"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Upredenica

• zoki1
  • zoki1's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
zoki1's Avatar 08 Tra 2017 18:39 #1 od zoki1
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Dakle,kakav vam je običaj namatat upredenicu na špulu,mokru ili suhu,dal je bolje stavit upredenicu u vodu i onda namatat ili suhu?
Više...
Mladen Miletić's Avatar 08 Tra 2017 19:33 #2 od Mladen Miletić
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Običaj je na suho i pod otporom. Ostalo nisam ni a probao tak da ne znam što je bolje.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Hvala: zoki1
Više...
Vinsent_P's Avatar 09 Tra 2017 19:48 #3 od Vinsent_P
Meni se na jako staroj roli Daiwa DA 2000, dosta petljala i bacio sam nekih 80 m upredenice, ali ta rola ju nije ni slagala kako treba i namotao sam ju na suho pod otporom.

Na Daiwi Ninja 3000, namotao sam ju na suho i pod laganim otporom i nikada mi se nije zapetljala.

Tako da za prvi put ne bi škodilo namoćiti upredenicu jer postane lagano ljepljiva i bolje se slaže na špulu, dok se ona malo ne "razradi", a opet ovisi o kvaliteti role.

Eto toliko od mene, bistro😃😃😃

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
  • zoki1
  • zoki1's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
zoki1's Avatar 09 Tra 2017 20:24 #4 od zoki1
Ja sam uvijek upredenicu namatao mokru,mislim da se tako puno bolje slaže na špulu,ali isto tako znam puno ljudi koji ju namataju suhu i oni misle da se tako bolje slaže na špulu,ali neznam nikoga ko je probao i jedan i drugi način,da iz prve ruke može reči koja je razlika i koji način je bolji :)
Više...
Vinsent_P's Avatar 09 Tra 2017 21:11 #5 od Vinsent_P
U nekoj teoriji, bi u svakom slučaju bilo bolje ju namotati mokru, upredenica je teža i ljepljiva, pa bi se trebala bolje slagati. 😏😃
Više...
dundo's Avatar 16 Tra 2017 20:08 #6 od dundo
Prije par godina, kad sam tek počeo ribat s upredenicom, na jednoj američkoj web stranici (tražio informacije o 8-nitnoj Power Pro upredenici), pročitao sam da je upredenicu najbolje namatati na špulu tako da je uz otpor namatamo kroz mokri ručnik. Tako i radim, i nikad nisam imao problema.
Hvala: zoki1, Vinsent_P
Više...
Vinsent_P's Avatar 18 Tra 2017 16:26 #7 od Vinsent_P
Evo, gledao sam prije par dana pa sam se sjetio :DDDDDDD

inače ko želi vidjeti šta znači uživati u ribolovu pogledajte njegove filmove :DDDDDDDDDDDDDDDDD
Više...
dalmatino's Avatar 24 Tra 2017 13:56 #8 od dalmatino
BlackTip H, pratim ga na YouTube-u, super je lik iako ovaj ribolov nema veze s našim ribolovom. Oni love morske pse s plaže na dnevnoj bazi i to mrcine od 200-300kg, a ovo s broda da ne spominjem. Volio bi vidit jadranski sightfishing, car digne drona i nađe jato ribe pa spina iz barke komade od 7-8kg :) Ne umanjujem njegove kvalitete i sposobnosti samo želim reci da lovi na području gdje zbilja ima puno sportske ribe i puno vise mogućnosti nego kod nas. Cool lik svakako.
Više...
Vinsent_P's Avatar 25 Tra 2017 09:51 #9 od Vinsent_P
Iznenadio bi se i on da dođe na Jadran😃😃😃 ono šta sve tamo ima za loviti je nevjerojatno, valjda san svakog sportskog ribolovca😃😃😃😃😆

Više...
zeusfaber's Avatar 25 Tra 2017 10:00 #10 od zeusfaber
Ne znam jeli oni namjerno prikazuju koliko je tamo jednostavno uloviti ribu ili je stvarno tako :lol:

