"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Čvorovi za vezanje strune - upredenice

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 05 Ruj 2016 08:22 #21 od maxbeb
Svakako preporuka za nauciti FG cvor jer to je cudo, triba malo uhvatit ruko al kad sidne vridi svake sekunde. Tako vridi ga nauciti. Evo jos jedna moja preporuka za kopce, varalice itd... isto super drzi ma malo cudo
Privitak datoteke:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 05 Ruj 2016 09:28 - 05 Ruj 2016 10:24 #22 od zoki1
Ma vjerujem da je FG čvor odličan,puno je mojih frendova koristilo u šaranolovu taj čvor,ali double uni je meni bolji i jednostavniji,vjerujem da su double uni i fg najčešče korišteni čvorovi u svrhu spajanja upredenice i najlona.

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 05 Ruj 2016 10:24 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 07 Ruj 2016 22:28 #23 od dundo
Evo malo i moj osvrt i preporuka za čvor upredenica-fluorocarbon.
Spinningom sam se zarazio prije 5-6 godina. Nakon odabira štapa i mašine (i naravno grešaka u tome), najviše vremena sam posvetio vezanju čvora upr.-fc.
Dosta vremena sam ostavio na računalu gledajući video isječke i vježbao vezivanje. Danas koristim dva čvora (double uni i FG), zavisno od vremena ribolova.
Što se tiče snage čvorova, oba dva su mi se pokazala stvarno pouzdanima. Imao sam bezbroj zadjeva, krivile bi se trokuke.gubio sam varalice, čak mi je i predvez pucao po sredini (vjerovatno oštećen-moja greška), ali nikad mi nije puklo po čvoru. Za spin po danu koristim FG, po mnogim iskusnim spinerima najbolji čvor, jer vrlo lijepo klizi kroz vodilice štapa.E, ali zbog te njegove odlike, ja ga ne koristim po noći. Meni za noć treba čvor kojeg mogu osjetit, čut kad mi dođe do vršne vodilice. Zato za noć koristim double-uni čvor. Kad ga vežem, upredenicu i fc ne kidam odmah do čvora, nego ostavim 1-1,5 cm krajeva. Tako i po najgorem vremenu i vjetru osjetim da je čvor došao do vršne vodilice. Naravno da ovo prakticiram tek otkad sam oštetio nekoliko varalica i slomio vrh od štapa.

Molimo prijavite se

Više...
Boki's Avatar 13 Ruj 2016 13:37 #24 od Boki
Također koristim double uni i od tada nema više pucanja na čvoru FC i upredenice. Ovaj FG mi se čini dobar kad je upredenica <30lb a FC 0,5 i veći, a za ove tanke PE0.8, PE1 i FC 0,23 mi je nekoko prekompliciran.
Uglavom, svako nek veže kako mu paše. Izvježbao sam se da double uni mogu vezati i po vjetru ako treba, iako do sada od kad sam prestao koristiti ljepilo, niti jednom mi nije puklo na čvoru FC/upredenica, nego tamo di treba na palomaru na kopči.
Palomar koristim i za sve ostalo što ima alku/rupu.
Hvala: pepsi, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 07 Lis 2016 14:29 #25 od fisherman
Upredenicu i najlon znan spojiti.ali kako ću probat ove jeseni tešku panulu zanima me ako neko ima neki link ili sliku postupka spajanja najlona i upredenice s omcom za čuvara,hvala

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 07 Lis 2016 18:39 #26 od ja_osobno

fisherman napisao: Upredenicu i najlon znan spojiti.ali kako ću probat ove jeseni tešku panulu zanima me ako neko ima neki link ili sliku postupka spajanja najlona i upredenice s omcom za čuvara,hvala

a dovoljno jaki trokraki đogulin?

i onda olovo na kopču?

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
old school's Avatar 08 Lis 2016 11:20 #27 od old school
Koju debljinu Fc najlona vežete na 15 lb špagu? Hvala

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 08 Lis 2016 12:00 #28 od zoki1
malo manje nosivosti nego što ti je špaga ;)

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 09 Pro 2016 08:56 #29 od Everyday normal guy

dundo napisao: Evo malo i moj osvrt i preporuka za čvor upredenica-fluorocarbon.
Spinningom sam se zarazio prije 5-6 godina. Nakon odabira štapa i mašine (i naravno grešaka u tome), najviše vremena sam posvetio vezanju čvora upr.-fc.
Dosta vremena sam ostavio na računalu gledajući video isječke i vježbao vezivanje. Danas koristim dva čvora (double uni i FG), zavisno od vremena ribolova.
Što se tiče snage čvorova, oba dva su mi se pokazala stvarno pouzdanima. Imao sam bezbroj zadjeva, krivile bi se trokuke.gubio sam varalice, čak mi je i predvez pucao po sredini (vjerovatno oštećen-moja greška), ali nikad mi nije puklo po čvoru. Za spin po danu koristim FG, po mnogim iskusnim spinerima najbolji čvor, jer vrlo lijepo klizi kroz vodilice štapa.E, ali zbog te njegove odlike, ja ga ne koristim po noći. Meni za noć treba čvor kojeg mogu osjetit, čut kad mi dođe do vršne vodilice. Zato za noć koristim double-uni čvor. Kad ga vežem, upredenicu i fc ne kidam odmah do čvora, nego ostavim 1-1,5 cm krajeva. Tako i po najgorem vremenu i vjetru osjetim da je čvor došao do vršne vodilice. Naravno da ovo prakticiram tek otkad sam oštetio nekoliko varalica i slomio vrh od štapa.

