"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Gosen

Više...
IveRijeka's Avatar 21 Ruj 2016 01:31 #21 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Gosen
Ne nisam koristio ni jednu što spominješ pa zbog toga smatram da bi mogle biti tu negdje. No zbog toga znam sigurno da je od Sunline egi upredenica provjereno bolja ali i puno puno skuplja.Nikako nisam tvrdio da je Gosen najbolji ali da je dobar je , konačno ko će iz vlastitog iskustva moći reć za svaku upredenicu kakva je.
Obično ( barem ja volim ) držat se svog favorita jer si ga provjerio pa se zna što očekivat. S tog razloga baš i ne volim mjenjat ako ne bi bio siguran da je bolje . Trenutno na jednoj špuli imam nanofil 0,15 i sa njim već imam određena iskustva koja nisu loša iako nekima pada mrak na oči kad čuju za njega.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 21 Ruj 2016 09:23 #22 od oki270
Replied by oki270 on topic Gosen

IveRijeka napisao: Ne nisam koristio ni jednu što spominješ pa zbog toga smatram da bi mogle biti tu negdje.

Da, zato sam i reagirao na tvoj post. Ne bih htio da to shvatis kao osobni napad ili nesto takvo, no neozbiljno je tvrditi da je nesto najbolje ako nisi probao nista drugo u istom cjenovnom rangu jer prije svega nemas s cim usporediti. Ipak je ovo mjesto gdje ljudi dolaze po savjet pa ako napises da je nesto najbolje - ocekuje se da si probao i konkurenciju. Ja osobno na 3 role imam 3 razlicite upredenice -> Gosencasting 8 braid, Varivas High Grade PE, YGK Upgrade 8x. Nakon 2 godine koristenja, spomenutih (otprilike jednako) sve vise naginjem YGK-u posebno od kad sam isprobao YGK Upgrade 8x koja mi se je pokazala najboljom od spomenute 3 i to po pitanju mekoce, okruglosti i ne-mrsenja cak i pri koristenju s laganim povrsincima.
Hvala: IveRijeka

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 21 Ruj 2016 12:14 #23 od IveRijeka
Sve u redu nisam nigdje tvrdio da je Gosen najbolji samo sam rekao da je za moj ukus prva liga i što je sigurno još bolje a to je Sunline pe egi. Dakle nije najbolji ali kako je on tema komentiram ga kao što to čine i ostali . Nijednom riječju nisam tvrdio da ostale nevaljaju jer i sam imam 3 vrste upredenica a svako neka bira što hoće i što može platiti. Dakle nevidim ništa neozbiljno u mom postu jer nikoga nisam navodio da nešto kupi a drugo kudio i govorio da nevalja.
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 21 Ruj 2016 20:17 #24 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Gosen
Da li netko od kolega koristi RYUJIN upredenicu Japanskog proizvođača MOMOI . Ja sam više nego zadovoljan probao sam sa ultra sof 8 nitnom od 0,14mm
Moss Green 130 met i košta 229 kn minus popust. Al nisam primjetio da se nešto o njoj govori a meni je ok.

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 21 Ruj 2016 22:55 #25 od porfo
Replied by porfo on topic Gosen
moja nekako iskustva
gosen egi 0,8 -pe super za lignje , isle su i strelke preko 2 kila bez gresške , zamjerka zuji i srednje ju je tesko odpetljati.
sunline 4x4 super čvrst i odličan na cvoru ali najteži za odpetljati i daleko najdeblji u kategoriji 0,8 PE
varivas seabass 0,8 najlaksi za odpetljavanje i super cvrst jedina moja zamjerka sto se taj sloj brzo guli (2-3 mj) i nakon toga fluo zelena upredenica postaje bijelkasta
gosen multicolor 0,8 nekakav umiverzalac sviđalo mi se sto dobro podnosi škrape ne puca na trenje
gosen casting 0,8 ne podnosi pola čvorova puca na trenje i škrape fuul i zapravo jedino s njim nisam bio zadovoljan
varivas sea bass premium 1pe zasad top što sam probao

Molimo prijavite se

Više...
cicifujcic's Avatar 19 Stu 2016 19:14 #26 od cicifujcic
Replied by cicifujcic on topic Gosen
Također, probao sam sve i svašta ali gosen se pokazao stvarno najbolji. Od surfcastinga preko bolentina i liganja, klasa iznad ostalog. :)

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 19 Stu 2016 20:10 #27 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Gosen

oki270 napisao:

IveRijeka napisao: Ne nisam koristio ni jednu što spominješ pa zbog toga smatram da bi mogle biti tu negdje.

Da, zato sam i reagirao na tvoj post. Ne bih htio da to shvatis kao osobni napad ili nesto takvo, no neozbiljno je tvrditi da je nesto najbolje ako nisi probao nista drugo u istom cjenovnom rangu jer prije svega nemas s cim usporediti. Ipak je ovo mjesto gdje ljudi dolaze po savjet pa ako napises da je nesto najbolje - ocekuje se da si probao i konkurenciju. Ja osobno na 3 role imam 3 razlicite upredenice -> Gosencasting 8 braid, Varivas High Grade PE, YGK Upgrade 8x. Nakon 2 godine koristenja, spomenutih (otprilike jednako) sve vise naginjem YGK-u posebno od kad sam isprobao YGK Upgrade 8x koja mi se je pokazala najboljom od spomenute 3 i to po pitanju mekoce, okruglosti i ne-mrsenja cak i pri koristenju s laganim povrsincima.

