"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Daiwa braid - X8

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 19 Stu 2016 20:07 - 19 Stu 2016 20:12 #1 od Kvarner
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Evo jos jedne jeftine i ispotano kvalitetne upredenice.
Mislim da je u Kapitalcu 199 knuna 300 metata neovisno o debljini upredenice.

Privitak datoteke:
upload a picture

Ja je koristim skoro godinu dana i nemam ama bas nikakvih problema.
Uprebenica za sve vrste spinanja.
Ako ima tko jos kakvih iskustava, ajmo da vas cujem. ;)
Zadnja izmjena: 19 Stu 2016 20:12 od Kvarner. Razlog: Dodatak sadrzaja
Više...
oki270's Avatar 19 Stu 2016 20:39 #2 od oki270
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

Kvarner napisao: Ja je koristim skoro godinu dana i nemam ama bas nikakvih problema.
Uprebenica za sve vrste spinanja.
Ako ima tko jos kakvih iskustava, ajmo da vas cujem. ;)

Imam ju na jednoj roli cca godinu. Ok je upredenica za tu cijenu jedina losa strana do sad je bila da kod prvog namatanja i koristenja brdo bije s upredenice se zalijepi za vodilice na stapu. Nakon par koristenja je sve ok. Defibitivno dobar odnos kvaliteta/cijena.
Više...
Godra's Avatar 19 Stu 2016 20:41 #3 od Godra
Ja ju koristim već jedno pola godine i meni je odlična,čak mi je draža od gosena
jer se općenito manje petlja (meni nijednom) i s njom uopće ne moram paziti kad prelazim s
lakših na teže varalice i obrnuto.Lovio s njom i po jakom vjetru i svakakvom moru i sve izdržala fantastično.

džaba pametniji popušta kad budala zateže
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 19 Stu 2016 20:51 #4 od Kvarner

Godra napisao: Ja ju koristim već jedno pola godine i meni je odlična,čak mi je draža od gosena
jer se općenito manje petlja (meni nijednom) i s njom uopće ne moram paziti kad prelazim s
lakših na teže varalice i obrnuto.Lovio s njom i po jakom vjetru i svakakvom moru i sve izdržala fantastično.

Vjeruji da tu ima i do role.

Vjerojatno pase roli jos ako je rola Daiwa to je ideala.

Ja recimo na svoju rolu koju god upredenicu stavim nemam problema sa vecim i manjim silikoncima i vjetrom. ;)
  • Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 19 Stu 2016 21:11 - 19 Stu 2016 21:12 #5 od Baćo68
Ja ju ima namotanu na Shimano Alivio 3000. Super se slaže na rolu i nikad mi se nije zapetljala bez obzira što je mašinica iz redova niske klase. Koristim ju za eganje u debljini 0,13 mm.
Same pohvale! :like:

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 19 Stu 2016 21:12 od Baćo68.
Više...
dxdandy's Avatar 20 Stu 2016 12:21 #6 od dxdandy
Vlansnik iste upredenice na dvije role. Na jednoj 0,16 a na drugoj 0,18. Namotane jedna na okuma ceymar c40 a druga na penn spinfisher v4500. Nikad problema. Sa ovom 0,18 sam isao na spinanje stuke bas neki dan i zabacim ko divljak kastmastera i prebacim cijelu rijeku i u pola njive neko drvo. Dakle preko majice i jakne namotao nekoliko krugova upredenice i vuci...recimo da sam izbacio oko 70m. Skoro sam si ruku odrezao ali spaga nece da pukne. Na kraju je pukla na spoju spage i sajle na virbli. Odlican spaga za te pare.
  • maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 20 Stu 2016 12:28 #7 od maxbeb
Lipo opisano i super da je dosla na red za raspravu kvaliteta ove upredenice. Nisam je osobno koristio iako sam dobio puno pohvala a isto tako i kritika. Osobno koristim gosena....

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 20 Stu 2016 12:37 #8 od Kvarner
Ja bi volio ako ima tko koju kritiku jer ja stvarno osobno nisam imao problema a jos nisam ni otkog cuo ama bas nista lose za nsvedenu spagu.
A cijena je super i mislim da su ove sve ostale spage isto tako prenapuhane s cijenama.
Ovo je realna cijena za visoku kvalitetu, do stale kvalitetne su duplo skuplje.
Dugogodina sam koristio Gosena i nemam isto nikakve zamjerke osim sto je cijena duplo visa.Zasto onda pare bacati?Onda je nabolja opcija Daiwa i jos ostane para za kakvu kvalitetnu varalicu.
;)
Hvala: maxbeb, Baćo68
Više...
Mladen Miletić's Avatar 23 Stu 2016 18:29 #9 od Mladen Miletić
Pitanjce

Kakva joj je plovnost; tonuća ili plivajuća?