Više mi vrijedi jedna solidna polanda kod nas nego 100 onih vahua i kobija što oni tamo love :lol:
Više...
Vinsent_P's Avatar 25 Tra 2017 10:50 #11 od Vinsent_P
Sve ima svoje čari, i ono je za probat...meni je ipak draže ovo šta imamo mi tu, dođeš na more u išćekivanju i nikada neznaš šta će se desiti i onda te more iznenadi na sve moguće načine😃😃😃😃😃😃😃

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 25 Tra 2017 11:55 #12 od Ahab
Prijatelj otišao živiti u Norvešku. Kupio opremu za ribolov i onda odustao nakon par ribolova. Kaže, nije to ribolov, to je ko da kopaš.

smoto
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Tra 2017 13:02 #13 od zeusfaber

Ahab napisao: Prijatelj otišao živiti u Norvešku. Kupio opremu za ribolov i onda odustao nakon par ribolova. Kaže, nije to ribolov, to je ko da kopaš.

Haha. Stvarno? Bakalari, haringe, rombovi? :)
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 25 Tra 2017 20:07 #14 od Ahab

zeusfaber napisao:

Ahab napisao: Prijatelj otišao živiti u Norvešku. Kupio opremu za ribolov i onda odustao nakon par ribolova. Kaže, nije to ribolov, to je ko da kopaš.

Haha. Stvarno? Bakalari, haringe, rombovi? :)

Zabaciš, vadiš ribu, zabaciš, vadiš ribu...i to sve ribetine od nekoliko kg. Prvih dana mu je bio gušt a kasnije mu je dosadilo jer je neizvjesnost ko kad ideš u vrt ubrat pet lubenica. Sad s nekom ekipom mušićari na losose i kaže da je to puno zanimljivije.

smoto
Hvala: AnalPheasant
  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 06 Stu 2017 19:37 - 06 Stu 2017 19:46 #15 od Igor
Ljudi jel netko probao Major Craftovu upredenicu?? Zanima me kakva je, jer cijena joj je stvarno super.
8-nitna, 200 metara 110kn.

http://www.maguro-pro-shop.com/hr/?route=product/product&product_id=5010&search=major+craft&page=2&limit=100
Zadnja izmjena: 06 Stu 2017 19:46 od Igor.
Više...
orada277's Avatar 06 Stu 2017 19:58 - 06 Stu 2017 19:59 #16 od orada277

Igor napisao: Ljudi jel netko probao Major Craftovu upredenicu?? Zanima me kakva je, jer cijena joj je stvarno super.
8-nitna, 200 metara 110kn.

http://www.maguro-pro-shop.com/hr/?route=product/product&product_id=5010&search=major+craft&page=2&limit=100

I ja sam je gledao za drugu špulu za daiwu

CATCH I RELEASE..CiR
Zadnja izmjena: 06 Stu 2017 19:59 od orada277.
  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 06 Stu 2017 20:02 #17 od Igor
I mjera mi je taman, Zadnji put kupio 300 metara, stalo nešto manje od 200 i onda mi ostane 100 metara s kojima nemam šta.
Više...
orada277's Avatar 06 Stu 2017 20:13 #18 od orada277

Igor napisao: I mjera mi je taman, Zadnji put kupio 300 metara, stalo nešto manje od 200 i onda mi ostane 100 metara s kojima nemam šta.

Za šta je koristis :like:

CATCH I RELEASE..CiR
  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 06 Stu 2017 20:22 #19 od Igor

orada277 napisao:

Igor napisao: I mjera mi je taman, Zadnji put kupio 300 metara, stalo nešto manje od 200 i onda mi ostane 100 metara s kojima nemam šta.

Za šta je koristis :like:

Ne razumijem baš pitanje, pa ću ti odgovoriti na ono što mislim da bi moglo biti.
Ako me pitaš za major craft, ne koristim je. Zato i pitam kakva je.
Ako me pak pitaš za što koristim dosadašnju upredenicu koristim je za ribolov 😉
Ako pitaš za onih ostalih 100 metara ne koristim ih za ništa.
Više...
mirakulin's Avatar 06 Stu 2017 20:30 #20 od mirakulin

Namotaš prvo najlon pa onda 100-150 m upredenice. I tako imaš za dva-tri puta od tih 300 m.