Kako ti se pokazala u lignjolovu ? Mislim na YGK Upgrade 8x ?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 19 Stu 2016 20:43 - 19 Stu 2016 20:44 #28 od oki270
Replied by oki270 on topic Gosen

Zdenko napisao:

oki270 napisao:

Kako ti se pokazala u lignjolovu ? Mislim na YGK Upgrade 8x ?

Nisam je koristio u lignjolovu obzirom da je ova moja PE 1 a stap koji koristim za lignje je do max PE0,8. No ne vidim zasto bi bila imalo losa jer se je za sve sto je isprobana odlicna a isprobana je kod mene vecinom za povrsince i silikonce s jig glavom u lovu Brankosa.
Zadnja izmjena: 19 Stu 2016 20:44 od oki270.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 19 Stu 2016 20:56 #29 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Gosen
Za lignjolov imam Gosena na jednom stapu (Gawas),a Varivas milky na drugom stapu.I jedna i druga rade izvrsno, ali narucit cu i ovaj.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 20 Stu 2016 12:33 #30 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Gosen
Od kad sam poceo koristiti upredenice stalno sam na gosenu, samo san polako smanjivao debljinu. Trenutno koristim casting 1.0, sljedeca ce biti gosen egi 0,8....
Samo pohvale za upredenicu :like:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 20 Stu 2016 12:39 #31 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Gosen

maxbeb napisao: Od kad sam poceo koristiti upredenice stalno sam na gosenu, samo san polako smanjivao debljinu. Trenutno koristim casting 1.0, sljedeca ce biti gosen egi 0,8....
Samo pohvale za upredenicu :like:

U potpunosti se slazem s na pisanim.
Ja vec koristim Gosena egi i prezadovoljan sam. ;)
Hvala: Zdenko, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 20 Stu 2016 18:44 #32 od IveRijeka
Gosen egi 0,8 zakon upredenica, barem po mojim iskustvima.
Hvala: Zdenko, Kvarner, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 17 Tra 2018 21:22 #33 od Markiša
Replied by Markiša on topic Gosen
poz , puno citam i malo komentiram :) :) , al sad me zanima dal ima gosen casting od 300m, dal je isto gosen casting i gosen PE, koristio sam do sad power pro pa bi preso na gosen, moze li koji prijedlog, uglavnom shore jigging hvala i lijep pozdrav

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 17 Tra 2018 22:11 - 17 Tra 2018 22:16 #34 od Kvarner
Ja recimo Gosena koristim godinama.
Nakon dugo trazenja omjera kvalitete i cijene mislim da je to to bar meni, a naravno da svatko ima pravo na svoje misljenje.
Evo slike ono sta ja koristim ja jiging.
A i za sve ostalo iskljucivo koristim samo Gosena.🤘
Samo cu naglasiti da je kod Pepsia trenutno najjeftinija za nabaviti, kao sta vidis iz prilozenoga upravo sam je dobio.
Mala reklama za Udicu. B)
Zadnja izmjena: 17 Tra 2018 22:16 od Kvarner. Razlog: Slovo
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 18 Tra 2018 21:01 #35 od Markiša
Replied by Markiša on topic Gosen
poz, ja gledo danas da uzmem, al ovaj gosen nije 8nitna, nego ima neku oznaku gosen PE i oznaku iza S4 i jako je tanka pa kontam da nije osmonitna, koju bi mi jos mogli preporucit za sto bolje izbacaje s obale, uglavnom shore jigging, hvala rogi

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 18 Tra 2018 22:34 #36 od dzingo
Replied by dzingo on topic Gosen

Kvarner napisao: Samo cu naglasiti da je kod Pepsia trenutno najjeftinija za nabaviti, kao sta vidis iz prilozenoga upravo sam je dobio. B)

Cijena se uopce ne vidi.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 19 Tra 2018 06:37 #37 od Kvarner
Cijena je 399 kn za kes 10% rabata.

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 20 Tra 2018 11:30 #38 od frkachu
Replied by frkachu on topic Gosen

Markiša napisao: poz , puno citam i malo komentiram :) :) , al sad me zanima dal ima gosen casting od 300m, dal je isto gosen casting i gosen PE, koristio sam do sad power pro pa bi preso na gosen, moze li koji prijedlog, uglavnom shore jigging hvala i lijep pozdrav

ne postoji casting od 300 m, bar ne kod nas za nabaviti
casting i jigging su u biti iste upredenice samo je casting obojana zeleno i pakirana po 150 m, a jigging je multicolor i pakirana po 300 m

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 25 Tra 2018 22:11 #39 od dzingo
Hvala: Zdenko, Kvarner

Molimo prijavite se