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 23 Stu 2016 19:19 #10 od Kvarner
Daiwa J-Braid - nova J-Braid od Daiwe je izuzetna ribolovna struna, koja je pletena od 8 zasebnih niti i u potpunosti ispunjava sve zahtjeve koji se očekuju od visoko kvalitetne ribolovne strune. Svejedno hoćete li loviti velike morske grabežljivice ili ciljate na grgeča ili smuđa - sa novom J-Braid uvijek ćete imati dobar kontakt s ribom. J-Braid nudi odgovarajući promjer beskompromisno jake i pouzdane strune za svaku ribolovnu tehniku. Struna prolazi kroz vodilice glatko i tiho te omogućuje daleke izbačaje i s laganim mamcima. Savršena za spin i baitcasting role. Nevjerojatan omjer cijene i funkcionalnih osobina.

Mislim da je povrsinska, nisam obracao paznju na tu nijansu da budem iskren.
Više...
Mladen Miletić's Avatar 23 Stu 2016 19:24 #11 od Mladen Miletić
Ima situacija kad malu skosavicu ne možeš spustiti do dna u dubokom zbog plivajuće strune.

Trenutno nemam nijednu tonuću, zato pitam.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Više...
Zdenko's Avatar 23 Stu 2016 19:28 - 23 Stu 2016 19:55 #12 od Zdenko

Kvarner napisao: Daiwa J-Braid - nova J-Braid od Daiwe je izuzetna ribolovna struna, koja je pletena od 8 zasebnih niti i u potpunosti ispunjava sve zahtjeve koji se očekuju od visoko kvalitetne ribolovne strune. Svejedno hoćete li loviti velike morske grabežljivice ili ciljate na grgeča ili smuđa - sa novom J-Braid uvijek ćete imati dobar kontakt s ribom. J-Braid nudi odgovarajući promjer beskompromisno jake i pouzdane strune za svaku ribolovnu tehniku. Struna prolazi kroz vodilice glatko i tiho te omogućuje daleke izbačaje i s laganim mamcima. Savršena za spin i baitcasting role. Nevjerojatan omjer cijene i funkcionalnih osobina.

Mislim da je povrsinska, nisam obracao paznju na tu nijansu da budem iskren.

Ovo su njene dimenzije.Po ovome izgleda da je dosta jaka.

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 23 Stu 2016 19:55 od Zdenko. Razlog: dodatak
Više...
Zdenko's Avatar 23 Stu 2016 19:49 #13 od Zdenko
Cini se da se radi o izvanrednoj spagi koja moze stati uz rame puno skuplim spagama. Recenzija :

www.henry-gilbey.com/blog/daiwa-j-braid-...-braid-the-real-deal

Rogi ribaru !
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 23 Stu 2016 19:55 #14 od Kvarner
Ja je probao i zadovoljan,i mene iskreno vise i ne zamina tko sta misli. :P
Ja znam kakva je. ;)
Znam sta preporucam za sve ostale i treba iskiristiti priliku dok joj ne dignu cijenu. :(
Više...
Zdenko's Avatar 23 Stu 2016 19:59 #15 od Zdenko
Sad me zanima po ovim gornjim tabelama koji bi dijametar bio najbolji recimo za spining ? Recimo sa jednim Patchinkom ?
A koji bi dijametar bio dobar za kakvu kancanicu ?
Za lignje cu i dalje imat Gosena i Varivas.

Rogi ribaru !
Više...
Mladen Miletić's Avatar 23 Stu 2016 20:14 #16 od Mladen Miletić
Pusti dijametar k vragu, ionako nisu pouzdani

Drži se prekidne sile. Koliko su ti libri bile špage dosadašnje, takvu odaberi.

Mladen
099 3 20 40 20
Hvala: Zdenko
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 23 Stu 2016 20:38 #17 od Kvarner
Moj ti je prijedlog #0.10 ili 13 lb.
To ti je optimalna upredenica jer s njom imas dalek izbacaj i dovoljno je jaka.
I ako doleti neki veci predator to se regulira premo role (kocnice)i opet ide vani riba bez problema samo je onda potrebno 300 metara a ne 150 i bolji je dril. ;)
Hvala: Zdenko
Više...
Zdenko's Avatar 23 Stu 2016 20:41 #18 od Zdenko

Kvarner napisao: Moj ti je prijedlog #0.10 ili 13 lb.
I ako doleti neki veci predator to se regulira premo role (kocnice)i opet ide vani riba bez problema samo je onda potrebno 300 metara a ne 150 i bolji je dril. ;)

A sta je sa kancanicom ? Isto 13 lb ?

Rogi ribaru !
Više...
Zdenko's Avatar 23 Stu 2016 20:44 #19 od Zdenko

Mladen Miletić napisao: Pusti dijametar k vragu, ionako nisu pouzdani

Drži se prekidne sile. Koliko su ti libri bile špage dosadašnje, takvu odaberi.

Za spining sam imao #o.8 na jednom , na drugom #1

Rogi ribaru !
  • Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 23 Stu 2016 21:18 #20 od Kvarner

Zdenko napisao:

Kvarner napisao: Moj ti je prijedlog #0.10 ili 13 lb.

A sta je sa kancanicom ? Isto 13 lb ?

Ja bi za lignje #0.6 i onda si na miru, ako mozes odvojiti dva stapa jedan za spin a drugi za eging to je najbolje tako. ;)