku i panulu. Čak mi je Gosen 0,15mm silky pink za UL i lignje :cheer:

Best buy? Vrlo vjerojatno! ;)
Hvala: pepsi, Sumrak
Više...
pepsi's Avatar 18 Sij 2016 21:10 - 18 Sij 2016 21:27 #18 od pepsi
I kod mene je Gosen egi već dvi godine i bez greške je. Jedino sam je lani premotao na onu stranu koja se nije koristia. :like:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 18 Sij 2016 21:27 od pepsi.
Više...
IveRijeka's Avatar 20 Ruj 2016 23:37 #19 od IveRijeka
Kod mene je Gosen egi 08 a koji je usput budi rečeno kupljen lani u Udici u Zadru kod kako sad vidim gospodina Pepsija odradio više od 200 lignjolova. Još je meka i nerascufana ali je dobila dva čvora pa je zamjenjena . Što se mene tiče prva je liga i kad bi birao bolju to bi bila jedino Sunline.
Više...
oki270's Avatar 21 Ruj 2016 00:00 - 21 Ruj 2016 00:05 #20 od oki270

IveRijeka napisao: Što se mene tiče prva je liga i kad bi birao bolju to bi bila jedino Sunline.

Hm ako nije tajna - koju si probao od Varivasa i YGK-a koje su ti ispale losije od Gosena obzirom da tvrdis da je jedino Sunline bolja od Gosena? Nemam nikakve preferencije prema spomenutima (ok osim prema 12-nitnoj Daiwi) ali zanima me da li je to subjektivna primjedba ili si koristio i ove 2 pa je zakljucak temeljen na iskustvu?
Zadnja izmjena: 21 Ruj 2016 00:05 od oki270.