Dundo a reci ti meni kakva je razlika izmeđju unia i fg-a ako prilikom dolaska do vrsne vodilice i osjeta da je cvor prosao kroz vodilicu? Ostavis koji mm fc-a da registriras da je doslo do vodilice a opet prilikom bacanja nemas lupanja po vodilicama i ne smanjujes daljinu izbacaja jer znamo kakav je fg i zasto je najbolji :)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 09 Pro 2016 12:43 #30 od dundo
Guy, mislim da se nismo razumjeli, ili sam možda ja krivo napisao.FG je po većini najbolji čvor, pa ga i ja koristim.FG čvor nije prikladan za ostavljanje krajeva (1-1,5 cm), jer prilikom zatezanja krajevi idu paralelno, dok kod unija ostaju okomito. Meni nikad nije potrebno da mi čvor prolazi kroz vodilice (predvez 1-1,5 m, a štap 2,7 m), ali po noći kad nevidim dogodi se da čvor dođe do vršne vodilice. FG ne osjetim, a uni sa ostavljeni krajevima itekako osjetim.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 09 Pro 2016 12:55 #31 od Everyday normal guy
Razumio sam ja tebe potpuno ne brini. Pisem ovo bas zato sto ja fg osjetim i to poprilicno ;)

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 09 Pro 2016 14:31 #32 od Mladen Miletić
Naravno, kad loviš sa čačkalicom. :pinch: B)

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 09 Pro 2016 14:33 - 09 Pro 2016 14:33 #33 od Everyday normal guy
Pa nema to nikakve veze. Kad bubne u vodilicu osjetim n svim stapovima kojima sam lovio do je na cackalici bas suprotno jer je spaga 0.2pe a fluoro 4lb tako da se manje osjeti. Na jacem stapu kad npr 0.26 bubne po vrsnoj imam osjecaj da je griz pa kontriram :P

Zadnja izmjena: 09 Pro 2016 14:33 od Everyday normal guy.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 09 Pro 2016 18:37 #34 od Ahab
Bar ti nije dosadno.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 09 Pro 2016 23:12 #35 od dundo
Neznam, imam stvarno za moje pojmove dobar spin štap, Major Craft Zaltz 2,7 m 7-23 gr I u najmirnijoj noći, a da ne pričam kad je šilok i valovito more, ja ne osjetim FG na vršnoj vodilici, tako da mi je spinanje s njim noćna mora. Cijela koncetracija mi pođe na to gdje mi se nalazi varalica i hoću li slomit vrh štapa ili u najbolju ruku oštetit varalicu.Kad vežem uni (sa ostavljenim krajevima od 1,5 cm), nemam problema.

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 10 Pro 2016 08:36 #36 od Everyday normal guy
A onda radi tako. Nisam ja htio proturijeciti nego sam se malo zacudio posto ja osjetim. Ionako na kraju svako radi kako mu najjvise odgovara :)

Molimo prijavite se

Više...
Božo's Avatar 10 Pro 2016 08:57 #37 od Božo
Nisi jedini koji to osjeti, pogotovo sa jako laganim priborom i micro vodilicama. No, ja to gledam kao bonus, obzirom da mi je predvez u prosjeku duzine do 1m, tako da mi dodje kao alarm, kako mi jig glava ne bi udarala u vrsnu vodilicu (pogotovo nocu)!

Sent from my XT1092 using Tapatalk

.......jer nije sretan k'o puno ima
sretan je onaj tko malo treba,
ne da se sreća zlatom kupiti......

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 10 Pro 2016 09:31 #38 od Everyday normal guy
Eto to je to....ne mlatim praznu slamu. Al opet svako po svome a tu smo da iznesemo misljenja i iskustva :)

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 13 Pro 2016 09:05 #39 od Dado_pu
Koji cvor koristite kod vezanja upredenice koja je tanja i FC koji je deblji? Ja sam do sada koristio Albright ali nisam bas zadovoljan pa ako ima netko neki drugi pametni?

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 13 Pro 2016 09:07 #40 od Everyday normal guy
Koji promjeri su u pitanju?
Ja ne koristim nista osim FG čvora jer na bolji jos nisam naletio.

Molimo prijavite se